studiranje u juznoj americi

svesemenja

Početnik
Poruka
4
ako neko ima neke informacije o studiranju u brazilu, argentini, chileu, paruu,bilo gde u juznoj americi, neka mi javi. jako sam zainteresovana da zavrsim tamo fakultet, zavrsavam drugu godinu, imam vremena, ali da na vreme sve nadjem. svaka inforamcija bi mi dobro dosla
hvala vam unpared
 
Ja znam nesto malo o skolama u Brazilu, ali nista konkretno. Osnovne i srednje skole su kvalitetnije ako su privatne, ali treba ici na drzavne fakultete, jer su oni bolji od privatnih, diplome nekih privatnih fakulteta nisu ni priznate niti vrede. Osnovne studije traju 4 ili 5 godina u zavisnosti od toga sta se studira, a magistratura najmanje 3 godine. Donekle je slicno nasem sistemu skolovanja, jer je dugo i neprakticno. Najveci univerzitet u celoj Juznoj Americi je USP, univerzitet u Sao Paulu. Ne znam koliko su skolarine, ali znam da mesecno za zivot u Sao Paulu, treba otprilike 500$. Ostali gradovi u Brazilu su jeftiniji. Meni je sve to jednom rekao jedan Brazilac, tako da nisam imala prilike da to proverim sama. Mozda je najbolje da pitas one ljude sa dela foruma o Juznoj Americi sta oni znaju o tome.
 

Back
Top