[b]Porodjaj?[/b]

M

mimica

Gost
Ja i moj decko planiramo dete u skoijoj buducnosti, ali ja imam problem u glavi, a i losa iskustva drugih kada je u pitanju porodjaj. To mi je najveci strah uzivotu. Da li je neko od vas imao bezbolan porodjaj (sa anestezijom) i da li je to stvarno BEZBOLAN porodjaj? Da li kod nas postoji privatno porodiliste (kada vec moram svakoga da podplatim, bar da budem u sigurnim rukama).
 
Ja razumem tvoj strah ali mi nije jasno odakle tolika doza istog,zene se svaki dan poradjaju...hoces reci da su sad gori uslovi nego kad su recimo nas nase majke donosile na svet.
Bezbolan porodjaj se sprovodi vec neko vreme u nasim porodilistima,a ti si ih predstavila kao da smo u srednjem veku.
Mislim da su zene postale razmazene,od vodjenja trudnoce pa do porodjaja,stvara se velika fama oko toga.Ako ide normalno porodjaj sve sto ti treba je babica ,ako se zakomplikuje onda se zove lekar.E sad ispade da babice ne umeju same da porode zenu nego svaka mora da ima svog licnog lekara na porodjaju.
Ja kao lekar mislim da je to stvarno preterivanje.
Sto se tice epidurala,to se desava pod kontrolom anesteziologa koji je sve vreme sa tobom,bol se oseti toliko da podseca na menstrualne grceve,mora malo da boli da bi se mogao pratiti porodjaj ...o svim dobrim i losim stranama toga mislim da je ipak najbolje da razgovaras sa svojim ginekologom.
Pozdrav!
P.S.Nemamo privatna porodilista.
 
Na moju veliku zalost, ne mogu da ti kazem nista iz svog iskustva, buduci da nisam bila u drugom stanju i nemam dece... No, svakako to nije nasa tema ovde, a ono sto zelim da ti kazem, to je cuvena recenica jedne majke: "Da je to tako strasno (misli se na porodjaj) ni jedna zena ne bi rodila ni dvoje dece". I nekako mi se cini da je to tacno...
Sve najbolje.
 
Nemoj o tome razmišljati sada.
Mnogo stvari treba da se desi pre nego što dođe do tog čina: treba da ostaneš trudna (a ni to nije tek-tako, žene čekaju i godinama na trudnoću), onda treba da izneseš trudnoću, i, naravno da se porodiš.
A kad krene, nećeš imati vremena da razmišljaš o tome koliko te boli ili ne.
Najvažnije je da to tako brzo zaboraviš da ne možeš verovati!
Kažem iz iskustva.
 
Kad bi samo mogla da shvatis koliko je nekad tesko izneti trudnocu nebi ni pomislila da je najgora stvar taj porodjajni bol.Ja imam sina koji je skoro napunio tri godine. Trudnoca sa njim je bila nocna mora. Serklaz u IV mesecu pa onda ginepral (lek za odrzavanje tridnoce) do skoro samog kraja trudnoce. Moj polrodjaj je bio savrsen bez ikakve anestezije. Bolelo jeste nemogu da kazem da nije ali ukoliko saradjujes sa lekarom i babicom sve to ide veoma lepo. Recicu ti nesto, pre bih pristala da se 10 puta porodim nego da odrzavam trudnocu i kljukam se raznoraznim lekovima. Stvarno nije strasno, to je u stvari jedno prelepo iskustvo.Ti nemozes da shvatis kakv je osecaj kad onako izmucena ugledas bebu....... By the way je vec planiram drugo samo dok prodje ova zima i ovi gadni virusi........................
 
Porodila sam se pre tacno tri meseca.Pre nego sto cu zatrudniti isti me je takav strah savladjivao,medjutim kad sam zatrudnila taj strah je tekao u mnogo manjim granicama.Jednostavno se promenis,nerazmisljas kao pre,to mora bice da izadje i ti si tu da mu pomognes.Naravno da boli,ali neces umreti,veruj mi prirodan porodjaj sam i ja htela izbeci,ali nije to tako lako.To moras da se posavetujes sa doktorom,ali sve jedan ce te savetovati da se poradjas prirodno,ako je to moguce.Razmisli malo,ako toliko zelis bebu pomucise jer to je tvoj trud zbog nje.Prag bola se razlikuje od osobe do osobe.Neke devojke jednostavno ne boli jako,kazu da bi se pre poradjale nego vadile zub.Ja se nisam plasila toliko jer sam ubedjivala sebe da sam ja jedna od njih.NNemozes da se bojis kad neznas kako je.Tek bi drugi put znala da li se stvarno bojis.pozdrav
 

Back
Top