Ruski mediji o Srbiji i Srbima

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Frozen74

Primećen član
Banovan
Poruka
660
Pogledao sam ruske medije da vidim da li batjuske toliko vole nas kao sto i mi volimo njih. A pogotovo neki otezani clanovi foruma.

I sta sam video... Odem recimo na jako tirazan list Pravda http://english.pravda.ru/news/1/ da pogledam a o nama ni pomena.

Jednostavno batjuske u narodu simpatisu Srbe ali sto se javnog misljenja, medija, i politicara tice izgleda da nema neke vajde. Rusi prete vetom SAMO zbog svojih unutrasnjih problema. A pokazali su i za vreme NATO bomnardovanja i za vreme uvodjenja sankcija koliki smo prijatelji.

Dokle ce Srbija da traci 80 mandata na budalasti san?

Da li ima nekog ko je u Rusiji da nam kaze pravu sliku?

Hvala
 
Srbija je ispusila svoje do jaja, mrze vas svi, pocevsi od Nemaca, Engleza, cela zapadna Evropa, pa sad na kraju i Rusija (posledice Dos-ovske politike zadnjih sest godina prema Rusiji).

Pametan covek bi barem vidio ovaj zakljucak:

Ko stalno menja prijatelje i neprijatelje, na kraju ima samo neprijatelje.


Koji normalan dostojanstven narod na ovoj zemaljskoj kugli bi sebi jos dozvolio, da mu Srbi budu prijatelji?
Zapad inace nije lud, znaju oni dobro skim imaju posla, zato od Dos-ovske nove alijanse nista nece biti, sem licnog ponizavanja i pusenju prema zapadu.

Ti inace spadas u vrstu onih ljudi, koji bi se sada 80 godina uvlacili zapadu, pa na kraju dosli do istog zaklucka, kao prema Rusiji.
 
Frozen74:
Pogledao sam ruske medije da vidim da li batjuske toliko vole nas kao sto i mi volimo njih. A pogotovo neki otezani clanovi foruma.

I sta sam video... Odem recimo na jako tirazan list Pravda http://english.pravda.ru/news/1/ da pogledam a o nama ni pomena.

Jednostavno batjuske u narodu simpatisu Srbe ali sto se javnog misljenja, medija, i politicara tice izgleda da nema neke vajde. Rusi prete vetom SAMO zbog svojih unutrasnjih problema. A pokazali su i za vreme NATO bomnardovanja i za vreme uvodjenja sankcija koliki smo prijatelji.

Dokle ce Srbija da traci 80 mandata na budalasti san?

Da li ima nekog ko je u Rusiji da nam kaze pravu sliku?

Hvala

Ili ce da te napljuju ili ce da brane rusiju bez nekih argumenata ili ce da ignorisu temu kao da si strani placenik i domaci izdajnik. Pa da li si ti normalan da napises nesto protiv nase majke rusije? Ona je nedodirljiva, ne smes da vredjas nase "odnose". :D :D :D :D
 
dr.koki:
Ili ce da te napljuju ili ce da brane rusiju bez nekih argumenata ili ce da ignorisu temu kao da si strani placenik i domaci izdajnik. Pa da li si ti normalan da napises nesto protiv nase majke rusije? Ona je nedodirljiva, ne smes da vredjas nase "odnose". :D :D :D :D

To da ne treba da se uvlacimo zapadu i da treba da budemo protiv ulaska u EU je sasvim tacno ali moramo se boriti i protiv rusofilije !!! :D

Ovi siptari sto se javljaju ne smatram ih dostojnima licnog obracanja nego im se obracam kolektivno kao i svakoj marvi..... imacete uskoro nezavisno Kosovo !!! Cistitam i zelim vam sve najlepse!!! Al izgleda da necete imati leba da jedete pa cete jesti go*na!!! Hahahaha"

Sta ce bre vama drzava kao da cete se od drzave leba najesti debili neopevani.
 
Sumadija.4.Ever:
Srbija je ispusila svoje do jaja, mrze vas svi, pocevsi od Nemaca, Engleza, cela zapadna Evropa, pa sad na kraju i Rusija (posledice Dos-ovske politike zadnjih sest godina prema Rusiji).

Pametan covek bi barem vidio ovaj zakljucak:

Ko stalno menja prijatelje i neprijatelje, na kraju ima samo neprijatelje.


Koji normalan dostojanstven narod na ovoj zemaljskoj kugli bi sebi jos dozvolio, da mu Srbi budu prijatelji?
Zapad inace nije lud, znaju oni dobro skim imaju posla, zato od Dos-ovske nove alijanse nista nece biti, sem licnog ponizavanja i pusenju prema zapadu.

Ti inace spadas u vrstu onih ljudi, koji bi se sada 80 godina uvlacili zapadu, pa na kraju dosli do istog zaklucka, kao prema Rusiji.

Oh da a Titova politika ljubljenja ruskog dupeta nam je samo donela da nas zamalo obrisu sa lica zemlje 1948 godine.
Miloseviceva i Seseljeva politika ljubljenja Rusije 90-tih godina nam nije donela ni jedan veto, ni jednu vojnu pomoc i ni jednu humanitarnu pomoc. A da ne pominjem da nismo dobili ni jedno lobiranje pred SB ili UN.
E sad po tebi je to samo DOS-ovska politika kriva za sve, i sto ignorise Rusiju i sto nam zapad navodno okrece ledja.
Pa nije DOS od 1955-1990 psovao i molio Ameriku za pomoc u isto vreme a sa druge strane proklinjao i ljubio majku Rusiju.
Isto tako nije DOS od 1990-2000 proklinjao zapad i sve ostale tradicionalne srpske neprijatelje a ljubio Rusiji guzicu ali to sam pomenuo u pocetku ovog posta.
Sta si se bre navrzmao na DOS, oni ne postoje vise. Sad su to DS, DSS, G17, LDP i ostale stranke a ni jedna od tih stranaka ne moze da ispravi za 7 godina stetu koja je cinjena 55godina. A SRS i njihova ljubljena Rusija neka se teraju u p.m. jer kad smo im ljubili guze hteli da nas okupiraju(45-48-55), kad smo bili prijatelji oni nas ignorisali(1955-1990), kad smo im opet ljubili guze(1990-2000) oni nas nahuskali na ratove obecavajuci njihovu pomoc a kad su poceli ratovi onda se pravili ludi.
 
Enfroz2891.:
Treba se okrenuti i Rusiji i zapadu.
Rusofobi si isti bolesnici ko i Rusofili.

Zašto Rusiji pa šta se može tamo naučiti,no ne kažem da se mora okrenuti ni prema EU,svaki narod treba raditi sam.Meni je nevjerojatno da vi toliko brijete na Ruse...kad se zna da smo mi (HRVi SRB) isti narod :confused: Kod nas je osječaj prema Rusiji,doslovno, kao prema, neznam npr.Kirgistanu.
 
idot:
Zašto Rusiji pa šta se može tamo naučiti,no ne kažem da se mora okrenuti ni prema EU,svaki narod treba raditi sam.Meni je nevjerojatno da vi toliko brijete na Ruse...kad se zna da smo mi (HRVi SRB) isti narod :confused: Kod nas je osječaj prema Rusiji,doslovno, kao prema, neznam npr.Kirgistanu.
Kao prvo,Srbi i Hrvati nisu isti narod.
Kao drugo,Rusija je i dalje najveca zemlja na svetu po povrshini i pojednicahno najbogatija zemlja resursima na svetu.Cela Evroopa se greje na ruski gas,a toi je samo promil potencijala koji Rusija ima.Glupo je odbaciti saradnju sa nekim takvim samo zato shto ga neko"ne voli"kao ovi nashi LDP Rusofobi.Kroz istoriju je postojala snazna veza Srpskog i Ruskog naroda....druga je pricha shto nas je Rusija kroz istoriju uvek izradjivala...ali tu smo najvishe sami krivi.Hrvati su na isti besmislen nachin lizali bulju Nemcima kao mi Rusima kroz istoriju jer se oni odavno ne smatraju Slovenima nego po mentalitetu blize Germanima....ili bi bar to zeleli da budu.
 
svetolik trpkovic:
Koji bi **** prosecnog Rusa ili u ovom slucaju ruske medije zanimala mala balkanska banana republika koje je pritom udaljena par iljada kilometara od Rusije ,u njoj zivi Rusa rukama da se izbroje ,i sa kojom je poslovna razmena za rusku ekonomiju od gotovo nikakvog znacaja ?
A ti se mnogo pravish naivan...pa znash li da Chechena ima vishe van Chechenije....puna ih Moskva.Ako Kosovo dobije nezavisnost to je odlichan shlagort zapadu da napravi haos u Rusiji na unutrashnjem planu,..avhazi,uzbeci..ma ima mali milion tih etnichkih grupacija unutar ruskih granica koji ce onda moci pod zapadnjachkom forom"demokratichnosti&samoopredeljenja" da rovare unutar rusije uz zapadnu pomoc.Zato je Rusiji strateshki interes odbrane nasheg integriteta.Ne zbog nas,naravno.
 
Enfroz2891.:
A ti se mnogo pravish naivan...pa znash li da Chechena ima vishe van Chechenije....puna ih Moskva.Ako Kosovo dobije nezavisnost to je odlichan shlagort zapadu da napravi haos u Rusiji na unutrashnjem planu,..avhazi,uzbeci..ma ima mali milion tih etnichkih grupacija unutar ruskih granica koji ce onda moci pod zapadnjachkom forom"demokratichnosti&samoopredeljenja" da rovare unutar rusije uz zapadnu pomoc.Zato je Rusiji strateshki interes odbrane nasheg integriteta.Ne zbog nas,naravno.

Најзад један паметан коментар на ову тему....... 8-)
 
dr.koki:
Ili ce da te napljuju ili ce da brane rusiju bez nekih argumenata ili ce da ignorisu temu kao da si strani placenik i domaci izdajnik. Pa da li si ti normalan da napises nesto protiv nase majke rusije? Ona je nedodirljiva, ne smes da vredjas nase "odnose". :D :D :D :D
Pa ti si 'strucnjak za Rusiju', samo jos da objasnis ono "kako su Rusi ubijali i silovali po Srbiji 1945-1948", posto si pobegao proslog puta :D
 
Enfroz2891.:
A ti se mnogo pravish naivan...pa znash li da Chechena ima vishe van Chechenije....puna ih Moskva.Ako Kosovo dobije nezavisnost to je odlichan shlagort zapadu da napravi haos u Rusiji na unutrashnjem planu,..avhazi,uzbeci..ma ima mali milion tih etnichkih grupacija unutar ruskih granica koji ce onda moci pod zapadnjachkom forom"demokratichnosti&samoopredeljenja" da rovare unutar rusije uz zapadnu pomoc.Zato je Rusiji strateshki interes odbrane nasheg integriteta.Ne zbog nas,naravno.
A ti mislis da je Rusija isto banana drzava kao Srbija pa da ce bilo ko moci da se mesa u njihove unutrasnje stvari ili da vojno interveniise kao sto je to bio slucaj ovde ? Te bajke o domino principu na teritoriji Rusija ili nekih Evropskih zemalja su izmisljotine nekih srbijanskih politicara ne bi li ublazili putpuni poraz Srbije glede Kosova .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top