Prostatitis, upala prostate

Pozdrav iz Bugarske ljudi, evo ja isto cuo za taj Supoprost ali bas sam zeleo da saznam sta sadrzi jer ja ne bi uzimao nikada nista sto ne znam sta je u stvari i saiguran sam da cete se sloziti sa mnom da svaki lek koji se prodaje u apoteci po zakonu treba da pise na uputsvtu sta sadrzi jer vama mogu prodati i otrov na kraju...
Odmah dajem vam primer sa MMSom za koji ste mozda culi i puno ljudi izlecio i od prostatitisa a i od drugih bolesti, ali ovo je zaista otrov koji se koristi kao deterdzent za ciscenje i moze biti opasan.... Covek zaistai uvek mora znati sta prima, evo na primer kad bi ja znao na pocetku istinu za antibiotike ne bi ni poceo ni sa njima verujte mi... Isto moze sadrziti samo biljke ali da je neko alergican na njih i tako dalje.
Ne kazem da ne deluje Supoprost, bas obrnuto cuo sam samo dobre stavri za njega a nisam cuo niko da je umro ali ipak zeleo bi da saznam zvanicni sastojci. Javio sam se telefonom i poceo sam da se raspitujem a taj covek kao poceo da se nervira i optuzio me da se javljam kako bi ga provocirao, sto uopste nije tako.
Rekao samo da pise na pakovanju sta sadrzi ali on nece mi reci i kao ja pokusavam da mu ukradem recept i patent, spomenuo da sadrzi neki pcelni vosak a kad sam pitao jel samo to on se naljutio i poceo da gura razgovor u drugi smer...
Elem, zanima me, ima li iko ovde na forumu koji je kupio lek i ako da li mi moze reci sta pise na pakovanju sta tacno sadrzi?
 
zdravo svima :) eo da se i ja javim,bolujem od hronicnog prostatitisa,tacnije pise prostatitis subac,vec mesec i 20 dana.pijem citeral vec 3 nedelja i chemoral i uz to poceo sam polen sa 15 kapi propolisa i od skora i conprostu.osecam se bolje ali imam osetljivost na hladno veoma.bolovi su kako kad menji intezitet,mokrenje mi se normalizovalo sad imam samo povremeno tistenjee u predelu prostatei neki cudan osecaj u medjici.ako neko ima neki koristan savet bio bih zahvalan :hvala:
 
znam par meni bliskih ljudi koji su imali problem sa ovom dosadnom bakterijom.to je sada daleko iza njih,koristili su caj od nevena koji ima da se kupi u nekim apotekama.caj je atestiran u referentnom zavodu za zastitu zdravlja,a u uputstvu je odstampano i misljenje klinike za urologiju VMA (to sad prepisah sa uputstva iz kutije).
ja brinem o jednom starom deki koji je operisao prostatu ali je i dalje muku mucio.kaze sta sve nije pio od lekova i nista.caj sam mu nabavila,i on prosto ne moze da veruje,njegove muke su nestale.
ako nekog zanima,na pp cu vam preneti naziv caja

bio bih ti zahvalan ako bi mi poslala naziv tog caja :worth:
 
ja nemam nesanicu,spavam odlicno i ne ustajem nocu da mokrim,ali preko dana konstantno imam iste tegobe,sto se tice depresije i anksioznosti cini mi se da u zadnje vreme imam i to

jel imas i bolove pre ejakulacije i posle,ili kad si uzbudjen? konprosta mi eliminise te bolove u nekoj meri,ako vise od 2 puta pojacaju se opet,nemogu ni normalan sex da imam,a potenciju imam super.
 
Moje postovanje "braco po mukama" ..kako vec neko spomenu ovde

S obzirom da imam isti problem ,da pokusam da malo doprinesem sveopstej infromovanosti i mozda da pomognem sa par prakticnih saveta , koji , barem meni, malo olaksavaju probleme.

Uvod:

Problem vucem od svojih 31-32 god. (sada sam 45 godisnjak). Jednostavno me nesto jednoga dana "tupo zabolelo" izmedju nogu i dijagnoza je vec bila na papiru - uvecana prostata (benigna hiperplazia).
Od tada kontrolisem redovno, barem jednom godisnje eho, cesti spermogrami, barem 3-4 puta godisnje. I sa spermicima imam takodje problema. Moj sexolog kaze da su "dosta lenji" (citaj slabo pokretljivi). Sto se tice nocnog mokrenja , nekad u toku noci idem na malu, ali nije to pravilo.mnogo me to ni ne drazdi u smislu da na kraju istresem samo par kapi - mokrim relativno normalno.Jedino kad sam prehladjen osecam peckanje u mokracnom kanalu i u korenu tela penisa . Sto se tice erekcije, hm...nije naravno kao sa 25 ali u principu ne mogu da se pozalim. Operisao sam i varikokelu na levoj strani pre 10 godina).

Da zaokruzim pricu, ono kad covek bar zna kakav problem ima , lakse mu se bori sa tim jer je unapred pripremljen.jedino sto treba je biti obazriv sto je vise moguce i disciplinovan pre svega sto se tice preventive..Znam da nekada to nije uvek izvodivo i uvek se napravi nek propust, pa se problem opet vrati i tako dookola.

Problem mi se nesto pogorsao u poslednih par meseci jer , kako mi doktor urolog rece, vec sam startovao i hronicno zapaljenje prostate.I pored prepisanih antibiotika , prostakana, prostanola uno i slicnih komercijalnih namerno govorim industrijskih sredstava problem je i dalje prisutan. Imam opet bolesti u mokracnom kanalu, peckanje pri zavrsnici mokrenja, bolesti u ledjima.Meni sve to pogorsava i to sto vucem i discus herniu(e) sa ba dve strane , izmedju L4 i L5.Negde sam ovde procitao da i prostata moze da uslovi bolesti u ledjima.

Zato:

Posebno mi se svidja ovo sa ovim cepicima na bazi pcelinjih proizvoda i s obzirom da se spremam da dodjem u Beograd iduci mesec obavezno cu da kontaktiram g dina Pelajica narucim. I kad cena nije sitnica (150 EUR za 6 kutija ), pa cak i za nas koji radimo u inostranstvu, Za optimisticki stav prema bolesti, veru u ozdravljenje i pokusaj pomoci sebi svaka cena koja treba da se plati bi trebala da bude relativno je niska...i posebno sto sam i veliki pobornik fitoterapije.

Drugo zeleo bih da vam kazem o nekoliko prakticnih "trikova " koji, kako rekoh, meni barem u izvesnoj meri ublazavaju problem:

1) Prostata voli toplo, ali ne i mokro zato ja licno ne preaktikujem sedenje u toploj vodi.Svako vece (posebno zimi) nalijem u 1/2 litrovu flasu prilicno tople vode (ne vrele naravno) , legnem na ledja , stavim je izmedju nogu i tako zaspim.U toku noci se bar jednom probudim, polozim flasu pored kreveta i nastavljam dalje da spavam. Mozete koristiti i termafor ali , meni je flasa zbog cilindricnog oblika i lakse manipulacije prakticnija.

2) Ljudi govore da zima dolazi od nogu tako da sam se vremenom naucio da spavam sa - carapama....cak i leti nesto tanje , zimi deblje, vunene najbolje.

3) Mnogo se znojim inace..odkad znam za sebe...i leti i zimi a posebno izmedju nogu. Nekad mislim da mene moj vlastiti organizam na jednoj strani stiti (izlucujuci sve skodljive materije iz njega) a na drugoj stranii, oznojenom i najmanja promaja moze da napravi problem . Dok sam unutra , toplo je tako da mi vlaga mnogo ni nesmeta, ali kad i na trenutak izadjem napolje gde je temperatura vazduha niza temperatura se vazduha izmedju nogu taskodje snizava a vlaga ostaje tako da vec imam uslove koji su za prostatu fatalni - hladno i vlazno. Iz tog razloga, ne stidim sa da priznam, uvek, posebno preko zime nosim - zenska uloske (postoje inace i muski).Oni ipak absorbuju vlagu kolko tolko i dovoljno je da ih jednom dnevno (ujutro pre nego podjem na posao stavim).U principu ne smetajum kad hodam ili sedim,,samo treba se cuvati iskusenja tipa seksa sa koleginicom u kancelariji posle radnog vremena da se ne bi neprijatno iznenadila kad se svucem...(???)...(....malo sale nadam se ne smeta..)

4) Iz istih razloga cesto brijem medjunozje, posebno okolo anusa, prostate, semenika. I iz higijenskih razloga ali i zbog toga sto vece prisustvo dlaka zadrzava vlagu.

5) Na kupalistu, ..moru, na bazenima, obavezno nosim barem po 2 para rezervnih kupacih gaca, i posle svakog izlaska iz vode, pravac u kabinu , dobro se obrisem poseno medjunozje i navucem te suve kupace gace.

6) S obzirom da dota cesto sedim dok radim, barem kod kuce sedim ne direktno na stolici, ali pod zadnjicom po duzini btnih kosti u oblika slova "V" imam postavena dva valjkasta jastuka, tako da mi prostata ne trpi nikakav pritisak gornjeg dela tela i ne nadrazujem je.

Eto za sada toliko. Ja se malo raspisah. Mada znam de ljudi po prirodi nevole da citaju duge price, mozda ce ovih par predloga , saveta, trikova iz vlastitog iskustva ..nazovite to kako hocete jos nekom pomoci.

Ako zelite jos neke dalje informacije slobodno kontaktirajte, rado cu pomoci ili primiti savet od nekoga od vas.

Srecno!
 
(nadam se da admin neće bisati ovaj post zbog linkova i kontakata (ali to je za dobrobit svih korisnika ovog foruma, a ne kao reklama)

Evo ja sam istražio pa da se drugi ne muče lutajući. Skupo je, ali iskustva su da antibiotici bolje djeluju uz ove terapije.

U Urocentru Zagreb_ nekad su to imali (
(Hi-Tech Sonic Massager) (3-D Sonic Massager)

Imate u gornjem PDFu opisano da su koristili delwa-star i masažu. Masažer se koristi s lubirkantom Imate u DM i s kondomom zbog higijene.

Također kegelove vježbe (0 kn) - ali isto da naglasim ne može to zamijeniti medicinske uređaje i lijekove.

Također conprosta je dodatak prehrani (ili lijek ne znam sad) ali on se radi od cvjetnog praha uljane repice. Odeš kod nekog pčelara i kupiš za 100kn kilu cvjetnog praha i trpaš se.

Sve ovo zadnje što sam naveo koristiš uz antibiotike i druge lijekove koji su ti dali urolozi. To je samo pripomoć a ne kao lijek. U biti sve ovo je da lijek lakše uđe u prostatu i da se prostata bolje opskrbi krvlju. Zato se i radi TRMT uz antibiotik.

Kad se uzima antibiotik, čitao sam da je dobro raditi "ono" jer onda u prostatu ulazi krv i na taj način i antibiotik lakše ulazi. Zato se i rade ta grijanja, masaže i sl.

Sad imaš sve što sam ja ikad našao o toj bolesti da pomaže.

Sretno
 
Samo da naglasim da je prijatelj bio u Bosni na TUMTu (na gore spomenutaj adresi i nije mu najbolje) a ja sam bio na TURFu i isto nisam baš ok. Javimo Vam rezultate, čisto da ne bude da širim lažne informacije, ne želim da netko ode zbog mog posta. Za sad su to kao normalne pojave, ali eto... javim(o).
 

Back
Top