Kako povecati popularnos sajta???

Trebalo bi da imas ideju ako zelis da reklamiras kao SVOJ, a ne tudji sajt :) cini se lako a u stvari je malo zeznuto smisliti dobar sajt sa zamimljivim sadrzajem koji posle minimalno menjas, i tu ima caka NE menjati dizajn svaka dva sata nije tako jednostavno
 
Pre svega, sajt na prvi pogled mora da izgleda ozbiljno, a sa ovakvim dizajnom si svetlosnu godinu daleko od toga. Posle toga se pozabavi sadrzajem, SEO, marketingom, itd.

Ovde se nedeljno pojavi bar 2-3 sajta sklepana za nekoliko sati rada, malo AdSense reklamica i ponosni autor se pita shta, zaboga, josh da radi pa da se obogati.
 
Ok ako su ti te stvari oko robota jasne . Mozda za pocetak nebi bilo lose da ponudis google za pretragu uporedo sa svojom pretragom.

Dizajn je po mom ukusu los ( pogotovo oni dugmici koji ' vriste ' ) , ali sve se to da popraviti.
Pogledaj dizajn drugih pretrazivaca, ukradi koju ideju, izbaci nepotrebno...

Posecenost ces povecati dobrim kotiranjem na pretrazivacima, prvenstveno mislim na google.

Kako napraviti poziciju medju prvih 10 na google je veoma duga prica. Mnogo faktora utice na tvoju poziciju kod ostalih pretrazivaca, ali izdvojio bih jednu.
Potrebno je da imas sto vise linkova ka svom sajtu na dobro kotiranim sajtovima.
Ovaj tvoj post na krstarici je sigurno pun pogodak posto je krstarica veoma posecena i verovatno ima dobar PR (page rank) na guglu tako da svaka poseta tvom sajtu sa ovog foruma tebi poboljsava poziciju.
Posto ova tema nece trajati vecno potrebna su ti neka dugorocnija resenja (razmena banera, linkova itd..) . Naravno sve je to veoma tesko u pocetku jer ti se sajt lose kotira, ali strpljivo kreni sa manje poznatim prezentacijama i gradi svoju mrezu.
Ponudi webmasterima neki vid reklame (baner) u zamenu za tvoj baner na njihovom sajtu (napravi kategorije izdvajamo i sl. za one koji postave tvoj link itd itd...)
Mogucnosti imas mnogo sobzirom da nemas striktnu tematiku sajta pa razmisli malo o svemu tome i obavezno poradi na dizajnu, deluje jako neozbiljno.
 
taksistaZR:
Ovaj tvoj post na krstarici je sigurno pun pogodak posto je krstarica veoma posecena i verovatno ima dobar PR (page rank) na guglu tako da svaka poseta tvom sajtu sa ovog foruma tebi poboljsava poziciju.
Sa ovim se ne bih slozhio. Prvo, mislim da Google ne shvata toliko ozbiljno forume. Zbog toga shto je to najbanalniji nachin postavljanja linka ka svom sajtu. Drugo, Google ne moze da zna da li je neko ovde kliknuo na taj link.
Definitivno je razmena banera najpouzdanija.
 
LePiaf:
Sa ovim se ne bih slozhio. Prvo, mislim da Google ne shvata toliko ozbiljno forume. Zbog toga shto je to najbanalniji nachin postavljanja linka ka svom sajtu. Drugo, Google ne moze da zna da li je neko ovde kliknuo na taj link.
Definitivno je razmena banera najpouzdanija.

Kako to mislis google ne moze da zna da li je neko ovde kliknuo na taj link ?
Mislis da google ne moze da zna ni kolika je posecenost tvog sajta?
Pa kako onda pravi razliku u rangiranju i kako su uvek na prvim mestima najveci i najposeceniji sajtovi?

Google pravi veliku razliku u tome da li je posetilac ukucao adresu ili dosao sa drugog sajta. Takodje pravi veliku razliku i u tome sa kog sajta je dosao. To je kljucna stvar kojom se rangiraju sajtovi i od toga zavisi na kom mestu ce biti tvoj sajt ako neko ukuca kljucnu rec.

Ako mislis da pozicija zavisi samo od broja poseta tvog sajta varas se. Da je tako svako bi mogao da nabije 100 000 poseta za dva dana i time prevari pretrazivac. Ako hoces da svih 100 000 poseta budu pojedinacne i to se moze napraviti pomocu skripti i time bi tvoj sajt bio prvi na pretrazivacima, ali to ne funkcionise bas tako.

Razmena banera je dobar nacin promocije, ali koliko sajtova je zainteresovano za razmenu sa sajtom koji ima PR=0 ?? Tamo gde bi mogao da postavi svoj baner sigurno nije velika posecenost tako da ne moze da ocekuje neki veliki ulaz sa tih sajtova...

Sve se to vrti u krug...da bi dosao na pretrazivace mora da ima banere i linkove na drugim mestima. Da bi neko hteo njegov baner, mora da ima dobru posetu ...
 
taksistaZR:
Kako to mislis google ne moze da zna da li je neko ovde kliknuo na taj link ?
Mislis da google ne moze da zna ni kolika je posecenost tvog sajta?
Pa kako onda pravi razliku u rangiranju i kako su uvek na prvim mestima najveci i najposeceniji sajtovi?

Google pravi veliku razliku u tome da li je posetilac ukucao adresu ili dosao sa drugog sajta. Takodje pravi veliku razliku i u tome sa kog sajta je dosao. To je kljucna stvar kojom se rangiraju sajtovi i od toga zavisi na kom mestu ce biti tvoj sajt ako neko ukuca kljucnu rec.

Ako mislis da pozicija zavisi samo od broja poseta tvog sajta varas se. Da je tako svako bi mogao da nabije 100 000 poseta za dva dana i time prevari pretrazivac. Ako hoces da svih 100 000 poseta budu pojedinacne i to se moze napraviti pomocu skripti i time bi tvoj sajt bio prvi na pretrazivacima, ali to ne funkcionise bas tako.
Uopshte nisam rekao da pozicija zavisi samo od broja poseta. Google sajt rangira po njegovoj povezanosti sa drugim sajtovima, to je tachno. Na prvim mestima su najposeceniji sajtovi zato jer su to sajtovi o kojima se najvishe "pricha" po netu, tj imaju najveci broj linkova na drugim sajtovima. Ali kad ja kliknem na neki link ovde, komunikacija se uspostavlja izmedju mene i servera na kom je dotichni sajt postavljen + shalje se informacija o referalu, u ovom sluchaju o Krstarici. Gde je Google u celoj toj prichi? Nema ga.

taksistaZR:
Razmena banera je dobar nacin promocije, ali koliko sajtova je zainteresovano za razmenu sa sajtom koji ima PR=0 ?? Tamo gde bi mogao da postavi svoj baner sigurno nije velika posecenost tako da ne moze da ocekuje neki veliki ulaz sa tih sajtova...

Sve se to vrti u krug...da bi dosao na pretrazivace mora da ima banere i linkove na drugim mestima. Da bi neko hteo njegov baner, mora da ima dobru posetu ...
Ko je zainteresovan za razmenu banera sa anonimnim sajtom? Pa drugi anonimni sajtovi.
 
LePiaf:
Ali kad ja kliknem na neki link ovde, komunikacija se uspostavlja izmedju mene i servera na kom je dotichni sajt postavljen + shalje se informacija o referalu, u ovom sluchaju o Krstarici. Gde je Google u celoj toj prichi? Nema ga.
Gde je google u svemu tome ne znam da ti objasnim, ali da je tu svedoce podaci:
Kod:
Search engines often use the number of backlinks that a website has as 
one of the factors for determining that website's search engine ranking. 
For example, [b]Google's PageRank algorithm uses backlinks to help 
determine a site's rank. [/b]

Most commercial search engines [b]provide a mechanism to determine 
the number of backlinks they have recorded to a particular web page.
[/b]For example, Google can be searched using link:wikipedia.org 
(or link:en.wikipedia.org) to find the number of pages on the Web pointing to 
http://wikipedia.org/.
http://en.wikipedia.org/wiki/Incoming_link

Kod:
 A hyperlink to a page counts as a vote of support. The PageRank of 
a page is defined recursively and depends on the number and PageRank 
metric of all pages that link to it ("[b]incoming links[/b]"). A page that 
is linked to by many pages with high PageRank receives a high rank itself. 
If there are no links to a web page there is no support for that page.
http://en.wikipedia.org/wiki/PageRank

U prilog svega ovog dodajem jos dva korisna linka:
http://www.google.com/support/webmasters/
http://www.google.com/support/webmasters/bin/topic.py?topic=8524

LePiaf:
Ko je zainteresovan za razmenu banera sa anonimnim sajtom? Pa drugi anonimni sajtovi.
Upravo to sam i ja rekao samo sa napomenom da od toga nema vajde:

1.Anonimni sajtovi ti nece doneti posetioce posto su im posete jako slabe.
2.Anonimni sajtovi ti nece poboljsati rangiranje na pretrazivacima.
 
@TaksistaZR
Da, da... Ali tu se govori o povezanosti nekog sajta linkovima sa drugim sajtovima, shto smo apsolvirali da je glavni mehanizam rangiranja, medjutim nigde se ne kaze da Google zna kada je neki od tih linkova zaista i kliknut. Google moze da uzme u obzir kada korisnik na stranici sa rezultatima pretrage klikne na neki link (shto verovatno i radi), ali ne moze da zna kada je neki link kliknut na nekom sajtu out there...
E, a ono shto sam ja rekao je da verujem kako Google ipak pravi razliku izmedju linka postavljenog u telu nekog foruma i linka na "obichnom sajtu". Jer da nije tako onda bi svi nagrnuli da trpaju u postove na popularnim forumima adrese svojih sajtova. Shto da ne kad je dzabe? Ceo pagerank algoritam bi izgubio smisao a svi forumi bi pocheli da liche na Krstaricu :mrgreen:
 
@LePiaf
Ne znam zbog cega neces da poverujes u to da nije dovoljno samo da link (baner) stoji na nekom dobro rangiranom sajtu vec je potrebno i da posetioci sa tog sajta dolaze na tvoj sajt preko tih linkova .
Uzima se u obzir br. dolaznih i odlaznih linkovi sajta , sadrzaj sajta, optimizacija itd i formira se page rank PR. Na osnovu boljeg PR tvoj sajt ce se bolje kotirati na pretrazivacu i imaces bolju posetu.
Kako da najbrze povecam PR? Pa spremi puno para, postavi baner na par sajtova sa PR=8+ i nema problema :-)

Sto se tice foruma, slazem se da njih verovatno ne tretira kao ostale sajtove, ali kad ti je sajt u povoju PR=0 cak i linkovi sa jakih foruma ti mnogo vise znace od puno poseta direktno preko ukucane adrese.

E sad, koliko je lako postaviti svoj link na forumu zavisi od ozbiljnosti istog, krstarica je totalno pukla i mislim da nije vredna poredjenja sa drugim forumima sto se tice pravila, ali sto se tice posete, u samom je vrhu.
 
taksistaZR:
@LePiaf
Ne znam zbog cega neces da poverujes u to da nije dovoljno samo da link (baner) stoji na nekom dobro rangiranom sajtu vec je potrebno i da posetioci sa tog sajta dolaze na tvoj sajt preko tih linkova .
Uzima se u obzir br. dolaznih i odlaznih linkovi sajta , sadrzaj sajta, optimizacija itd i formira se page rank PR. Na osnovu boljeg PR tvoj sajt ce se bolje kotirati na pretrazivacu i imaces bolju posetu.
Kako da najbrze povecam PR? Pa spremi puno para, postavi baner na par sajtova sa PR=8+ i nema problema :-)

Pa ne mogu da poverujem jer sam ubedjen da ne postoji mehanizam pomocu kog bi Google znao da sam ja negde kliknuo neki link. U ovim textovima koje si dao se takodje ne spominje nishta tako.
Za PageRank je zaista "samo" dovoljno imati banere i linkove na dobro kotiranim sajtovima. Kazhem "samo" jer dobro kotirani sajtovi prostor na svojim stranicama dobro i naplacuju, shto si i sam rekao.
To je ono shto je potrebno za dobar PageRank, ali za dobru zaradu je bitno ono shto si napisao na pochetku - veliki broj poseta, shto povlachi i veci broj klikova na reklame koje na stranicama postavish. Ali to je vec neka druga pricha.
 

Back
Top