LDP I Kosovo

(orbit)

Obećava
Banovan
Poruka
79
E sta sve ovi lupetaju o Kosovu, blago njima u kakvim snovima oni zive. Kao "ajde da damo Kosovo, to je dokaz da je Sloba lose radio" jer naravno mi to ne znamo pa nam treba Cedica da nam to objasni. i kada Kosovo ode od sutra imate svi plate od 700 evra, nece biti nezaposljenosti, deca ce se radjati a Evropska unija ce nas moliti da je primimo u savez sa nama. Ako stvarno u to veruju onda su deset puta gori od radikala koji veruju u veliku Srbiju.

Pozdrav za lika koji rece da je Milos Obilic (Kobilic) neistorijska licnost, te da je izmisljen.
"Ni vece budale, ni manje mozga"
 
LDP nikada nije rekao da Srbija treba da da Kosovo, već se radi o tome da je Kosovo već dato i da Srbija danas mora da se suoči sa realnošću i igra sa kartama koje ima u rukama. Jasno je da je Koosvo izgubljeno zbog loše politike Miloševića, ali na nama je da tu politiku promenimo da bi dobili ono što nije izgubljeno a to su veća prava za Srbe. Čedomir Jovanović je ejdini političar koji je obišao Srbe u Prištini za ovih 7 godina i odneo im pomoć. Svi sotali u predizbornoj kampanji odu u Mitrivu gde ljudi kada idu na jug kažu "idemo na Kosovo". To najbolje govori o odnosu.

Oni kojima su usta puna Kosova i toga da "mi nećemo dati" samo Kosovo kotriste da namaknu još koji politički poen i u tom procesu ignorišu realne interese Srbije. Realni interes Srbije jeste da kroz Savet bezbednosti prođe rezolucija koja će garantovati prava Srbima na Kosovu i koja će biti okvir za buduću nezavisnost. Ukoliko se to ne dogodi sutra će Kosovo biti priznavano unilteralno od strane jedne po jedne zemlje i mi nećemo imati nikakav uticaj na to.

DSS i SRS sa druge strane su sve učinili da do toga ne dođe, a Rusija navodno nama pomaže kada peti vetom. I jedni i drugi zapravo štete Srbiji i interesima Srba na Kosovu, ali to rade da bi u domaćoj javnosti bili veliki Srbi koji se bore za "naše Kosovo". Upravo zahvaljujući njima to Kosovo nije više naše.

Države nastaju i to je normalna stvar. Zemlje koje gube ratove gube i delove teritorija to je normalna stvar. Srbija je vodila početkom veka dobru politiku i dobila Kosovo i Vojvodinu. Sada je vodila lošu i izgubila Kosovo. Treba da se opametimo i od Srbije napravimo uspešnu i cenjenu zemlju i ovakvih problema više nećemo imati.
 
VIDOVDANSKI MARS 2007.

SABOR SRPSKE SLOGE ORGANIZUJE VELIKI VIDOVDANSKI MARS OD BEOGRADA DO GAZIMESTANA OD 14. DA 28. JUNA 2007.NA TOM PUTU UCESNICI CE TOKOM 14 DANA PESACENJA KROZ SRBIJU PROCI VISE OPSTINA I GRADOVA I POSETITI NEKE OD NALEPSIH SRPSKIH MANASTIRA I CRKAVA.TOKOM MARSA PRIKUPLJACE SE HUMANITARNA POMOC ZA SRBE NA KOSMETU, A MARSU CE MOCI DA SE PRILJUCE SVI KOJI TO BUDU ZELELI.

SABOR SRPSKE SLOGE
TELEFONI ZA INFORMACIJE I PRIJAVLJIVANJE :
MOBILNI 063/8471806
FIKSNI 011/3449853 UTORKOM , CETVRKOM , SUBOTOM I NEDELJOM OD 10 DO 18 SATI.
E-MAIL vidovdanskimars@mail.ru
 
(orbit):
E sta sve ovi lupetaju o Kosovu, blago njima u kakvim snovima oni zive. Kao "ajde da damo Kosovo, to je dokaz da je Sloba lose radio" jer naravno mi to ne znamo pa nam treba Cedica da nam to objasni. i kada Kosovo ode od sutra imate svi plate od 700 evra, nece biti nezaposljenosti, deca ce se radjati a Evropska unija ce nas moliti da je primimo u savez sa nama. Ako stvarno u to veruju onda su deset puta gori od radikala koji veruju u veliku Srbiju.


Bolno tačno. Svaka čast majstore na objektivnom zapažanju.
 
Eraserhead:
... a Rusija navodno nama pomaže kada peti vetom. I jedni i drugi zapravo štete Srbiji i interesima Srba na Kosovu, ali to rade da bi u domaćoj javnosti bili veliki Srbi koji se bore za "naše Kosovo". Upravo zahvaljujući njima to Kosovo nije više naše...

Šta o KiM govore nemački, američki i britanski ambasador imali smo prilike više puta pročitati i čuti na svim medijima u poslednjih mesec dana.
Šta o KiM govori ruski ambasador pročitaj ovde...

INTERVJU SA RUSKIM AMBASADOROM

To što su SAD i EU u proceduru Saveta bezbednosti uvele predlog rezolucije o Kosovu i Metohiji zasnovan na Ahtisarijevom planu ne menja ništa u ruskom stavu koji, po rečima ruskog ambasadora u Beogradu Aleksandra Aleksejeva, polazi od toga da je "Ahtisarijev plan propao". "Vama je poznata naša alergija na veštačke rokove. Kada kažemo da rešenje mora da bude prihvatljivo i za Beograd i za Prištinu, to znači da pregovori moraju da se nastave".

• Kako će proteći maj u SB, s obzirom na to da Amerikanci tvrde da će se o njihovoj rezoluciji odlučivati još ovog meseca?

- Maj u SB mi vidimo kao mesec u kome treba raditi i videti šta stvarno moramo da uradimo kako bismo napredovali u procesu. Da ponovim, nikakvi veštački rokovi nisu prihvatljivi. U stalnom smo kontaktu sa svim učesnicima Kontakt grupe i SB.

Ja ne govorim o dogovoru, nego o razgovorima. Razgovori moraju da teku stalno.

• Američki ambasador u UN tvrdi da za rezoluciju koja podržava Ahtisarijev predlog imaju obezbeđenih devet od 15 glasova, što je dovoljno da rezolucija prođe ukoliko Rusija i Kina ne ulože veto.

- Hajde da sve te izjave ostavimo na savest tih koji ih daju.

• A kakva je vaša procena o odnosu tih glasova?

- Mi se ne bavimo procenama raspodele snaga. Stvar je u drugome: da pronađemo rešenje, koje mora da bude u potpunom skladu sa Rezolucijom 1244, sa međunarodnim pravom, principom evropske bezbednosti i mora da bude prihvatljivo i za Beograd i Prištinu. Mi predlažemo da se bavimo time, a ne računovodstvom.

• Da li je jedan od elemenata tog rešenja i ruski veto?

- Ruski veto je nešto o čemu se puno priča, ali veto ne može da bude cilj sam po sebi. Cilj je da se pronađe rešenje.

• Ukoliko Rusija ne uloži veto, onda će biti važna ta kombinatorika glasova "za" i "protiv".

- Mi smo više puta rekli, i to i sada kažemo, da nećemo propustiti kroz SB nacrt rezolucije koji ne bi odgovarao i Beogradu i Prištini. Ja i sada potvrđujem naše stavove.

• Znate da vas optužuju da će Rusi biti krivi za nemire koji bi u tom slučaju nastali na Kosovu i Metohiji?

- U ruskom jeziku ima jedan izraz "pokušaj uz korišćenje neodgovarajućih sredstava". To je baš to. Mi smatramo da nikome nismo ništa obećali. Pokušaj da se na Rusiju prebaci odgovornost za greške koje su pravili drugi - upravo je to neodgovarajuće sredstvo. Hajde malo da uporedimo stavove: mi predlažemo da se radi na postizanju dugoročnog rešenja, a, s druge strane, postoje snage koje već sada pronalaze krivce.

• Kada kažete da niste nikome ništa obećavali, verovatno aludirate na SAD, koje su obećale nezavisnost kosovskim Albancima?

- Mi nikome ništa nismo obećavali.

• Ni Srbima niste ništa obećali?

- Mi smo obećali Srbima da ćemo raditi na kompromisnom rešenju koje bi bilo postignuto kroz pregovore i koje bi bilo prihvatljivo i za Srbe i za Albance. I mi svoju reč držimo.

• Kada žele da pokolebaju Srbe, predstavnici zapadnih država često kažu: Rusi će vas ostaviti na cedilu. Hoćete li?

- Ostavimo to na savest onih koji to govore. Primećujem da se pojavilo mnogo onih koji žele da govore u ime Rusije. Ako želite da znate tačku gledišta Rusije, onda treba da slušate zvanične predstavnike Rusije.

• Koliko pažljivo vas slušaju u SB, s obzirom na to da imate potpuno oprečan koncept rezolucije o Kosmetu?

- Bezuslovno nas slušaju u SB.

• Nikolas Berns je naveo da su SAD spremne da uvaže vaš jedan predlog o povratku izbeglica. Da li je to dovoljno?

- Ruski stav nije neka vrsta jelovnika iz koga možete da odaberete ono što vam odgovora, a na stranu ostavite ono što vam ne odgovara.

• Posle SAD i Velike Britanije, sada je i Rusija pod optužbom da se meša u unutrašnju politiku u Srbiji.

- Dosta je samo da pregledate novine i vidite da, i ako se neko meša u unutrašnje poslove Srbije, to sigurno nije Rusija. Zato ove optužbe odbacujem kategorično.

• Kada ste podržali Tomislava Nikolića kao predsednika parlamenta, rekli ste da je "cilj Rusije da pojača saradnju sa Srbijom na svakom nivou, kako na nivou vlade, tako i na nivou parlamenta". Šta to podrazumeva?

- Ja potvrđujem svaku ovu reč.

• Deo javnosti aludira da su radikali vaša najbliža politička opcija?

- Mi se ne bavimo onim što ja zovem "seljačke igrice": da delimo političke snage na dobre i loše, na one koje odgovaraju ili ne. Kako se formiraju organi vlasti - to je unutrašnje pitanje naših srpskih prijatelja. I u to se mi ni u kom slučaju ne mešamo. Za razliku od nekih drugih.

• Politička sudbina Tomislava Nikolića je dosta vezana za Rusiju. Tvrdi se da Rusija ne samo da može da odluči o tome da li će Tomislav Nikolić predsedavati Skupštini, nego ga čak možete poslati u političku penziju, jer je sam rekao da će se povući ako Rusija ne uloži veto zbog Kosova?

- Hoću još jednom da naglasim da mi ne planiramo da se mešamo u bilo koje unutrašnje pitanje Srbije. Mi nikoga ne postavljamo na funkcije, mi poštujemo izbor naših srpskih prijatelja i, još jednom da naglasim, mi poštujemo državne institucije Srbije i one političke snage koje zakonito rade na teritoriji Srbije. To je jednostavno. Ne znam zbog čega mi to moramo svaki put da objašnjavamo.

• Dobro, a kako komentarišete dogovor o demokratskoj vladi?

- Nisam upućen u detalje dogovora, ali pozdravljam formiranje vlade. Sastav vlade i njen program je stvar naših srpskih prijatelja. Zato ja mogu samo da je pozdravim.

• Šta ako dođe do unilateralnog priznavanja Kosova?

- Hajde za sada da ne govorimo o unilateralnom priznavanju Kosova.

• Ali Nikolas Berns je pre dva dana govorio o tome, ceo Zapad govori o tome.

- Osim Rusije. Hajde da očuvamo živce i da nastavimo mirno da radimo. Ako radimo bez vere neće biti rezultata. Pre svega, treba verovati u pamet i u to da rešenje mora da bude pronađeno u formi koja bi pomogla razvoj regiona a ne bi ga ometala.



Pa mi reci sad ko je ovde "lud"...
I ubedi me da mi je veći i bolji prijatelj onaj ko mi govori da sam glup i uzima mi stvari iz kuće od onog koji mi dođe kulturno u goste i bori se za moje interese u svetu...
 
Rusi se petljaju više i dublje u srpsku politiku nego iko drugi, podržavaju najgoru stranku po Srbiju i prave se da su nam prijatelji. Prijateljstvo u međunarodnoj politici ne postoji, postoje interesi. sa druge strane USA i EU nam kažu istinu i nude nam ruku partnerstva. Mi možemo prihvatiti rusku čizmu ili postati deo EU: Ja sam za ovo drugo.

Sem toga ta priča kako se Rusi bore za naše interese je besmislena, jer će Rusi kao i sto puta do sada na kaju braniti samo sebe. Srpski interes nije u tome a bude ruska kolonija.

Realni interes Srbije jeste da kroz Savet bezbednosti prođe rezolucija koja će garantovati prava Srbima na Kosovu i koja će biti okvir za buduću nezavisnost. Ukoliko se to ne dogodi sutra će Kosovo biti priznavano unilteralno od strane jedne po jedne zemlje i mi nećemo imati nikakav uticaj na to.
 
Eraserhead:
Rusi se petljaju više i dublje u srpsku politiku nego iko drugi, podržavaju najgoru stranku po Srbiju i prave se da su nam prijatelji. Prijateljstvo u međunarodnoj politici ne postoji, postoje interesi. sa druge strane USA i EU nam kažu istinu i nude nam ruku partnerstva. Mi možemo prihvatiti rusku čizmu ili postati deo EU: Ja sam za ovo drugo.

Sem toga ta priča kako se Rusi bore za naše interese je besmislena, jer će Rusi kao i sto puta do sada na kaju braniti samo sebe. Srpski interes nije u tome a bude ruska kolonija.


Na čemu si ti???
Čoveče, zar te nije sramota da nam budeš u parlamentu zemlje protiv koje radiš svim silama i sredstvima?
Brate, kako od vas prave takve zombije?
Drogom, hipnozom, parama???
 
КОСОВО НЕ СМЕМО ДА ПРЕДАМО.ТО ЈЕ КОЛЕВКА СРПСТВА И СВЕТА СРПСКА ЗЕМЉА.
КО ЈЕ СРБИН И СРПСКОГА РОДА И ОД СРПСКЕ КРВИ И КОЛЕНА,А НЕ ДОШАО У БОЈА НА КОСОВО НЕ И МАО ОД СРЦА ПОРОДА.НИ МУШКОГ,НИ ДЕВОЈАЧКОГА. ОД РУКЕ МУ НИШТА НЕ РОДИЛО,РУЈНО ВИНО,НИ ПШЕНИЦА БЕЛА.РЂОМ КАПО ДОК МУ ЈЕ КОЛЕНА.
 
Alo covece tvoj predsednik Ceda neam ni dan radnog staza, a trabunja o tome kako ce on smanjiti nezaposljenost, omoguciti da svi rade i da zarade. Kao on to zna? Pa jel znas sta ji bio predsednik bre do pre nekih osam godina kad smo svi lupali u lonce??? Bio je student, bez icega. A danas vile, palate, dzipovi, telohranitelji, avioni, kamioni,... Zapitaj se jesi li stvarno cekao samo njega da ti kaze da je lose ovde i da ce on svojim "znanjem" srediti ovu drzavu!
 
(orbit):
E sta sve ovi lupetaju o Kosovu, blago njima u kakvim snovima oni zive. Kao "ajde da damo Kosovo, to je dokaz da je Sloba lose radio" jer naravno mi to ne znamo pa nam treba Cedica da nam to objasni.

Ма супер, ајде да њих пошаљемо тамо да на "мултиетничком" живе. Посебно што неки веле да имају тамо пријатеље... Ето имају још једну дестинацију... мислим под условом да Косово постане независно, што је мало вероватно.
Изгледа да ће Ирејсрхед ипак морати да оде у Естонију па да се тамо остварује... :lol:
 
Rusi se petljaju više i dublje u srpsku politiku nego iko drugi, podržavaju najgoru stranku po Srbiju i prave se da su nam prijatelji.

Русија нас условљава коју ћемо владу изабрати, врши притисак на странке које око владе преговарају?!?
Не бих рекао.
Ипак, није ни западни притисак лош, јер је сломио Тадића. Коштуница је одиграо тако маестрално да је то достојно високог лорда Сита. Превеслао их је као Император џедаје ;)

Prijateljstvo u međunarodnoj politici ne postoji, postoje interesi.

А вама је интерес комадање Србије, добро да видимо даље...

sa druge strane USA i EU nam kažu istinu i nude nam ruku partnerstva.

Аха...
Рука партнерства да нам отимају територију да би ту креирали другу земљу. А претходно су били стратешка авијација УЋК (терористима, белој Ал каиди), што и неки прозападни форумаши признају. Прави пријатељи...
Сутра ће да покрену питање Рашке или севера Србије, ено Цобел најављује... и онда ће Нови Бечеј или Врачар да приме у ЕУ 2032.
Сачувај ме Боже таквих пријатеља.

Mi možemo prihvatiti rusku čizmu ili postati deo EU: Ja sam za ovo drugo.
OUR WAY OR HIGHWAY
Пази "руска чизма"!!! Е сад ме мрзи да тражим смајлије.
Као она Рамбова песма "шпанска чизма империјализма..."

Srpski interes nije u tome a bude ruska kolonija.

Добро, схватили смо. Ти си одабрао да Србија буде америчка колонија.
Или можда естонска...
Само имаш мали проблем. Заболе Србе шта си ти одабрао

Brate, kako od vas prave takve zombije?

Да стварно, то се и ја питам.
Ерејзер, одај нам тајну - ко ти је тако добро испрао мозак.
Јеси ли пробао да будеш stend up комедијаш. Одеш у кафану, станеш и причаш "своје" политичке ставове, и сви се кидају од смеха.
Само пази се... у српским кафанама се деси и флаше да полете... напуњене разним текућинама :)
 
gdzd968:
Na čemu si ti???
Čoveče, zar te nije sramota da nam budeš u parlamentu zemlje protiv koje radiš svim silama i sredstvima?
Brate, kako od vas prave takve zombije?
Drogom, hipnozom, parama???

Protiv interesa Srbije rade oni koji su izgubili Kosovo, oni koji bi da je pretvore u Rusku provinciju, oni koji čuvaju mafiju i miloševićeve ljude, oni koji samo jure za funkcijama. Oni koji prodaju Srbe na Kosovu samo da bi dobili koji poen više.

za Srbiju rade oni koji su za to da Srbija prihvati svoje greške, da se reformiše. Oni koji hoće da joj vrate obraz i poštovanje u svetu. Oni koji čuvaju njenu državnost. Oni koji bi da reše probleme Srbije.

Ako si glup pa to ne vidiš, to već nije moj problem.

Alo covece tvoj predsednik Ceda neam ni dan radnog staza, a trabunja o tome kako ce on smanjiti nezaposljenost, omoguciti da svi rade i da zarade. Kao on to zna? Pa jel znas sta ji bio predsednik bre do pre nekih osam godina kad smo svi lupali u lonce??? Bio je student, bez icega. A danas vile, palate, dzipovi, telohranitelji, avioni, kamioni,... Zapitaj se jesi li stvarno cekao samo njega da ti kaze da je lose ovde i da ce on svojim "znanjem" srediti ovu drzavu!

To jedino ako ti veruješ u priče koje serviraju Kurir i slični koji su isto tako pljuvali Đinđića.
Ja ne verujem, ali verujem da onaj koga Kurir mafija pljuje ne može biti loš političar jer taj Kurir radi u interesu onih koji su uništili zemlju.

Čedu je Đinđić uveo u visoku politiku i ja to cenim. Mnogo manje cenim Borisa koji je bio u svađi sa Đinđićem dve godine pjer je ovaj hteo da ga se reši. Koštunicu koji je čovek mafije i Radikale koji su ruski špijuni.
 
Eraserhead:
Protiv interesa Srbije rade oni koji su izgubili Kosovo, oni koji bi da je pretvore u Rusku provinciju, oni koji čuvaju mafiju i miloševićeve ljude, oni koji samo jure za funkcijama. Oni koji prodaju Srbe na Kosovu samo da bi dobili koji poen više.

za Srbiju rade oni koji su za to da Srbija prihvati svoje greške, da se reformiše. Oni koji hoće da joj vrate obraz i poštovanje u svetu. Oni koji čuvaju njenu državnost. Oni koji bi da reše probleme Srbije.

Ako si glup pa to ne vidiš, to već nije moj problem.

To jedino ako ti veruješ u priče koje serviraju Kurir i slični koji su isto tako pljuvali Đinđića.
Ja ne verujem, ali verujem da onaj koga Kurir mafija pljuje ne može biti loš političar jer taj Kurir radi u interesu onih koji su uništili zemlju.

Čedu je Đinđić uveo u visoku politiku i ja to cenim. Mnogo manje cenim Borisa koji je bio u svađi sa Đinđićem dve godine pjer je ovaj hteo da ga se reši. Koštunicu koji je čovek mafije i Radikale koji su ruski špijuni.


Koji si ti demagog, pa to je strašno.
Koje glupe fraze...
Pa ko normalan još veruje u tu glupu priču o "Ruskoj koloniji". Kada su to Rusi imali Kolonije.
Koliko se ja sećam iz istorije, kolonije su imali Britanci, Amerikanci, Nemci, Francuzi, Holanđani, Belgijanci...
Dakle samo one zemlje koje danas hoće da nam uzmu KiM i poklone ga Šiptarima.


Ako si glup pa to ne vidiš, to već nije moj problem.
 
Eraserhead:
LDP nikada nije rekao da Srbija treba da da Kosovo, već se radi o tome da je Kosovo već dato
Ако је "већ дато", што нас оволико даве, што га само не узму једноставно?


Jasno je da je Koosvo izgubljeno zbog loše politike Miloševića,
СМ нема већ дуго. Јесте, сложили смо се да постоје многи остаци тог режима. Али, ипак, то није исто.
Ако је узрок отимања КиМ с***е које је, наводно тамо направио СМ, зашто нам га сада не врате, кад њега нема? Дакле - испада да је то било само изговор.

Да је њима у ствари такав и одговарао. То је оно што ја стално говорим.


. Realni interes Srbije jeste da kroz Savet bezbednosti prođe rezolucija koja će garantovati prava Srbima na Kosovu i koja će biti okvir za buduću nezavisnost.
Или си мнооого наиван, или...


И оваквим ће, дакле, "решењем питања КиМ" све одједном постати дивно, и за Србију, и КиМ, и све друге у региону? Сви ће се проблеми решити као чаробним штапићем.

Да, доиста, наивно, или, оно друго.
 
@gzdz

Vidiš, ja tebe ne vređam samo ti iznosim svoj stav i argumente. Ti svaki put doživiš histerični šok i prospeš uvrede. To nije normalna komunikacija.

Rusi neće Srbiju kao koloniju, ali se pojedinci političari nude kao prostitutke. E pa Srbija nije prostitutk niti će ikada biti. Srbija će biti poštovana i ugledna država koja rešava svoje probleme. Oni koji žele drugačije mogu da nađu drugi posao.

Kosovo niko ne uzima i daje ga Albancima (cenim što Albance zoveš po njihovom narodnom izrazu, ali molim te da budeš korektan ako već to Kosovo želiš u sklopu Srbije). Kosovo su veliki Srbi uzeli i zamenili za vlast i šlepere. Da je Srbija devedesetih umesto u Vukovar krenula u Brisel, da se reformisala i demokratizovala, da je našla saveznike na zapadu, da je vodila proaktivnu politiku prema Kosovu, Kosovo bi danas bilo deo Srbije. Ovako isti oni koji su ga izgubili žele da nastavimo njihovu politiku. To je suludo...
 
Eraserhead:
Rusi se petljaju više i dublje u srpsku politiku nego iko drugi, podržavaju najgoru stranku po Srbiju i prave se da su nam prijatelji. Prijateljstvo u međunarodnoj politici ne postoji, postoje interesi. sa druge strane USA i EU nam kažu istinu i nude nam ruku partnerstva. Mi možemo prihvatiti rusku čizmu ili postati deo EU: Ja sam za ovo drugo.

Sem toga ta priča kako se Rusi bore za naše interese je besmislena, jer će Rusi kao i sto puta do sada na kaju braniti samo sebe. Srpski interes nije u tome a bude ruska kolonija.
Boze moj koja glupost. Naravno da postoji prijateljstvo u medjunarodnim odnosima. U svim odnosima postoji prijateljstvo/ljubav.
 
Eraserhead:
LDP nikada nije rekao da Srbija treba da da Kosovo, već se radi o tome da je Kosovo već dato i da Srbija danas mora da se suoči sa realnošću i igra sa kartama koje ima u rukama. Jasno je da je Koosvo izgubljeno zbog loše politike Miloševića, ali na nama je da tu politiku promenimo da bi dobili ono što nije izgubljeno a to su veća prava za Srbe. Čedomir Jovanović je ejdini političar koji je obišao Srbe u Prištini za ovih 7 godina i odneo im pomoć. Svi sotali u predizbornoj kampanji odu u Mitrivu gde ljudi kada idu na jug kažu "idemo na Kosovo". To najbolje govori o odnosu.

Oni kojima su usta puna Kosova i toga da "mi nećemo dati" samo Kosovo kotriste da namaknu još koji politički poen i u tom procesu ignorišu realne interese Srbije. Realni interes Srbije jeste da kroz Savet bezbednosti prođe rezolucija koja će garantovati prava Srbima na Kosovu i koja će biti okvir za buduću nezavisnost. Ukoliko se to ne dogodi sutra će Kosovo biti priznavano unilteralno od strane jedne po jedne zemlje i mi nećemo imati nikakav uticaj na to.

DSS i SRS sa druge strane su sve učinili da do toga ne dođe, a Rusija navodno nama pomaže kada peti vetom. I jedni i drugi zapravo štete Srbiji i interesima Srba na Kosovu, ali to rade da bi u domaćoj javnosti bili veliki Srbi koji se bore za "naše Kosovo". Upravo zahvaljujući njima to Kosovo nije više naše.

Države nastaju i to je normalna stvar. Zemlje koje gube ratove gube i delove teritorija to je normalna stvar. Srbija je vodila početkom veka dobru politiku i dobila Kosovo i Vojvodinu. Sada je vodila lošu i izgubila Kosovo. Treba da se opametimo i od Srbije napravimo uspešnu i cenjenu zemlju i ovakvih problema više nećemo imati.

OK, a da li ti tvrdis da LDP ne bi ni pod kojim okolnostima pristala na bilo kakva dalja cepanja Srbije, BILO KAKVA, ako bi bila na vlasti, i po cenu dugogodisnjeg rata???
 
Ако је "већ дато", што нас оволико даве, што га само не узму једноставно?

Zato što hoće što bolje rešenje koje će i Srbija prihvatiti. Ako se Srbija pokaže nekooperativnom uradiće to bez nas. Treba to da shvatimo kao šansu da vodimo dobru politiku i dobijemo što je više moguće.

СМ нема већ дуго. Јесте, сложили смо се да постоје многи остаци тог режима. Али, ипак, то није исто.
Ако је узрок отимања КиМ с***е које је, наводно тамо направио СМ, зашто нам га сада не врате, кад њега нема? Дакле - испада да је то било само изговор.

Да је њима у ствари такав и одговарао. То је оно што ја стално говорим.

Nije njima Milošević ni odgovarao ni neodgovarao. On je za njih bio problem, ali problem koji će rešiti. Kosovo se Srbiji neće vratiti jer je to politički nerealno. Nema gore stvari koja bi Srbiji mogla da se dogodi, ali sledeća najgora je da Srbija samu sebe isključi iz pregovora kao što to sada čini. Kosovo je zahvaljujući Miloševiću i radikalima krenulo u nezavisnost i sada samo nastavlja an tom putu.

Или си мнооого наиван, или...


И оваквим ће, дакле, "решењем питања КиМ" све одједном постати дивно, и за Србију, и КиМ, и све друге у региону? Сви ће се проблеми решити као чаробним штапићем.

Ja nisam rekao da će biti divno, nemoj da karikiraš samo sam rekao da je interes Srbije da kada to Kosovo već dobija nezavisnost ta nezavisnost bude doneta u UNu gde Srbija može da utiče a ne van UNa. Ovi što su im usta puna Srbije i srBstva se trude da to bude van UNa i tako ugrožavaju interes Srbije, a sve da bi u domaćoj javnosti ispali velike patriote. E pa to nije patriotizam. Za njih bi i Arsenije Čarnojević bio izdajnik i Soroševac.

Да, доиста, наивно, или, оно друго.

Ovo nije lepo.
 
(orbit):
Alo covece tvoj predsednik Ceda neam ni dan radnog staza, a trabunja o tome kako ce on smanjiti nezaposljenost, omoguciti da svi rade i da zarade. Kao on to zna? Pa jel znas sta ji bio predsednik bre do pre nekih osam godina kad smo svi lupali u lonce??? Bio je student, bez icega. A danas vile, palate, dzipovi, telohranitelji, avioni, kamioni,... Zapitaj se jesi li stvarno cekao samo njega da ti kaze da je lose ovde i da ce on svojim "znanjem" srediti ovu drzavu!

upravo tako. ne samo da nema dana radnog staza nego placa flase francuskog vina i po 4000 eura po komadu. no dzabe pricas ti ovom crnogorskom komunjari Eraserheadu , on unistava Srbiju za pare. Placen je od Sorosa. Sorosev stipendista.
 
[B:
Eraserhead[/B]]

Nije njima Milošević ni odgovarao ni neodgovarao. On je za njih bio problem,
Он је за њих био - "најдражи проблем". Остајем при томе.

Kosovo se Srbiji neće vratiti jer je to politički nerealno.
Нереално... Можда. Али, свакако - неправедно (Не мислим о "правди" као моралној категорији, него баш - политички). Из наведених већ разлога.

Kosovo je zahvaljujući Miloševiću i radikalima krenulo u nezavisnost i sada samo nastavlja an tom putu.
Да. Али, одговор на то је онај исти од малочас.
 
Dve najvece gluposti koje sam do sad cuo od Cede jeste to da smo mi na Kosovo dosli 1912 i da Pecku patrijarsiju cuvaju Slovenci.A to ko prodaje i sta zele Srbi na Kosovu i Metohiji treba pitati njih.Da li je Ceda nekad otisao i obisao Srbe na Kosovu i Metohiji.Daj te ljudi molim vas
 
Joca_Jox:
Dve najvece gluposti koje sam do sad cuo od Cede jeste to da smo mi na Kosovo dosli 1912 i da Pecku patrijarsiju cuvaju Slovenci.A to ko prodaje i sta zele Srbi na Kosovu i Metohiji treba pitati njih.Da li je Ceda nekad otisao i obisao Srbe na Kosovu i Metohiji.Daj te ljudi molim vas
Није Србе,али шиптаре у Великом Трновцу вероватно јесте!:shock:
 

Back
Top