Radikalski bes

svetolik trpkovic

Poznat
Banovan
Poruka
9.215
Evo vec drugi dan smo svedoci da radikali bas nisu tako hladno i opusteno primili cinjenicu da je mandat njihovog shefa tako kratko trajao i jos vise cinjenicu da novih izbora nece skoro biti. Ko je gledao skupstinu pogotovo sinocnje zasedanje mogao je da vidi pre svega iz nastupa Vucic a i jos nekih malih Seselja da su jako razocarani razvojem situacije sto nisu ni krili pa su se kao i svaki gubitnici drali ,kunuli ,pretili ,spominjali opet razne svetske zavere ,izdajnika ,patriote i sve vec vidjeno.Jos jedan razlog vise za radikalski bez je i cinjenica da su ih predstavnici nove vecine iz DSa,DSSa i G17 potpuno ignorisali u raspravi pa su morali da se prepucavaju sa par poslanika manjina i Cede Jovanovica ili da sami naricu drzaci dugacke monologe .A tako ih je lepo krenulo narod razocaran svadjama DSa i DSSa , Toma prvi put posle 7 godina dobio neku znacajnu funkciju, novi izbori na pomolu i to jos u vreme razresenja Kosova sto je bilo ko stvareno za prosipanje radikalske nacional-komunisticke demagogije u predizborne svrhe kad se sve srusilo u jednoj noci dako da se moze razumeti njihova ogorcenost.
 
Dobro je izgleda da su se normalni poslanici setili da zadju iz sale i ne odgovaraju ovim primitivniom nesrecnicima pa sad sami sa sobomn vode raspravu,kukaju i naricu ,malo mi je zao druga Mrke sto je osudjen da to sve slusa al tako mu je kako mu je .
 
Nisam siguran da su radikali toliko razocarani.Mislim da oni samo koriste priliku da glume,kao i uvek,patriotizam,toboznju brigu za drzavu i narod,pa i razocaranost tim "prodanim dusama",sada pojacanim i Kostunicom.
Sinoc su bili ubedljivi za svoje glasace,ali radikali ne bi bili to sto jesu kada ne bi uvek preterivali.
Ne zanju sta je dosta,kao deca.
 
Radikali uvek prave predstavu i cirkus od skupstine to nije nista novo ali ovoga puta se vidi i gnev i razocaranost pogotovo iz sinocnih Vucicevih nastupa ,jer ih je Voja Kostunica zajebao a bili su nikad blize novim izborima i vlasti posle njih i to su i prizeljkivali jos od januara da Toma bude predsednik skupstine i da se ponove izbori i samo ih je par dana delilo od tog scenarija.
 
ja ne znam šta je DSS mislio. Ako je mislio. Koštunica jeste uspeo sa Nikolićem da zastraši i Srbiju i svet, da ispadne veliki taktičar i pregovarač, ali je mislim, definitivno sa ovim uništio sebe. DSS će teško sada zadržati ono tvrđe jezgro koje će zasigurno preći radikaliam i pri tome su mislim onemogućili bilo kakvu koaliciju sa istima u budućnosti. Ostaće to upamćeno kao najbrutalnija borba za premijersku stolicu, posebno ako je Nikolić dobio neko obećanje da ga neće smenjivati, i ako se dogovore sa DS, što je opet sumanuto. Predsednik Narodne Skupštine glasa protiv vladinih predloga.
Sve u svemu, niko, ali niko nije srećan u svemu ovome. Radikali besni jer su nasankani, DS besan jer je dobio manje nego što zaslužuje, LDP besan jer nema novih izbora gde bi dobili još glasova, G17+, jer više ne drže finansije, narod Srbije jer se sve ovo moglo okončati još u januari i Srbija ne bi gubila 3.5 meseca na politikanstvu i gluposti.
 
Ma, to je samo radikalska zalopojka, jadni mi, ugrozeni, ne daju nam, svi protiv nas, zavjera, nato - vatikan, genser... kazem, zalopojka, nikad nisu znali poraz da poraz podnesu, a uvjiek su trpili poraz, je@ote, Aligrudic ih izvozao... hihihi...
 
Chávez:
Da ima besa kod Radikala onda ne bi ni zakazivali sednice skupstine niti bi bilo vremena za formiranje vlade. Radikali se jedini u drzavi ponasaju odgovorno.
Ukoliko se sakupi dovoljan broj poslanika za podnosenje inicijative za zasedanje skupstine predsednik ima ustavnu obavezu da je zakaze ili je poslanici u protivnom mogu i sami zakazati .
 
Poslanici nisu mogli sami da sazovu sednicu a da pocne vec u subotu. Rasprava o vladi i sada pocinje tek u utorak u dva sata, tako da je vec u cajtnotu, dovoljno je da u utorak Radikali sabotiraju sednicu pa da ne bude vlade.
Ali SRS ponovo pokazuje ozbiljnost i drzavnicku odgovornost.
 
Chávez:
Poslanici nisu mogli sami da sazovu sednicu a da pocne vec u subotu. Rasprava o vladi i sada pocinje tek u utorak u dva sata, tako da je vec u cajtnotu, dovoljno je da u utorak Radikali sabotiraju sednicu pa da ne bude vlade.
Ali SRS ponovo pokazuje ozbiljnost i drzavnicku odgovornost.
pa toma je i zakazao sednicu za subotu upravo da bi radikali imali dva dana da kukaju i naricu kao sto se i desilo jer niko osim njih skoro da nije ni govorio a nije nijedna odluka donta ni o formiranju vlade ni o novim ogranima skupstine tako da je jedino radikalima odgovarala ova vikendvizija .
 
filatelista:
ja ne znam šta je DSS mislio. Ako je mislio. Koštunica jeste uspeo sa Nikolićem da zastraši i Srbiju i svet, da ispadne veliki taktičar i pregovarač, ali je mislim, definitivno sa ovim uništio sebe. DSS će teško sada zadržati ono tvrđe jezgro koje će zasigurno preći radikaliam i pri tome su mislim onemogućili bilo kakvu koaliciju sa istima u budućnosti. Ostaće to upamćeno kao najbrutalnija borba za premijersku stolicu, posebno ako je Nikolić dobio neko obećanje da ga neće smenjivati, i ako se dogovore sa DS, što je opet sumanuto. Predsednik Narodne Skupštine glasa protiv vladinih predloga.
Sve u svemu, niko, ali niko nije srećan u svemu ovome. Radikali besni jer su nasankani, DS besan jer je dobio manje nego što zaslužuje, LDP besan jer nema novih izbora gde bi dobili još glasova, G17+, jer više ne drže finansije, narod Srbije jer se sve ovo moglo okončati još u januari i Srbija ne bi gubila 3.5 meseca na politikanstvu i gluposti.

Ma kakvi ne gubi Kostunjavi. pricao sam s DSS-ovcima oni su ubedjeni da je to on uradio ili u dogovoru s DS-om ili u nameri da sto vise pritisne DS. A kao znali su svi da ce vlada da se formira. Zapoceo sam ja lepu temu gde sam obrazlozio ponasanje Kostunice.

Nije sve tako crno.
 

Back
Top