Vecita ljubav moguca?

Struja:
posesivac savreseno ti je objasnjenje kako dostici pravu ljubav i odrzati je za vecnost.dakle,pet za kraj godine!
silent je na zalost u pravu za onaj odlazak od kuce :lol:
struja..mnogo me,bre,hvalis..uobrazicu se.. :wink:

aj sad moguca,ne moguca ljubav...Jel ste nekad videli baku i deku kako se drze za ruke na nekoj klupici,u parku,a imaju po 60-70 godina?...Jel' to ljubav?
Tek kad covek napuni odredjeni broj godina(a da se razumemo,to zavisi od slucaja do slucaja..a kod nekih-nikad( :( )),pocne da shvata sta su najbitnije stvari u zivotu..i tad - kad prestane da juri za materijalnim glupostima i raznoraznim trofejima,okrene se svojoj dusi,tek tad shvati cime se ona hrani..a to je ljubav...a tad,nazalost,bude kasno...
retki su oni koji su otvorenog uma i srca onda kada je vreme...zato je i tako malo..i zato se sad ovde mlati prazna slama...
..ako sam izfilozofirala..izvin'te..
 
posesivac:
struja..mnogo me,bre,hvalis..uobrazicu se.. :wink:

aj sad moguca,ne moguca ljubav...Jel ste nekad videli baku i deku kako se drze za ruke na nekoj klupici,u parku,a imaju po 60-70 godina?...Jel' to ljubav?
Tek kad covek napuni odredjeni broj godina(a da se razumemo,to zavisi od slucaja do slucaja..a kod nekih-nikad( :( )),pocne da shvata sta su najbitnije stvari u zivotu..i tad - kad prestane da juri za materijalnim glupostima i raznoraznim trofejima,okrene se svojoj dusi,tek tad shvati cime se ona hrani..a to je ljubav...a tad,nazalost,bude kasno...
retki su oni koji su otvorenog uma i srca onda kada je vreme...zato je i tako malo..i zato se sad ovde mlati prazna slama...
..ako sam izfilozofirala..izvin'te..
kako da te ne pohvalim i za ovo!!!!!!!!!!!
ti pises ono sto je trenutno u mojoj glavi,samo za razliku od mene imas zivaca da preneses na monitor.dakle,misli su nam sestre bliznakinje.
 
Original postavio posesivac
aj sad moguca,ne moguca ljubav...Jel ste nekad videli baku i deku kako se drze za ruke na nekoj klupici,u parku,a imaju po 60-70 godina?...Jel' to ljubav?
Tek kad covek napuni odredjeni broj godina(a da se razumemo,to zavisi od slucaja do slucaja..a kod nekih-nikad( )),pocne da shvata sta su najbitnije stvari u zivotu..i tad - kad prestane da juri za materijalnim glupostima i raznoraznim trofejima,okrene se svojoj dusi,tek tad shvati cime se ona hrani..a to je ljubav...a tad,nazalost,bude kasno...
retki su oni koji su otvorenog uma i srca onda kada je vreme...

E ovo je upravo ono što sam i ja htela da dodam.

Znate li onu priču (da l beše Momo Kapor ne mogu sad da se setim)- pokušaću da prepričam:

Na početku su bili njih dvoje.Naravno, ljubav je postojala između njih.Jednog dana, on nju prevari, ona se malo smanji.Ponovo je prevari, ona se još malo smanji.I tako, dan za danom,dok se na kraju nije potpuno smanjila.On je tad shvatio da je ona njegova prava ljubav ali više nije mogao da je nađe.Malo se savio i počeo da je traži, i tako je tražio, tražio...
Ova priča je ujedno i odgovor na pitanje:Zašto starci idu pogrbljeni?
Pa, svako traži svoju izgubljenu ljubav.

I moj konačni odgovor je:Večita ljubav nije moguća. Jer vazda je jedno ludo.
 
Sunce Ta:
Original postavio posesivac
aj sad moguca,ne moguca ljubav...Jel ste nekad videli baku i deku kako se drze za ruke na nekoj klupici,u parku,a imaju po 60-70 godina?...Jel' to ljubav?
Tek kad covek napuni odredjeni broj godina(a da se razumemo,to zavisi od slucaja do slucaja..a kod nekih-nikad( )),pocne da shvata sta su najbitnije stvari u zivotu..i tad - kad prestane da juri za materijalnim glupostima i raznoraznim trofejima,okrene se svojoj dusi,tek tad shvati cime se ona hrani..a to je ljubav...a tad,nazalost,bude kasno...
retki su oni koji su otvorenog uma i srca onda kada je vreme...

E ovo je upravo ono što sam i ja htela da dodam.

Znate li onu priču (da l beše Momo Kapor ne mogu sad da se setim)- pokušaću da prepričam:

Na početku su bili njih dvoje.Naravno, ljubav je postojala između njih.Jednog dana, on nju prevari, ona se malo smanji.Ponovo je prevari, ona se još malo smanji.I tako, dan za danom,dok se na kraju nije potpuno smanjila.On je tad shvatio da je ona njegova prava ljubav ali više nije mogao da je nađe.Malo se savio i počeo da je traži, i tako je tražio, tražio...
Ova priča je ujedno i odgovor na pitanje:Zašto starci idu pogrbljeni?
Pa, svako traži svoju izgubljenu ljubav.

I moj konačni odgovor je:Večita ljubav nije moguća. Jer vazda je jedno ludo.
Ja znam tu pricu...Toliko se smanjila da je mogao da je stavi u svoj dzep.... ;)
Predivna prica.
 
podseti me sad covek na Dragojevicevu pesmu Stine
ako sad udarim da placem i kukam,ima da potopim Beograd zajedno sa ovom kisom

Stine
potrosilo je more
ja san potrosi dusu
bez suza, bez smija
Stine
potrosilo je more
ja san potrosi jubav
bez bola, bez grija

Ne ostavljaj me sad
u ponoru bez dna
budi sa mnom, jos mi triba svitlost tvoja
Ne ostavljaj me sad
dok preklinjem te ja
budi sa mnom, mir da nadje dusa moja
Ne ostavljaj me sad, ne ostavljaj me sad
bez nade

Stine
potrosilo je more
ja san potrosi dusu
bez suza, bez smija

Ne ostavljaj me sad
u ponoru bez dna...

Stine
potrosilo je more
ja san potrosi jubav
bez bola, bez grija

Ne ostavljaj me sad
u ponoru bez dna...

Ka stine
potrosilo se vrime
umirilo se more
a nov svice dan
 
Ma ja mislim da ljudi kao klinci krenu sa tim idealizovanim nebulaozama pa se onda otrezne,pa neki toliko prolupaju i prozive/prezive/izive da se vrate na pochetak,obrnu ceo krug.
Evo,bez uvrede,ozbiljno kazem kad prochitah post od posesivca ja mislio da je napisao neko ko je npr.92.,93., godishte a ono 79.,...bar tako pishe u profilu.Ne kazem ovo da vredjam ili da mislim da je to shto je napisao glupo ali meni zvuchi nekako kao mishljenje nekog ko je mnogo mlad i josh veruje u bajke.
 
Enfroz2891.:
Ma ja mislim da ljudi kao klinci krenu sa tim idealizovanim nebulaozama pa se onda otrezne,pa neki toliko prolupaju i prozive/prezive/izive da se vrate na pochetak,obrnu ceo krug.
Evo,bez uvrede,ozbiljno kazem kad prochitah post od posesivca ja mislio da je napisao neko ko je npr.92.,93., godishte a ono 79.,...bar tako pishe u profilu.Ne kazem ovo da vredjam ili da mislim da je to shto je napisao glupo ali meni zvuchi nekako kao mishljenje nekog ko je mnogo mlad i josh veruje u bajke.
Nisam citao sta je napisao posesivac, al' ti sam rece da ljudi obrnu krug.
Mozda je posesivac brzo optrcao.
 
klinci tog goidsta jos jure za loptom i gledaju kako da prepisu zadatke na pismenom iz matematike i fizike.
koje li sam ja godiste kad sam se odusevila zeninom izjavom?
:lol: strujo retarde infatilni retardirani.
:lol: umrecu od smeha.hvala 2891.
 
Pa ja sam i mislio na to "obrnuo krug"i zato sam i dao to kao primer!
Ma ne kazem ja to kao vi glupi/ja pametan,daleko bilo....ako jeste to "obrtanje" hebiga shta znam....meni deluje nekako.....ne u skladu s zivotom.Kao one Kleopatra ili Holivud jevtine fore"zaviri u svoju dushu i sve se biti OK,naci cesh pravi put,bla,bla,bla...".
Ja misli da se ljudi uvek i u svemu rukovode interesima i kalkulishu shta je dobro i korisno za njih,shta moze da im se isplati na neki nachin,ne uvek u materijalnom smislu....tako je u svemu pa i u "ljubavi".Razlika sa godinama je shto se postaje svestan toga ili ne za razliku od dok si mlad....mada mozda je obrnuto,mozda sam samo ja prolupao i budala a ovaj posesivac je genije koji je proniknuo u sushtinu....sve je to i stvar perspektive.
 
Enfroz2891.:
Ma ja mislim da ljudi kao klinci krenu sa tim idealizovanim nebulaozama pa se onda otrezne,pa neki toliko prolupaju i prozive/prezive/izive da se vrate na pochetak,obrnu ceo krug.
Evo,bez uvrede,ozbiljno kazem kad prochitah post od posesivca ja mislio da je napisao neko ko je npr.92.,93., godishte a ono 79.,...bar tako pishe u profilu.Ne kazem ovo da vredjam ili da mislim da je to shto je napisao glupo ali meni zvuchi nekako kao mishljenje nekog ko je mnogo mlad i josh veruje u bajke.

E..to je sssssssstrasno....mislim kud plovi ovaj brod..to bre sve infantilno..nemam komentara.
 
2891 sasvim se slazem da je stvar tacke sa koje se posmatra.i stvar iskustva i trenutnog stanja...i ima nesto i u tom krugu. sto smo stariji ranjiviji smo.logicno.opet se vratimo na bajke.ali,nisu li divne i vodilje kad se zapadne u corsokak duse?
nisam ni mislila da si nas nazvao glupima.naprotiv,veoma si me nasmejao i sa muskarcem u kontejneru.
razmena misli je uvek dobra.interes kao rec asocira na negativan poriv,kod mene bar,ali u sustini i ljubav je negde stvar interesa.da nije onda bismo bili sa bilo kim.
 
@Posesivac , potpisujem svaku tvoju...znaš valjda da si mi omiljeni nick-lik ovde, a i pametno i mudro zboriš kao i uvek... :wink:

@Strujo , svaka ti čast, kad imaš nerava da ovako kulturiška i natenane pokušaš "pojedince" da dovedeš pameti i zdravijem pogledu na život...ja taman krenula da mu/joj odgovorim, ali...kratak mi živac trenutno...smučilo mi se od mnogobrojnih mediokriteta koji hodaju ovom planetom... :roll: :wink:
 
:lol: da imam dok mi ne pukne i poslednji zivac.pa kad pocnem da skidam sve redom urlajuci...:lol: moze mi se sve. :lol: meni je sve ok i prihvatljivo dok je na stabilnom nivou.medjutim,kada primetim aroganciju i bezobrazluk onda ne biram reci.onda sam gora od najgoreg.sa kulturnima kulturno,sa pametnima pametno,sa mediokritetima mediokritetski.da me svako razume.
 
savrseno se razumemo.ali,ja razumem i njih.u tome je jedan od problema sajber razgovora.ne vidi se izraz lica,nema gestikulacije,osmeha u pravom momentu.da ublazi eventualni nesporazum i okurazi sagovornika.samo gola rec.i onda je stvar licnog opredeljenja ili navike da reaguje na isti nacin i uglavnom odbrambenim napadom.
mojne da budes pesimista,nemas realnih osnova.mada i to je stvar genetike.ali,uvek mozes da se izboris i sa tim.vidi bre kako je svet lep.:)
 
Necu ulaziti u definicije i filozofiranje o vecitoj ljubavi, samo dajem primer mojih roditelja koji su decenijama u braku i zaista se vole...
Sinoc kaze mama tati kako mu je spremila za veceru ono sto on najvise voli, on je samo nezno pogleda i uz osmeh joj se zahvali...Vecerali su, tata sve sklanja sa stola, mama se vec namestila da gledaju film, on joj dodaje casu vina, naslanja se na njegove grudi...
Oni su zaista srecni u svom braku, a kljuc njihove ljubavi je u intelektualnom razumevanju, harmonicnom odnosu, privrzenosti jedno drugom, nesebicnosti, stalnom nadgradjivanju odnosa i posvecenosti, postovanju...iako su dosta razlicitih karaktera, savrseno se nadopunjuju i oni su mi pravi primer da je vecita ljubav moguca!
 
pravnicax:
Necu ulaziti u definicije i filozofiranje o vecitoj ljubavi, samo dajem primer mojih roditelja koji su decenijama u braku i zaista se vole...
Sinoc kaze mama tati kako mu je spremila za veceru ono sto on najvise voli, on je samo nezno pogleda i uz osmeh joj se zahvali...Vecerali su, tata sve sklanja sa stola, mama se vec namestila da gledaju film, on joj dodaje casu vina, naslanja se na njegove grudi...
Oni su zaista srecni u svom braku, a kljuc njihove ljubavi je u intelektualnom razumevanju, harmonicnom odnosu, privrzenosti jedno drugom, nesebicnosti, stalnom nadgradjivanju odnosa i posvecenosti, postovanju...iako su dosta razlicitih karaktera, savrseno se nadopunjuju i oni su mi pravi primer da je vecita ljubav moguca!
Izgleda da je zdrava porodica ipak odgovor na ovo pitanje.Jer zaista, ti koja potices iz takvog okruzenja ...punog ljubavi i razumevanja...imas vise sanse da dozivis istu takvu..."pravu /vecnu" ljubav , za razliku od onih koji su mozda rasli u porodici punoj trzavica....ili cak samo sa jednim roditeljem....
Ovo naravno nije pravilo...medjutim zdrava porodica je zaista osnov svega.Ona te uci da se dajes...bezrezervno, da postujes i budes postovan/a....ona ti daje neke "smernice"...neki zdrav rezon...
Mi koji nismo imali tu srecu, zivimo u permanentnom strahu, strahu od emocija...i ma koiko ih prizeljkivali , kada nam se one priblize mi od njih " bezimo" ...potpuno nesvesno.
 

Back
Top