CPU fan spped

Aleksa12

Početnik
Poruka
12
Podesio sam u bios-u sve na default i kad upalim kompjuter pojavi mi se poruka da je fan speed too low,i ja sam otisao u set up i namestio Fan speed warnin disabled,tako da vise nemam tih problema.Da li treba nesto drugo da uradim kako bi povecao brzinu ili ne?Jer ja nisam otklonio problem vec sam samo iskljucio Fan speed warning.
 
Koja ploca? Skini SPEEDFAN i proveri brzine kulera. Da li ti je kuler za proc prikljucen na konektor predvidjen za to? Jel se to pojavilo odjedanput
ili imas nov komp? Moze da bude da ti se ploca jednostavno istripovala,a moze i da bude nesto drugo. Na koju brzinu je bilo podeseno u BIOS-u?
 
A pa fora je verovatno sto ti fan1 0. Jedino sto jos treba da provalis je da li ti svi ventilatori rade. I proveri da li ti je ijedan kuler prikacen na konektor za CPU. On ti se,obicno,nalazi u gornjem levom uglu na maticnoj.
 
Ne verujem da se nesto desilo sa kompom.Bilo je sve ok,danas sam otisao u bios da ukljucim local area connection uradio sam set settings to default i save and exit.Posle toga mi je izbacio warning fan speed too slow,i ja sam iskljucio warning,pre toga nisam ni znao za taj fan speed.A ako je too slow onda ne znam sto pise da je preko 30000.Kolika treba da bude temperatura kompa kad pokrenem speedfan?Ako mi je to u redu necu nista dirati.
 

Back
Top