Tomas travel

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Grbiću, ja sam isao sa njima na letovanje 2004-te godine i nisam se ni malo pokajao. Jako su ozbiljni i profesionalni. Pocevsi od autobusa koji je 2004-te bio 2004-to godiste (mercedes, iznajmljen od "Laste"), posade u autobusu (iskusni vozaci, vodici...), do smestaja koji je bio tacno onakav kakvog su ga predstavili u katalozima. Znam da ne mogu posle jednog letovanja sa njima da ih preporucujem ali na osnovu tog jednog moj utisak je cista 10!

Pozdrav!!!
 
Sve najgore što se tiče samog smeštaja u objektu Maria (a treba da ih je sramota što nešto takvo zovu vilom).Photoshopom je slika objekta i unutrašnjosti samog vrlo lepo doterana i obojena tako da su nas lepo prevarili da se iako je pisalo da je vila B kategorije i najskromnija u ponudi povedemo za slikama i nju izaberemo.Naravno u katalogu nije pisalo da je to stara zgrada sa vrlo uskim balkonom na kome se ne može komotno sedeti i trulom drvenom ogradom,pa sam sretan što prilikom naslanjanja istu nisam polomio i pao sa njom dole.Usko i malo kupatilo iz koga se širio nesnosan smrad kanalizacije svih 10 dana i obaveštenje da nije preporučljivo bacati toalet papir u wc šolju zbog čestog zapušenja cevi kanalizacije je bila još jedna stvar koja ne piše u katalogu.Baš kao ni da je suteren zgrade gde se odlažu stvari putnika dok čekaju autobus pravo leglo pacova,a jednog crknutog sam morao i skloniti jedno jutro ispod samog balkona.O higijeni samog objekta i prastarom inventaru mislim da ne treba trošiti reči.Ja sam barem imao sreće za razliku od drugara koji je bio sa nama da dobijem tri kreveta u trokrevetnom apartmanu a ne kao on dva i pomoćni ležaj iako je naravno platio trokrevetni.Naravno od predstavnika agencije nije dobio nikakvu pomoć već samo savet da se pomiri sa zatečenim stanjem jer je sve puno i da najmanje dete smesti na taj ležaj.I više ga narednih 10 dana videli nismo što samo pokazuje kakva je nebriga ove agencije oko svojih gostiju za razliku od predstavnika agencije Delfin travel sa kojima smo bili pre dve godine u Stavrosu i koji nas je obišao 3 puta za 10 dana i pomogao oko izleta u Waterland (stvorio mesto u turi jedne mađarske agencije iako je bila prebukirana).Sa moje strane dakle sve najgore o Tomasu zbog smišljene prevare i nebrige o gostima i drago mi je ako ću ovim postom nekoga odvratiti od smeštaja u tu štalu zvanu MARIJA.Pri povratku prošle godine razmišljali smo da ih tužimo ali smo na kraju odustali,koštalo bi nas samo vremena i živaca ali mi je sada drago da je ova tema pokrenuta i da mogu ljudima skrenuti pažnju na njih.
 
Ocajna agencija...jedno veoma lose iskustvo
kada je u agenciji doslo do nekog nesporazuma sa osobljem iste znate sta su mi rekli?
nismo vas mi zvali da dodjete kod nas...jako profesionalno zar ne?
 
Ljudi ja se stvarno izvinjavam. Ja sam imao sa njima jako lepo iskustvo. Naveo sam da na osnovu jednog letovanja nemogu da preporucujem agenciju. Ja sam licno imao problema sa Jolly-jem, a oni imaju milione zadovoljnih turista iza sebe. Znaci doktore, nikako sa Tomasom! :)
 
Gulanfer:
Sve najgore što se tiče samog smeštaja u objektu Maria (a treba da ih je sramota što nešto takvo zovu vilom).Photoshopom je slika objekta i unutrašnjosti samog vrlo lepo doterana i obojena tako da su nas lepo prevarili da se iako je pisalo da je vila B kategorije i najskromnija u ponudi povedemo za slikama i nju izaberemo.Naravno u katalogu nije pisalo da je to stara zgrada sa vrlo uskim balkonom na kome se ne može komotno sedeti i trulom drvenom ogradom,pa sam sretan što prilikom naslanjanja istu nisam polomio i pao sa njom dole.Usko i malo kupatilo iz koga se širio nesnosan smrad kanalizacije svih 10 dana i obaveštenje da nije preporučljivo bacati toalet papir u wc šolju zbog čestog zapušenja cevi kanalizacije je bila još jedna stvar koja ne piše u katalogu...

Preporuke da vam se ovo ne bi dogodilo:
1)Prosto ne treba za male pare očekivati kvalitet, to je moja preporuka. Ako želite nešto kvalitetno, to mora i da košta. Ne bih dalje da komentarišem, osim da često očekujemo da za 100 evra po osobi dobijemo 5*.
2)U Grčkoj su svuda uske kanalizacione cevi pa se ne baca ništa u WC šolju
3)Od pratioca grupe u autobusu tražite broj telefona predstavnika u tom mestu i za sve što vam treba možete ga kontaktirati 24h dnevno. Negde su ljudi uslužniji, negde rade na gurku, ali dobro. Ne treba očekivati ni da će neko da vam titra. Njihova glavna uloga je da vam se nadju za nedaj Bože. Oni nisu naše vlasništvo.
4) Osmeh na lice i biće vam lepo i u straćari. More, plaža, sunce... Ništa me neće iznervirati... Ponavljati sve vreme puta na pola sata po tri puta zaredom
 
sa njima sam bila u pefkohoriju pre skoro 16 godina:)
ali sam bila mlada i nisam ni bila zainteresovana za njihov rad:)
sve mi je bilo super.
ali..kao što sam milio puta rekla..ima tema o turističkim agencijama, pa molim nastavite diskusiju tamo,
a ja ću ovo preseliti malo kasnije na istu temu:)
i da...NIGDE U GRČKOJ SE NE BACA PAPIR U WC.
tačnije, tako bi trebalo da bude, imaju jako loš kanalizacioni sistem.
možda , u Atini je bolja situacja...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top