Pleh sa 12 rupa

parka

Buduća legenda
Poruka
26.261
Jela sam neke super stvari iz ovog pleha (mafine, neke super projice), nedavno sam i dobila jedan ali nemam ni jedan recept. Zapravo imam jedan i to sa podforuma zdravlje

Proja protiv zatvora :-?
ovo je kolicina za onaj bušni pleh, onaj sa 12 rupa, veci:
2 caše od jogurta projinog brašna,
1 caša ovsenih pahulja,
1 caša pšenicnih klica (može i mekinja a može i oba),
pola šolje ulja,
1 prašak za pecivo,
kašicica soli,
50 g susama,
3 caše tople vode.
Odozgo posuti kim i susam. Promešati dobro staviti u pleh i peci.Prijatno!

E pa ako imate neki recept pišite
 
Imam recept, i to mesni... :)

Dakle, pilece belo meso odvojiti od kosti i iseci na trakice (oko 2 cm sirine, sto duze). Uvece ih potopiti u marinadu: ulje (ja volim maslinovo), zacin, sitno seckan persun, malcice senfa, susam. Verujem da svako moze da izabere kombinaciju zacina, bitno je da u marinadi odstoji 6-7 sati min.
U svaku rupu pleha motati po jedan "rezanac", ako je malo dodati jos jedan, da se ne prepuni modla. Peci kao i svako meso i sacekati a se dobro ohladi, pre istresanja iz pleha.
Moze da se pravi i u onom sa extra malim modlama, rezanci treba da su tanji i da se ima vremena i strpljenja. Sjajno za hladno posluzenje.
 
...meni se najvise svidja sa whiskyem :)

MUFFIN 1 jaje 1,5dl mleka, 1/2dl ulja - uliti u smesu: 220g brasna, 70g secera, 2 kasicice p. za pecivo, 1/4 kasicice soli - puniti modle do 3/4

MUFFIN SCHWARZWALD
1 umuceno jaje, postepeno 2dl jogurta (pavlaka ili 1,5dl mleka), 8 kasika ulja - uliti u smesu: 250g brasna, 3 kasicice p. za pecivo i 1/2 kasicice s. bikarbone, 150g prah secera, vanil secer - brzo umutiti, sipati u modle i utisnuti 200g visanja iz kompota i 100g listica cokolade

MUFFIN 1 umuceno jaje, 150g secera, vanil secer, 8 kasika ulja, 40g butera, 150ml mleka, 250g brasna, 3 kasicice p. za pecivo - puniti modle do 3/4, utisnuti 200g borovnica ili visanja - pecene ostaviti u iskljucenoj rerni da se ohlade

MUFFIN WHISKY 2 umucena jaja, postepeno 1dl jake kafe i 6 kasika ruma ili viskija - uliti u smesu: 150g secera, vanil secer, malo soli, 250g brasna, 2 kasicice p. za pecivo - sve umesati u 150g cokolade istopljene sa 100g butera - ako je gusto dodati jos malo kafe

MUFFIN 1 umuceno jaje, postepeno 3dl jogurta (pavlaka ili 1,5dl mleka) - uliti u smesu: 120g secera, malo soli, 250g brasna, p. za pecivo - sve umesati u 150g cokolade istopljene sa 120g butera

MUFFIN VISNJE
2 umucena jaja, postepeno 2,5dl mleka, 125g butera - uliti u smesu: 250g brasna, 2 ipo kasicice p. za pecivo, 3 kasike kakaoa - sipati u modle, utisnuti 80g listica cokolade i 200g visanja

MUFFIN 2 jaja, 5 kasika mleka, 125g butera - uliti u: 100g secera, 220g brasna, kasicica p. za pecivo - u modle utisnuti listice cokolade i visnje

MUFFIN
125g butera, 125g secera u prahu, vanil secer, 4 zumanca, 3 kasike ruma, 4 belanca, 115g brasna sa 1/4 p. za pecivo, uliti u modle, utisnuti 65g listica cokolade, 65g oraha i 65g suvog grozdja
 
-glavno pravilo kod mafina je -odvojeno pomesati suve sastojke,i odvojeno "vlazne",a pri ubacivanju
vlaznih u suve samo promesati koliko da se jednolicno izmesaju u nekoliko poteza,i sto manje ih "pipkati" prilikom punjenja kalupa
-pune se obicno 2/3,i podmazuju se prethodno (osim silikonskih)
-ako je neka rupa u kalupu nepopunjena,napuniti je do pola vodom
-kada se izvadi kalup sa pecenim mafinima (sto se proveri ubodom cackalice npr),odstoji 5-10 min,i posle se izvade mafini na resetku(je i nju podmazem) da se ne bi ugnjecali u podlozi od vlage
mogu da se ubace i one korpice za pecenje,ako se zeli mekanija korica
kada se ubacuje neko voce koje je vlazno (npr smrzavano) ,prethodno se uvalja u brasno (neki kazu i prah secer) da ne bi padalo na dno testa u kalupu
-uglavnom se u receptima pece oko 25 min na 180C,ali,kazem-UGLAVNOM
e,da,ako su ovi tamni kalupi,moze i da se snizi temp za koji stepen

recepata imas milion na google za "muffins",samo uzmi da je 1cup=240ml
 
ove sam poslednje pravila,ispali su njam njam:

Orange Raisin Muffins
• 1 3/4 cups all-purpose flour
• 3 teaspoons baking powder
• 3/4 teaspoon salt
• 1/4 cup white sugar
• 1 egg, beaten
• 1 orange, zested
• 1/4 cup orange juice
• 1/2 cup milk
• 1/3 cup vegetable oil
• 3/4 cup raisins
1. Preheat oven to 400 degrees F (200 degrees C). Grease muffin cups or line with paper muffin liners.
2. In a large bowl, sift together flour, baking powder, salt and sugar. In a separate bowl, combine egg, orange zest, orange juice, milk and vegetable oil. Stir egg mixture into flour mixture just until moistened; fold in raisins. Spoon batter into prepared muffin cups.
3. Bake in preheated oven for 20 to 25 minutes, until a toothpick inserted into center of a muffin comes out clean.

ako treba prevod....
 
Ovaj je sa Serbian Cafe-a
Samo što sam ga ja malo prilagodila, napisaću kako.

Španska pita

sastojci:
1 čaša jogurta
2 čaše brašna
1/2 čaše ulja
3 jaja
1 pecivo
kiseli krastavčići (po ukusu)
suvomesnato po želji (200-300 g) (ja sam stavila oko 100-150g, sasvim je dovoljno)
150 g rendanog kačkavalja (nisam rendala nego seckala na iste kockice kao suhomesnato i krastavčiće)

Priprema
Umutiti sve sastojke. Dodati krastavce, suvomesnato i kačkavalj.
Peći u plehu oko 30 minuta.

E, ja sam pekla u rupastom plehu i ima smese za tačno 12 rupa. Malo nadođe i bude super.
 
Muffini s kokosom i višnjama

25 dkg brašna
3 kašičice praška za pecivo
10 dkg kokosovog brašna
10 dkg šećera
1 vanilin šećer
2 jajeta
1 dl mlijeka
75 ml ulja
1 punomasno kiselo vrhnje

1 staklenka višanja

Od sastojaka umijesiti mikserom glatko tijesto. Rasporediti u pleh. Na vrh utisnuti višnje
koje treba dobro ocijediti. Peci u zagrijanoj pećnici oko 25 min na 180 - 200 C.


Ja pravim ove, ali ne stavljam kokosovo brašno, nego obično umjesto njega (i to najčešće integralno), koristim smrznute višnje (ili svježe, ako ih ima), a obavezno krupno nasjeckam 50-100g čokolade za kuvanje, pa ubacim i to.
Umjesto višanja nekad stavim mljevene orahe ili kombinaciju cimeta i izgnječene banane ili sok i rendanu koricu limuna itd. Šta god ti prija. Bude super.
 
parka:
Ovaj je sa Serbian Cafe-a
Samo što sam ga ja malo prilagodila, napisaću kako.

Španska pita

sastojci:
1 čaša jogurta
2 čaše brašna
1/2 čaše ulja
3 jaja
1 pecivo
kiseli krastavčići (po ukusu)
suvomesnato po želji (200-300 g) (ja sam stavila oko 100-150g, sasvim je dovoljno)
150 g rendanog kačkavalja (nisam rendala nego seckala na iste kockice kao suhomesnato i krastavčiće)

Priprema
Umutiti sve sastojke. Dodati krastavce, suvomesnato i kačkavalj.
Peći u plehu oko 30 minuta.

E, ja sam pekla u rupastom plehu i ima smese za tačno 12 rupa. Malo nadođe i bude super.
Ovo sam danas pravila i stvarno je super. Hvala za recept
 
Da malo osvezim temu.....:D....mafini sa velikim delicima cokolade koji se tope u ustima....njamii......:mrgreen:



Ukraseni....:D




P.s. Imala sam neku cokoladu u tubi i nije ukras ispao onako kako sam ja zelela....:roll: Al pojeli su sve....:lol:
 
Evo recepta...sa zakasnjenjem...nije mi radio net sinoc....:?:D

-125g margarina
- jedan obican jogurt ( 150 - 180 g )
- 125 g secera ( moze manje )
- 2,4 dl mleka
- 100 g jestive cokolade ( moze obicna Milka )
- 2 jajca
- vanilin secer
- prasak za pecivo
- 380 g brasna
- 150 g cokolade ( naseckati na komadice )

Margarin i cokoladu istopiti na pari. Izmutimo jajca i dodamo malo mleka. U drugoj posudi izmesamo prasak za pecivo, brasno, vanilin secer i secer.
U istopljeni margarin i cokoladu umesamo jogurt, mleko, izmucena jaja.
Tu masu dodamo u posudu sa brasnom i sve skupa dobro izmesamo . Dodamo delice cokolade ( moze i nesto drugo ) i opet izmesamo.
Tom masom napunimo modele ( koje smo prethodno podmazali margarinom ) . Pecemo ih u ogrejanoj pecnici na 180C od 20 - 25 min.


Unapred se izvinjavam za moguce pravopisne greske....:D:p


Prijatno...

P.s. Masa je za 12 muffina....ali slobodno mozete da napunite modele do kraja ( ako su rupice nize - zavisi od modela ). kako bi se sva masa potrosila..a mozete i da pecete dva puta, da bude vise manjih maffina...po zelji..
 

Back
Top