Nova teorija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mr.Q

Početnik
Poruka
14
-Svašta sam pročitao na ovom forumu od vanzemaljaca do putovanja kroz vrijeme.
Jedino što daje pravi odgovor na sva vaša pitanja je moja Nova teorija.(obuhvača sve teorije do sada)

Ukratko:

U mojoj teoriji koju sam nazvao '' Nova teorija'' prvo i osnovno pravilo je da vrijeme ne postoji (barem ne ovakvo kako ga mi shvačamo)(očima promatrača).
Sve se zapravo događa u istom trenutku - i prošlost i sadašnjost (na istim ali različitim mjestima - kvantna teorija) i sve ono što mi sada vidimo zapravo ne postoji .Sve je to samo naša iluzija (prividna stvarnost) koju sami stvaramo.
(stalno i stalno ponovo idemo od početka) - deja vu
Mi smo zapravo energija u svoj svojoj neuništivosti i beskonačnosti.(zarobljeni u ovoj misli iz razloga što smo zaboravili tko smo).Mi smo zapravo sve .I svjetlost i misao i duh.
Samo samospoznajom ( ili kako to volimo reći vjerom i čistočom duše (očiščeni od svake sumnje) možemo doči do apsolutne istine.
Sve što postoji smo mi stvorili svojim umom.
Nalazimo se i u 1. i u 1001. dimenziji.( i sada i jućer i sutra ).

Toliko za sada.
I ne sumnjajte.Sumnja je naš največi neprijatelj.


Mr.Q
 
Ја сам малопре попио пиће са мном из прошлости и будућности... Овај из будућности има неке чудне идеје, али добро... Ко уосталом разуме тај живаљ из 2040...
 
NaraYan:
Mozda.
Sve je verovatno.
Nishta nije izvesno.

Ovo ima neki budistichki prizvuk i uopshte mi ne deluje novo.

religija nas podučava duhovnosti (guru može biti manji od atoma i veči od planine,Isus je rekao ne sumnjaj i ostvariče se) - pitanje i pojam tj. uloga vjere je dosta velika - ne bih sad da gnjavim još i sa materijaliziranjem materije iz energije snagom uma.

Religija ima jednaku važnost za shvačanje NT kao i fizika i matematika ...itd....



Mr.Q
 
A mogu li Mr Modovi da prebace ovu temu iz Naučne fantastike negde drugde (recimo u filozofiju, psihijatriju ili slično)?

Vanzemaljcima i putovanju kroz vreme i jeste mesto u ovom forumu, jer to jesu teme Naučne fantastike.
 
Dragi dan555

Naučna fantastika se i zove naučna jer se potkrepljuje naučnim (znanstvenim činjenicama)
a istovremeno je i fikcija.Ne misliš valjda da se SF(science fiction) bavi samo vanzemaljcima i putovanju kroz vrijeme.
Po tebi bi valjda i telepatiju trebalo izbaciti iz SF-a i neka se psihijatrija time bavi .
Što se tiče filozofije pa ona je usko vezana za pojam SF-a.

Mr.Q
 
Kažeš: Ne sumnjaj!

A kako si ti došao do te svoje teorije? Zašto nisi primijenio to svoje pravilo - ne sumnjaj - na postojeće teorije prostora i vremena ili prostorvremena, kako hoćeš.
Kad već uplićeš religiju: postoje samo dva načina rađanja novih zamisli, ideja, teorija:

1. Sumnja u ispravnost postojećih i traganje za novim, boljim (ovo si sam isključio onim svojim - ne sumnjaj)
2. Božansko nadahnuće. Ti mora da si u ovoj kategoriji.

Po ovome, ti ispade neki novi mesija, a takve smještaju u one ustanove gdje oblače košulje što im se rukavi vežu iza leđa.
 
Da se ja vratim na NT.
Teško je shvatiti NT gledano u 3dimenzionalnom svijetu. Zamislite da se sve događa u istom trenutku ali na istim i različitim mjestima.
npr. - živite ovaj život ,vozite se autom i dogodi vam se saobračajna nesreča u kojoj prebijete nogu.
U toj stvarnosti se upravo to i dogodilo,međutim u ostalim stvarnostima nije.(paralelni svemir)
U nekoj drugoj stvarnosti se ova nesreća nije niti dogodila ,u trečoj ste prošli neozljeđeni u četvrtoj ste smrtno stradali,u petoj ste samo slomili mali prst,u šestoj stvarnosti je stradao netko drugi i tako u beskonačnost.
Zato što je čitav ovaj svijet fikcija.
Zašto je to tako - neznam
Ali ima indicija da je(teoretski) upravo baš tako.
Da li ste nekada sanjali a da niste znali da li je to zapravo san ili se stvarno događa.
Možda se zapravo radi o trenutku preklapanja stvarnosti kojeg smo djelomično svjesni u trenutku opuštenosti te možemo stvoriti jasniju percepciju .
Ne zaboravite - ova stvarnost nije jedina .Ona postoji i ne postoji.
Ako svijet promatramo 3dimenzionalno i čisto materijalno onda je NT neshvatljiva.
Ako kažemo da je Bog svemoguć zašto onda ovo nebi bilo moguće.( i atom je ne tako davno bio besmislica a zemlja je bila ravna ploča a možda negdje i je ravna)
Imali smo neograničeno znanje međutim ono je nestalo - zato sada idemo iz početka ka apsolutnom.
Ne zaboravite da mi zapravo nismo mi nego je to samo projekcija koju sami stvaramo.
Zvuči paradoxalno ali ako nije tako koja je onda svrha ovog postojanja.
Da li mi ovaj svijet kreiramo svijesno(nesvjesno) ili smo ga kreirali davno prije nego što smo zaboravili tko smo ili je on samo jedan od stvarnosti koje kreiramo kao vrhovno biče .

Mr.Q
 
Da odgovorim Master Yodi

Postoji razlika u sumnjama (kad sam spomenuo sumnju mislio sam da ne mislimo da nešto nije moguće .Master Yoda sigurno zna da je i Yoda iz SW rekao ''očisti misli - osjeti silu''

što se tiče prostorvremena normalno je da sam uzeo u obzir specijalnu i opču teoriju kao polazište.

Ako je nekome nešto neshvatljivo to ne znači da je onaj drugi lud.

Masteru Yoda neka sila bude sa tobom

Mr.Q
 
I, kako sada glasi ta tvoja "Nova teorija"? Je li to teorija o nepostojanju vremena (nazovimo je teorija istovremenosti) kako pišeš u prvoj poruci, ili je teorija o paralelnim univerzumima, kako pišeš danas u 12:19. Iako se te dvije teorije međusobno ne isključuju, ipak su to dvije potpuno odvojene teme. Uostalom, ako mi, u našem univerzumu, mjerimo protok vremena onako kako mjerimo i imamo takvu koncepciju "vremena koje prolazi, od prošlosti prema budućnosti", u nekom paralelnom univerzumu vrijeme možda ne postoji (tvoja Nova teorija) ili možda ide u suprotnom smjeru, ko će ga znati.

Teorija istovremenosti nije nova stvar, samo što ti to još nisi čitao. Posljedice te teorije, kada bi bila tačna, bile bi velike. Samo kao mala ilustracija: bilo bi moguće u pola koraka prevaliti svemir s kraja na kraj i to "putovati" u društvu svog pra-pra-pra pradjeda i nekog potomka koji još nije ni rođen.

Paralelni univerzumi ne bi riješili takve stvari. Prelaskom paralelni univerzum dolaziš na ekvivalent pozicije gdje se nalaziš u ovom, ni milimetra dalje.

A ravni svjetovi postoje, Pročitaj "World of Tiers" Filipa Hoze Farmera.
 
Citala sam gospodinov prvi post: sta reci, jako interesantno, dosta stavki zastupam i sama.
Ali, molim te, nikako ne pastuj prvi post u daljoj buducnosti...mislim, proslosti...koja je sada.... Ne kazem da je post los, samo mi se smalo smutilo dok sam ga tumacila :D:D:D:D (pokusavam da se nasalim, ali da proturim negde i koju pohvalu).
Pametna tumacenja, interesantna razmisljanja i nisi prazan... a danas je isuvise plitkoumnih!Podrzavam te u razmisljanju, kao i sve ostale. ;)
Ovo mi se najvise svidja:
"vrijeme ne postoji".
Tacka. I nista vise.
 
MasterYoda:
I, kako sada glasi ta tvoja "Nova teorija"? Je li to teorija o nepostojanju vremena (nazovimo je teorija istovremenosti) kako pišeš u prvoj poruci, ili je teorija o paralelnim univerzumima, kako pišeš danas u 12:19. Iako se te dvije teorije međusobno ne isključuju, ipak su to dvije potpuno odvojene teme. Uostalom, ako mi, u našem univerzumu, mjerimo protok vremena onako kako mjerimo i imamo takvu koncepciju "vremena koje prolazi, od prošlosti prema budućnosti", u nekom paralelnom univerzumu vrijeme možda ne postoji (tvoja Nova teorija) ili možda ide u suprotnom smjeru, ko će ga znati.

Teorija istovremenosti nije nova stvar, samo što ti to još nisi čitao. Posljedice te teorije, kada bi bila tačna, bile bi velike. Samo kao mala ilustracija: bilo bi moguće u pola koraka prevaliti svemir s kraja na kraj i to "putovati" u društvu svog pra-pra-pra pradjeda i nekog potomka koji još nije ni rođen.

Paralelni univerzumi ne bi riješili takve stvari. Prelaskom paralelni univerzum dolaziš na ekvivalent pozicije gdje se nalaziš u ovom, ni milimetra dalje.

A ravni svjetovi postoje, Pročitaj "World of Tiers" Filipa Hoze Farmera.


Skenjao si me, Yodishka. Sad sumnjam. :o :)
Prokleti bili ljudi koji znaju...pa, znaju svasta :-)
Gde ti je amblem SF teama?!
 
Hey Master Yoda !

Apsolutno se slažem s tobom u tome kako su neke teorije postavljene i neke matematički dokazane i nedokazane te su neke prihvačene neke ne a s druge strane jedna pobija drugu itd
Nitko sa sigurnošču nemože potvrditi apsolutnu točnost niti jedne od njih jer se vode fizikalnim zakonima (koje poznajemo) i često se događa da uslijed nekih pojava i nama nepoznatih sila to baš ne drži vodu pa ipak to ignoriramo te se držimo za slamku koja nam nudi kako tako objašnjenje.

ni Einstein nije uspio sve teorije ujediniti u jednu jedinstvenu.(previše proturječnosti)

No pustimo sad to.
To u ovom slučaju uopće nije niti bitno.
Vratimo se NT.

Kako sam već naveo u prvom postu - mi smo energija i sve što postoji je stvoreno iz te energije.Svi fizikalni zakoni koje poznajemo su stvoreni od nas.Snaga uma je ogromna.Misao je energija a energija je neuništiva.Misao je pokretač svega što postoji i što će ikada postojati.Misao nema ograničenja i ne poznaje udaljenost niti brzinu niti dimenziju - ona je trenutna.
Kada kažem u svojoj NT da smo zarobljeni u ovoj misli iz razloga što smo zaboravili tko smo isto tako tvrdim da svi naši pokušaji da spoznamo istinu dolaze iz našeg sječanja i želje da se oslobodimo.
Sve što poznamo i sve grane znanosti i religija vode ka tom cilju.I paralelni svjetovi i istovremenost i Nostradamus.
Isto tako i ono što nam je nepoznato (jer smo zaboravili) te iz toga stalno stvaramo razne stvarnosti
i sve dok ne postignemo potrebnu ravnotežu one će se neprestano ponavljati ,sa istim ili različiti ishodima.

Da ne bi brkali pojmove nemojte NT shvačati samo kao teoriju koja se odnosi samo na ovu našu realnost u ovom vremenu i prostoru i iz ove perspektive.

Ne zaboravite - ova stvarnost nije jedina .Ona postoji i ne postoji.
Da li mi ovaj svijet kreiramo svijesno(nesvjesno) ili smo ga kreirali davno prije nego što smo zaboravili tko smo ili je on samo jedan od stvarnosti koje kreiramo kao vrhovno biće .? - mislim da kada dođemo do odgovora na ovo pitanje možda dođemo u točku singulariteta - pa opet sve iz početka

Šta mislite zašto se sječamo big benga? (kao kolektivna svijest)
ili možda mislite da je ta ideja pala s Marsa

Mr.Q
 
evo izvadak iz jednog članka: Autor: Meryl Ann Butler

Objavljeno u magazinu - Awareness.

Mi živimo naše živote na bazi onoga što mislimo o ovom našem svijetu, o sebi, o našim sposobnostima i ograničenjima. Što ako su ta naša vjerovanja pogrešna? Kakav bi značaj imalo to kad bi otkrili da je sve, od DNA života, pa do budućnosti ovog našeg svijeta, zasnovano na jednom jednostavnom “kodu realnosti” koji se može mijenjati i popravljati prema našem izboru?

Mr.Q
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top