Prostatitis, upala prostate

meni supoprost nije uopste pomogao,nekako ga nisam ni pravilno iskoristio,stavim ga i posle pola sata me protera u wc i izbacim ga,stalno imam otezano mokrenje,ne znam vise sta da radim,da li da narucim ponovo pa da probam iz pocetka,ali ko da baca pare vise....
 
meni supoprost uopste nije pomogao,protera me u wc i izbacim ga tako da ga nisam ni iskoristio kako treba,stalno otezano mokrenje imam,ne znam vise sta da radim,da li da narucim ponovo pa sve iz pocetka
poslije koliko te potjera u wc od kada ga "montiras"?
ako ga odma izbacis ne moze ni pomoci.
koliko kutija si iskoristio?

ja tih problema nemam,ujutro ga montiram poslije stolice,i uvece oko 9-10h,mada nekad i uvece imam stolicu,pa poslije ga "montiram".
mozda me dosad 2-3 x uhvatio nagon za stolicom,ali izdrzim 15-20 minuta i prodje.

ja mokrim ko iz kabla,normalan mi mlaz.
vidjecemo ,imam jos da trosim dosta cepica,meni vise lici na zrno od karabina :-)

a i ja blesavim,ne kaze za dzabe g. Pelajic 6 kutija,tek sam naceo 4-tu.
da mi sve prodje sa 4,rekao bi dosta je 4.
ali ja umjesto 6 uzeh 7 kutija da utvrdim gradivo.
 
Poslednja izmena:
I mene je mozda par puta proteralo,Suki moras da izdrzis nekih 15-20 minuta i to prodje.Ovako bacio si pare bukvalno sve si izbacio pre nego sto se iskoristilo.



Napaceni

Kad ovako napisem deluje kao da te vredjam:DAli ****** moram da napisem da znas da se tebi obracam,takav ti je nick:-)

Proteus to je bakterija jel?

Evo ja sam juce poceo sa 3 kutijom.A kako izgleda ta sluz i kad izlazi pri ejakulaciji ili mokrenju?

Ni ja nemam problema sa mokrenjem mlaz je normalan jak,i ponekad me samo pecka ili osetim blagi bol u preponama.Inace ja u stanju mirivanja osetim samo nelagodnost u preponama a bolovi mi se javljaju u 3 slucaja:

1)Fizicka Aktivnost
2)Ako preteram sa Seksualnim aktivnostima,npr ako imam sexualne odnose 2-3 dana zaredom zaboli me.
3)Ponekad od hladnoce,posto sam osetljiv na nju.
 
obicno posle sat vremena me protera u wc,ali ne bas uvek,iskoristio sam nekoliko kutija,mislim da mi je ostala jedna neiskoriscena od onih 6 koje sam kupio.Ali i to sto sam upotrebio nije imalo efekta,trebalo bi posle nekoliko dana da bude bolje,neko ovde rece da je koristio 40 dana bez ikakvog efekta,tako da,sve je to individualno.

ddeex,kakve ti bolove imas? ja nemam nekih bolova,ali imam neki neprijatan osecak u predelu prostate,kad je bilo perioda da lakse mokrim tad mi i taj osecaj nestane,ali stalno se vrtim u krug.
i meni smeta hladnoca,mada evo me na Kopaoniku radim,i ne smeta mi kao nekad,a inace redovan sex bi trebalo da povoljno utice na prostatu,to mi je doktor rekao.
 
ha,ha napaceni mi prvo pade na pamet. a stvarno se patim,ali izgleda sve manje.
proteus mirabilis je bakterija.
sluz,kao bezbojna sperma mi izlazi poslije defekacije,nekad kad krenem da mokrim,a nekad poslije mokrenja.
ja to ne bi ni primjetio pod normalnim okolnostima,ali drzim mishka u ruku i gledam ga dok sjedim na wc solju i namjerno se natezem ko budala.
kad samo mokrim,sve je ok,nema toga.
imas li ti te sluzi?
mene zna da zapecka,ali nemam bol u preponama odavno.
meni je znalo da kad radim nesto fizicki teze,da me zapece vrh uretre.
ja nisam nesto osjetljiv na hladnocu.
ja sjutra vece zavrsavam sa 4-om kutijom.
jos 3 imam.
 
pa dobro,od 5 kutij vise od pola toga si izbacio za sat vremena nakon montaze. moras se suzdrzati.
meni se cini da je bolje dosta,ali nista ne tvrdim dok sve ne namontiram svih 7 kutija,samo da se ne navucem na supoprost,pa cu umjesto velicine zrna karabina traziti protivavionsko zrno 20mm g. Pelaic da mi napravi,he,he.z:D
salim se.
malo vise se moras potruditi da ne izbacis odma cepic.


a ja moram malo vise da se krecem,moracu opet u teretanu,kao nekad prije ovog cuda sto me spopalo
 
@Suki 83

Da redovan sex bi trebalo da povoljno utice na prostatu,ali ja kad vezem 3 dana zaredom boli me u preponama.Pa mi treba onda 1-2 dana da se to smiri.Trebao bi da sto vise izbegavas hladnocu,ali ako ti sad manje smeta dobro je.
Pa imam bolove u preponama i ponekad u donjem delu ledja.U stanju mirovanja imam samo nelagodu,ali kad sam fizicki aktivan,kad se seksam 3 dana zaredom npr:D,ili kad se prehladim ili sam na hladnom onda se pojaca bol.


@Napaceni

Nemam sluz.A znaci imao si ranije bol u preponama?Kolko dugo ti imas upalu prostate?

Inace bio sam kod mog doktora danas radio sam bris i radio mi je rektalni pregled,rekao mi je da je zadovoljan kako napreduje lecenje,i ja sam zadovoljan jer me ne boli pri rektalnom pregledu a ranije me je bolelo.I rekao mi je da treba jos vremena da se sve to smiri,svi ti upalni procesi koje je bakterija(hlamidija) izazvala.I da izbegavam hladnocu,jer ovo vreme ide protiv mene sada:-)Inace pored koriscenja supoprosta ja pijem lek Konram(nije antibiotik) koji je protiv upalnih procesa,to mi je prepisao doktor taj.U cetvrtak ce biti rezultati brisa,pa vam javljam moje stanje,
 
Sto se vise ceka sve je teze resiti i neke bakterije a i sam problem sa prostatom.Postoje sigurna resenja-znam vec mnoge slucajeve kad su se ljudi bacili na prirodne stvari i prestali sa hemijom koja samo jos vise unistava imunitet.Danas u ponudi postoji mnogo toga ali nekoliko proizvoda u kombinaciji daje super rezultate.Pricacemo jos o tome i rado cu podeliti svoje iskustvo s vama
 
Poslednja izmena:
@Suki 83

Da redovan sex bi trebalo da povoljno utice na prostatu,ali ja kad vezem 3 dana zaredom boli me u preponama.Pa mi treba onda 1-2 dana da se to smiri.Trebao bi da sto vise izbegavas hladnocu,ali ako ti sad manje smeta dobro je.
Pa imam bolove u preponama i ponekad u donjem delu ledja.U stanju mirovanja imam samo nelagodu,ali kad sam fizicki aktivan,kad se seksam 3 dana zaredom npr:D,ili kad se prehladim ili sam na hladnom onda se pojaca bol.


@Napaceni

Nemam sluz.A znaci imao si ranije bol u preponama?Kolko dugo ti imas upalu prostate?

Inace bio sam kod mog doktora danas radio sam bris i radio mi je rektalni pregled,rekao mi je da je zadovoljan kako napreduje lecenje,i ja sam zadovoljan jer me ne boli pri rektalnom pregledu a ranije me je bolelo.I rekao mi je da treba jos vremena da se sve to smiri,svi ti upalni procesi koje je bakterija(hlamidija) izazvala.I da izbegavam hladnocu,jer ovo vreme ide protiv mene sada:-)Inace pored koriscenja supoprosta ja pijem lek Konram(nije antibiotik) koji je protiv upalnih procesa,to mi je prepisao doktor taj.U cetvrtak ce biti rezultati brisa,pa vam javljam moje stanje,
jesi li bas obracao paznju na sluz?
ja danas pricam sa nekim prijateljima,kazu i oni nekad imaju sluz poslije stolice.
imao sam bol u preponama do maja ,ali ponekad ne uvjek.
meni je upala od januara 2012,tada mi bila akutna sa visokom temperaturom 4-5 dana. haos.
ovaj moj urolog nikad nije radio rektalni pregled,samo ultrazvuk.
je li konram slicno sto i chymoral sto je kiki85 koristio?
evo ja jutros naceo 5-tu kutiju supoprosta. vidjecemo jos kako ce se odvijati stvari.
 
Napaceni


Nisam obracao paznju,obraticu sledecu put ali mislim da nemam.

Jao jao,akutnu si imao to si mogao odma da izlecis za mesec dana max,i da izbegnes ovo mucenje.Kako nisi uspeo da izlecis odma da ti ne predje u hronicnu?

Meni je od pocetka upala imala hronicni tok.

Meni na svakom pregledu se radi rektalni pregled,ali ultrazvuk sam zadnji put radio pre 5 meseci,doktor mi je reakao da cu uraditi ultrazvuk kad eleminisem bakteriju.

Ja sam danas naceo cetvrtu kutiju.
 
Napaceni


Nisam obracao paznju,obraticu sledecu put ali mislim da nemam.

Jao jao,akutnu si imao to si mogao odma da izlecis za mesec dana max,i da izbegnes ovo mucenje.Kako nisi uspeo da izlecis odma da ti ne predje u hronicnu?

Meni je od pocetka upala imala hronicni tok.

Meni na svakom pregledu se radi rektalni pregled,ali ultrazvuk sam zadnji put radio pre 5 meseci,doktor mi je reakao da cu uraditi ultrazvuk kad eleminisem bakteriju.

Ja sam danas naceo cetvrtu kutiju.
da sam znao da imam upalu prostate vjerovatno bi izlijecio,ali ja kod doktora,a on kaze imas gripu i posla me doma.
poslije nekolika dana kod urologa i on rece imao si neko zariste ,dao mi 10 dana amoksiklav ,u fazonu nije ti nista,aj doma.
eto tako nisam izlijecio.
jbg,zdrav nikad bolestan nisam bio,nisam imao pojma,prepustio se doktorima i divno prosao.
a mnoge doktore koliko sam vidio bas boli ona stvar za pacijente i za njihovu panju.
vjerovatno vise nemaju ni osjecaja.
ja sam 5-u kutiju supoprosta juce naceo.
kako ti ide,ima li poboljsanja?
uh! i kad se izlijecim od ovoga cuda,treba i psihu vratit poslije godinu dana.
ali ice i to brzo,samo da se spasim.
cuo sam se danas telefonom sa g. Pelaicem,stvarno je covjek podrska uvjek kad treba,nije samo da proda lijek i zdravo prijatno.
saslusa,objasni,razumije,nije mu tesko.
predvidjanja su takva,da ja zavrsavam sa upalom prostate uskoro :-)
da poslije godinu dana skoro zavrsim i stavim tacku na sve ovo.
 
Poslednja izmena:
evo bas se sad cuo sa g.Pelaicem,kaze da sam rijesio problem prostate,a sluz izgleda koju sam imao odkad znam za sebe,ali ranije nisam obracao paznju na to, je uslijed viska testosterona(procelav sam na ujcevinu).
na ultrazvuku mi se ne vidi nikakva sluz,jednostavno,izgleda da je to normalan prostaticni sekret.

ostaje mi jos ta neugoda ponekad na vrhu uretre,koja je izgleda poslijedica pijeska,a to je uzrokovalo proteus u brisu uretre.
sad na cajeve i druge biljne preparate,da izbacim taj pijesak.
jutros sam naceo 6-tu kutiju supoprosta,ostaje mi jos 7-ma,znaci jos 10 dana.

nemam vise tezine u testisima,nista.
i g.Pelaic mi rece obavezno u teretanu(kao nekad),ali bez suplemenata,samo prirodna hrana,da se izduvam i dovedem taj hormonalni balans.
a i da trcim na traci da rastresem jos to malo pijeska sto je ostalo.

ici cu poslije praznika kod urologa da mi uradi exprimat prostate,da vidimo jos sta se desava,ali mislim da je to rijeseno.
mlaz dok mokrim ko hidrocentrala,prostata normalne velicine,homogena,ne ustajem uvece da mokrim,mogu da trpim mokracu...
mislim da je stim stavljena tacka sto se prostate tice.
jos samo pijesak i taj nadrazaj na vrh uretre,,ali sve vezano sa pijeskom.
stim cu dosta lakse.
danas sam uzeo svjeze sjemenke bundeve ociscene,da ih izmeljem i pomjesam sa medom.

ne brinite tu cu jos pratiti ovu temu,ako kome treba sta neka slobodno posalje pm u vezi supoprosta i ostalog.
rado cu odgovoriti svakome i pomoci.
javljacu i kako se osjecam i kakav mi je exprimat kad uradim...

svaka preporuka za supoprost!
 
evo da se javim poslije skoro mjesec dana.
prekjuce sam uradio eksprimat iz prostate kod urologa,danas stigli rezultati,kultura ostala STERILNA!!!
konacno poslije godinu dana paćenja,sterilnoooo!
i urolog mi je palpacijom prekjuce pregledao prostatu,kaze da je sasvim normalna i velicina i tvrdoca,sve ok.
sta drugo nego da se zahvalim Goranu Pelajicu i supoprostu koji me je spasao mizerije.
ako kome treba da postavi kakva pitanja drage volje cu pomoci,moze i preko i pm,dacu i broj tel. na pm ako ko hoce da prica,da pomognem drage volje,znam kako je meni bilo...
nisam imao volje za zivotom.
vratim film koliko antibiotika,koliko nus-efekata od istih i nista,vrte se bakterije u krug,pad imuniteta... i na kraju...
supoprost je rijesenje!!!
 
Pozdrav

Evo da se javim i ja jer sam citao ovde o ovom leku Supoprost (navodno) ali mogu da vam kazem da sam ja uzeo 8 kutija i nista bolje, i dalje mokrim po 10 puta na dan i osetim jos uvek iste bolove, kad sam telefonirao sa gospodinom reko je da sa 6 kutija mora da bu dobro posle 6 kutija zvao sam ga ponovo i reko treba jos 4 kutija prema tome mogu da kazem da to nije bas jeftino a niko ne garantuje, a sta je najgore imam problema sa debelo crevo od kad to koristim ja ne mogu da tvrdim da je od toga ali probleme imam, jos uvek imam bakterije kao i ranije.
 
koristio sam supoprost (9 kutija) , ali nakon tog nekog poboljsanja koje nije bilo potpuno nego sam uvek imao neke blaze simptome sa mokrenjem, manje vise sve mi se opet vratilo. Mislim da je lijek privremen samo kao i caj od vrbovice koji je pomagao samo jedno vrijeme a onda je "izlapio". Imam ovaj problem vec 2 god. Mislim da ovi sto se uspiju izlijeciit sa supoprostom nakon tako dugo vremena ili lazu ili su pravi sretnici. Koristio sam i neke cajeve za taj kamenac al sve je to privremeno poboljsanje. Upala prostate se ne moze izleciti , barem mi se tako cini. U najboljem slucaju to je da je smanjis jacinu simptome na neku normalnu granicu.. Doktori vise stete naprave nego koristi, meni su pogrijesili dijagnozu tako da sam zavrsio sa ovom hronicnom. Supoprosto mi je preskup, pogotv zato sto je u najboljem slucaju ucinkovit 50%. Ako neko ima neka iskustva, il nes da pomaze nek podijeli sa ostalima..

Iako je ova bolest pravo zlo, dobra stvar je sto nije nesto gore. Izgleda da puno ljudi i ima ovih problema. Nekako svi postajemo zrtve marketinga i lose doktorske struke koja nema odg na vecinu problema hronicnog tipa. Umedijima slusamo kako se lijece ne znam kakvi oblici najgorih bolesti, a u stvarnosti vidis da doktori nemaju lijek ni zasta, vec je to sve neko sminkanje . Kroz ovu bolest sam to spoznao, sto i nije lose znati. Ako mi Bog ne pomogne da se izlijecim od ovoga za zivota, nadam se da ce mi uslisati molitve i spasiti me od toga da i dalje budem zrtva tih nesposobnih doktora i farma-mafije, i uzet me sebi :)

Sto se tice mojih nalaza, sve sam uradio, i svi su uredu. I to mi opet nije jasno, kakvi su to nalazi?!

I ako neko prati strane forume nek podijeli sa nama njihove recepte i misljenja, mozda su oni dalje dogurali. takodje ak ima nekih biljaka i tak
 
Ljudi ovo sa Supoprost je samo marketing ja sam koristio i Supoprost 10 kutija i Prostamol uno, nisam nista bolje osetio ma da i meni je reko lekar da probam Prostamol uno jedino sto osetim bolje sa antibiotikom ali posle dva do tri meseca opet mi se povrati tako da i mene zanima sta bi bilo dobro za tu nasu (prostu Prostatu)

Pozdrav
 

Back
Top