Preporuka smjestaja u Sutomoru:)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

milex.1984

Početnik
Poruka
3
Dragi moji,
planiramo ( 2 osobe ) ove godine ici, nekih 10 dana, u Sutomore....U julu.Da li bi neko od vas mogao da mi preporuci neki lijep ( citaj cist i udoban ) privatni smjestaj.....Please!Trazim vec danima!Cekam Vase odgovore.....a ako biste mi jos mogli poslati i br. tel. kako bih rezervisala, bilo bi idealno..... :D :D
 
Ne bih da reklamiram nikoga, ali ja sam prosle godine smestaj nasla preko sajta http://www.turizamcg.com. Udjes u Smjestaj, odaberes regiju, mesto ili grad u kom planiras da letujes i otvore ti se raspolozivi kapaciteti: hoteli, privatan smestaj, vile, sobe, stanovi, itd. Za svaki smestaj imas slike, adresu, kontakt telefon, opis smestaja, udaljenost od plaze, cime smestaj raspolaze (parking, TV, ....). Kada smestaj nije u samom starom gradu, vec u okolini istog, gledaj da br. ulice bude sto manji, jer to znaci da je blize gradu (ukoliko naravno zelis da budes blize gradu). Zatim nazoves vlasnika, pitas za cenu (posto te informacije nema na sajtu) i rezervises za zeljeni period. Jedan savet: na slikama su obicno prikazane sobe koje imaju pogled na more. Prilikom rezervacije obavezno pitaj da li i tvoja soba ima pogled na more (ukoliko ga zelis naravno).
 
Ma naravno da ne treba da ide u Sutomore, to sam i savetovala u prvoj poruci. Samo hocu da pomognem pri trazenju smestaja u CG posto vidim da niko ne salje neke brojeve telefona. Moj favorit licno je Kotor. Letovala sam i radila tamo dve godine za redom i to po 2-3 meseca, tako da sam pristrasna. Doduse, bila sam u drustvu koje je vozilo motore, tako da smo bokokotorski zaliv, a i sire obisli uzduz i popreko. Volela sam da odem u Krasice na plazu i bar Zanzibar i dobro se opustim uz pivce i dobru muziku. Cujem da su zavrsili tunel kod Kotora, tako da se sad lako stize do Krasica. Rose mi je isto preslatko mestasce. Perast isto jako volim, a do njega nije problem doci stopom ili busom (ima i redovna linija - mini bus). Uglavnom, Kotor ima neverovatan smek, atmosferu, nocni zivot...
 
Slazem se sa tobom po pitanju nedostatka plaza u Kotoru, ali mi smo uvek nekako motorizovani, pa svrljamo okolo. Bitno mi je da mi je smestaj blizu starog grada kako bi uvece u potpunosti uzivala bez razmisljanja kako cu nazad, koliko popiti, itd. Mada sam se ja cesto kupala i po 'plazicama' duz Dobrote, Svetog Stasija i Ljute kada nisam imala prevoz i meni je bilo skroz OK. Treba izbegavati gradsku plazu u Kotoru posto je voda prljava i malo je bljak. Bili smo kolima i do Zanjica i meni je ta plaza izvikana i previse nacickana turistima. Ono sto mi se svidelo jeste restoran u maslinjaku i dnevni meni od 3 Eura (pasulj, gulas, paprikas, itd). Isli smo da se kupamo malo dalje od te plaze i zavrsili na plazi Big Blue, koja kao plaza mozda i nije nesto, ali je voda strava, za ronjenje raj, a mozes da otplivas i do susednog ostrvca na kom je neko manastirsko zdanje. Mislim da je tu odmah i plaza Miriste (ako nisam pobrkala loncice), koja je super, ali prenatrpana turistima.
 
Sto se Sutomora tice komentar je "Bljak". Ja sam se presla pre tri godine i tamo letovala sa porodicom. Plaza je peskovita ali prljava, crnogorci su neljubazni i drski, a uvece je pravi vasar, jedna ulica kao setaliste i treba se probiti kroz masu ljudi. Mozda ces da odustanes od sutomora kad ti kazem da smo slucajno otkrili da oni direktno izlivaju kanalizaciju u more na mestu malo iznad grada na putu prema Canju. Ja nikad vise u Sutomore. Ako ste vec odlucili da idete u Crnu Goru moj savet je promenite destinaciju, recimo Petrovac ili Rafailovici.
Ako ipak odlucis za Sutomore evo ti nekih brojeva
085-374-132(Jova)
085-378-172(*****)
ne pristaj na smestaj iznad magistrale jer je iznad daleko i uzbrdo
 
Fora je ici kolima, kao sto Jerotije kaze..
I ja planiram ove godine, silom prilika u Crnu Goru.. Idemo u Sutomore, prevashodno zbog dobrog i povoljnog smestaja, a planiramo da svakoga dana menjamo plazu..
E sad, trebao bi mi savet i preporuka, posto idemo kolima, koje su plaze lepe, mirne, sta da ne propustimo, sta preporucujete... ??
Pre 5-6 godina sam isao kolima u CG i bilo je super... obilazili smo primorje, ali se, sigurno od onda dosta toga promenilo..Pa.. Hajd' ko je bio prosle godine kolima neka pise sta je obilazio, gde je bio itd..
 
Preporucujem ti da neposecujes Zeleniku. Pretprosle godine sam bio na 1 dan i slucajno sam video kanalizaciju kako se uliva direktno u more. Mozda su to popravili u medjuvremenu ali tad je bilo strasno. Zivi sam svedok. Plaza Canj mi se svidela. I po higijeni i uopste !
 
Ako zelis doci u Sutomore?evo ti br 069/592-752
smestaj nije u brdu,200m od autobuske stanice,sobe su nove,lepo sredjene.
Inace Sutomore je cisto,plaza je prelepa,ima i jos dve tri plaze u okolini.Inace Crnogorci nisu svi kao sto pisete arogantni i neljubazni,mozda vi na takve nalecete,sto se tice plaza bolji vam je ovaj dio.i ko to kaze da su u Baru sve Albanci?ovde ih nema,to vam nisu proverene informacije,a za vasu informaciju u kotoru,tivtu i herceg novom se letos nece moc proc od rusa.
Za porodice idealan odmor su Bar,Sutomore,Dobre Vode,Utjeha,Canj,Petrovac.
 
vlahovic:
Ako zelis doci u Sutomore?evo ti br 069/592-752
smestaj nije u brdu,200m od autobuske stanice,sobe su nove,lepo sredjene.
Inace Sutomore je cisto,plaza je prelepa,ima i jos dve tri plaze u okolini.Inace Crnogorci nisu svi kao sto pisete arogantni i neljubazni,mozda vi na takve nalecete,sto se tice plaza bolji vam je ovaj dio.i ko to kaze da su u Baru sve Albanci?ovde ih nema,to vam nisu proverene informacije,a za vasu informaciju u kotoru,tivtu i herceg novom se letos nece moc proc od rusa.
Za porodice idealan odmor su Bar,Sutomore,Dobre Vode,Utjeha,Canj,Petrovac.
15 oktobra prosle godine sam prosao CG od Prevlake do Ade Bojane i vec tada sam video mali milion kola sa AL tablicama. Nemoj da lazes da ih nema. A kakav je smestaj to necu da komentarisem. Mozda je i ok ako nisi u brdima ali si promasio forum. Ovde se ne reklamira nego komentarise a postoji forum oglasa pa tamo hvali svoj smestaj. Pozz
 
Pa sta ako ima kola sa albanskim tablicama???? I oni su ljudi !! takodje postoje i UK tablice, italijanske, nemacke a iz nekog razloga puno je i Nizozemaca...( zakljucio moj mladic koji obraca paznju na tablice vise nego ja )...sve u svemu lepo ....
Meni ne smetaju Albanci...smeta mi mrznja...i zato Jerotije , molim te...prekini vise...jer neko moze da stekne pogresan utisak...i poistoveti te sa ostalima ( ne daj Boze).
 
Ma nemrzim ni ja nikoga samo kazem da je Sutomore i uopste ta juzna pruga CG puna shiptara. Moguce je da ima i rusa i norvezana i nekih drugih ali preovladjuju shiptari zbog neposredne blizine stanovanja. Tacno je da su i oni ljudi samo LOSHI LJUDI i DjuraMornar-u nebrani vise CG kad i sama znas kako je stanje. Budi realna. Sta valja-valja a sta nevalja-nevalja !
 
jerotije:
Ma nemrzim ni ja nikoga samo kazem da je Sutomore i uopste ta juzna pruga CG puna shiptara. Moguce je da ima i rusa i norvezana i nekih drugih ali preovladjuju shiptari zbog neposredne blizine stanovanja. Tacno je da su i oni ljudi samo LOSHI LJUDI i DjuraMornar-u nebrani vise CG kad i sama znas kako je stanje. Budi realna. Sta valja-valja a sta nevalja-nevalja !
Pa ja i jesam realna. Prelistaj moje postove. Nikada nisam sve videla belo....a cini mi se da ti vidis SAMO crno ....mislim nemoj da te lazu...kao sto "Beograd " nije cist samo zato sto mu ime tako kaze...nije ni Crna Gora crna...
Sto se albanaca tice...nisam primatila da su u vecini ali majke mi....kada bi me sad pitao koga zaista najvise nema , rekla bih ti : Japanaca ! Kada izadjem ujutru na kafu...sve sto vidim su oni, sa njihovim malim suncobrancicima..fotoaparatima i sesiricima....

Albance iskreno vidim samo ako primetim tablice. Mislim da se oni cak ni ne zadrzavaju ovde....poima nemam gde idu...ali opet ponavljam , kada su ljudi kultivisani sve je ok....bilo da su oni Albanci, Englezi ili Rusi....jer imas i medju njima prilicno "neprimerene primerke"...

Ma da ti ja skratim...gori smo mi ( kada kazem mi mislim na sve nas iz ove nase ex YU ) od svih njih zajedno . Prema tome ...opusteno!!
 
Nisam rekao da smo mi zlatni, naprotiv, mislim da smo po osobinama mnogo gori od shiptara ali nemoj da mi pricas da ih u Sutomoru nema. Prosle godine smo ja i sin isli u manastir Ostrog i tu prespavali u donjem manastiru a posle smo dva dana se vozikali po celoj CG magistrali. Neverujem da je bas slucajno bilo ali u Ulcinju i Sutomoru sam video mali milion AL tablica. Sto putnickih auta sto turistickih autobusa. Jedino ako se nisu povukli sad pod naletom rusa. Negledam sve samo crno u CG ali npr porediti Boku i Sutomore je nebo i zemlja. Kada bi dolazio u Cg dosao bih u Djenovice ili Canj ili Petrovac ali nikako dole na jug. Stvarno je prljavo......bilo !
 
jerotije:
Nisam rekao da smo mi zlatni, naprotiv, mislim da smo po osobinama mnogo gori od shiptara ali nemoj da mi pricas da ih u Sutomoru nema. Prosle godine smo ja i sin isli u manastir Ostrog i tu prespavali u donjem manastiru a posle smo dva dana se vozikali po celoj CG magistrali. Neverujem da je bas slucajno bilo ali u Ulcinju i Sutomoru sam video mali milion AL tablica. Sto putnickih auta sto turistickih autobusa. Jedino ako se nisu povukli sad pod naletom rusa. Negledam sve samo crno u CG ali npr porediti Boku i Sutomore je nebo i zemlja. Kada bi dolazio u Cg dosao bih u Djenovice ili Canj ili Petrovac ali nikako dole na jug. Stvarno je prljavo......bilo !
Moguce. Tamo stvarno odavno nisam bila ...osim na Adu Bojanu...ali to je oaza i svet za sebe...medjutim okolo nisam svracala...moguce . Bila sam u Sutomoru pre par godina i uopste ne shvatam zasto ljudi tamo odlaze...jer dusa dusu davi i sve podseca na vasar...
Ono sto je prelepo to je Zlatna obala...
raj...
Svakom bih preporucila...To je lepa sumica pored mora...sa zasebnim apartmanima...svaka od tih kucica je u sred sumice...a opet postoji stazica koja vodi do uvalice koja fakticki pripada samo tom "bungalovu"...takodje postoji i dugacka plaza...
E to je zaista odmor kakav ja zamisljam...Na zalost nemam slika...odnosno imam ali ne ovde...ako ih nadjem zakacicu koju...
To se valjda ranije vodilo kao odmaraliste...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top