postscript i fontovi

Duski

Obećava
Poruka
60
Prilikom stampanja knjige uradjene u Qvark-u 5, u PostScript-u javlja sa problem sa nasim slovima u fontu Times New Roman (umesto njih dobijaju se neka druga). Kako da resim taj problem, obzirom da je knjiga vec otisla u proceduru dobijanja CIP-a te nikakve promene ne smeju na njoj da se vrse, a samim tim ni prevodjenje fonta u neki drugi.
 
Kako si prebacivao u post script? Ja to radim tako što instaliram neki od drajvera za post script štampače, na primer linotronic 330, njega imaš među drajverima u samom windowsu, i onda štampam u fajl. Nikada, pazi nikada mi se nije desilo da sam imao sličnih problema. Druga stvar, pre bilo kakve štampe sledi kontrola, što znači adobe acrobat, napraviš pdf od tog post script fajla i ako tu prođe-prošlo je. Proverena kombinacija da te glava ne boli. Radio sam knjigice i knjižurine i stvarno ti pričam iz iskustva. Inače o čemu je knjiga, ako nije tajna?
 
NICS:
Times New Roman PS font od kada molim te, Nesto si ti tu jako pobrkao. Za PS moras imato stampac koji podrzava PS fontove ili mozda gresim.
Greska! Nije PS vec CE! Izvini!
Inace, trenutno sam resio problem instaliranjem Quarka 7 vremenski ogranicene verzije. Hvala Zlajatu, njegove preporuke ce mi verovatno biti korisne sledeci put!
 

Back
Top