Prostatitis, upala prostate

Stafilococus ,enterococus. godinama se vracalo.Do ovog tretmana koji sam opisao gore.[/QU

Ja imam godinama sa tim problema,radim stalno bakterioloski bris uretre i spermokulturu i stalno sam imao te bakterije:Stafilococus aureaus,enterococus,i imam ih i dan danas i ne mogu nikako da ih se resim,predpostavljam da imam -hronicni bakterijski prostatitis-,mozes li mi molim te pomoci,jel ne znam vec godinama sta da radim,i kako da se lecim?hvala
 
Zdravo svima,
moj svekar ima vec duze vremena probleme sa uvecanom prostatom i u posljednje vrijeme češće ide na kontrole jer doktor prati faktor PSA (mislim da se tako zove) koji je indikator benignosti, odnosno, malignosti. Taj faktor je bio 14 prije tri mjeseca, dok je danas utvrđeno da je porastao na 18. Doktor mu je preporucio operaciju, ali on nije siguran da li treba da ga poslusa. Da li neko od vas ima slicno iskustvo, i sta bi oni koji se razumiju u problematiku preporucili? Hvala unaprijed na svim odgovorima.
 
Zdravo svima,
moj svekar ima vec duze vremena probleme sa uvecanom prostatom i u posljednje vrijeme češće ide na kontrole jer doktor prati faktor PSA (mislim da se tako zove) koji je indikator benignosti, odnosno, malignosti. Taj faktor je bio 14 prije tri mjeseca, dok je danas utvrđeno da je porastao na 18. Doktor mu je preporucio operaciju, ali on nije siguran da li treba da ga poslusa. Da li neko od vas ima slicno iskustvo, i sta bi oni koji se razumiju u problematiku preporucili? Hvala unaprijed na svim odgovorima.
Ne treba da ga slusa...bar pre nego se uradi trus biopsija prostate.Tada se uzima vise uzoraka koji se salju na pregled koji tacno pokazuje da li je prostata zahvacena rakom ili ne.
Ako je nalaz pozitivan i pokaze se da rak postoji,operacija je neophodna.
 
Znaš kako, dr-e, lijepo je što volonterski pomažeš ljudima savjetima na forumu, ali nije lijepo ignorisati ono što ljudi pitaju i samo pričati svoju standardnu priču, a onda se ljutiti kad forumaš insistira na odgovoru na pitanje koje je postavio. Ti, kao, nikada nisi čula da je hronični prostatitis bolest sa neizvjesnom prognozom izlječenja i da je važno naći dobrog doktora? Hvala na dosadašnjim savjetima, mislim da mi dalji od tebe neće biti od koristi.

Dragi forumaši, ako neko ima pozitivno iskustvo sa liječenjem prostatitisa u Srbiji, a pošto je "reklamiranje doktora" zabranjeno, molim vas da mi se javite privatnom porukom sa informacijama.

Hvala svima koji se jave sa bilo kakvom informacijom koja bi mi mogla pomoći!

Obzirom da ste mlad čovek, uistinu treba Vaš problem što pre da rešite, a da biste u tome i uspeli, toplo Vam preporučujem Mr Sci Dr Nedeljka Vezmara, spec. urologa.
Imenovani je ekspert u oblasti urološke problematike koja Vas upravo tišti, a ima (zajedno sa suprugom koja je ginekolog) privatnu ordinaciju u Kragujevcu
Želim Vam brzo ozdravljenje, a siguran sam da ćete ga kod ovog dobrog čoveka i lekara (pedesetih godina) zasigurno i naći! Srdačan pozdrav Dragoljub- Kragujevac
 
Poslednja izmena od moderatora:
dr:
Mislim da je na ovu knjigu mislio.

PIŠEM SVIMA VAMA ZA POMOĆ! ALI BI VOLEO DA DOĐEM U KONTAKT SA ITIMO BREND-OM POŠTO JE MOJ PROBLEM VRLO INDENTIČAN SA NJEGOVIM.... HRONIČNA UPALA PROSTATE!!!! IMAM 26GOD. I HRONIČNU UPALU PROSTATE VEĆ 3GOD. (KOJA JE NAJPRE BILA IZAZVANA SA ESCHERICHIA COLI. ENTEROCOCCUS BAKTERIJAMA) URADIO SAM SVE MOGUĆE PREGLEDE; BRISEVE, EKSPRIMAT, SPERMOKULTURU.... REDOVNO SAM ODLAZIO UROLOGU ALI, PROPISANI ANTIBIOTICI PO ANTIBIOGRAMU SU IMALI SAMO DELIMIČNE EFEKTE... VEĆ DUGO VREME SE LEČIM UZ POMOĆ FITOTERAPIJE I ČINI MI SE DA BOLJE NAPREDUJEM U LEČENJU!!! PITANJE ZA SVE; DA LI JE IKO PROBAO SUPOPROST???
 
da se i ja prikljucim ovoj temi, i ja se borim sa hronicnim bakterijskim prostatitisom. sve je pocelo pre nekih 7,5 god. prvo sam se lecio silnim antiobioticima od kojih mi je u sustini bilo samo gore da bi posle pokusavao raznim cajevima i jacanjem imuniteta. nakon vise od 3 god sm uspeo da ostavarim negativnu spermokulturu, neki simptomi tj. bolovi su ostali i sa njima sam ziveo do pre godinu dana kad me je opet napala ta eserihija koli. i dalje se neuspesno borim sa infekcijom. u urinu nije prisutna, ali zato se u spermokulturi pojavljuju svaki put druge bakterije(proteus mirabilis, enterobakterije, klebsijela...). batalio sam antibiotike, pokusavam sa raznim cajevima, naidje period da mi bude malo bolje al ne znam vise sta da pkusam u lecenju.
 
jel iko probao da se prebaci na makrobioticku ishranu? meni su to preporucili za prostatitis (imam ga preko 5 god, mozda vec i preko 6-7 ne znam ni sam vec, hronicni bakterioloski..), kaze lik to i preporucio mi je jos neke stvari (to tu sad necu napisati, mozete me kontaktirati preko privatne poruke) i vrlo brzo cu ozdraviti. e sad, o makrobiotici treba jako veliko znanje da bi se adekvatno primenilo, ne sme se uzimati nista zivotinjskog porekla! znahi, nikakvo meso, mlecni proizvodi, jaja, cak su na crvenoj listi i paradajz, krompir, zelena i crvena paprika itd... od mesa se kao sme uzimati sveza riba jednom nedeljno... sad sam u fazi prikupljanja informacija o toj ishrani.. ne primenjujem je.. (mada ako ne bude drugog resenja trudicu se da je primenim u sto skorije vreme kolko god je moguce) ali se trudim za sada da jedem sto zdravije. imate na internetu sta trebate izbegavati ako imate problema sa prostatom: slatko, kofein, alkohol, jako zacinjena jela...i sta je jako dobro jesti.. potrazite na internetu..

recite mi, kad vam se vrate simptomi, da li se vracaju posle neke prehlade ili totalno nasumicno?

ja sam imao konstanto upalu tokom ovih godina. pre oko 2 meseca sam bio kao cist, bar su rezultati tako pokazali ali sam nazebo i vratilo se. i prostatitis i upala pasemenika. upalu pasemenika imam od januara ove godine i verujte prostatitis (bar simptomi koje sam ja imao) je maciji kasalj naspram ovoga.. najgore oko upale pasemenika je da morate mirovati da bi antibiotici delovali adekvatno.. katastrofa.. od lekara nisam cuo puno o upali pasemenika, rekao je samo da nije opasno?!?!?! i dao jos neke osnovne savete i cao.. evo sada je 9 mesec (znachi 8 meseci upale pasemenika sa nekih mesec dana bez simptoma, tih 8 meseci sam uglavnom proveo medju 4 zida..) a ja sad na nekom sedmom-osmom, ima mozda i vise vec, krugu antibiotika od januara. upala je prosla pre par dana kako vidim (mislim upala pasemenika).. idem na pregled 28. septembra sa nalazima. mada sam se u medjuvreme prijavio kod nekog drugog lekara, 11 septembra, privatno, kod Dr. Brzakovica i Novog Sada, ja sam iz Subotice. dolazi kod nas u jednu privatnu ordinaciju. Ima li neko iskustva sa njim? mene sad mnogo vise brine upala pasemenika i prevenstveno idem zbog toga kod Brzakovica, u nadi da ce mi nekako moci pomoci ili barem reci nesto vise o tome. Voleo bih da cujem strucno misljenje o tome, posto sam se informisao samo na internetu o tome, jer nigde drugde nisam mogao, nasao sam svasta uglavnom, ali nista dobro... bojim se jako da ce biti kao upala prostate da ce se stalno vracati... :(
 
a da, nisam spomenuo da mi je upala pasemenika krenula 3-4 dana posle operacije varicocele i da sad imam hidrocelu.. doktor je rekao da cemo se 28. septembra dogovoriti oko operacije toga.. kaze da je pasemenik mozda oseltjiviji zato sto pluta u vodi... hocu i oko tog da se konstultujem sa Dr. Brzakovicem..
 
takodje sam operisao varikokele i to prosle godine u novembru...
antiobiotike vise ne mogu da pijem, cim krenem sa njima po glansu penisa mi se nakoti candida i bude mi skroz crven i bolan, posle se ziv namucim da se toga resim, a nisu mi nista pomagali, cak sam dobio candidu i debelom crevu pa sam se mucio i sa stolicom...
osecam tupe bolove u donjem delu stomaka i desnom preponi, nekad i kao oblik mucnine. bolan mi se signal za mokrenje i narocito u trenutku uriniranja i posle toga. bolno mi je isto i posle stolice, sto objasnjava da je prostata naslonjena na debelo crevo. imam dobar mlaz ali ne mogu dugo da zadrzim urin s'obzirom na bolove, narocito mi je bolnije uriniranje nakon snosaja.
ne znam sta vise da radim i kome da se obratim, obisao sam 4 urologa u novom sadu i sve se svodi na istu pricu...
 
PIŠEM SVIMA VAMA ZA POMOĆ! ALI BI VOLEO DA DOĐEM U KONTAKT SA ITIMO BREND-OM POŠTO JE MOJ PROBLEM VRLO INDENTIČAN SA NJEGOVIM.... HRONIČNA UPALA PROSTATE!!!! IMAM 26GOD. I HRONIČNU UPALU PROSTATE VEĆ 3GOD. (KOJA JE NAJPRE BILA IZAZVANA SA ESCHERICHIA COLI. ENTEROCOCCUS BAKTERIJAMA) URADIO SAM SVE MOGUĆE PREGLEDE; BRISEVE, EKSPRIMAT, SPERMOKULTURU.... REDOVNO SAM ODLAZIO UROLOGU ALI, PROPISANI ANTIBIOTICI PO ANTIBIOGRAMU SU IMALI SAMO DELIMIČNE EFEKTE... VEĆ DUGO VREME SE LEČIM UZ POMOĆ FITOTERAPIJE I ČINI MI SE DA BOLJE NAPREDUJEM U LEČENJU!!! PITANJE ZA SVE; DA LI JE IKO PROBAO SUPOPROST???

da se i ja prikljucim ovoj temi, i ja se borim sa hronicnim bakterijskim prostatitisom. sve je pocelo pre nekih 7,5 god. prvo sam se lecio silnim antiobioticima od kojih mi je u sustini bilo samo gore da bi posle pokusavao raznim cajevima i jacanjem imuniteta. nakon vise od 3 god sm uspeo da ostavarim negativnu spermokulturu, neki simptomi tj. bolovi su ostali i sa njima sam ziveo do pre godinu dana kad me je opet napala ta eserihija koli. i dalje se neuspesno borim sa infekcijom. u urinu nije prisutna, ali zato se u spermokulturi pojavljuju svaki put druge bakterije(proteus mirabilis, enterobakterije, klebsijela...). batalio sam antibiotike, pokusavam sa raznim cajevima, naidje period da mi bude malo bolje al ne znam vise sta da pkusam u lecenju.

znam par meni bliskih ljudi koji su imali problem sa ovom dosadnom bakterijom.to je sada daleko iza njih,koristili su caj od nevena koji ima da se kupi u nekim apotekama.caj je atestiran u referentnom zavodu za zastitu zdravlja,a u uputstvu je odstampano i misljenje klinike za urologiju VMA (to sad prepisah sa uputstva iz kutije).
ja brinem o jednom starom deki koji je operisao prostatu ali je i dalje muku mucio.kaze sta sve nije pio od lekova i nista.caj sam mu nabavila,i on prosto ne moze da veruje,njegove muke su nestale.
ako nekog zanima,na pp cu vam preneti naziv caja
 
takodje sam operisao varikokele i to prosle godine u novembru...
antiobiotike vise ne mogu da pijem, cim krenem sa njima po glansu penisa mi se nakoti candida i bude mi skroz crven i bolan, posle se ziv namucim da se toga resim, a nisu mi nista pomagali, cak sam dobio candidu i debelom crevu pa sam se mucio i sa stolicom...
osecam tupe bolove u donjem delu stomaka i desnom preponi, nekad i kao oblik mucnine. bolan mi se signal za mokrenje i narocito u trenutku uriniranja i posle toga. bolno mi je isto i posle stolice, sto objasnjava da je prostata naslonjena na debelo crevo. imam dobar mlaz ali ne mogu dugo da zadrzim urin s'obzirom na bolove, narocito mi je bolnije uriniranje nakon snosaja.
ne znam sta vise da radim i kome da se obratim, obisao sam 4 urologa u novom sadu i sve se svodi na istu pricu...

ja trenutno nemam problema pri uriniranju niti posle stolice, a i ultra zvuk je pokazao da nemam sad uvecanu prostatu...

meni je lekar sad poslednji put kad sam bio (pre nekih 20ak dana) ispisao za prostatitis + epididymitis (upala pasemenika) 20 dana ciprocinala + chymoral forte i 3 tablete Diflucana. Diflucan je valjda protiv gljivica.. kaze da sam tolko pio antibiotike da mozda gljivice izazivaju sada vec upalu pasemenika.. mozda su trebali i tebi ispisati to uz antibiotike. mada ne razumem se.. mada svakako kaubojski ovo sve ovde kod nas ide u tim bolnicama, nazalost... sreo sam jednog poznanika nedavno i lik sav u bedaku, pitam kako je-sta ima? lik kaze umrla mu mama, lekari su je lecili od pogresne bolesti... to se valjda posle smrti ispostavilo...

imam pitanje za ljude sa prostatitisom.
Da li ste jako osetljivi na hladnocu? da li vam jako zebu noge itd... i ma li mozda ko jos alergiju na polen ili nesto tako... ili je to slucaj samo kod mene.
 
zeznute su te gljivice jer iako nemas bakterija one umeju da izazovu upalu i opet krug sa bakterijama. meni su davali nistatin za gljivice al nije delovao sa zadovoljavajucim efektima...

isto mi jako neprija hladnoca, mislim da je delom vezano i za psihu pa mi frka od same hladnoce, al bolna mesta mi postaju jos bolnija pri izlaganju hladnoci, iako se maksimalno toplo oblacim...

kazem promenio sam 4 urologa u ns (sto na poliklinici, a sto privatno), valjda to dovoljno govori koliko sam nezadovoljan lecenjem i odnosm samih lekara

a da te pitam, koje simptome i u koji mere si uspeo da odstranis lecenjem, kazes da ti je sada bolje i da ti se prostata smanjila? jesi prostatu snimao samo klasicnim ultrazvukom ili trus metodom?
 
jel iko probao da se prebaci na makrobioticku ishranu? meni su to preporucili za prostatitis (imam ga preko 5 god, mozda vec i preko 6-7 ne znam ni sam vec, hronicni bakterioloski..), kaze lik to i preporucio mi je jos neke stvari (to tu sad necu napisati, mozete me kontaktirati preko privatne poruke) i vrlo brzo cu ozdraviti. e sad, o makrobiotici treba jako veliko znanje da bi se adekvatno primenilo, ne sme se uzimati nista zivotinjskog porekla! znahi, nikakvo meso, mlecni proizvodi, jaja, cak su na crvenoj listi i paradajz, krompir, zelena i crvena paprika itd... od mesa se kao sme uzimati sveza riba jednom nedeljno... sad sam u fazi prikupljanja informacija o toj ishrani.. ne primenjujem je.. (mada ako ne bude drugog resenja trudicu se da je primenim u sto skorije vreme kolko god je moguce) ali se trudim za sada da jedem sto zdravije. imate na internetu sta trebate izbegavati ako imate problema sa prostatom: slatko, kofein, alkohol, jako zacinjena jela...i sta je jako dobro jesti.. potrazite na internetu..

recite mi, kad vam se vrate simptomi, da li se vracaju posle neke prehlade ili totalno nasumicno?

ja sam imao konstanto upalu tokom ovih godina. pre oko 2 meseca sam bio kao cist, bar su rezultati tako pokazali ali sam nazebo i vratilo se. i prostatitis i upala pasemenika. upalu pasemenika imam od januara ove godine i verujte prostatitis (bar simptomi koje sam ja imao) je maciji kasalj naspram ovoga.. najgore oko upale pasemenika je da morate mirovati da bi antibiotici delovali adekvatno.. katastrofa.. od lekara nisam cuo puno o upali pasemenika, rekao je samo da nije opasno?!?!?! i dao jos neke osnovne savete i cao.. evo sada je 9 mesec (znachi 8 meseci upale pasemenika sa nekih mesec dana bez simptoma, tih 8 meseci sam uglavnom proveo medju 4 zida..) a ja sad na nekom sedmom-osmom, ima mozda i vise vec, krugu antibiotika od januara. upala je prosla pre par dana kako vidim (mislim upala pasemenika).. idem na pregled 28. septembra sa nalazima. mada sam se u medjuvreme prijavio kod nekog drugog lekara, 11 septembra, privatno, kod Dr. Brzakovica i Novog Sada, ja sam iz Subotice. dolazi kod nas u jednu privatnu ordinaciju. Ima li neko iskustva sa njim? mene sad mnogo vise brine upala pasemenika i prevenstveno idem zbog toga kod Brzakovica, u nadi da ce mi nekako moci pomoci ili barem reci nesto vise o tome. Voleo bih da cujem strucno misljenje o tome, posto sam se informisao samo na internetu o tome, jer nigde drugde nisam mogao, nasao sam svasta uglavnom, ali nista dobro... bojim se jako da ce biti kao upala prostate da ce se stalno vracati... :(

POZDRAV!!! VIDIM DA SE I VI MUČITE SLIČNIM PROBLEMIMA... JA BAR ZA SADA NISAM IMAO TAKO VELIKE PROBLEME, A NE BI NI VOLEO... :worth:JA IMAM SAMO HRONIČNI PROSTATITIS. TRENUTNO SE LEČEIM REZNIM ČAJEVIMA (PROBAO SAM IH MALI MILION) I RAZNIM PRIRODNIM PROIZ. (BRUSNICA, BUNDEVIINO ULJE, SEMENKE OD TIKVICE...), POLEN I RAZNE DRUGE... ALI SAM USPEO SAMO DA PREPOLOVIM PROBLEME... IMAM PROBLEM PRIVREMENO SA UČESTALIM MOKRENJEM I PECKANJEM ,PONEKAD ME ŠTIPA VRH PENISA I ZACRVENI...ALI SVE TO DOĐE, PA PROĐE I SVE TAKO U KRUG... PROMENIO SAM NAČIN ŽIVOTA, IZBEGAVAM HLADNOČU, KUPANJE U HLADNOJ VODI I ČINI MI SE DA TO SVE POMAŽE... SVI MI KOJI IMAMO PROBLEM SA PROSTATOM, HLADNO NAM JE NA NOGAMA I OSETLJIVI SMO NA HLADNOČU... INAČE I JA SAM ODLAZIO KOD BRZAKOVIČA, ČULIBRKA, KIŠA U SUBOTICI... ALI MI SE ČINI DA NI ONI NEMAJU PRAVO REŠENJE ZA PROSTATITIS...! ALI SAM ČUO DA JE SUPOPROST JAKO DOBAR PROIZVOD, PA ME ZANIMA DA LI JE NEKO PROBAO JER SAM ČUO DA JE SKUP... PA NE BI VOLEO OPET DA KUPIM NEŠTO ŠTO JE SKUPO, A NEMA NIKAKAV EFEKAT...
 
zeznute su te gljivice jer iako nemas bakterija one umeju da izazovu upalu i opet krug sa bakterijama. meni su davali nistatin za gljivice al nije delovao sa zadovoljavajucim efektima...

isto mi jako neprija hladnoca, mislim da je delom vezano i za psihu pa mi frka od same hladnoce, al bolna mesta mi postaju jos bolnija pri izlaganju hladnoci, iako se maksimalno toplo oblacim...

kazem promenio sam 4 urologa u ns (sto na poliklinici, a sto privatno), valjda to dovoljno govori koliko sam nezadovoljan lecenjem i odnosm samih lekara

a da te pitam, koje simptome i u koji mere si uspeo da odstranis lecenjem, kazes da ti je sada bolje i da ti se prostata smanjila? jesi prostatu snimao samo klasicnim ultrazvukom ili trus metodom?

nisam imao problema sa gljivicama za sada, bar ne vidljivih.

ok, vec sam milsio da sam ja jedini baksuz koji je jos i na hladnocu jako osetljiv. spomenuo sam ja doktoru jos pre da mi jako zebu tabani a on nije nista rekao na to :eek:
tako je i kod mene, ako mi je hladno bolovi se pojacavaju...

ma.... i ovi urolozi, shvatam ja da ni njima nije lako i da se jako tesko leci ova bolest ali mogli bi bar da informisu pacijenta o nekim bitnim stvarima.. eto veze nisam imao da prostatitis moze da izazove i upalu pasemenika... koja je kao sto rekoh, barem kod mene, mnogo gora stvar nego prostatits... namnozile se izgleda bakterije u velikom broju prosle zime i zarazile mi i pasemenik. dosta sam nazebo, isao na koncerte cak i u druge gradove, radio zidariju neki kraci period, operisao varicocelu u najhladnijem periodu zime (i u bolnici je bilo hladno bogami, pogotovo u operacionoj sali.. jos su mi rekli da moram da se iztusiram pre operacije, sto uopste ne bi bio problem da je temperatura bila ok, ali kao sto rekoh bilo je hladno i na urologiji u Subotici ima samo jedna!!! tus kabina i to sa pukotinom na staklu koji je odmah pored, totalno neverovatno, velika sramota Uprave Suboticke bolnice, Opstine Subotice a na kraju krajeva i Srbije...)

Pa ovako, znacajno uvecanu prostatu nisam imao vec neko vreme cini mi se. znachi bio sam 5 meseci maltene stalno na antibioticima zbog upale pasemenika i to deluje i na prostatu posto iste bakterije izazivaju obe upale i proslo me je i jedno i drugo. Ali kao sto rekoh, nazebo sam i vratile se obe upale.
Inache pre sam imao bolove tu oko prepone, bolovi u nozi uglavnom do kolena, nekad bolovi stomaka i tako. Kao sto spomenuh, imao sam i Varicocelu i pitao sam lekara sta izaziva bolove, kaze i varikokela i prostatits u kombinaciji. operisah varicocelu i poceo je kosmar sa upalom pasemenika.. bolje da sam ziveo sa Varicocelom do kraja zivota, koja mi nije predstavljala veci problem ali je doktor rekao da je kao 3. stepena i termovizja je pokazala da mi je testis sve topliji kao trebalo bi operisati...spermograme sam redovno radio i bili su u redu
Ucestalo mokrenje je bilo ali ne jako cesto. jako retko sam ustajo nocu da mokrim.uglavnom zimi su mi simptomi bili mnogo jaci naravno, leti je uvek bilo poprilicno u redu, to su karakteristike hronicne upale, smanje se simptomi drasticno u odnosu na akutnu upalu ali kad se prehladimo onda se malo pojacaju pa opet smire.

Prostatu sam snimao klasicnim ultra zvukom i taj doktor tamo je rekao da on ne vidi uvecanje...
Mada znam jos od pre, kad sam bio privatno, da je doktor sam gledao pod ultrazvukom i bila je malo uvecana i napisao da imam kalcifikacije centralno u prostati ali mi nista nije rekao za to... nedavno sam negde na internetu procitao da je to posledica dugotrajne upale prostate i da se na kalcifikacijamam bakterije lakse mnoze...

nisam cuo za taj "supoprost" ali sad sam malo pogledao po internetu i nasao neke informacije ali ne i cenu.http://www.bosnic.com/index.asp?story=Ostalo_''SUPROPROST''_%E2%80%93_ZDRAVA_PROSTATA!&RID=1&TID=1&PID=78&SID=828053
kolka je cena toga i ima li stvarno neko iskustva sa tim?
 
e da, jedna stvar oko jacanja imuniteta... pitao sam lekara opste prakse, konkretno za proizvode aloja vera i rekla je da to nista ne pomaze, niti to niti nista drugo, kao radjeno je ozbiljno i detaljno ispitivanje toga u Britaniji i dokazano je da su ti takvi preparati be ikakvog efekta.
Kaze ona da dovoljan unos: belancevina, masti, ugljenih hidrata, vitamina bla bla bla kroz ishranu je dovoljno da se imuni sistem oporavi i da funkcionise kako treba... e sad kome verovati...
 
da sto se tice urologa, ni oni sami nemaju resenje za prostatu pa samim tim prenose nervozu i na pacijenta... jedan od dotora mi je čak podizao glas i nešto palamudio kao nemoj o tome da razmišljaš, , pa jbte kao da sam pao sa marsa, kako da zaboravim i nerazmisljam kad me svaki dan cepaju bolovi...

ja sam ti pre nepunih godinu dana operisao varicocele na kliničkom centru u novom sadu, nije nista bolja situacija, jedno kupatilo (ledeno i nehigijensko) za nas koji cekamo operaciju i naravno tusiranje vece pre operacije (posle celog pripremnog tretmana) i tusiranje ujutru na dan operacije. a ujutru otvaraju sirom prozore u sobi dok se cela svita doktora nepojavi...

na ultrazvuku prostate mi je uočeno manje povećanje i to u sirinu, radio sam i trus snimak (ultrazvuk preko debelog creva) i tu se isto pokazalo s' time da su uoceni i ti kalcifikati u manjoj kolicini i da je prostata homogene strukture. kalcifikati su kao kamencici tj. ocvrsline u prostati koje nastaju usled infekcije...

pravo da ti kazem vec sam psihicki puko od cele ove price, da nepricam sto mi je prag toleracije pao pa mi dodju trenutci da na poslu ispesnicim direktora kad mi krene nesto da palamudi...
 
a ishranu sam jos pre pola godine maksimalno prilagodio al opet bez veciih efekata.
izbacio sam gazirano, zacinjeno, alkohol, crveno meso, konzervisane proizvode i jedem sto vise voca, povrca (narocito sargarepu i narandze, oni sadrze taj karotin), piletine, ribe, pravim caj od bundevinih semenki...
 
sumnjam da su oni nervozni oko toga sto nemaju resenje za prostatitis...bice pacijenata, bice kome da se ispisuju tablete i svi happy sem nas...
sve mi se cini da smo mi najvise poduvali sa genima oko ove prostate... tj. prirodnom smo osetljiviji na ovo od drugih ljudi..

nasmejalo me ovo "cela svita doktora" :D

prvi put cujem za taj vid ultrazvuka, doktor meni to nije spominjao...

ma.. i ja sam u rasulu totalnom, kao sto rekoh upala pasemenika mene najvise brine sad. posvadjo sam se i sa nekim veoma dobrim ortacima.. zatvoren maltene stalno od kraja januara :( i da ne redjam sad ostale probleme.. bice da samo placem :)

malo si me rastuzio sad sa ovim oko ishrane...mislio sam da to dosta pomaze..
nisi spomenuo secer da si izbacio. on je valjda stetniji od svega sto si naveo.

evo par linkova o nekim savetima oko prostate:

Neki korisni saveti

Best Natural Foods For Prostate Problems

Foods to Avoid for Prostatitis

negde sam procitao i da je crveni grapefruit veoma dobar za prostatu, on tu nije naveden...
 
trus snimak ti je uktrazvuk preko debelog creva, nije nista bolan cak manje neprijatniji od pregleda prostate preko debelog creva, ali na ovakav nacin je moguce snimiti prostatu u sve 3 dimenzije i mnogo preciznije od ultrazvuka, a isto tako se moze videti struktura prostate tj. da li ima kalcifikata...

radio sam i iv urografiju koje je pokazala da nema nikakvih anomalija (kao sto su refluks i slicno) koje bi izazvale infekciju... a na taj pregled sam isao jer mi je jedan od urologa na ultrazvuku konstatovao da imam hidrofrenozu bubrega i to I stepen (sto je ono jebeno, najezio sam se kad sam procitao malo o tome), al na iv urografiji se pokazalo da bubrezi rade u fulu, ono 100% i nema nikakve frke...

izbacio sam i secer i sve slatko, kazem ti skroz sam prilagodio ishranu, al eto...

u proteklom periodu sam se lecio cajevima i nekim adaptogeneticima koje sam nabavljao od jednog coveka iz kragujevca. za kojeg sam cuo da je pomogao dosta ljudi, ta terapija nije bas jeftina, osetio sam poboljsanje al nedovoljno...
od danas sam krenuo sa cajem koji mi je preporucila greba pa cemo da vidimo...
 
Ovako ,ja sam se ziv napatio sa tim problemom ,jer mi je se vracala i vracala.Poslednjih godinu dana sam strasno napredovao. Prvo sam redovno uzimao cink i nekoliko meseci caj od ovsa, a poslednjih meseci redovno ujutru pijem caj od male mlecike i osecam se sjajno...cak sam se u jednom postu zezao da neznam sta cu sa potencijom ...sto je najbolje. Eto probaj meni je pomoglo za sad....

imam iste probleme,trosio sam tablete doxsatbez nekog poboljsanja pio razne cajeve jedino nisam pio od mlade mlecike,cuo sam da je dobra za prostatu,procitao sam na internetu da ima sirup od nje i otisao u apoteku ali su mi rekli da to nemaju i da nikad nisu imali,ja pokazivao gde sam to procitao i da tamo pise da oni to imaju ali jok,nista,onda sam cuo za taj supoprost nazvao i narucio i dobio,sada ga koristim,osjetio sam poboljsanje vec nakon prvog paketa u kome se nalazi 10 cepica i uzimas jedan ujutro jedan navece,sada sam krenuo sa drugim paketicem pa cu vidit kako ce bit dalje,u prospektu pise upotreba kod kronicne i akutne upale prostate,jedan paket od deset cepica kosta 25 eura plus postarina.,mozes li mi reci gde mogu nabaviti caj ili sirup od mlade mlecike za svaki slucaj ako bi SUPOPROST zakazao iako zasada ide dobro ja sam zadovoljan,samo moracu nazvati i pitati koliko to moram trositi,jer nije bas jeftino:confused:
 

Back
Top