Pitanje za pobornike ulaska u Evropsku Uniju

Jerry Ropero:
ccovece ja ne sporim vracanje otetih nekretnina, cak se i za to zalazem al kakve veze to ima sa ovom temom?

ako smo mi sutra deo EU kao i Albanija sto ce biti , sta recimo moze da spreci nekoj Selima Haljimija iz Djakovice da kupi taj hotel Vojvodina od naslednika porodice Dundjersski kojima je isti vracen?
.
Jerry, mislio sam da ti polaziš od toga da će Kosovo uvek biti u Srbiji. Ako je tako, onda može Haljimi da kupi hotel po izboru. Da nisi možda odustao od ideje Kosova u Srbiji?
Jerry Ropero:
ja mislim dam i treba da se trudimo da budemo bliski sa EU al nikako da budemo deo EU. Nesto kao recimo Norveska i Svajcarska danas. Jer ako postanemo deo EU , prihvatamo njihova pravila i gubimo mehanizme zastite nasih interesaa u okviru Srbije.
Da li ti zaista misliš da mi možemo izdržati poređenje s tim zemljama po bilo kom osnovu?
Sorab1:
. Приближавају се дани ослобаћања Српске Крајине и Косова.
Kako to misliš da izvedeš?
Jerry Ropero:
Ako bi Kosovo ostalo deo Srbije a Srbija van EU ti bi mogao raznim zakonima da ogranicis dalje sirenje Siptara kao sto je onaj Milosevicev zakon o zabrani kupoprodajnih ugovora izmedju albanaca i srba.
Po ustavu za koji si pretpostavljam glasao svi građani su jednaki. Znači, takva ideja ne ide. Moraš nešto bolje da smisliš.
 
021123456789:
Kad bolje razmislim, bolje da se ja udaljim, vidim da vi iz kojekakvih plemenâ imate o cemu da pricate. Samo nemojte izlaziti na izbore, dovoljan vam je i internet, a i plate ce uskoro biti bolje, pa cete biti srecni. Srbende, Srbijancine, Srbojebi, Srbaduri, sve samo ne- Srbi.

Ти си антисрпски фашиста. Како се каже за хрвата који хоће да истреби Србе? Усташа.
Ако хоћеш правилно Србина да назовеш? Кажи да је четник. Те твоје комуњарске и усташке погрдне називе за Србе, показују твоју затуцаност. На изборе ћемо изаћи и дати свој глас за Срс. Нисам радикал, али сваки Српски националиста ће да да свој глас за Срс. "Демократе" да се иселе из Србије и нек чисте клоње на западу.
 
Jerry Ropero:
Isto ce se desiti i sa nama, nece EU voditi racuna o nasim interesima nego o svojim - sto je naravno i normalno.
Da, ali zaboravljaš da EU nije država, nego skup istih, te se vodi računa o zajedničkom interesu.
Sorab1:
Истом методом решавање проблема као што Израел решава са палестинцима ;) .
Teško. Onda bi morali kao i oni da imamo podršku Amerike za to. Ne verujem da se tebi ta ideja dopada.
Jerry Ropero:
ako srbija ide kao EU, i u EU taj zakon nikako ne moze da se primenjuje jer se sukobljava sa standardima EU.
Lepo ti rekoh da se sukobljava i s našim ustavom.
 
Jerry Ropero:
i pored toga sto taj ulazak znaci nestanak Srba.
Мислим да је ово претерано.

Како нису "нестали" остали народи?

Ако су Срби довољно национално свесни, и ако буду снажили и државу, и економију, и све, уз очување државних и националних интереса, не могу нестати.

Нису нестали ни под Турцима, а зар то није било далеко горе?
 
Norma Kampl:
Мислим да је ово претерано.

Како нису "нестали" остали народи?

Ако су Срби довољно национално свесни, и ако буду снажили и државу, и економију, и све, уз очување државних и националних интереса, не могу нестати.

Нису нестали ни под Турцима, а зар то није било далеко горе?


nisu nestali jer je proces nestanka i nastanka druge nacije dugotrajan i ne zavrsava se za 20-50 godina nego traje mnogo duze. sada je trajanje tog procesa u velikoj meri smanjeno jer je natalitet kod naroda evrope a pre svega kod srba na nikad nizem nivou.

eto samo za vreme trajanja nasih zivota broj Srba ce se smanjiti za 100% jer danas srpkinje radjaju 0.88 dece po zeni sto matematicki znaci da ce nas u sledecoj generaciji biti duplo manje nego danas. ako se taj trend odrzi nekih 200 godina srba ce biti 1.2 miliona iliti skoro 10 puta manje nego danas.
 
Norma Kampl:
Мислим да је ово претерано.

Како нису "нестали" остали народи?

Ако су Срби довољно национално свесни, и ако буду снажили и државу, и економију, и све, уз очување државних и националних интереса, не могу нестати.

Нису нестали ни под Турцима, а зар то није било далеко горе?
Tacno tako Norma te price kako "ce nam EU unistiti nacionalni identitet' je najprizemnija demagogija namenjena prosecnom radikalskom glasacu kratke pameti koji je zavrsio osnovnu skolu ,od inostranstva je video Bosnu ,CG i eventualno Bugarsku devedestih iz koje je svercovao benzin i donji ves al sada on zna sve kako tamo nista ne valja :roll: .Svako ko je bio u zemljama EU ,pogotovo ovim novijim jer bi tu i mi spadali jednom, je mogao da vidi da je to najobicnija glupost i izmisljotina .
 
Jerry Ropero:
nisu nestali jer je proces nestanka i nastanka druge nacije dugotrajan i ne zavrsava se za 20-50 godina nego traje mnogo duze. sada je trajanje tog procesa u velikoj meri smanjeno jer je natalitet kod naroda evrope a pre svega kod srba na nikad nizem nivou.

eto samo za vreme trajanja nasih zivota broj Srba ce se smanjiti za 100% jer danas srpkinje radjaju 0.88 dece po zeni sto matematicki znaci da ce nas u sledecoj generaciji biti duplo manje nego danas. ako se taj trend odrzi nekih 200 godina srba ce biti 1.2 miliona iliti skoro 10 puta manje nego danas.
Pa i Rusa ima svake godine za milion manje pa jel i za to kriva EU ?
 
albanaca ce ako odrze danasnji trend nataliteta biti 40 miliona . da li 1.2 miliona ljudi moze da ima teritoriju kao nacija koja ima 40 miliona .mislim da ne moze. 1.2 miliona srba ce za 200 godina po sadasnjem trendu ziveti u beogradu i par okolnih sela, dok ce albanci zauzimati kompletnu centralnu srbiju, kosovo , 90% makedonije i ceo sever grcke.

eto u tom smeru nas vodi ulazak u EU
 
Jerry Ropero:
nisu nestali jer je proces nestanka i nastanka druge nacije dugotrajan i ne zavrsava se za 20-50 godina nego traje mnogo duze. sada je trajanje tog procesa u velikoj meri smanjeno jer je natalitet kod naroda evrope a pre svega kod srba na nikad nizem nivou.

eto samo za vreme trajanja nasih zivota broj Srba ce se smanjiti za 100% jer danas srpkinje radjaju 0.88 dece po zeni sto matematicki znaci da ce nas u sledecoj generaciji biti duplo manje nego danas. ako se taj trend odrzi nekih 200 godina srba ce biti 1.2 miliona iliti skoro 10 puta manje nego danas.
Па, ето, кажеш да је то дуготрајан процес.

Али, ко је крив Србима САДА, ван ЕУ, што имају низак наталитет?


А, иначе, низак наталитет је општи тренд, чак и код Шиптара се смањује у ствари.

Изгледа да несмањени наталитет заправо имају једино још - Индуси
 
Jerry Ropero:
Imam jedno pitanje za ljude koji su pobornici ulaska u Evropsku Uniju. Ja sam protivnik.

Kao sto znate nebitno kakav bio status Kosova u blizoj buducnosti i Kosovo+Albanija + Srbija ce biti deo Evropske Unije sem ako radikali ne dodju na vlast.

Kao sto znate u okviru Evropske Unije nema granica. Svako moze da ide da zivi i radi gde god hoce . TO znaci da ce gomile siptara moci da nagrnu u Srbiju i da u opustelim granicnim srpskim mestima kupuju nekretnine, stvaraju porodice tj sire se i dalje na ustrb nase zemlje.

Kako vi mislite da resite taj problem ili ne mislite da ga resavate, sasvim vam je svejedno, tj i dupe bi rodjeno dali samo da budete deo EU?

auuuu što me ovo dete opet nasmeja do suza :lol: :lol: :lol: :lol:

e Jerry da ti ja kažem....ti kako ih ti zoveš šiptari ako će se htjet nastanit negdje Srbija će bit poslednja zemlja na listi... ima bre mnogo razvijenijih zemalja u EU od Srbije

šta trabunjaš bzvz... :roll:

(prije će u Hrvatsku onda doć nego u Srbiju jer su ovdje veća davanja za socijalu a to njima treba, znaš ono program "hrvatska majka" koje kod nas masovno romkinje koriste i sišu državnu blagajnu)
 
svetolik trpkovic:
Pa i Rusa ima svake godine za milion manje pa jel i za to kriva EU ?

naravno da nije, ali rusija ima zatvorene granice pa moze da se zastiti od najezde emigranata, a srbija ako udje u EU to nece moci. to je cela sustina ove price.

srbija ako udje u EU sve svoje nadlzenosti prenosi na tu drzavu i nece moci da se brani od imigracije iz drugih drzava u EU vec iskljucivo od drzava koje su van EU
 
Norma Kampl:
Па, ето, кажеш да је то дуготрајан процес.

Али, ко је крив Србима САДА, ван ЕУ, што имају низак наталитет?


А, иначе, низак наталитет је општи тренд, чак и код Шиптара се смањује у ствари.

Изгледа да несмањени наталитет заправо имају једино још - Индуси
I Nigerijci iako im je prosecni zvotni vek malo iznad 30 godina i svaki treci je zarazen HIVom ima ih svake godine par miliona vise, a slicno je i u ostalim zemljama podsaharske Afrike .
 
Norma Kampl:
Па, ето, кажеш да је то дуготрајан процес.

Али, ко је крив Србима САДА, ван ЕУ, што имају низак наталитет?


А, иначе, низак наталитет је општи тренд, чак и код Шиптара се смањује у ствари.

Изгледа да несмањени наталитет заправо имају једино још - Индуси


niko im nije kriv. sami su krivi. al ti ako ti je noga povredjena ili slomljena ne ides na fudbal sa drugarima (tzv. ulazak u EU), vec sedis kuci , previjeas je dok je ne izleecis. Tek kad je izlecis razmisljas o fudbalu.
 
Jerry Ropero:
naravno da nije, ali rusija ima zatvorene granice pa moze da se zastiti od najezde emigranata, a srbija ako udje u EU to nece moci. to je cela sustina ove price.

srbija ako udje u EU sve svoje nadlzenosti prenosi na tu drzavu i nece moci da se brani od imigracije iz drugih drzava u EU vec iskljucivo od drzava koje su van EU
Znam ja to ali po nasem ustavu i zakonu ti nemas apsolutno nikakvo pravo niti mogucnost da zabranis drzavljaninu Srbije iz Podujeva da zivi u Nisu ili Novog Sada da zivi u Pazaru i svao takvo ogranicavanje bi bilo krsenje osnovnih ljudskih ustavom zagarantovanih prava .Inace u Rusiji a pogotovo u Moskvi i Petrogradu ima jako mnog emigranata sto legalnih sto ilegalnih najvise iz bivsih sovjetskih republika a sve vise je i Afrikanaca .
 
Jerry Ropero:
niko im nije kriv. sami su krivi. al ti ako ti je noga povredjena ili slomljena ne ides na fudbal sa drugarima (tzv. ulazak u EU), vec sedis kuci , previjeas je dok je ne izleecis. Tek kad je izlecis razmisljas o fudbalu.
Ja licno mislim da iako to nije dobro za nas nece vise nikad ovde mislim na celu Evropu i Rusiju kao i SAD zene imati u proseku po troje i vise dece bez obzira ko je na vlasti i u kom bloku bili jer jednostavno to je globalni i cibvilizacijski tok koji pogadja sve zemlje koje se razvijaju i povecavaju svoj standard i to nema veze ni sa radikalima ,ni demokratama ,ni rusima ,ni amerima vec je to siri globalni proces koji je za sve nas da ne kazem belce iz razvijenih ili relativno razvijenih drzava nazalost neizbezan .
 
Jerry Ropero:
imas zakon o zabrani prometa nekretnina izmedju srba i albanaca. taj je zakon koliko znam jos na snazi.u svakom slucaju za srbiju je ulazak u EU losa stvar jer su srbi kao nacija nespremni za takvu biolosku utakmicu.
Takav zakon ne postoji mozda je postojao pre al vise sigurno ne postoji jer su svi gradjani jednaki pred ustavom i zakonom i najstozije je zabranjena bilo kakva a pogotovo etnicka diskiminacja u sprovodjenju istog kao sto rekoh to su osnovna ljudska prava a nikad se nesto nije ni primenjivalo ni za vreme komunista ni za vreme Slobe ni posle njega ..
 
Jerry Ropero:
niko im nije kriv. sami su krivi. al ti ako ti je noga povredjena ili slomljena ne ides na fudbal sa drugarima (tzv. ulazak u EU), vec sedis kuci , previjeas je dok je ne izleecis. Tek kad je izlecis razmisljas o fudbalu.
У ствари, све се своди на то, да у сваком случају треба да радимо на јачању државе Србије у сваком погледу, сада, пре "уласка" у ЕУ.

Слажем се, јесте огроман проблем с тим да нам та иста ЕУ, или бар део ње, отима КиМ, а "хоће" нас у ЕУ и то јесте најспорније, као и много тога у вези с тим, али наталитет је ипак у односу на то, мање битан.

Такође, апсолутно треба на све начине сарађивати и са Русијом.

Ја сам рекла да ипак све то не искључује једно друго.
 
Jerry Ropero:
eto samo za vreme trajanja nasih zivota broj Srba ce se smanjiti za 100% jer danas srpkinje radjaju 0.88 dece po zeni sto matematicki znaci da ce nas u sledecoj generaciji biti duplo manje nego danas. ako se taj trend odrzi nekih 200 godina srba ce biti 1.2 miliona iliti skoro 10 puta manje nego danas.
Ovo je bio vrhunac tvoje matematike. Ako se nešto smanji za 100%, rezultat je 0. Znači, nestajemo za vreme naših života. Bravo!
 
nesho matematicaru, za biolosku obnovu stanovnistva je potrebno 2.13 dece a Srbija ima 0.88 . To je manje od 50% onoga sto je potrebno da bi imali isti broj stanovnika koji imamo danas.

ajd da uzmemo da je to 45% . 6 miliona Srba imas u Srbiji a generacija jednog Srbina traje 60 godina odprilike . znaci za 60 godina ima nas 0.45 x 6 mil = 2.7 miliona . eto nek bude i 3. za sledecih 60 godina ako trend ostane isti ima nas 0.45 x 3 mil = 1.35 . sto znaci da ce u srbiji za samo 2 generacije po sadasnjem trendu broj Srba opasti sa 6 miliona na 1.35 miliona.
 
Mozda bi nam bilo lakse da kontrolisemo tu potentnu hordu( chetvoro dece!!) u okviru EU. Neznam da li neko zna kako funcionise policija i sl tamo. Ovi sto se javljaju iz belog sveta i poruchuju nikako ovamo , e ti su mi najodvratniji ,a konkurencija je silna! Ja bio ja radio tamo i bilo mi je super ,zna se red ,znas gde ti je mesto ,nemas potreba da se trtis u visoku politiku kao mi ovde! Za tri dana doduse krvavog rada sam onda zaradio 750 DM a plata mi je tada bila 150-200 ovde .Nemica gazdarica nam je stalno gurala sokove i slatkise (znachi nije tachna tvrdnja da su stipse i neljudi)
Posle sam jos puno puta radio i to u pravom smislu ali mi nije bilo tesko jer sam znao zasta se lomim. ITD Drugim rechima mi smo silno vreme ovde izgubili na nista ,svoje zivote smo sjebali ,i tesko da ce nam biti bolje.
Mnogo smo losi kao ljudi ,kao komshije ,vozachi, kavaljeri, navijachi . Kao bilo sta sto lichi na civilizaciju.
Mozda previse volimo slobodu na onaj ciganski nachin.....mislite o tome
 
Jerry Ropero:
nesho matematicaru, za biolosku obnovu stanovnistva je potrebno 2.13 dece a Srbija ima 0.88 . To je manje od 50% onoga sto je potrebno da bi imali isti broj stanovnika koji imamo danas.

ajd da uzmemo da je to 45% . 6 miliona Srba imas u Srbiji a generacija jednog Srbina traje 60 godina odprilike . znaci za 60 godina ima nas 0.45 x 6 mil = 2.7 miliona . eto nek bude i 3. za sledecih 60 godina ako trend ostane isti ima nas 0.45 x 3 mil = 1.35 . sto znaci da ce u srbiji za samo 2 generacije po sadasnjem trendu broj Srba opasti sa 6 miliona na 1.35 miliona.
Dobro, to je više od nule. Gledaj pozitivno, nezaposlenost će biti manja.
 
vidis kakav si ti debil. ti se radujes sto tvoja nacija nestaje. to je bolesno ili ti nisi srbin. ne znam kako se neko, ko nije bolestan moze radovati sopstvenoj nesreci.

to je isto kao da se radujes raspadu sopstvene porodice. kao dobro je sto su mi brat i sestra umrli necu vise morati cokoladu da delim na tri dela :shock:
 

Back
Top