Kreativne ideje

mladja

Primećen član
Poruka
536
Želeo bih da pročitam vaše razmišljanje u vezi kreativnih ideja, koje mogu da se izvedu u realnosti, po pitanju započinjanja privatnog biznisa u sveri privatnog preduzetništva.
Da ste u realnoj mogućnosti, da imate optimalne uslove i sredstva, u šta, u koji oblik privatnog preduzetništva bi ste uložili kapital i svoj rad, u koju vrstu delatnosti, prodaja, proizvodnja ili usluge?
 
mladja:
Želeo bih da pročitam vaše razmišljanje u vezi kreativnih ideja, koje mogu da se izvedu u realnosti, po pitanju započinjanja privatnog biznisa u sveri privatnog preduzetništva.
Da ste u realnoj mogućnosti, da imate optimalne uslove i sredstva, u šta, u koji oblik privatnog preduzetništva bi ste uložili kapital i svoj rad, u koju vrstu delatnosti, prodaja, proizvodnja ili usluge?
Pazi ovo, svi čitaju niko nema kreativnih ideja. Ne mogu da verujem. Pa ovo pitanje nisam otvorio da bih krao nečije ideje, već da moje menjam sa drugima. Ima li neko neku kreativnu ideju u vezi privatnog preduzetništva?
 
mladja:
mladja:
Želeo bih da pročitam vaše razmišljanje u vezi kreativnih ideja, koje mogu da se izvedu u realnosti, po pitanju započinjanja privatnog biznisa u sveri privatnog preduzetništva.
Da ste u realnoj mogućnosti, da imate optimalne uslove i sredstva, u šta, u koji oblik privatnog preduzetništva bi ste uložili kapital i svoj rad, u koju vrstu delatnosti, prodaja, proizvodnja ili usluge?
Pazi ovo, svi čitaju niko nema kreativnih ideja. Ne mogu da verujem. Pa ovo pitanje nisam otvorio da bih krao nečije ideje, već da moje menjam sa drugima. Ima li neko neku kreativnu ideju u vezi privatnog preduzetništva?
Ma ima kreativnih ideja,ali ih sigurno mrzi da to pisu.Ja sam radio sa nekretninama sve do atentata na premijera i to je vrlo dobro islo.Sto se tice oblika najbolje ti je da se drzis proizvodnje ili posrednistva.U gradjevini nisu losi poslovi adaptacija,nadogradjivanja,iznajmljivanja,kupovanja nekretnina koje su u sivoj fazi,njihovog dovrsavanja do "kljuca u ruke" i njihova prodaja po vecoj ceni.
Gradnja u tzv. porodicnoj zoni gradnje gde mozes da probijes gabarite ( koji su obicno 2-3 sprata ) i na taj nacin zaradis jos vise para.
Prodaja nekretnina strancima ( npr. Kinezima ),na temelju cega oni mogu da dobiju prijavu stalnog boravka u ovoj zemlji isto je dobar posao.
Osnivanje ortackih firmi sa Kinezima je jos jedan primer dobrog posla gde mozes dobro da zaradis.
Otvaranje off-shore firmi isto je dobra investicija na duze staze ( caka je u porezu ).
Primer je Portoriko.
Ukoliko tamo otvoris firmu mozes da radis na teritoriji celih SAD legalno,a da nigde u SAD ne placas porez.Ukoliko sebi sredis tamo boravak, mozes legalno da dobijes drzavljanstvo SAD,iako Portoriko nije jedna od drzava u sastavu SAD.
Ima jos mnogo toga sto bih mogao da ti kazem o gradjevini i drugim poslovima,ali to ipak nije za ovaj niti bilo koji drugi forum na mrezi. :wink:
 
Sto se tice Hrckovog pitanja - zar nije bolje dobro srediti gajbu, naravno ako si u mogucnosti, dobro je opremiti i izdavati kao lux ili kako se to vec zove.
 
To je lepo ali mene interesuje nešto drugo. Mene interesuje formiranje i pokretanje malog privatnog preduzeća. Kada bi bili u mogućnosti da stvorite i otvorite svoje malo privatno preduzće, šta bi to preduzeće radilo. Te ideje, pored ovih koje ste izneli me interesuju.
Ja razmišljam, recimo o otvaranju fime za konsalting. Savetovanje iz oblasti Menadžmenta. Imate li vi nekih ideja?
 
Samuraj:
hrcak:
....izdati stan i zaraditi
Ukoliko izdajes stan opremi ga sa starijim stvarima jer podstanara ima svakakvih,prekontrolisi stanje stvari u stanu povremeno ( da nesto nije razbijeno ili na drugi nacin osteceno ).Naplata u eurima
unapred sa obaveznim depozitom. :wink:
Zar kod nas još može povremeno da se proverava stan.
U zemlji u kojoj ja živim to je nezamislivo.Daje se depozit, potpisuje ugovor. Ukoliko je nešto oštećeno odbija se od depozita.
 
Ejpril:
Samuraj:
hrcak:
....izdati stan i zaraditi
Ukoliko izdajes stan opremi ga sa starijim stvarima jer podstanara ima svakakvih,prekontrolisi stanje stvari u stanu povremeno ( da nesto nije razbijeno ili na drugi nacin osteceno ).Naplata u eurima
unapred sa obaveznim depozitom. :wink:
Zar kod nas još može povremeno da se proverava stan.
U zemlji u kojoj ja živim to je nezamislivo.Daje se depozit, potpisuje ugovor. Ukoliko je nešto oštećeno odbija se od depozita.
Ne znam u kojoj ti zemlji zivis,ali ne zaboravi sve to sto si rekla vrlo lepo zvuci u teoriji i izgleda na papiru,ali u praksi nije tako.Jedan od glavnih razloga zasto niko nece da potpise ugovor je placanje poreza, koji mogu biti zadivljujuce visoki ( od 20-40% u zavisnosti od kolicine zaradjenog novca ),podstanari mogu u medjuvremenu da prodaju stvari iz tvoga stana i odu sa parama ( a ti ih posle samo tuzi :lol: ),mogu stan izdati trecim licima,mogu stan dati u daljnu prodaju ( to se posebno odnosi na neuknjizene stanove kakvih je 90% ),mogu piodignuti kredit kod " agencija ",a kao garanciju ostavti im stan...itd.Kada sam rekao prekontrolisati, nisam mislio da ljudima treba upadati u stan u pola noci,vec da se poneka isplata novca odigra u iznajmljenom stanu ( na taj nacin vidis da je sve OK ). :D :D
 
Kacuncica:
Sto se tice Hrckovog pitanja - zar nije bolje dobro srediti gajbu, naravno ako si u mogucnosti, dobro je opremiti i izdavati kao lux ili kako se to vec zove.
To je odlicna ideja,ali da bi bila potpuno sigurna da neces na neki od vec navedenih nacina biti ostecena, onda ga izdaj preko neke agencije koja se tim bavi ( to sada radi skoro svaka veca i ozbiljnija agencija za nekretnine ), sa njima lepo potpises ugovor i dajes im jedan procenat od novca.
Malo ces manje zaraditi nego sto bi to bio slucaj da to radis sama,ali si zato daleko sigurnija ( zato nemoj da ti je zao novca koji im placas ).Od agencija izaberi one koje su vise godina konstantno prisutne, obicno su takve najbolje.Svaki ugovor dobro i detaljno procitaj pre potpisivanja.Izdavanjem preko agencije stices jos jednu prednost,a to je anonimnost ( desavale su se pljacke stanodavaca koji su sami izdavali lux kategoriju ). :!: :!:
 
Samuraj:
Ejpril:
Samuraj:
hrcak:
....izdati stan i zaraditi
Ukoliko izdajes stan opremi ga sa starijim stvarima jer podstanara ima svakakvih,prekontrolisi stanje stvari u stanu povremeno ( da nesto nije razbijeno ili na drugi nacin osteceno ).Naplata u eurima
unapred sa obaveznim depozitom. :wink:
Zar kod nas još može povremeno da se proverava stan.
U zemlji u kojoj ja živim to je nezamislivo.Daje se depozit, potpisuje ugovor. Ukoliko je nešto oštećeno odbija se od depozita.
Ne znam u kojoj ti zemlji zivis,ali ne zaboravi sve to sto si rekla vrlo lepo zvuci u teoriji i izgleda na papiru,ali u praksi nije tako.Jedan od glavnih razloga zasto niko nece da potpise ugovor je placanje poreza, koji mogu biti zadivljujuce visoki ( od 20-40% u zavisnosti od kolicine zaradjenog novca ),podstanari mogu u medjuvremenu da prodaju stvari iz tvoga stana i odu sa parama ( a ti ih posle samo tuzi :lol: ),mogu stan izdati trecim licima,mogu stan dati u daljnu prodaju ( to se posebno odnosi na neuknjizene stanove kakvih je 90% ),mogu piodignuti kredit kod " agencija ",a kao garanciju ostavti im stan...itd.Kada sam rekao prekontrolisati, nisam mislio da ljudima treba upadati u stan u pola noci,vec da se poneka isplata novca odigra u iznajmljenom stanu ( na taj nacin vidis da je sve OK ). :D :D
Ako mogu da primetim, tebi odlično ide posao sa stanovima. Zašto ne pokušaš da započneš da radiš kao stručni konsultant, ili da otvoriš svoju agenciju za prodaju i izdavanje stanova. Samo dajem predlog
 
mladja:
Ako mogu da primetim, tebi odlično ide posao sa stanovima. Zašto ne pokušaš da započneš da radiš kao stručni konsultant, ili da otvoriš svoju agenciju za prodaju i izdavanje stanova. Samo dajem predlog
Hvala na komplimentu i podrsci. :D
Ja sam krenuo putem koji je slican onome koji si mi predlozio,ali moj konacni cilj je postati investitor u oblasti gradjevina.Sve sto sam naveo do sada je cisto iskustvo koje sam stekao tako sto sam sam prodavao stanove,ulagao u druge stambene jedinice i napredovao.Medjutim atentat na premijera je katastrofalno uticao na poslove u oblasti gradjevine,investitori su se povukli,cena po kvadaratu je pala,mnogi su usli u poslove sa svojim celoukupnim kapitalom i ostali sa izgradjenim ili polu zavrsenim zgradama koje sada nemaju kome da prodaju ( kapital im je ostao zarobljen u investiciji ).Jos jedan od razloga zasto je ovde izuzetno tesko raditi je sto je grad pun prevaranata,a kao sto je opste poznato sudovi i zakonodavstvo u praksi uopste ne postoje.
Ja sam se na vreme povukao iz posla i pretrpeo sam samo manje gubitke u vidu neostvarenih planova.
Dosao sam do stepena da mi je trebalo vrlo malo vremena da postanem investitor i ulozim u prvu zgradu,ali posle situacije sa premijerom to je bilo nemoguce. :cry:
Medjutim od takvih planova ne treba odustati jer se u potpunosti mogu realizovati negde u inostranstvu.
:D
U svakom slucaju veoma mi je drago da postoje ljudi koji se interesuju za ozbiljne poslove,zao mi je samo sto ih nema vise,ali sta je tu je. :D
 
jagodica:
mladji - gledaj gde je trziste slabo ili uopste neporkiveno
Sve je ovo u redu, ali ja sam hteo da pokrenem sa ovim pitanjem nešto drugo. Hteo sam da pokrenem kreativan proces, koji će biti mnogo slobodniji od ovog koji sada teče, gde će biti slobodnije i brže izlagano veći broj ideja vezanih za osmišljavanje i pokretanje privatnog preduzetništva - biznisa, što bi svima moglo da koristi. Ja sam ovo pitanje hteo da osmislim kao jednu kreativnu tačku, gde bi se razmenjivale kreativne ideje, koje svako od nas ima, radi razmene i upoređivanja sa drugima. Ne mogu da verujem da na ovom forumu nema kreativnih osoba, koje razmišljaju o bilo kakvom privatnom bisnisu. E to mene interesuje, o tome da prodiskutujemo, otvoreno i opušteno i neobavezno. Da li i vas interesuje isto?
 
Mislim da je jedini pravi i uspešan put - proizvodnja...
Konkretno, ja radim u turističkoj agenciji (nisam vlasnik). U turizmu ima novca i to je jedina industrija na svetu koja beleži svake godine porast... Ali kod nas nije baš tako... Kad bude u potpunosti regulisan zakon o tuzimu stanje će se srediti...
 
Konsalting je po meni sasvim dobra ideja, ali kod nas, naravno u Srbiji, ovaj nacin poslovanja mislim da ce moci da zaradjuje novac tek kroz par godina. Ali isto tako mislim da je sada idealno vreme za pokretanje nekog privatnog biznisa upravo iz razloga dolaska svih ovih silnih promena kod nas, pre svega mislim na svest ovdasnjih ljudi i to i u smislu posla i u smislu zivota uopste. Pitanje je samo ko je i koliko novcano ne/zavistan i ko moze duze da izdrzi, a da pri tom ocuva kvalitet pre svega.
Tema je dobra ali je vrlo tesko govoriti o kreativnoj energiji kada je ona direktno povezana sa novcem. Mislim da je tema za neku duzu pricu, ali sad ne mogu vise ...
 
U Srbiji postoji razmišljanje za svakog ko je inovativan i uspešan u svom poslu da je lopov ili lud.A umesto da od takve osobe naučimo, mi odmah na krst.Malo se udaljih od teme ali znate na šta sam mislila.Skroz je nepovoljno i neisplativo ulagati u tekstilnu proizvodnju, jer niko ne može da uhvati korak sa Kinezima.Za graddjevinske poslove meni je najinteresatniji Novi Sad, ali samo ako imate svoj novac, do recimo III gradjevinske faze. Uzimanje kredita ( Kratkoročnog ili dugoročnog) apsolutno je neisplativo.Kamate ubijaju.Ako vas interesuje berza evo sajta nemačke berze www.dax.de
 
dis:
samo ako si lud da ulažeš u bilo kakav posao kod nas.Čuvaj pare i čekaj bolje vreme.
Nije poenta ovog pitanja u tome. Poenta je u aktiviranju kreativnih ideja i kreativne energije onih koji smeju da rizikuju, koji se ne boje i ne stežu, koji mogu, hoće i smeju da naprave i urade nešto i u teškoj ekonomskoj situaciji kao što je ova naša. U tim uslovima kreativnost pokazuje svu svoju snagu. Lako je napraviti dobar posao u idealnim uslovima. Veliko je majstorstvo u uslovima kao što su naši, osmisliti, voditi i razvijati uspešan privatni biznis. O tome želim da manjam mišljenja, a ne o povlačenju. O uspehu u biznisu kod nas, sada i ovde.
 
mandrak-21:
imam ponudu da otvorim lokal od 30 kvm ,ali ne znam kojim poslom bi se bavio jar u blizini ima svega...pekara,hamburgernica,butika,prodavnica raznih...ima li neko ideju?
Kada staneš ispred tog mesta gde treba da otvoriš lokal, sagledaj kao potrošač i mušterije, šta je to šta bi ti voleo da se nalazi, nudi i prodaje na tom mestu, šta bi tebi kao potrošaču privuklo pažnu, šta bi voleo da tu pazariš. Kako bi taj lokal trebalo da izgleda. Kada to osmisliš, zamoli nekog od drugara da to isto uradi sa svojim željama, pa uporedi i odredi ono najbolje, što bi se većini svidelo, i onda po tome, po toj ideji možeš da napraviš i marketing i biznis plan, koji kasnije samo sprovodiš u život, i tako radiš i imaćeš uspešan biznis, a zadovoljičeš i potrebe mušterija u tom delu grada.
Pozdrav.
 

Back
Top