Francisko Goja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kovacic pedja

Početnik
Poruka
46
dali neko zna kako bih mogao da dođem do fotografija slikara FRanciska Goje . ceo web sam pretražio i ništa nisam uspeo da nađem. sve što sam uspeo da nađem to su tekstovi poput andrićevog teksta ''razgovor sa Gojom''
 
kovacic pedja:
dali neko zna kako bih mogao da dođem do fotografija slikara FRanciska Goje . ceo web sam pretražio i ništa nisam uspeo da nađem. sve što sam uspeo da nađem to su tekstovi poput andrićevog teksta ''razgovor sa Gojom''
Probaj Olga's Gallery. Super sajt sa milion slika. Ja sam download-irala Goyine slike sa ovog sajta.
 
mikicro:
kovacic pedja:
dali neko zna kako bih mogao da dođem do fotografija slikara FRanciska Goje . ceo web sam pretražio i ništa nisam uspeo da nađem. sve što sam uspeo da nađem to su tekstovi poput andrićevog teksta ''razgovor sa Gojom''
Probaj Olga's Gallery. Super sajt sa milion slika. Ja sam download-irala Goyine slike sa ovog sajta.

By the way adresa je www.abcgallery.com, klikni G, i onda potrazi Goya, ima oko 140 slika plus biografija.
 
Posto i ja stalno na netu trazim neke slike, probaj preko www.google.com i samo ukucaj Gojino ime i odaberi da ti nadje samo slike. Sigurno ces naci dosta toga.
By the way, Goya je super slikar!
Pozdrav,
nadam se da ces naci ono sto trazis!
Ana
 
GIMLoOH.jpg


The Parasol.​
 
Francisco José de Goya y Lucientes (1746-1828) is regarded as the most important Spanish artist of the late eighteenth and early nineteenth centuries. Over the course of his long career, Goya moved from jolly and lighthearted to deeply pessimistic and searching in his paintings, drawings, etchings, and frescoes. Born in Fuendetodos, he later moved with his parents to Saragossa and, at age fourteen, began studying with the painter José Luzán Martínez (1710-1785). In 1746, the year of Goya’s birth, the Spanish crown was under the rule of Ferdinand VI.

800px-11.jpg
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top