Posao u Africi

da li nasi lekari mogu da dobiju posao u nekoj od zemalja afrike?

muz moje rodjake je ( nekada davno , ali i sada idu tamo svako malo i d arade a i zbog prijatelja ) je u sred srne afrike morao kao lekar prvo da radi 1 godinu u drzavnoj bolnici pa mu je tek tada priznata diploma.

a ta moja rodjaka je trenutno bas tamo ( ima lab u kojoj i sada povremeno radi a njima trebaju strucnjaci za hranu a ona je doktorirala na kukuruzu koji je osnovna hrana u toj zemlji, rekla bih tacno i kojoj ali necu jer neZnam dali bi to ona zelela jer su oni tamo bas cenjeni i valda ne bi ni zeleli da ih kojeko iz srbije prepoznaje i zivka jer je njima trebalo bar 20tak god da postignu to sto su postigli
sada mogu i da se zezaju sto i rade.


ali oni su zaljubljeni u afriku jos uvek

u africi ne trebaju nekvalifikovani - toga oni imaju dovoljno, tako da ici tamo da bi se bio radnik je besmisleno
nemam kada vise da pisem jer sam u gostima i teze se snalazim na tudjem pcju
 
JA ZIVIM I RADIM U JUZNOJ AFRICI. PRVO NIJE ISTINA DA IMAMO DELOVE GRADA GDE ZIVE SAMO BELI I SKOLE ZA BELE. POSTOJE DELOVI GRADA I SKOLE SA VECIM PROCENTOM BELIH, A CRNI CIM DODJU DO NEKOG POLOZAJA I PARA ODMAH SE SELE MEDJU BELIMA. TAKVI CRNI SU APSOLUNO BESOPASNI, VRLO DOTERANI, MIRISLJAVI SA PREDIVNIM KOLIMA.
KAO STO NEKO VEC RECE NEMA POSLA ZA NEOBRAZOVANE JER JE 90% STANOVNISTVA NE OBRAZOVANO I SAD VECINA IMA I SREDNJU SKOLU, KOJA ISTO TAKO NISTA NE ZNACI. ZA RAZLIKU OD EVROPE I AMERIKE OVDE BELI NE MOZE DA PREZIVI PERUCI SUDOVE, RAZNOSECI PICE, PEGLAJUCI ITD, JER TO RADI IZUZETNO JEFTINA CRNACKA RADNA SNAGA.
JA SAM OVDE VEC 9 GODINA, SA PORODICOM, OBOZAVAM JUZNU AFRIKU, I NAMERAVAM DA TU I OSTANEM. AKO NEKO IMA NEKO PITANJE, JAVITE SE
 
Moj muz je radio u Kongu i po svemu sudeci se vraca:) sto se poslova time pojma nema ni on sta se trazi posto je on bio u sumama i okruzen je bio crncima fizickim radnicima koje placaju 20$ nedeljno a belci koji tamo borave a pritome mislim na Pointe Noire su uglavnom nekakvi inzenjeri koji reade za oil industy!U svokom slucaju nije bas za pododicni zivot i ako ima jako puno belaca oko 2000 samo u Pointe Noire ,ima skola,supermarketa,restorana ali je preskupo cak je zivot dosta skluplji nego u evropi,cesto nema struje pa s ekoriste genratori cije dopunjavanje kosta 40e za 2 dana znaci bas je skupo!
 
ETO VAM I MENE IZ SEVERNE AFRIKE..LIBIJE...OVDE SE MOZE LEPO ZIVETI SAMO POD USLOVOM DA STE RESILI DA OSTANETE OVDE NE MANJE OD 10-20GODINA<DA STE DOSLI SA PORODICOM I DA OBA SUPRUZNIKA IMAJU POSAO RECIMO U NEKOJ INOSTRANOJ KOMPANIJI....SREDNJA STRUCNA SPREMA MED.RADNICI SU LOSE PRIHVACENI ,IMAJU JAKO MALU PLATU,A I DOKTRORI SU TAKODJE NEDOVOLJNO CENJENI I MALO PLACENI..SMESTAJ KOJI DAJU JE KATASTROFA,USLOVI ZIVOTA TAODJE,(OVO VAZI ZA ZDRAVSTVENE RADNIKE)NORMALAN ZIVOT JE JAKO OTEZAN POGOTOVO ZENAMA KOJE RETKO GDE MOGU OPUSTENI I SLOBODNO DA SETAJU.sTO SE INZINJERA ELEKTRONIKE TICE I UOPSTE IZINJERA SVIH OBLASTI TU JE PRICA MALO DRUGACIJA,POTRAZNJA ZA OVIM KADROM JE U PORASTU I PLATE SU IM JAAKO DOBRE,AKO NISU ZADOVOLJNI FIRMINIM SMESTAJEM FIRMA CE PLATITI PRIVATNI STAN,A MOZE SE NACI JAKO LEPIH STANOVA..USLOVI SU DOBRI STO SE OVE STRUKE TICE...FIZICKA RADNA SNMAGA ,UGLAVNOM NA CEMENTARAMA JE UVEK POTREBANA,JER JE TESKO RADETI NA TIM POSLOVIMA,PRILAGODITI SE KLIMI,SMESTAJ JE LOS A PLATA OKO 700E,POSAO SE MORA ZNATI A JEZIK NIJE NEOPODAN,TJ.ZA INZINJERE JE NEOPHODNO ZNANJE ENGLESKOG JEZIKA ZA DOKTORE JE TAKODJE POZELJNO..A ZA MED.OSOBLJE JE DOBRO ZNATI..SOLIDNO ZNANJE JE O.K ALI NIJE NEOPHODNO..ARAPSKI SE NAUI U HODU...SVE U SVEMU ZEMLJA NIJE ZA MLEDE LJUDE(KAO STO SAM JA I VRACAM SE SLEDECE GODINE KUCI),MOGU DA USTEKAJU LOVU SAMO INZINJERI KOJI SU DOBRO PLACENI,MED.OSOBLJU SE NE ISPLATI DA DOLAZI VISE OVAMO (ETO VRACAM SE ZATO STO NE ZELIM DA RADIM aRAPIMA ZA DZABE,BOLJE DA RADIM U SVOJOJ ZEMLJI ZA DZABE)I TAKO..PITAJTE AKO VAS STA ZANIMA
 
Cao Nena Sneki !:zper:
Ja sam Djani iz Smedereva(jadna Srbija).:gace: Vec nedeljama slepim pored monitora pokusavajuci da saznam iformacije koje bi mi pomogle pri dolasku u JAR(koji je100% izvestan).Ako si voljna da mi nesto na tu temu napises bicu ti neizmerno zahvalan.Vise te nebi davio....
Ziva bila ! il jubim te:cmok:
 
Zdravo,
zovem se Goran i dolazim iz Smedereva.ozenjen,dvoje maloletne dece.Pre Smedereva ziveo sam 27 godina u Nemackoj gde sam i rodjen.Pitanje
dali postoji osoba koja moze da me uputi za radno mesto u Juznoj Africi.Otisao bih Porodicno.Po struci sam elektricar odnosno Elektronicar sa Nemackom diplomom.Supruga mi je Masinski tehnicar.Nemacki jezik pricam perfektno,Engleski 60%.
LJUDI POMAGAJTE
 
JA ZIVIM I RADIM U JUZNOJ AFRICI. PRVO NIJE ISTINA DA IMAMO DELOVE GRADA GDE ZIVE SAMO BELI I SKOLE ZA BELE. POSTOJE DELOVI GRADA I SKOLE SA VECIM PROCENTOM BELIH, A CRNI CIM DODJU DO NEKOG POLOZAJA I PARA ODMAH SE SELE MEDJU BELIMA. TAKVI CRNI SU APSOLUNO BESOPASNI, VRLO DOTERANI, MIRISLJAVI SA PREDIVNIM KOLIMA.
KAO STO NEKO VEC RECE NEMA POSLA ZA NEOBRAZOVANE JER JE 90% STANOVNISTVA NE OBRAZOVANO I SAD VECINA IMA I SREDNJU SKOLU, KOJA ISTO TAKO NISTA NE ZNACI. ZA RAZLIKU OD EVROPE I AMERIKE OVDE BELI NE MOZE DA PREZIVI PERUCI SUDOVE, RAZNOSECI PICE, PEGLAJUCI ITD, JER TO RADI IZUZETNO JEFTINA CRNACKA RADNA SNAGA.
JA SAM OVDE VEC 9 GODINA, SA PORODICOM, OBOZAVAM JUZNU AFRIKU, I NAMERAVAM DA TU I OSTANEM. AKO NEKO IMA NEKO PITANJE, JAVITE SE

Slazem se sa tobom o tim crncima, koji se odmah uvale u bele delove grada, ipak, moji prijatelji zive u Kejpu i ima kvart u kojem ih cuvaju od crnaca. A imam i prijatelje koji zive u unutrasnjosti i oni imaju obezbedjenje da bi ih spasili od crnaca. Ja se jedino tu osecam bezbedno.
 
JA ZIVIM I RADIM U JUZNOJ AFRICI. PRVO NIJE ISTINA DA IMAMO DELOVE GRADA GDE ZIVE SAMO BELI I SKOLE ZA BELE. POSTOJE DELOVI GRADA I SKOLE SA VECIM PROCENTOM BELIH, A CRNI CIM DODJU DO NEKOG POLOZAJA I PARA ODMAH SE SELE MEDJU BELIMA. TAKVI CRNI SU APSOLUNO BESOPASNI, VRLO DOTERANI, MIRISLJAVI SA PREDIVNIM KOLIMA.
KAO STO NEKO VEC RECE NEMA POSLA ZA NEOBRAZOVANE JER JE 90% STANOVNISTVA NE OBRAZOVANO I SAD VECINA IMA I SREDNJU SKOLU, KOJA ISTO TAKO NISTA NE ZNACI. ZA RAZLIKU OD EVROPE I AMERIKE OVDE BELI NE MOZE DA PREZIVI PERUCI SUDOVE, RAZNOSECI PICE, PEGLAJUCI ITD, JER TO RADI IZUZETNO JEFTINA CRNACKA RADNA SNAGA.
JA SAM OVDE VEC 9 GODINA, SA PORODICOM, OBOZAVAM JUZNU AFRIKU, I NAMERAVAM DA TU I OSTANEM. AKO NEKO IMA NEKO PITANJE, JAVITE SE

Covece, tragajuci za nacinom da dodjem u Afriku (dosta bezuspesno), nadjem ovo...
Molim Vas za vise informacija kako bih mogao da dodjem tamo.
Hvala!
 
Mene zanima dobrotvorni rad u Africi? Nemam iskustva sa tako necim, ne znam kome da se obratim? Ko je u opstem slucaju zaduzen za takva pitanja i poslove? Ako neko zna, molila bih za pomoc, hvala
 
Zanima me posao u Bocvani, čuo sam da rade na kultivisanju ljudi tamo predsednik Bocvane je to izjavio. Ja sam stručnjak za kompjutere umem da prenesem znanje na drugog (znam da pričam i engleski jezik osim srpskog), po zanimanju se vodim kao elektro-tehničar računara i imam želju da obučavam ljude u Bocvani za računarima jer se tamo traži edukacija u državi. Bilo koju informaciju da mi date o Bocvani značiće mi.
Sa poštovanjem Aleksandar iz Kikinde
 
Poslednja izmena:
JA ZIVIM I RADIM U JUZNOJ AFRICI. PRVO NIJE ISTINA DA IMAMO DELOVE GRADA GDE ZIVE SAMO BELI I SKOLE ZA BELE. POSTOJE DELOVI GRADA I SKOLE SA VECIM PROCENTOM BELIH, A CRNI CIM DODJU DO NEKOG POLOZAJA I PARA ODMAH SE SELE MEDJU BELIMA. TAKVI CRNI SU APSOLUNO BESOPASNI, VRLO DOTERANI, MIRISLJAVI SA PREDIVNIM KOLIMA.
KAO STO NEKO VEC RECE NEMA POSLA ZA NEOBRAZOVANE JER JE 90% STANOVNISTVA NE OBRAZOVANO I SAD VECINA IMA I SREDNJU SKOLU, KOJA ISTO TAKO NISTA NE ZNACI. ZA RAZLIKU OD EVROPE I AMERIKE OVDE BELI NE MOZE DA PREZIVI PERUCI SUDOVE, RAZNOSECI PICE, PEGLAJUCI ITD, JER TO RADI IZUZETNO JEFTINA CRNACKA RADNA SNAGA.
JA SAM OVDE VEC 9 GODINA, SA PORODICOM, OBOZAVAM JUZNU AFRIKU, I NAMERAVAM DA TU I OSTANEM. AKO NEKO IMA NEKO PITANJE, JAVITE SE

dobar dan...ja sam zorica iz negotina,inace sam dr.stomatologije...da li biste mi neshto mogli reci u vezi mogucnosti mog zaposlenja u juznoj africi...unapred zahvalna
 
dobar dan...ja sam zorica iz negotina,inace sam dr.stomatologije...da li biste mi neshto mogli reci u vezi mogucnosti mog zaposlenja u juznoj africi...unapred zahvalna

Dobar dan, Zorice! ISkreno, receno ako si bela nemas mnogo sanse i ima da se namucis, dok dobijes i radnu dozvolu i stalni boravak (posebno). Tamo vise nije kao ranije, zemlja je prilicno pogodjena krizom, ako mislis da se odatle sieljavas dalje u AUS ili CA, mozda u Botsvanu, ok. Ipak, mislim da bi ti bilo dobro da probas u AUS ili NZ. Puno srece. :)
 
Au brate.
Ova moderna prcačica na svakom živom forumu, sve živo zna, samo pametuje nešto ***** bezveze!
kao keva joj ima boga oca, firme, hotele, kupleraje, a ona putuje svuda zivo, pa ovde na forumu pleni narod jadni svojim avanturama.
c c c
 

Back
Top