Pomoc!

medenaa

Početnik
Poruka
1
Imam jedan problem. Sa deckom sam skoro 5 meseci, zivimo u razlicitim gradovima i retko se vidjamo, ali kad se vidimo sve je savseno, imamo odlican odnos, volimo se, slazemo u svemu. Kad se vidjamo uvek smo sami, tako da nisam znala njegove drugove, niti on moje drugarice. Sinoc sam upoznala njegovog najboljeg druga, a on moju drugaricu. Po onom sto mi je pricao o drugu nije mi se svideo od pocetka. Sinoc sam videla da taj drug ima ogroman uticaj na njega, moj divni decko se u njegovom prisustvu pretvorio u neku meni nepoznatu osobu, koja radi bukvalno sve sto drug kaze, a kad smo ostali sami sve je bilo kao pre. Ne znam kako da mu to kazem, a da se ne naljuti jer znam da izmedju njega i mene verovatno bi izabrao njega, zato mu necu to traziti. Samo hocu da uvidi uticaj... Pomozite mi, imate li neku ideju, komentar, bilo sta?
 
Nisi napisala u kom smislu se drugacije ponasa, ali svakako ne mozes ocekivati od njega da se isto ponasa kada ste sami i kad ste u drustvu. Takodje, iz onoga sto si napisala nuzno ne sledi da je on pod uticajem svog druga. jednostavno su ortaci. Naravno, u svakom slucaju, prema tebi, kao svojoj devojci, mora da se odnosi sa postovanjem ma ko da je prisutan. E sad, ako se tebi njegov drug ne svidja, to je druga stvar.
Sto se tice onog da znas da bi izabrao pre njega nego tebe, ne znam sta da kazem. Nikada ne bih trazila od svog decka da bira ja ili neko drugi, upravo zbog toga sto znam da bi, ako bi se nasao u takvoj situaciji, sam izabrao mene.
 
videla si dva razlicita lica svog decka.... jedno kada je s tobom, drugo kada je u svom drustvu..... pitanje koje je lice od ta dva iskrenije....
verovatnije mi zvuci da u drustvu primenjuje taj neki nauceni ulicni obrazac kako bi bio prihvacen.... u svom najboljem drugu vidi uzora, vodju copora

tebi mozda smeta sto on u onoj podeli ljudi na vodje i sledbenike, spada u ove druge.... pogodilo te sto si u njegovom drugu instinktivno osetila alfa muzjaka bas kao sto si ti alfa zenka u odnosu na svoju drugaricu...
 
Jbiga, ljudsko društvo je zasnovano na vođama, sledbenicima i likovima koje boli gabri i za jedne i druge... face it, nismo ništa drugačiji od mrava... po organizaciji i podeli rada...

Nego, e, što ne podnosim kad se neko meša u to sa kim, kad i koliko ću se družiti... jbote, sad bi on trebao zbog 5 meseci sa tobom da menja svoje društvo koje zna od kad zna za sebe...

A ti, i niko, to ne radi iz želje da nekog spasi, već da ga oblikuju po svom ukusu i da bi lakše njim manipulisali...

Egocentrični likovi me iritiraju...
 
Muskarci su,uglavnom,robovi svog drustva..retki su oni sto imaju samostalno(sopstveno) misljenje(vazi za sva godista od 7 do 77),vise je onih sto cene vise druga-drustvo nego devojku..ako si na takvog naletela..bezi..
..ako je pokazivao pred njim(ili bilo kim)da si mu bitna,da mu je stalo,da te postuje i ceni..onda je dobar..i to je ok...a ako ne ..opet..bezi.
 
Uticaj druga ...hm ..ume da bude vrlo veliki problem ..i cesto se zavrsi tako sto izaberu druga a ne devojku...

Moj savet - cuti i posmatraj. Mozda je ono sto ti znas u stvari foliranje ..
 
Pa... ti imaš nešto što njegov drug nema :)
Ako ti je stalo da se otimaš o njega, zna se kako se to radi.
Onda će umesto druga da sluša tebe. Ali šta će ti takav tip... Imam neke drugarice koje su tako "prevaspitale" svoje momke/muževe. Kao, naučile ih da ne budu povodljivi (mož misliti)
Moj savet: nemoj ništa da radiš - sve će doći na svoje mesto (tvoj dečko će da poraste sam od sebe) a ako ne dođe, smučiće ti se pa ćeš TI da odeš na neko drugo mesto...
 
posesivac:
Muskarci su,uglavnom,robovi svog drustva..retki su oni sto imaju samostalno(sopstveno) misljenje(vazi za sva godista od 7 do 77),vise je onih sto cene vise druga-drustvo nego devojku..ako si na takvog naletela..bezi..
..ako je pokazivao pred njim(ili bilo kim)da si mu bitna,da mu je stalo,da te postuje i ceni..onda je dobar..i to je ok...a ako ne ..opet..bezi.
bravo!ali,dakle bravo i opet bravo i bravo i bravo! ti si genije.
tesko je odrzati vezu izmedju dva grada.moze on da bude dobar koliko god,i da te hvali i okiva u zvezde.predodredjeno je da pukne.veoma je bitna svest o tome da ste tu negde blizu,da mozete da se vidite van dogovorenih termina.opustenije je.vremenom to postane zesce opterecenje.takva veza nije zapravo realna.i ono sto smo ne dolazi do jasnog izrazaja.sve je kao neki izvitoperen prostor u vremenu.glupo mi je da ti kazem da se razvedete ili da kazem da se ne vezujes previse.mislim,to ne moze da se odradi na rec.ali...*******.
 
Nisi rekla koliko imas godina i koliko je veza ozbiljna, tj koliko ti zelis da postane ozbiljna, ali evo ti primera:
Moj muz i ja smo se zabavljali "na daljinu" i danas smo u sretnom braku i imamo dete. Toliko o tome da te veze ne uspevaju.
Ni meni se nisu svidjali njegovi drugovi ( ne bas svi, ali vecina)i evo kako sam resila problem. Prvo sam se odselila u njegov grad i poceli smo da zivimo zajedno. U pocetku sam se trudila da budem fina prema drugarima, ali sam ubrzo odustala i jednostavno prestala da izlazim s njim u drustvu. Ako hoce da se druzi s njima, slobodno ali sam bez mene. Nisam komentarisala ni kritikovala drugare (to nikako), samo sam rekla da mi je dosadno dok pricaju o muskim temama. Tako je on da bi provodiio vreme samnom morao da smanji vreme sa njima.
I onda smo se doselili u moj grad i sve se lepo sredilo. Sada ga pustim povremeno da ode na vikend u svoje rodno mesto da se ispuca sa starim drustom i milina. Svi sretni i zadovoljni.
To je skracena verzija. Malo zvuci hladno i proracunato, ali nije tako, smao mi je mrsko da razvlacim pricu.
 
gudajoka, pustis ga s lanca malo, a? :D :D

upoznala si jednom njegovog druga, i sad si ti shavtila da on ima veliki uticaj na njega?
Pa za to vreme ne verujem nio da si decka stigla da upoznas kako treba...

Drugu dati sansu, malo ispitati stvar...

Koliko imas godina 8-)
 
Struja:
bravo!ali,dakle bravo i opet bravo i bravo i bravo! ti si genije.
tesko je odrzati vezu izmedju dva grada.moze on da bude dobar koliko god,i da te hvali i okiva u zvezde.predodredjeno je da pukne.veoma je bitna svest o tome da ste tu negde blizu,da mozete da se vidite van dogovorenih termina.opustenije je.vremenom to postane zesce opterecenje.takva veza nije zapravo realna.i ono sto smo ne dolazi do jasnog izrazaja.sve je kao neki izvitoperen prostor u vremenu.glupo mi je da ti kazem da se razvedete ili da kazem da se ne vezujes previse.mislim,to ne moze da se odradi na rec.ali...*******.
hvala,hvala,hvala....
tesko jeste odrzavati vezu izmedju dva grada..ali ja sam je imala,trajala je 3god.,skoro je pukla ,zbog ..ne znam..,ali postoji,ustvari - ima, mogucnosti da se nastavi...
drustvo moze da bude problem.5 meseci je malo vremena da bi on rekao ''ona ,a ne moj drug'',pa makar sam video da mu je drug smrda.
okruzenje,porodica,mentalitet sredine,drustvo,daljina,nedostajenje,novac,vreme,pa cak i same emocije koje zelis da das,a on/ona nije tu...sve su to faktori oblikovanja takve veze..zavisi ,stvarno,koliko imate godina,ako ste suvise mladi i samo puno zaljubljeni... :-( ...prosto,takva veza ima svoj tok..ili brak..ili nista..a,ako je nista,a puno vremena i emocija das u takvo sto...onda to boli..isto tako puno koliko si i dao...
ps.
negde,na nekom forumu,sam dobila savet...daljina je za ljubav isto kao vetar za vatru..gasi malu,a raspiruje veliku.. ;-) ..vodi se time...
 

Back
Top