Vangelis

Alexxandar

Ističe se
Poruka
2.776
Dakle ko sve sluša? :) Omiljene pesme??? Mišljenje?
Čudi me da već neko nije otvorio temu o čoveku koji pravi tako dooobru muziku... bilo da je tema za film ili album.. ili nešto treće... znači.. odlično :D
To the unknown man
Alpha
Irlande
The Last Mohican
Metalic Rain iz Blade Runnera
Tears in Rain isto iz Blade Runnera...
Pulse
Spiral
Albeido 0,39
Dervish
i još dosta dosta dobrih pesama
ne zaboravimo temu iz Antartike...
Ste primetili koliko se zloupotrebljavaju za džinglove???
Ni ranije stvari dok je bio u Aphrodites Child nisu loshe.. .mada to je vishe Progresivni rock... :)
 
Po meni je Vangelis verovatno najbolji kompozitor i muzicar danasnjice i medju naj svih vremena.
Evo i zasto tako mislim:

Prvo, on je jedan od retkih danas koji svu svoju muziku radi sam, pocevsi od produkcije, koncepta, kompozicije, aranzmana, obrade, projektovanja synth zvukova itd. Dakle zaokruzen muzicki umetnik, bez mnogo pomoci sa strane.
Druga stvar, bavio se raznovrsnom muzikom, pocevsi od Pop pocetaka u Aphrodite's Childu, zatim Progressive Rockom na njihovom zadnjem albumu, prvim naznakama ka New Age zvuku, na istom albumu, nakon cega je usledio njegov veliki uticaj na formiranje i promovisanje jednog potpuno novog muzickog pravca, upotrebe sitetickih zvukova, efekata i celokupnog muzickog utiska koji je tog momenta mnogo odudarao od tada dominantnog Rocka.
Stvorio je mnogo antologijskih i originalnih stvari, stilski razlicitih.
Takodje je ima vrlo razlicite teme, koje je u nekim stvarima genijalno oslikavao zvukom.
Svaka stvar mu je vrlo bogata zvucima, raznim istrumenitima, koje je znao odlicno da upotrebljava, uklapa i preklapa.

Tako kad pogledam njegovu muziku... ne verujem da je ijedan muzicar danas uspeo da postigne nesto slicno.
 

Back
Top