Natsavak studija u austriji :)

Johnnie_Knoxville

Početnik
Poruka
4
Ja sam nov pa mozda je ova tema vetj bila ali me sad mrzi da prelistavam teme :) kidding
Ono sto me jako zanima je kako moze da se nastave studije medicine u becu ili gratzu.. koliko to kosta.. koji se ispiti priznaju i da li je tacna ona prica da studenti iz srbije imaju mogutjnost da ne platjaju skolarinu ali pod uslovom da prate studije na nemackom (austrijskom) jeziku!!!

Unapred Hvala
Johnnie
 
Hi! Sto se tice Graza, nemam pojma, ali ne verujem da se znatno razlikuje od Beca. Tacno je da drzavljani Srbije na NEKIM univerzitetima u Becu ne placaju skolarinu, sto sa medicinskim, na zalost, nije slucaj (kosta oko 750 eura po semestru). U Becu moze da se studira SAMO na nemackom jeziku, nezavisno od placanja. Sto se tice ispita, priznali bi ti jako malo, mozda i nista, jer priznaju samo one koji su potpuno identicni sa njihovim, sto je retko, jer je ovde plan mnogo drugaciji.
Zao mi je sto sam tek sad videla tvoja pitanja, nadam se da ces jos koji put "svratiti" u forum...
 
snoopy:):
jel znas mozda na kojim univerzitetima se ne placa?
ja sam cula da se 1. godinu samo uci jezik (tj. usavrsava) . kakav nivo znanja je uopste potreban?
thanx :D
Koliko je meni poznato ne plaća se samo na glavnom Universitat Wien. Na ostalim: Technische Uni, Wirtschafts (ekonomski) Uni,... se plaća.
Jezik možeš učiti 4 semestra, odnosno 2 godine. 2 do 3 su uglavnom dovoljna. Nivo znanja koji se uči i koji ćeš na kraju svog kursa izučiti u svakom slučaju nije dovoljan da bi se bez problema studiralo. Svi mi učimo uz rečnik.
 
Na Hauptuniju i na univerzitetu primenjene umetnosti se sigurno ne placa.
Sto se tice jezika, moras da polozis ispit koji ti je preduslov da postanes redovan student. Ako jezik vec znas, ne moras ni da ides na kurs ili ako imas dobro predznanje dovoljan ti je i 1 semestar. Ako bas nemas pojma, mozes uciti i duze.
 

Back
Top