Vecita ljubav moguca?

Naravno da je retka, svi pricaju o ljubavi na sva zvona a samo retki, bas retki je zaista i dozive, zive ceo zivot noseni njom, jer ljubav i jeste za ceo zivot! Sve ostalo je zaljubljenost, strast, pohota i sl., a to prodje kad tad!
 
Ljubav je sama nekretanje,
Samo je uzrok i kraj kretanja,
Bezvremena, i bez želje
Samo u vremenu
Uhvaćena je u formi ograničenja
Između nebivanja i bivanja.


Ljubav je najbliža sebi
kad Sad i Ovde prestaje da važi

T.S.Eliot
:-)
 
Pa recimo, iskrena, lepa, cista, uvek nova....Ona koja ne dosadi i gde nema konkurencije u smislu da se dvoje nadmecu u vezi (i karijeri) i da jedan uvek popusta...Isto, da nema ruznih reci, ljubomore...scena...
Znam da deluje uzasno tesko, ali lepo bi bilo da je moguce
:)
 
Da moguca je...ali MOGUCA a to gotovo nista ne znaci...mali je procenat mogucnosti,a jos manji da ce bas tebe zadesiti...pre ce se desiti da te ujede ajkula na sred terazija,ali i to je moguce...
E ovako ja shvatam da je vecita ljubav moguca....
pesimista sam znam....:roll:
 
Pa da, to je kao vreme koje je potrebno da se mladunac rodi i nauči da hoda, otac donosi hranu, a majka čuva slabašno dete. Kad dete bude u stanju da normalno hoda za majkom, otac postaje višak, jer majka je u stanju da lovi... Majka nastavlja da odgaja mladunče, a otac ide dalje... jbiga u osnovi svi smo mi životinje... Ljubav je tu da muškarac ne bi otišao i ostavio ovo dvoje na cedilu, ili da majka ne bi učinila to isto. Sve je podređeno produženju vrste i očuvanju naših gena...

A monogamiju je izmislila ljudska zajednica na kasnijem stupnju razvitka, da bi i onim manje uspešnim (slabim, ružnim, nesposobnim etc) dala šansu da ostave svoje gene...
 

Back
Top