Mesec - razresenje misterije

King 7:
Nindzarijeko, Gagarin nije bio pravoslavac nego komunista, ogromna je razlika i nije pravoslavlje tvrdilo da je zemlja ravna nego zna se ko ( cisto da dodam ). Ne znam u kakvom ste stanju ti i firer, nemoguce je voditi smislenu raspravu, stalno nesto objasnjavam.

ama bash nikakva razlika 8)

a da nisu tvrdili, to je gnusna laz.
al shto tebe zabole, u 10 bozjih ne stoji - "NE LAZI" 8)
 
Obersturmfuehrer:
prvi ili ne, nije bitno...
ono sto je ovde bitno JESTE ili NIJE
pravoslavlje, bog i ostali nemaju sta ovde da traze...



apsolutno se slazem....
Nemaju sta da traze? Ti bi isto tako dosao u kucu coveka i ljudima okolo objasnjavao njegovu imovinu pri tom striktno navodeci da on tu nema sta da trazi. Onaj ko je stvorio - njegovo je i sao onaj koji priznaje pravo poreklo stvari moze da polaze pravo na istinu u spoznaji koja je kako rekoh, nauka. Vi antihristi u jednom stalno gresite: uvek govorite kako Bog ovde, onde ili u vasoj prici nema mesta. Gresite kao i uvek, pravo je reci kako vi nemate mesta kod Boga i u onom sto je Njegovo.
Drugo: kao zagovornik tvrde linije tipa: videh - poverovah sada otvaras ( korisnu i interesantnu doduse ) temu tipa: nisam bio a ni video ipak tvrdim da postoji. To me je podstaklo da propratim od pocetka bez mesanja cekajuci rezultate rasprave i naravno - javlja se covek sa sajtom na kome neki Nemci daju jasne i nedvosmislene ( sto opet nije razlog bezglavog prihvatanja cak i njihovih cinjenica ) dokaze i ti tu pocinjes da delis uvrede umesto da smisleno pratis pricu. Necu se previse baviti tobom samo hocu reci da je laz mnogo potcenjena ali i kao takva uvek nadje svoje sluge makar bila i razotkrivena pa tako ne treba se cuditi ako Holivudska masinerija nije odradila famozni slet na famozni Mesec jer ko zna zasto mozda nisu mogli gore. Mozda je na kraju i zemlja ravna kao i Mesec, mozda nema vakuuma gore nego je vazduh, ko zna... Nismo bili da vidimo, samo smo slusali price i gledali sumnjive snimke.
 
crow:
ama bash nikakva razlika 8)

a da nisu tvrdili, to je gnusna laz.
al shto tebe zabole, u 10 bozjih ne stoji - "NE LAZI" 8)
Da je pravoslavlje imalo zvanican stav po pitanju oblika zemlje onda bi bio kao takav i dokumentovan ali to meni nije poznato. Misljenja ovih ili onih u istoriji me ne interesuju previse sada jer pominjem stav jedne katolicke crkve kojem se svako protivljenje sankcionisalo anatemom i poznatim kaznjavanjem dok je u pravoslavlju zvanican stav crkve vezan za ozbiljne dokaze kojih opet nije bilo.
Ti meni pricas o Bozijim zapovestima? Koliko ih ti postujes? Znas li za onu: " Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene." ? Ili za onu: " Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega."?. Los si kusac.
 
deo o bogu cu da preskocim....

King 7:
Drugo: kao zagovornik tvrde linije tipa: videh - poverovah sada otvaras ( korisnu i interesantnu doduse ) temu tipa: nisam bio a ni video ipak tvrdim da postoji.

to se zove ucenje i usvajanje saznanja.
ako se crkva zalaze za to "mora svako da vidi" ne bi bilo nikakvo cudo da je nauka unazadjena za 1000 godina....

King 7:
javlja se covek sa sajtom na kome neki Nemci daju jasne i nedvosmislene ( sto opet nije razlog bezglavog prihvatanja cak i njihovih cinjenica ) dokaze i ti tu pocinjes da delis uvrede umesto da smisleno pratis pricu.

ne videh ni jedan dokaz od tih "jasnih i nedvosmislenih"
taj covek je pokusao da prica o zastiti zemlje od meteora magnetnim poljem i slicno, a ako je to procitao na tom sajtu, tamo nema da se procita nista ni inteligentno, ni nesto sto zavredjuje paznju.

dakle, ajde da vidimo to prezentovano ovde, ne znaju svi nemacki...

King 7:
Nismo bili da vidimo, samo smo slusali price i gledali sumnjive snimke.

taj tvoj stav se svodi na Verovanje, a ne na uvazavanje cinjenica.
tebi je snimak jednostavno "sumnjiv"
zasto?
pa ne znam, sumnjiv je...
na stranu to sto razum, tehnologija, kao i eksperimenti koje sam mozes da izvedes u kuci govore suprotno....
 
Ја колко видим ви неверници без Бога не можете, тамо где га нема ви га убаците . А тема је у сваком случају феноменална,када сам погледала и прочитала све морала сам мало да се замислим Штрумпфе свака част за тему
 
Obersturmfuehrer:
bas to sto si procitao, misljenja sam da je cela ta misija cisto gubljenje vremena i para, i da je cist proizvod hladnog rata.

Možda ste i odgovorili, ne mogu sve da čitam, al ću da pitam:

1. Kako to da Rusi nisu nikad pokušali da odu na Mesec, a večito se takmiče sa Amerima?
2. Koliko puta do sada su Ameri bili na Mesecu?
3. Kako se odlazak na Mesec poklopio sa Rusima i krizom oko Kube?
 
Bi2:
1. Kako to da Rusi nisu nikad pokušali da odu na Mesec, a večito se takmiče sa Amerima?

Не само да се такмиче него су у моменту "лета на Месец" били десет година испред Американаца у свемирској технологији. Десет година је ужасно много у тој области. Амери су почели да улажу у свемир тек кад су видели Лајку у космосу. Сећате се оног чувеног Кенедијевог говора типа "ма престићи ћемо ми њих па макар наглавачке".

И било је наглавачке. :lol:
 
Modruna:
Bi2:
1. Kako to da Rusi nisu nikad pokušali da odu na Mesec, a večito se takmiče sa Amerima?

Не само да се такмиче него су у моменту "лета на Месец" били десет година испред Американаца у свемирској технологији. Десет година је ужасно много у тој области. Амери су почели да улажу у свемир тек кад су видели Лајку у космосу. Сећате се оног чувеног Кенедијевог говора типа "ма престићи ћемо ми њих па макар наглавачке".

И било је наглавачке. :lol:

Samim tim je još gore. Dakle, pitanje i dalje ostaje otvoreno. Barem za mene.
 
Modruna:
Не само да се такмиче него су у моменту "лета на Месец" били десет година испред Американаца у свемирској технологији. Десет година је ужасно много у тој области. Амери су почели да улажу у свемир тек кад су видели Лајку у космосу. Сећате се оног чувеног Кенедијевог говора типа "ма престићи ћемо ми њих па макар наглавачке".

U trenutku lansiranja Gagarina, '61, Ameri su bili u zaostatku jedno godinu dana u odnosu na Ruse. Do '69 situacija se preokrenula pa su tad Rusi bili u zaostatku jedno godinu dana za Amerima. Deset godina razlike nikad nije postojalo. Zaboravljas da su se po zavrsetku 2. svetskog rata Ameri docepali vecine stvari iz Peenemünde-a, kao i gotovo kompletnog raketnog tima von Braun-a, i da su samog von Braun-a pustili da rukovodi NASA-om 1960, tj 2 god po osnivanju agencije (na cijem je celu ostao do '70). Sto se tice Kennedy-ja, upravo zahvaljujuci njemu su u pocetku trke u svemir Ameri bili toliko u zakasnjenju. Tek kad se Kennedy debelo zaglibio sa Zalivom Svinja, Americkom svemirskom programu su data potrebna finansijska sredstva...
 
Bi2:
1. Kako to da Rusi nisu nikad pokušali da odu na Mesec, a večito se takmiče sa Amerima?
Stvar se moze sumirati s ovim: u trci prema Mesecu nije postojalo drugo, utesno, mesto. Takodje, Rusi su imali veoma mnogo problema sa svojim N1 booster-om koji je trebao da iznese u Zemljinu orbitu ruski brod za Mesec, tako da je pitanje da li bi uspeli cak i da je postojala politicka podrska.

Bi2:
2. Koliko puta do sada su Ameri bili na Mesecu?
6 uspesnih sletanja.

Evo neceg interesantnog: panorame od 360° sa svake Apollo misije, napravljene na osnovu pojedinacnih snimaka: http://moonpans.co.uk/vr/
 
King 7:
Da je pravoslavlje imalo zvanican stav po pitanju oblika zemlje onda bi bio kao takav i dokumentovan ali to meni nije poznato. Misljenja ovih ili onih u istoriji me ne interesuju previse sada jer pominjem stav jedne katolicke crkve kojem se svako protivljenje sankcionisalo anatemom i poznatim kaznjavanjem dok je u pravoslavlju zvanican stav crkve vezan za ozbiljne dokaze kojih opet nije bilo.
Ti meni pricas o Bozijim zapovestima? Koliko ih ti postujes? Znas li za onu: " Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene." ? Ili za onu: " Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega."?. Los si kusac.
sinko
to su tvoje zapovesti
ne moje

mada si prvu super pomenuo

kaze ne imaj a ne nema drugih osim mene... al to je druga pricha... 8)

bitno je da vi nemate "ne lazi" i da to shto nemate, obilato koristite 8)
 
Sentient:
U trenutku lansiranja Gagarina, '61, Ameri su bili u zaostatku jedno godinu dana u odnosu na Ruse. Do '69 situacija se preokrenula pa su tad Rusi bili u zaostatku jedno godinu dana za Amerima. Deset godina razlike nikad nije postojalo. Zaboravljas da su se po zavrsetku 2. svetskog rata Ameri docepali vecine stvari iz Peenemünde-a, kao i gotovo kompletnog raketnog tima von Braun-a, i da su samog von Braun-a pustili da rukovodi NASA-om 1960, tj 2 god po osnivanju agencije (na cijem je celu ostao do '70). Sto se tice Kennedy-ja, upravo zahvaljujuci njemu su u pocetku trke u svemir Ameri bili toliko u zakasnjenju. Tek kad se Kennedy debelo zaglibio sa Zalivom Svinja, Americkom svemirskom programu su data potrebna finansijska sredstva...

Ma, dobro to. Ok. Al, kako Rusi nisu nikad više poželeli, pokušali da zakorače na Mesec?
 
Bi2:
Ma, dobro to. Ok. Al, kako Rusi nisu nikad više poželeli, pokušali da zakorače na Mesec?
Pa, napisao sam u sledecem postu od citiranog, al da ponovim: svemirska trka prema Mesecu je u svojoj pozadini imala iskljucivo politicki motiv. U tom kontekstu Rusima nista ne bi znacio odlazak na Mesec posle Amera.

Danas je situacija drugacija. Svedoci smo nove trke prema Mesecu, samo sto ta trka nije motivisana zeljom da se stigne do Meseca, vec zeljom da se zauzme veoma odredjena teritorija na Mesecu. Tako da su parametri ove trke sasvim drugaciji od one prve trke.
 
Sentient:
Stvar se moze sumirati s ovim: u trci prema Mesecu nije postojalo drugo, utesno, mesto. Takodje, Rusi su imali veoma mnogo problema sa svojim N1 booster-om koji je trebao da iznese u Zemljinu orbitu ruski brod za Mesec, tako da je pitanje da li bi uspeli cak i da je postojala politicka podrska.
Koliko se meni čini Rusi su imali sasvim drugi koncept letova na Mesec. Nisu slali ljude već automatske stanice i čuveni Lunahod je šetkao po Mesecu, i sa njim je upravljano sa Zemlje.
 
Sentient:
Pa, napisao sam u sledecem postu od citiranog, al da ponovim: svemirska trka prema Mesecu je u svojoj pozadini imala iskljucivo politicki motiv. U tom kontekstu Rusima nista ne bi znacio odlazak na Mesec posle Amera.

Danas je situacija drugacija. Svedoci smo nove trke prema Mesecu, samo sto ta trka nije motivisana zeljom da se stigne do Meseca, vec zeljom da se zauzme veoma odredjena teritorija na Mesecu. Tako da su parametri ove trke sasvim drugaciji od one prve trke.

Misliš da je to bilo samo pitanje ...hm...prestiža? Kad su otišli Ameri, ovi potpuno izgubili interesovanje?
 
Bi2:
Misliš da je to bilo samo pitanje ...hm...prestiža? Kad su otišli Ameri, ovi potpuno izgubili interesovanje?
Da. I Americki politicki vrh je vrlo brzo izgubio svako interesovanje za slanje coveka dalje u svemir jednom kad su shvatili da Rusi vise nisu u trci. Postojali su razradjeni post-Apollo planovi za dalje osvajanje svemira (gradnja velike orbitalne stanice i Lunarne Baze i docnije slanje coveka na Mars) ali je Nixon odlucio da totalno skrese budzet NASA-e...
 
Sentient:
U trenutku lansiranja Gagarina, '61, Ameri su bili u zaostatku jedno godinu dana u odnosu na Ruse. Do '69 situacija se preokrenula pa su tad Rusi bili u zaostatku jedno godinu dana za Amerima. Deset godina razlike nikad nije postojalo. Zaboravljas da su se po zavrsetku 2. svetskog rata Ameri docepali vecine stvari iz Peenemünde-a, kao i gotovo kompletnog raketnog tima von Braun-a, i da su samog von Braun-a pustili da rukovodi NASA-om 1960, tj 2 god po osnivanju agencije (na cijem je celu ostao do '70). Sto se tice Kennedy-ja, upravo zahvaljujuci njemu su u pocetku trke u svemir Ameri bili toliko u zakasnjenju. Tek kad se Kennedy debelo zaglibio sa Zalivom Svinja, Americkom svemirskom programu su data potrebna finansijska sredstva...

Иди на Интернет и пронађи кад је одлетела Лајка, кад је основана NASA, а пронађи и тај Кенедијев говор (из кога се види колико су у том моменту Амери знали о свемиру).
 
Modruna:
Иди на Интернет и пронађи кад је одлетела Лајка, кад је основана Nassa, а пронађи и тај Кенедијев говор (из кога се види колико су у том моменту Амери знали о свемиру).
Laika nije bila prva zivotinja u svemiru; samo je bila prva u orbiti (gde je i umrla). Prva zivotinja u svemiru je bio majmun Albert II, lansiran juna '49 na americkoj V2 raketi, poginuo pri impaktu zbog otkaza padobrana. Prva zivotinja koja je bila uspesno vracena iz leta u svemir je mish, avgusta '50 (USA, V2). Do kraja '50-tih, obe strane su prakticno svake godine imali po nekoliko lansiranja zivotinja u svemir. Kao i Ameri i Rusi su zivotinje slali na podorbitalne letove. Laika je poslata u orbitu cisto zbog postizanja prestiza u svemirskoj trci.

Sto se tice Kennedy-ja, on je o svemiru i njegovom osvajanju znao isto toliko koliko o svemiru zna Bush, tj apsolutno nista. Iz govora bilo kog politicara ne mogu se izvoditi korektni zakljuci o stanju tehnoloske razvijenosti bilo koje zemlje.
 
Прочитала сам безброј чланака (и једну књигу) у којима се тврди и стручно објашњава да Амери нису били на Месецу (и још много успутних ствари). Ко зна немачки, ево један добар сајт: www.efodon.de, па сами процените.
 
Modruna:
Прочитала сам безброј чланака (и једну књигу) у којима се тврди и стручно објашњава да Амери нису били на Месецу (и још много успутних ствари).
Ako sama nisi strucna u nekoj oblasti, kako uopste mozes da procenis koliko je neko takvo "objasnjenje" zaista strucno (da ostavimo istinitost za sada po strani), a ne obicno farbanje ?
 
Нисам баш потпуно нестручна, само сматрам да такви текстови не могу да се препричавају него морају да се прочитају у целини. Иначе, одувек сам волела физику, нарочито астрофизику, чак сам то хтела да студирам (то сам већ негде помињала), и читам књиге из те области до дана данашњег (наравно, популарније књиге типа "Кратка повијест времена").

Иначе, фарбање може да постоји на обе стране. :D
 

Back
Top