Prostatitis, upala prostate

Moj zaključak iz osobnog iskustva je da liječnici nemaju pojma kad dođe do pitanja o prostati..možda 2-3 u svijetu specijalizirana za to..Kardiolog i prostata ? smiješno...i dati savjet ljudima da idu operirat prostatu i kidat dijelove prostate je takođe smiješan...upala prostate se da izliječit.,takođe i kronični prostatitis...operacija samo i jedino u slučaju da imaš tumor prostate..bez uvrede Rayela..nemaš prostatu(ako si žensko) a vjerovatno nemaš ni probleme s njom..i molim te nemoj davati krive informacije na tu temu..ko ima problema nek ide na forume sa ljudima koji imaju te probleme i koji govore iz iskustva...lijep pozdrav..

Ja sam samo prenela iskustva bolesnih ljudi sa nemackih foruma, ali savete nemackih lekara. I oni preporucuju alternativnu medicinu jer antibiotici u vecini slucajeva ne pomazu,
a i ne radi se uvek o bakterijama kao uzroku bolesti. Medjutim, ako i kada nema druge, onda se zaista odstranjuje bolestan deo prostate, tako sto se oljusti taj deo na kome je
upala.
 
Nikola..ma daj odi naruči si Supoprost i riješi si probleme...nemaš ti nikakvih problema s prostatom..niti te interesira išta u vezi toga..u suprotnom bi znao već sve..nego očekuješ da drugi riješavaju tvoj problem pošto si ti prelijen čitati..
 
Rayela ajde pročitaj svoj post..nisi prenila nikakve savjete ni alternativnu medicinu.nego...dva rješenja ako ne pomogne supoprost onda operacija...ponavljam opet..radi upale se ne odstranjuje ni kida išta..ma gle.. ne da mi se raspravljati..pogotovo ne s nekim ko ne boluje od istog..bez uvrede..ova tema je ionako reklama za supoprost manje više..tako da neću više komentirati..ko ima neko pametno pitanje nek postavi privatno ..pozdrav...
 
Договарајте се слободно али не јавно.
Само нека буде преко приватних порука. ;)
Ненаде, ти мораш да оставиш још бар три поруке на форуму да би могао да размењујеш приватне поруке.
 
prostatitis chronica -
dobro bi dosla informacija o mogucnosti lecenja hronicne upale prostate. bez obzira sto lici na organizovanje reklamiranja, nebih rekao da je to potrebno za efikasan lek, ako je to i suporprost. ovde smo da bi razmenili misljenja o necemu sto je problem, a poznato je da se tesko resava. ocigledno ispada da mladjoj osobi ovaj tretman pomaze, a ja pitam, kako stvari stoje kad je u pitanju hronicna upala utvrdjena posle psa koji je 15,4 i analize tkiva: - neoplasia intraepithelialis prostataePIN high grade 10%. da li neko ima slicnu dijagnozu, i sta preduzeti? moj urolog je odredio biposiju za 6 meseci. ja se ne zalim na problem,niti imam bolove, mada je kod mene (62 god.) prodces sa problemom prostate u toku vec 3,5 godine.
 
ljudi jel imao neko problem sa hladnim stopalima, naime evo ga tek pocetak oktobra ja nosim dva para carapa i smrzavam se zbog hladnih nogu :((( problem sa potenciju su tu i tamo, nekad je normalna nekad na 60-70% a dessava se oko 2-3 dana mesecno da je bas slaba, jedva masturbiram.....sta da radim? :(
 
ljudi jel imao neko problem sa hladnim stopalima, naime evo ga tek pocetak oktobra ja nosim dva para carapa i smrzavam se zbog hladnih nogu :((( problem sa potenciju su tu i tamo, nekad je normalna nekad na 60-70% a dessava se oko 2-3 dana mesecno da je bas slaba, jedva masturbiram.....sta da radim? :(
Колико имаш година?
Јеси био код уролога?
 
Evo i ja da se javim,vec skoro dve godine se lecim ali bezuspesno.U brisu sam imao ureaplazmu,pio antibiotike i eliminisao sam bakteriju,ali su tegobe ostale.Tegobe koje ja imam su ucestalo i otezano mokrenje,i neprijatan osecaj u predelu prostate.Koristio sam razne stvari od kojih sam ublazavao tegobe,ali se uvek vracaju,i jako su neprijatne.Caj od mlecike mi je bas dosta pomogao sto se tice erekcije,od kad ga pijem vecih problema nisam imao.Ali nikako da nadjem nesto sto bi mi pomoglo da ublazim tegobe sa mokrenjem na duze staze.Citao sam za taj supoprost i narucicu ga ovih dana.
Dosta toga je vec receno ovde o ovim problemima,ali eto,ako ima neko neki savet neka se javi.
pozdrav svima :)
 
Evo i ja da se javim,vec skoro dve godine se lecim ali bezuspesno.U brisu sam imao ureaplazmu,pio antibiotike i eliminisao sam bakteriju,ali su tegobe ostale.Tegobe koje ja imam su ucestalo i otezano mokrenje,i neprijatan osecaj u predelu prostate.Koristio sam razne stvari od kojih sam ublazavao tegobe,ali se uvek vracaju,i jako su neprijatne.Caj od mlecike mi je bas dosta pomogao sto se tice erekcije,od kad ga pijem vecih problema nisam imao.Ali nikako da nadjem nesto sto bi mi pomoglo da ublazim tegobe sa mokrenjem na duze staze.Citao sam za taj supoprost i narucicu ga ovih dana.
Dosta toga je vec receno ovde o ovim problemima,ali eto,ako ima neko neki savet neka se javi.
pozdrav svima :)

Da li si narucio supoprost i ako jesi prenesi impresije... pozz mozes i na mail najbolje bi bilo da te pitam u vezi sa tim cajem od mlecike... manzze@yahoo.com
 
da se javim i ja, od januara 2012 vucem upalu prostate,u pocetku akutna upala sa visokom temperaturom 4-5 dana,da nisam znao sta me strefilo.
kod doktora opste prake isao,kazao mi imas gripu,ja kazem ne boli me grlo,nema veze,imas gripu.
onda na svoju ruku uradih bris uretre,jer mi je ostalo pecenje na vrh kanala,nasli mi klebiella enterobacter.
posao kod urologa,samo mi rekao imao si neko zariste dao mi amoksiklav 10 dana i zdravo bio.
i tako lijepo ja se patih do avgusta(u medjuvremenu isprimao longacef,gentamicin,pio ciprocinal,azitromicin...),sve dok nisam na svoju ruku uradio spermokulturu,jer bakterije od maja nije bilo u uretri.u spermokulturi nadjena klebsiella.
da ne zaboravim da sam u junu uradio i ultrazvuk bubrega,prostate,besike,sjemenih kanala...
u bubrezima nadjena gomila pijeska do 2.5 mm najveci,prostata normalne velicine,sa prostatolitom centralno,nehomogenih krajeva,bez patoloskih promjena,besika i ostalo ok.
ocigledno da je pijesak(koji sam dobio od kreatin monohidrata,dok sam 2011 isao u teretanu) uzrokovao bakteriju i upalu prostate.
onda sam udario po cajevima i vec u avgustu 70 % pijeka sam izbacio prema ultrazvuku koji sam opet uradio.
prostata ista.

e sad da se vratim na protatu,poslije spermokulture idem kod urologa,kazem mu za spermokulturu,on kao "uh pa ti imas upalu prostate".
ma ajde!!! stvarno su uzas.
prepise mi 10 dana bactrima pa 10 dana ciprocinala(najveca greska sto sam ga uopste slusao).
u medjuvremenu slucajno saznam za jednu zenu iz Bara,koja ima biljnu apoteku,odem ja i ona mi da preparate i kaze mi moramo i pijesak koji je uzrok i bakteriju u prostati da izbacimo.
ok. uzmem ja preparate,med,polen,bilje mljeveno tipa breza,kleka ,uva,bundevino ulje sve pomjesano zajedno,2x po 2 kasike dnevno,neke propolisne kapi, i cajevi.
i onda jedno mjesec dana period,cas imam smetnje(meni uglavnom vrh sami uretre,pecenje,pa stane,pa utrnutost uretre i sve tako na smijene,pa 5 dana bez bolova,pa opet...) uzas
i onda polije dva ipo mjeseca odem na ultrazvuk kod drugog radiologa po preporuci, u bubrege vise nema pijeska,prostata normalne velicine oblika...,nije vise nehomogena,sa nekoliko postupalnih promjena.
nastavih ja terapiju da pijem,evo skoro 3 ipo mjeseca,uradih opet spermokulturu,nema vie klebsielle,sad je proteus i to radio u 2 labaratorije,isti rezultat.
nemam vise ono pecenje kao to sam imao u avgustu,ali imam ponekad poslije mokrenja neku hladnocu na vrh uretre i kad nesto hvatim da radim teze osjecam stipanje vrha uretre.
zovem zenu iz biljne apoteke,kazem sad je proteus,ona kaze to je zbog pijeska koji moze da zaostane u mokracnim kanalima i nesto bubrezima a da to sitno ultrazvuk ne vidi.
i da je to uzrok pojave proteusa koji se mnogo lakse lijeci nego klebsiella.
i dalje pijem terapiju vec 3 ipo mjeseca i slucajno naidjoh na ovaj sajt i vidjeh postove kiki85 i drugih clanova na forumu u vezi supoprosta.
kontaktirah u prosli petak Gorana Pelajica,i u nedjelju podjoh direktno u Mostar kod njega.
sjedao sam snjim skoro 2h,mnogo fin covjek,ja mu objasnio moje trenutne simptome,a to je ta hladnoca ponekad na vrh uretre,pritisak u testisima mada rijetko(mozda 2-3x sam to osjetio do sad),i polije defekacije mi izadje iz uretre kao neka providna sluzava tecnost,prije ili poslije uriniranja.
ne ustajem po noci da mokrim,mogu da trpim mokracu dugo,ne idem cesto da mokrim(sem kad popijem 2l caja odjednom),nemam bolove u donjem dijelu stomaka niti kicmi.

Goran mi rece da kod mene to nije strasno toliko, ti moji simptomi,da cu se brzo ocistit od upale i bakterija,kao i da te postupalne promjene s mjesta gdje se bakterija nalazi u prostati i da cu to ocistit takodje sa supoprostom.
rekao mi je sto se tice upale prostate da se to rijesava uspjesno,ali adenom prostate da nije toliko uspjesan. takodje mi je rekao da pijem caj od koprive ,sto sam i poceo.
rekao mi je da uzmem 6 kutija supoprosta (150e),dosta para,ali opet nije mnogo kad se covjek izlijeci.
takodje mi rece da lijek nije samo za prostatu,nego za cijeli urogenitalni trakt.
pitao sam ga zasto ne daje lijek u druge apoteke,kaze lose iskustvo,uzmu a ne plate,a zasto ne ide snjim na medjunarodno trziste,kaze farmakoindustrija(citaj mafija) natjeraj ljude da im prodaju patent i onda lijek ide u policu,tj. nema ga vise.

da skratim,evo jutros sam zavrsio sa 1 kutijom (5 dana koriscenja),primjecujem dosta manji osjecaj hladnoce i stipanja(neki blesav osjecaj) na vrhu uretre,i prilikom jutarnje defekacije znatno manje sluzi,skoro pa nista,a znalo ga je biti dosta.
jos uvjek je rano pricati o svem,jos 25 dana je predamnom,uporedo koristim supoprost rektalno i biljnu terapiju iz Bara oralno.
nadam se skorom izlijecenju,a o svemu cu vas obavjestavat ovdje.
pozz iz CG!
 
evo da se javim,zavrsavam 3 kutiju supoprosta prekosjutra ujutro.
radio sam ultrazvuk bubrega, besike,prostate prije 2 dana.
bubrezi ok,sa vrlo vrlo malo pijeska do 2.9mm najveci.
besika sve ok.
prostata normalne velicine ,kontura i oblika,bez patoloskih promjena,hiperehogena,homogena(ranije bila po krajevima nehomogena),sa prostatolitom centralno(kaze radiolog 80% muskaraca to ima)
e sad radio sam i bris uretre,opet proteus.
otuda osjecaj hladnoce i taj blesavi osjecaj koji imam na samom vrhu uretre.
kazu mi doktori,kao i gosn. Goran da proteus je cest nalaz svakome sa pijeskom,izreze kanale kad krene i hvata se na poderotine uslijed paranja kanala pijeskom.
sto se tice prostate,nemam bolova nikakvih,niti ustajem uvece,niti imam problema sa mokrenjem...
jedino sta primjetim poslije stolice da mi izadje prije ili poslije mokrace ta bezbojna sluzava tecnost,nekad bas gusca,kao slina.
inace od proteusa nemam ni pribliznu bol kao od klebsielle.
neugoda,ali koja nervira,jer ocu vise da se izlijecim.:dash:
pijesak jos ta nekolika zrna oko 2mm i kraj.
pijem prolom vodu,caj eko uro1.5l( iz Bara),caj od koprive 1.5l(po Goranovoj preporuci) i apiuro(med,polen,kleka,uva,macina trava sve izmjesano) i redovan sam sa supoprostom,ujutro i uvece.
ja se nadam da cu uskoro zavrsiti sa bakterijom,jer kao sto Goran rece,bakterije rjesava supoprost,da necu biti izuzetak.
problem je kod starijih jer imaju adenom i upalu,pa zbog tog stariji nisu rijesili adenom i imaju smetnje.
ostaje da vidimo. imam jos ukupno pune 4 kutije.
jedino me kod prostate buni ovaj sekret sto imam kod stolice...
 
Nisam neki ekspert, ali bih rekao da izmet pritisne prostatu i zato izlazi taj sekret.. mada je cudno da nije nimalo uvecana.. ja znam kada sam isao na pregled prostate, kada me je prosla upala, bio sam se zacudio da se sekret nije video.. to je bio znak da je prosla upala.. (do tad je sekret uvek bio vidljiv)

inace sto se cajeva tice, ne treba preterivati, ne vishe vrsta od jednom i trebalo bi praviti pauze.. Meni je Goran Pelajic isto rekao da pijem caj od koprive i pijem ga i dan danas, mada ne bas redovno. ja da pijem redovno pio bih ga 10 dana 2x dnevno pa bih napravio pauzu bar 2-3.. mada kazem ne pijem redovno.

Ja nemam problema sa prostatom od kako sam koristio supoprost, i sto mi je vaznije pasemenik me ne zeza vishe. Hladnoca mi ne smeta tolko. Pijem i alkohol, dodushe ne kao ranije i nemam nikakvih problema (samo pivo i domaca rakija). pocetkom nedelje sam se gadno i prehladio, ugasila mi se pec 2 noci zaredom i soba se jako ohladila, ali prostata i pasemenik nista.. Dosta mi je problem sto radim sedeci posao, i to takav da jedva mogu da ustanem od racunara za vreme radnog vremena, pa se plasim da mi to ne upropasti prostatu ponovo, ali ne mogu da biram trenutno i plata je dobra.
 
Nisam neki ekspert, ali bih rekao da izmet pritisne prostatu i zato izlazi taj sekret.. mada je cudno da nije nimalo uvecana.. ja znam kada sam isao na pregled prostate, kada me je prosla upala, bio sam se zacudio da se sekret nije video.. to je bio znak da je prosla upala.. (do tad je sekret uvek bio vidljiv)

inace sto se cajeva tice, ne treba preterivati, ne vishe vrsta od jednom i trebalo bi praviti pauze.. Meni je Goran Pelajic isto rekao da pijem caj od koprive i pijem ga i dan danas, mada ne bas redovno. ja da pijem redovno pio bih ga 10 dana 2x dnevno pa bih napravio pauzu bar 2-3.. mada kazem ne pijem redovno.

Ja nemam problema sa prostatom od kako sam koristio supoprost, i sto mi je vaznije pasemenik me ne zeza vishe. Hladnoca mi ne smeta tolko. Pijem i alkohol, dodushe ne kao ranije i nemam nikakvih problema (samo pivo i domaca rakija). pocetkom nedelje sam se gadno i prehladio, ugasila mi se pec 2 noci zaredom i soba se jako ohladila, ali prostata i pasemenik nista.. Dosta mi je problem sto radim sedeci posao, i to takav da jedva mogu da ustanem od racunara za vreme radnog vremena, pa se plasim da mi to ne upropasti prostatu ponovo, ali ne mogu da biram trenutno i plata je dobra.

:worth: tebe sam cekao covjece:klap: bas sam pricao sa g. Pelajicem o tebi kad sam bio u Mostar prije 14dana.
znaci sve super sa tobom i ostace tako,vrh!!!
cekaj,kako su ti vidjeli taj sekret?
ultrazvukom?
ja sam bio kod 3 radiologa od juna,prostata je normalne velicine,ni malo uvecana nije.
sad na zadnja 2 nalaza kod 2 radiologa je homogena(u avgustu bila blago nehomogena).

reci mi molim te,koliko je vremena trebalo da prodje da ti se ocisti ta sluz poslije stolice ,koliko dana sa supoprostom?
vise je nemas?

ja inace nemam vise bolove od prostate,samo ta sluz cesto pri defekaciji,mada sam i ja vise poludio,pa se bas namjerno napinjem da vidim da nece sta izaci.
imam malo pijeska,sto je jos ostalo u bubrezima(a imao sam masu od kreatina sto sam koristio u teretanu:dash:).
izgleda da mi se proteus zakacio od paranja kanala.
ali ne ustajem uvece(mozda kad popijem 2l vode ili caja u 11h uvece,pa mozda nekad jednom ali to smatram normalnim(mada me i bebac probudi,pa onda)
trpim mokracu normalno,nemam bolove,jedino nekad poslije mokrenja mi je neugoda na vrh uretre,ali proteus je u brisu,malo pijesak jos,ali to cu ocistiti...



i hvala kiki jos jednom,zahvaljujuci tebi sam narucio supoprost
 
Poslednja izmena:
ja nemam neke probleme sa hladnocom,jedino noge i ruke su mi zimi hladne odkad znam za sebe,jos u osnovnu skolu,znaci i kad je ovdje najhladnije(mada je u pitanju primorje pa minimum bude nekih nula stepeni,a prosjek oko +10 stepeni),ja mogu izac u duks,da mi nije zima.
 
Pozdrav svima.Evo da se i ja javim.Imam hronicnu upalu prostate 14 meseci.Lecim se kod doktora Brzakovica u Novom Sadu od avgusta ove godine,on mi je dijagnostikovao uzrocnika upale bakteriju hlamidiju.Pri zadnjem pregledu bio sam negativan,no odlucio sam i ja da uzmem supoprost i popio sam 2 kutije,sutra treba da mi stignu jos 4 sto sam narucio.

Siptome koje ja osetim su bol u preponama donjem delu ledja,problema sa mokrenjem vecih nikad nisam imao ponekad me pecka pri mokrenju,ponekad mi je malo otezano da mokrim,ne ustajem nocu i ne mokrim cesto.Jako sam isto osetljiv na hladnocu,zebu mi stopala ponekad zaboli me jos jace u preponama,a pre 10 dana poceo sam da osetim bol i slabost u nogama neznam da li je moguce da je to isto od prostate.Pre 10-ak dana taman kad sam poceo da koristim supoprost malo sam se prehladio,tad je i poceo kao sto sam vec napisao taj bol i slabost u nogama,tako da posle 2 popijene kutije supoprosta nemogu da kazem da mu je pomoglo,mozda je ta prehlada smanjila dejstvo leka.Inace zdravo se hranim,pijem caj od mlecike 2 put dnevno,izbacio sam slatko,ne pijem alkohol i ne jedem ljutu hranu.Imam 23 godine.Nadam se da ce mi supoprost pomoci,obavestavacu vas o daljem stanju.
 
Pozdrav svima.Evo da se i ja javim.Imam hronicnu upalu prostate 14 meseci.Lecim se kod doktora Brzakovica u Novom Sadu od avgusta ove godine,on mi je dijagnostikovao uzrocnika upale bakteriju hlamidiju.Pri zadnjem pregledu bio sam negativan,no odlucio sam i ja da uzmem supoprost i popio sam 2 kutije,sutra treba da mi stignu jos 4 sto sam narucio.

Siptome koje ja osetim su bol u preponama donjem delu ledja,problema sa mokrenjem vecih nikad nisam imao ponekad me pecka pri mokrenju,ponekad mi je malo otezano da mokrim,ne ustajem nocu i ne mokrim cesto.Jako sam isto osetljiv na hladnocu,zebu mi stopala ponekad zaboli me jos jace u preponama,a pre 10 dana poceo sam da osetim bol i slabost u nogama neznam da li je moguce da je to isto od prostate.Pre 10-ak dana taman kad sam poceo da koristim supoprost malo sam se prehladio,tad je i poceo kao sto sam vec napisao taj bol i slabost u nogama,tako da posle 2 popijene kutije supoprosta nemogu da kazem da mu je pomoglo,mozda je ta prehlada smanjila dejstvo leka.Inace zdravo se hranim,pijem caj od mlecike 2 put dnevno,izbacio sam slatko,ne pijem alkohol i ne jedem ljutu hranu.Imam 23 godine.Nadam se da ce mi supoprost pomoci,obavestavacu vas o daljem stanju.
pozz drug.
kako ti je dijagnostifikovao hlamidiju? iz brisa?
ja sam radio nekoliko puta briseve na hlamidiju,i miko i urea plazmu,jednom i u BG imunoflouroscenciju(ili tako nesto) i na kraju PCR test ,sve iz brisa,svaki put negativno.
ja sam imao taj bol u prepone do maja mjeseca,kazu da moze i od pijeska kad se krece. vise nemam.
juce sam osjetio (bar tako mislim) da sam izmokrio zrnce pijeska,jer me poslije mokrenja bas peklo,poslije toga sve manje.
kod mene je fora sto se bas tesko prehladim(da se ne ureknem),doma su mi svi skoro prehladjeni,jedini ja se nedam.

napisao si "poslije 2 popijene kutije supoprosta" ,pa se malo nasmijah.
salim se...
evo i ja se nadam da uskoro zavrsavam sa tegobama(vrh uretre i sluz poslije stolice,druge bolove nemam).

ddex,molim te javljaj kako ide.
kiki nam se ne javlja...
 
napaceni

Pozdrav druze.

Hahah,stvarno sam napisao "popijene" haha.Navikao sam od silnih antibiotika sto sam PIO pre nego sto sam saznao za Supoprost:D


Da iz brisa mi je otkrivena hlamidija,Dif metodom ovom staromodnom:-)Dosad sam bio pozitivan,negativan,pozitivan pa zadnji put opet negativan i sad idem u petak novi bris da uradim i videcemo,doktor kaze ako 2 put zaredom test pokaze da sam negativan eleminisao sam bakteriju forever:D


Javlja cu se redovno.Zbog Kikija sam i ja narucio supoprost.
 
napaceni

Pozdrav druze.

Hahah,stvarno sam napisao "popijene" haha.Navikao sam od silnih antibiotika sto sam PIO pre nego sto sam saznao za Supoprost:D


Da iz brisa mi je otkrivena hlamidija,Dif metodom ovom staromodnom:-)Dosad sam bio pozitivan,negativan,pozitivan pa zadnji put opet negativan i sad idem u petak novi bris da uradim i videcemo,doktor kaze ako 2 put zaredom test pokaze da sam negativan eleminisao sam bakteriju forever:D


Javlja cu se redovno.Zbog Kikija sam i ja narucio supoprost.
jbg,prvo sto mi pade napamet nick name napaceni,a i jesam vise taman napaceni...
ja sam radio i dif i na kraju pcr test,sve ok kod mene. sem sad ovaj smrdljivi proteus u brisu i spermokulturi.
ja sam juce naceo 4-tu kutiju supoprosta,nemam vise tupi bol u testisima,nije ni bol,nego kao neki pritisak bio...
jos samo vrh uretre,to blago peckanje da rijesim i sluz poslije stolice i nadam se ko nov.
ukupno cu potrositi 7 kutija supoprosta. nadam se da ce biti dovoljno,da se vratim u normalan zivot.
ddex,javljaj obavezno kako ide.
 

Back
Top