hard i maticna ploca?

clan_zivota:
jel ovaj hard koji sam napisao ne ide preko onog sivog IDE kabla,koliko sam ja razumeo? On ide preko nekog drugog? Da li ja imam prikljuvak za taj kabl na maticnoj ploci?
Ide preko SATA kabla koji si trebao da dobijes uz maticnu(trebalo je da dobijes 6 tih kablova). Oni su mnogo tanji od IDE kablova.
 
Neko je napomenuo da nece raditi punim kapacitetom. Zasto?

4 Serial ATA ports
K8N4-E integrates 4 Serial ATA ports for your storage needs. Serial ATA is the next generation ATA specification that provides scalable performance for today and tomorrow. With up to 150MB/s data transfer rate, Serial ATA is faster than current Parallel ATA, while providing 100% software compatibility.
Ovo su ti portovi?
 
Ma ti to neces ni primetiti...
Zato sto SATA taj koj ti imas 150MB/s data transfer rate a taj HDD moze da izvuce i 300MB/s i zato se i zove SATA II(sata dva)...
Inace i SATA i SATA II imaju brzi protkok nego (P)ATA ...
 
Ih ako bi dao 300-400evra onda mozes da sklopis nov komp...
I tu plocu bi trebao da promenis ako sklapas nov komp...

off topic
@all jel su tacni ovi podaci sto vidite sa slike?
vipersig.jpg
 
Neka polu jeftina AMD AM2 ploca(70e),AMD Athlon64 X2 3800+,1GB DDR2 533mhz(moze i vise ako nadjes neku jeftinu(citaj NCP)), 7600GT(nekih 130e). Ako nemas dovoljno dobro napajanje,uzmi 3600+ X2 za proc i kupi novo napajanje.
 
Pa prvenstveno, je to podnozje za procesor,ne mozes ti bilo koj AMD da stavis,ne samo na tvoju plocu vec na bilo koju...
Ima razlike u podnozju,tvoje je 754 soccret...
A recimo ako bi neki dobar procesor ovih dana on je X2 podnozje(pricam o AMD)...
 

Back
Top