Condoleeza: Priznaćemo Kosovo

Polly Jean

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
239
Ako Rusija stavi veto na rezoluciju Vijeća sigurnosti UN-a kojom bi se otvorio put za nezavisnost Kosova, Sjedinjene Države spremne su samostalno priznati Kosovo, potvrdila je američka državna tajnica Condoleezza Rice u intervjuu radiju Eho Moskve, čiji je transkript objavio State Department.

Visoki dužnosnici američkog ministarstva vanjskih poslova i dosad su najavljivali da se Washington sprema priznati Kosovo, bez obzira na moguću blokadu rezolucije UN-a, no državna tajnica Rice je najviši dužnosnik administracije koji je to dosad izrijekom potvrdio.

"Kosovo je glavni problem. Ako Rusija stavi veto na nezavisnost Kosova, je li SAD spreman priznati Kosovo na unilateralan način?", pitao je novinar Eha Moskve Sergej Buntman.

"Da", odgovorila je Condoleezza Rice, nakon malo okolišanja, dodajući da SAD nastoje "doći do točke gdje će moći odgovoriti na zabrinutost Rusije i na zabrinutost Srbije i drugih, na način kako je sačinjen nacrt rezolucije".

Nacrt rezolucije, po njenim riječima, "ne kaže da Kosovo mora biti nezavisno, no on omogućava nezavisnost za Kosovo".

"Sada je važno priznati da Kosovo više nikada neće biti dio Srbije. To nije moguće. Tako da prije nego što dođemo do točke na kojoj će Rusija donijeti odluku, još nam ostaje posla da vidimo možemo li se prilagoditi svim zabrinutostima i svačijim interesima", rekla je Rice.

Na pitanje koliko će vremena trebati da Kosovo postane nezavisno, Rice je odgovorila da neće trebati puno, te dodala kako misli da će Vijeće sigurnosti glasati o rezoluciji u idućih nekoliko tjedana.

Naglasila je da Kosovo nije presedan koji bi mogao potaknuti odcjepljenja drugih manjinskih, etnički homogenih teritorija od matičnih država, zbog čega su i neke članice EU izrazile zabrinutost.

"Kosovo je poseban splet okolnosti koje proizlaze iz posebne povijesti ratova na Balkanu. Ono je pred Vijećem sigurnosti zbog te povijesti. Sad ne postoje nikakvi izgledi da Kosovo i Srbija žive zajedno i bilo bi najbolje za njih oboje da se posvete svojim budućnostima", rekla je američka državna tajnica.

"Srbija je velika zemlja, a Srbi veliki narod. No Srbija se treba integrirati u Europu. A dok god to pitanje postoji, to će biti teško učiniti", rekla je Rice.

U intervjuu radiju Eho Moskve, Rice je također naglasila kako SAD ima "snažan interes" da se osigura zaštita srpske manjine, kao i zaštita srpskih vjerskih i kulturnih objekata na Kosovu.

Državna tajnica također je zajamčila da će snage KFOR-a ostati na Kosovu te naglasila kako postoji vrlo snažna predanost da "novo Kosovo, nezavisno Kosovo, bude Kosovo na kojem će svi ljudi živjeti sigurno".
 
Нек признају, то су ионако силеџије.

Они тако све могу (Док буду могли).

А ако "признају унилатерално", без нове резолуције, то ће бити, дакле, само потврда силеџијства, и биће битно - као симбол.

Важно је да не признамо, пре свега - ми.
 
Witch-king of Angmar:
Некада су признавали Јужни Вијетнам. Јел'неко може да покаже ту државу на карти света?
kakav genijalan post svaka cast :mrgreen: ima tu samo jedan mali problem tj. razlika amerikanci su ratovali u Vijetnamu ukupno oko 20 godina (od 55.-75) ,izgubili su destetine hiljada vojnika i na kraju su morali da se povuku posle poraza, a rat za Kosovo je trajao 77 dana ,nisu izgubili ni jednog vojnika i neprijetalj (tj. mi) je potpisao kapitulaciju , povukao se sa Kosova i prepustio ga NATO snagama.
 
Polly Jean:
Ako Rusija stavi veto na rezoluciju Vijeća sigurnosti UN-a kojom bi se otvorio put za nezavisnost Kosova, Sjedinjene Države spremne su samostalno priznati Kosovo, potvrdila je američka državna tajnica Condoleezza Rice u intervjuu radiju Eho Moskve

Ako se desi ovakav scenario onda UN mogu da stave katanac na svoju firmu.
A mi da se spremimo za III WW... Ionako je puno teritorija pod znakom pitanja...
 
svetolik trpkovic:
kakav genijalan post svaka cast :mrgreen: ima tu samo jedan mali problem tj. razlika amerikanci su ratovali u Vijetnamu ukupno oko 20 godina (od 55.-75) ,izgubili su destetine hiljada vojnika i na kraju su morali da se povuku posle poraza, a rat za Kosovo je trajao 77 dana ,nisu izgubili ni jednog vojnika i neprijetalj (tj. mi) je potpisao kapitulaciju , povukao se sa Kosova i prepustio ga NATO snagama.

Пут од 1000 миља почиње шрвим кораком, кажу Кинези. А неки од тих корака су већ учињени за нас у Ираку. А биће их још...
 
Witch-king of Angmar:
Некада су признавали Јужни Вијетнам. Јел'неко може да покаже ту државу на карти света?

A u tom ratu su Amerikanci izgubili oko 58,000 a vijetnamci vise od milion stanovnika. A iako su se oni "oslobodili" oni su i danas 90% nepismeni i nemaju sta da jedu. A pitanje je koja je to sloboda kad svako moze da bude streljan ako 5x dnevno ne pohvali predsednika.
 
dr.koki:
A u tom ratu su Amerikanci izgubili oko 58,000 a vijetnamci vise od milion stanovnika. A iako su se oni "oslobodili" oni su i danas 90% nepismeni i nemaju sta da jedu. A pitanje je koja je to sloboda kad svako moze da bude streljan ako 5x dnevno ne pohvali predsednika.

У Вијетнаму неписмених нема, а сада спадају у средње развијене земље након што су се опоравили од рата који су им твоји Американци наметнули.
 
Witch-king of Angmar:
У Вијетнаму неписмених нема, а сада спадају у средње развијене земље након што су се опоравили од рата који су им твоји Американци наметнули.

Ma ne lupetaj budalo (kad moram da kažem)!

Vijetnam je 2006. imao BDP 3.100 usd godišnje po glavi stanovnika ,što je duplo manje čak i od Srbije,a nepismenih ima 15%.
 
Rusija ima daleko vece interese u Srbiji nego na Kosovu i zbog toga nas pozdrzhava. Mi smo njen glavni partner na Balkanu. Stavice oni veto, Kina ce verovatno biti uzdrzhana, bash iz tog razloga shto ce pustiti Ruje da se petljaju sa zapadom oko toga. Kosovo ce se proglasiti nezavisnost, neki ce ga priznati, a Moskva ce nam onda reci ''Eto , trazhili ste veto, mi smo stavili veto, nemoj posle da kazhete da vam nismo pomogli. Dalje se snalazite kako znate i umete.'' Svakako ne bash tim rechima al to je sushtina. Neki ce priznati Kosovo, neki ne...al za par godina ce verovatno svi a mozhda i mi. Ja sam skoro siguran da ce se sve ovo bash tako odigrati, a vi verujte u shta hocete.
 
Witch-king of Angmar:
У Вијетнаму неписмених нема, а сада спадају у средње развијене земље након што су се опоравили од рата који су им твоји Американци наметнули.

nametnuli??
pa daj, o neobrazovani polipe od čoveka, nauči bar osnove istorije 20.veka
Amerika je pozvana u rat od strane predsednika Južnog Vijetnama, dakle, isto kao što su Sovjeti pozvani da intervenišu u Avganistanu. Naravno, ovo drugo se vrlo rado iznosi kao činjenica...
naučite bar osnove, samo se nerviram bezveze
 
no_problem:
А кад САД призна независност Косова и Метохије, нека глупи Срби и даље гласају за оне који подржавају америчку политику.
Evo, da ja tebe pitam:

A, STO BI SE DESILO DA KOJIM SLUCAJEM SRBI GLASAJU ZA ONE KOJI NE PODRZAVAJU AMERICHKU POLITIKU?
 
Witch-king of Angmar:
Некада су признавали Јужни Вијетнам. Јел'неко може да покаже ту државу на карти света?
Pa kako Vi u Srbiji radite KATRE, karte svijeta pogotovo, nebi me iznenadili da nadjemo npr SRPSKI VIJETNAM, SRPSKI SOVJETSKI SAVEZ, SRPSKE SJEDINJENE AMERISCHKE DRZAVE i SRPSKI BURUNDI.
 
Poenta price nije sto ce USA da prizna KiM, jer se za to zalazu od samog pocetka kad su intervenisali na strani siptara da otudje taj deo nase teritorije. Ovde je vaznije kako ce se vlada i narod ove zemlje poneti prema "neprijatelju" i svim zemljama koje budu priznale KiM.

Mislim da u tom slucaju i vlada i predsednik treba da podnesu kolektivnu ostavku, a da Srbija zapreti prekidanjem svih odnosa sa zemljama koje budu priznale nezavisnost KiM.

Zasto?

Pa zato sto one zemlje koje imaju vece interese (pre svega ekonomske) i saradnju sa Srbijom u odnosu na "KiM" to nece uraditi, a one koje nemaju nikakve (tj. nevazne) odnose kako ekonomske tako i politicke sa Srbijom i priznaju "KiM", takvi nam svakako i nisu potrebni.

Mislim da ni jedna budala (drzava) nece priznati KiM i market od 2mil divljaka sa nasilno otudjenom zemljom, pored vekovne drzave i naroda sa marketom 4 puta vecim i dugogodisnjom drzavnom strukturom (ekonomskom/politickom).
 
pumps:
Evo, da ja tebe pitam:

A, STO BI SE DESILO DA KOJIM SLUCAJEM SRBI GLASAJU ZA ONE KOJI NE PODRZAVAJU AMERICHKU POLITIKU?


Ja se ne bi cudio da ti imas brata a da ga komsija maltretira i gazi od batina, a ti stojis sa strane i navijas (jer je komsija stariji i jaci)....."crnogorac" juuuunacinaaa ;) tako vam je sve...imaju bosanci dobar izraz za takve....FUKARA :D
 
Naciona|demokrata:
Mislim da u tom slucaju i vlada i predsednik treba da podnesu kolektivnu ostavku, a da Srbija zapreti prekidanjem svih odnosa sa zemljama koje budu priznale nezavisnost KiM.

U mnogo ce da im naskodima. To ce samo nama da naskodi. Znaci zaboravi na mobilni, zaboravi na telefon, zaboravi na kompjuter, zaboravi na kablovsku, TV.... Ali pozitivno je sto ces moci da gledas Ruske, Kubanske i Vijetnamske filmove a moci ces i u Sibir na exkurziju i da ne zaboravimo da vozis ladu.
 

Back
Top