Staro Uzice - secanje sa fotografija ...

d3ad405383.jpg


7098a91ea6.jpg


73c5b67f46.jpg


1772a53e49.jpg
 
Ne. U pitanju je knjiga " Uzice koga vise nema " i knjiga " Uzice sa starih razglednica ". Raspitivao sam se dosta i TV5 je izdala knjigu " Uzice sa vranama " tako nesto. Medjutim igrom slucaja posetio sam gradsku biblioteku koja poseduje dosta knjiga o Uzicu. Knjige su odlicne i svaka sadrzi dosta sliki iz 18, 19, 20 veka.

Ocekujte slike za 24 casa u fazi pripreme su !!!
 
Dakle postovani gradjani i ostali posetioci foruma Uzice evo obecanih slika, starih slika Uzica. Uzivajte.

Glavni trg na kome se presecaju vaznije saobracajnice 1938. godine - u sredini Kantardzinica !!! :thumbdown:



Stocna pijaca ispred Gimnazije ( danasnji prostor malog parka ). Slikano 1903. godine a u sredini cesma Opancarskog esnafa iz 1896. godine :thumbdown:




Stocna pijaca iz drugog ugla gledanja. Desno crkva Svetog Djordja, levo kuca Gavrila Popovica, do nje kafana Urosa Pesica " Dva Bagrema " - 1912. - ta godina
:thumbdown:



P.S. Naravno bice jos !!!
 
Poslednja izmena:
Razglednica koja je napravljena povodom posete Kralja Aleksandra Obrenovica Uzicu. 1902. - ga godina :thumbdown:



Jos jedna razglednica iz 1902.- ge godine, na kojoj se vide Nova pijaca, Realka i jedna ulica :thumbdown:



Razglednica upucena jednom studentu tehnike u Beogradu - U pitanju je 1939. - ta godina :thumbdown:

 
Poslednja izmena:
Monumentalno zdanje Realne Gimnazije, podignuto 1893. - ce godine. " ...Svojom simetrijom, opstom skladnoscu, ozbiljnim i prijatnim stilom moze se meriti sa najvecim i najlepsim zgradama u unutrasnjosti Srbije pa i u Beogradu... " :thumbdown:



Dogradnja drugog sprata Gimnazije 22. Septembar 1924. - te godine :thumbdown:



P.S. Naravno bice ih jos !!!
 
Poslednja izmena:
Слике нису велике (мислим на димензије), али свака слика ти заузима по скоро 2 мегабајта, онима са обичним интернетом ће да отвара страницу читаву вечност. То ти је зато што су ти слике у PNG формату, пребаци их у JPG, тада ће слика бити тешка једва 200 килобајта.

Ако не знаш како да их пребациш у JPG формат, пошаљи ми пп, па ћу ти објаснити.
 
Svaka cast Domacine...
Imas neke tazelije swikice da postujes...
Dolazim za mesec dana pa cu i ja da se naslikam pa da iznakacinjem ovde...
Za sada kacim sliku svoje tablice...
Cisto da se zna ko sam i odakle...
Pozdrav za moje Uzice, a posebno za Terazije . . .
 

Prilozi

  • era 031.jpg
    era 031.jpg
    39,7 KB · Pregleda: 83

Back
Top