UBRZAN PULS

shaddow

Iskusan
Poruka
5.155
Da li je normalno da mi je puls stalno ubrzan?
Recimo oko 90-100, čak i kada se ne naprežem fizički i ne radim ništa teško.
Šta može da bude uzrok tome?
Pritisak mi je inače normalan, samo je puls ubrzan.
 
moguce je, ubrzan puls moze biti fizickog ili psihickog porekla. zato je neophodno da posetis lekara da bi se utvrdio uzrok, a do tada mozes sam da obratis paznju da li postoji nesto konkretno sto ga izaziva. Moze da se desi da se ubrzan puls kao i neke druge promene u organizmu jave i kao posledica adaptacije na spoljne uslove, kao sto je temperatura. Kakav ti je pritisak?
 
teeyannah:
.... Kakav ti je pritisak?
Uglavnom normalan. Recimo 79 sa 127. To me i zbunjuje. Pritisak je normalan, a puls stalno ubrzan. Pitam se da li je to od nerviranja, ili postoji neki fizički razlog - recimo kardiološki..... ili možda štitna žlezda (mada nemam nekih tegoba takve vrste) :(
 
Pa merio sam digitalnim aparatom. Što? Zar su oni toliko neprecizni?
Ostali ukućani mere takođe tim aparatom i puls im je normalan.
Probaću da merim i ručno, uz pomoć sata.
 
I meni, ako ti je za utehu.Naročito sad, s proleća(ili je ovo već leto!). Slabašne sam konstitucije( što bi rekla moja baba-i ti si mi neka doktorka,vidi kako si mršava!!!) ... :-? :shock:
No, ti ipak daj KKS sa sve laboratorijom a posle jedan dobar klinički pregled.
I jedi crveno, zeleno, žuto i narandžasto...voće i povrće.
 
Ako ste se poslednjih mesec dana osecali iscrpljeno,imali nepravilnosti u radu srca,jako emotivno reagujete na sve,u porodici imali oboljenje stitne zlezde a pri tom niste kontrolisali krvnu sliku oko devet meseci,nije na odmet uraditi je sada?
I sta bi trebalo osnovno uraditi od analiza?KKS,Se.leukocite,glukozu,holesterol,transaminaze,Fe,Ca,K,Na i sta jos?T3,T4,TSH,TPO...i to je to?
 
WithdrawnWater:
Sad nešto razmišljam... da li je moguće da imam koksaki, a da vozim bicikl 20 km, bez ikakvih problema?

PS: ... A istovremeno se zadišem dok se tuširam?!? Možda je to zbog toga što nemam dovoljno vazduha, jer imam problema sa sinusima?

Nikako mi nije jasno. Inače, osim toga potpuno sam zdrav i nemam nikakvih problema.
 
Giordanna:
I sta bi trebalo osnovno uraditi od analiza?KKS,Se.leukocite,glukozu,holesterol,transaminaze,Fe,Ca,K,Na i sta jos?T3,T4,TSH,TPO...i to je to?
Ma radio sam i te analize. Imao sam samo malo povišene trombocite i holesterol, ali pri sledećoj proveri to se kao vratilo na normalu. Jedino što nisam proveravao šećer. Mislim, jesam onim običnim vađenjem krvi iz prsta, ali nisam radio ono što zovu, valjda, "test opterećenja" ili tako nešto, kada se daje glukoza pa se u određenim intervalima meri količina šećera u krvi.
A da, proveravao sam i hormone štitne žlezde i bilo je sve u redu.
 
Evo i moj momak ima ubrzan puls, nikada nije manji od 90, čak ni dok je sasvim odmoran. Jako se brinem za njega, jer se bojim da slučajno nema neki problem sa srcem ili da ga, ne daj Bože, zadesi infarkt u mladim godinama. Mislim, i srce je mišić, zar se ono ne umara kada toliko puta kuca u minutu? Kad uporedim sa svojim pulsom (58-59), njegov mi deluje baš zabrinjavajuće.

Inače, pušač je, pije bar 5 kafi dnevno (i to uglavnom nes), gazirano, strašno se loše hrani ali se ne obazire na moje kritike i savete, neprestano je pod stresom jer jako mnogo radi....Koliko može da bude opasan taj ubrzan puls?
 
Pa moze da ga dobije infarkt na primer. Ako ti je ovo u nicku godiste, onda ni on nije mladji verovatno, te je jasno da i nije u prvom cvetu mladosti kada nije ugrozen. Tvoj momak je primer zdravstvene nekulture i nehigijene, ali to i sama znas i nista ti ne vredi sto cemo to i mi da ti kazemo: prosto zato sto to nije TVOJ problem, telo, zdravlje ni zivot vec NJEGOV, a svako ima pravo da se zivi (ili da se ubije) kako hoce. Odgovor na pitanje pak jeste da mu puls i nije ubrzan tako mnogo jer je gornja granica normalnog ritma 90 otkucaja. Ali sve drugo sto si opisala daleko je opasnije. POzdrav
 
Ne, nije mi ovo u nicku godište, a njegovo je '79.
Ipak, to jeste i moj problem, jer ga volim i brinem se za njega, a i ne bih volela da ostanem bez njega rano. Moraću ozbiljno da porazgovaram s njim na temu njegovog zdravlja. Problem je u tome što on uvek sasluša i kaže da mu je sve jasno i da će da promeni svoj stav prema ishrani, ali kad treba da dođe do praktične primene onga što je obećao, onda zabrlja. Ne mogu da shvatim kako neko može da bude tako nehajan kada je u pitanju njegovo sopstveno zdravlje. Ali....eto i ja sam se naučila tek kad sam se dobro opekla, pa možda to i njemu treba.
U svakom slučaju, hvala na odgovoru. Pozdrav!
 

Back
Top