START UP disketa

Davno bese to. Ukoliko si za racunarom koji je verzije 98, ubaci disketu, izaberi format, Create MS DOS startup disk (tako nesto). Takodje bi trebalo da se unutar control panel-a nalazi opcija create start-up disk. Ako si trenutno u Windows XP okruzenju, pogledaj ovaj sajt.
 
Tehnicki, skroz tachno. ;):D

Moze i preko instalacionog cd-a, unutar njega je postojala alatkica koja radi taj posao, u folderu tools,mtsutil, nesto slicno kao unutar instalacionog diska 2000, XP etc..., samo sto je kod njih to zamenjeno sa deploy.cab-om gde su stavljene (druge) poboljasnije alatkice tipa sysprep.

Jest @Zlajo, sad smo ga ulovili, sakrio nam se u Add Remove, Startup Disk.
 

Prilozi

  • 98.gif
    98.gif
    5,5 KB · Pregleda: 7
Tek sad kad si naveo sve ove primere,pocinjem da cenim bootabilni disk ;)
Joj koje su to muke bile...
A inace ovo za start up drzim u malom mozgu,jer kad mi je najvise trebalo nisam mogao da ga nadjem... I nije mi jasno zasto su ga ustekali u add/remove??
No bilo kako bilo "God bless boot disc" ;)
 
Momci nov problem mi se javio.Instalirao Win98 medjutim nece da ga pokrene, izvadim start up disketu, a on kad se podize opet trazi ubacenu disketu, kad je ubacim vraca me na staro, pokusao sam da inicijalizujem windows iz DOS-a preko wininit.exe fajla ali sipak.Ima li neko resenje za ovaj problem?
 
Nešto si garantovano zeznuo pri instalaciji .
Ajmo ovako ubaci boot disk i restartuj sistem , kucaj komandu : fdisk , tu kao prvo obriši sve particije što ih nađeš na hdd-u , zatim kreiraj nove particije sa njim , kada napraviš nove particije , restartuj opet kompjuter, zatim OBAVEZNO preformatiraj sve particije koliko god da ih imaš ako imaš samo c onda je komanda : format c: , i zatim opet restartuj komp i posle bootovanja diskete ubaci windows 98 instalacioni disk , i kucaj : setup.exe , dalje siguran sam da znaš proces.
 
ma proradio je konacno moja je bila greska.Win 98 instaliran sada sam u potrazi za drajverima kako bih mogao da saznam koji mi je drajver za graficku potreban, obzirom na to da je graficka integrisana, za zvucnu karticu sam saznao da mi treba cmi8330/c3d drajver koji sam pronasao na netu ali ne mogu niodakle da ga skinem.Zna li neko provereni sajt odakle bih to mogao da uradim?
 

Back
Top