Русија победила САД

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Данас је у Туркменистану потписан споразум по којем ће сва Каспијска нафта и гас из Казакстана и Туркменистана бити транспортована преко руских нафтовода и Гасовода ка Европи уместо преко Америчких како су Американци планирали.

Russia squeezes out West with crucial Central Asian natural gas pipeline deal
http://www.news1130.com/news/business/article.jsp?content=b05129A

Russia Wins New Gas Deal, Undermining Rival US Plan (Update2)
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=apRTNG5X5nUk&refer=home

Russia clinches deal on new Caspian gas pipeline
http://www.france24.com/france24Pub...20070512-Russia-Turkmenistan-Caspian-gas.html
 
Boston Globe:

Русија је најавила у суботу драматично повећање протока природног гаса из Централне Азије за Европу, кључну победу у растућем ривалству са западом око огромних енергетских изворишта у региону.

Заједно са два нафтна дила, нови дил за гас су ударац САД и Европске напоре да изграде нафтоводе и гасоводе од Централне Азије који би прелазили преко Каспијског мора, заобилазећи Русију преко Азербејџана и Турске.




TURKMENBASHI, Turkmenistan --Russia announced a deal Saturday to dramatically increase the amount of natural gas it moves from Central Asia to Europe, a key victory in a growing rivalry with the West for the region's vast energy resources.

Along with two oil deals, the new gas agreements are a blow to U.S. and European efforts to construct oil and gas pipelines from Central Asia that would cross under the Caspian Sea, avoiding Russia, and connect to Europe through Azerbaijan and Turkey.

http://www.boston.com/news/world/asia/articles/2007/05/12/russia_central_asia_in_crucial_gas_deal/
 
nesha taxista:
Dobro, Rusi su pobedili, čestitamo! A šta mi imamo od svega toga?


Išla bi svakako, samo drugim putem. Trgovina i interesna zona nije isto.

imamo puno nego ti to ne kapiras!

sva ta nafta i gas ce se u evropu transportovati preko balkana tj preko srbije. znaci zaradjivacemo FANTASTICNE pare od tranzita! Nit oro - nit kopo a pare kaplju? Ima li boljeg posla ? Ja mislim da nema.
 
Jerry Ropero:
imamo puno nego ti to ne kapiras!

sva ta nafta i gas ce se u evropu transportovati preko balkana tj preko srbije. znaci zaradjivacemo FANTASTICNE pare od tranzita! Nit oro - nit kopo a pare kaplju? Ima li boljeg posla ? Ja mislim da nema.


...mislis, busicemo cevke...nema tu druze, ni cvonjka...bilo bi kad bi rusima prodali nis i posto vec imaju rafinerije u rs napravili bi pravu interesnu zonu jer bi od uvoznika postali izvoznici gotovih proizvoda...al da bude posteno...a sa ovakvom muljatorskom vladom, ebiga...
 
Браћо Руси - НАПРЕД !
c015.gif
 
bogibatina:
...ko god te kupi on je gazda...a onda se zna sta radi.stap bratr, stap...ruski ili ameriski isto ti se vata, boli kako god ga uzmes...
Не спорим. Можда нас Руси купе па почну да батинају, Американци нас не купују !
Они су одмах почели с батином (или бомбом) па с отимањем. Па ако морам да бирам ...избор није тежак. :wink:
 
DOBROSTOJECI:
Prihod od eventualnog gasovoda preko Srbije bi bio (godišnje) oko 50 miliona$.To i nije neka velika para za državu.Treba ipak raspolagati činjenicama i znanjem pa onda diskutvati , u suprotnom je sve bla,bla,bla.Naprimer : Tesla imislio struju . Smešno.... :idea:
О пројекту "Блуе Стреам" смо већ имали теме и цитате из новина где се говорило о годишљој чистој добити од око 200 милиона $. И то само за учешће наше територије.
 
DOBROSTOJECI:
Prihod od eventualnog gasovoda preko Srbije bi bio (godišnje) oko 50 miliona$.To i nije neka velika para za državu.Treba ipak raspolagati činjenicama i znanjem pa onda diskutvati , u suprotnom je sve bla,bla,bla.Naprimer : Tesla imislio struju . Smešno.... :idea:
Tesla je izmilsio visoki napon da deca ne bi mogla da dohvate,a ne ko ovi Evropljani niski pa deca ginu. :D :D :D
 
DOBROSTOJECI:
Osim toga priča se da su rusi u pregovorima oko veta u UN po pitanju nezavisnosti KiM ,spominjali i taj gasovod , i povlastice oko kupovine Srpskih firmi.....Nema džabe ni kod babe (sve je interes).I ako bude veta znajte da smo ga mi DEBELO platili i plaćaćemo ko zna dokad !
Pa bolje i da ga platimo jer nam onda Kosovo ostaje sa milijardama dolara u rudnim bogastvima,nego da neplatimo i nista i nedobijemo tj. sve izgubimo.
 
Lacibg:
О пројекту "Блуе Стреам" смо већ имали теме и цитате из новина где се говорило о годишљој чистој добити од око 200 милиона $. И то само за учешће наше територије.
Da ako se izgrade i ogromna postrojenja za skladištenje gasa .Za prorok oko 50.
 

Back
Top