Ponizavanje Srbije od stranke amerike i EU se nastavlja

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Beograd -- Američki ambasador u Srbiji Majkl Polt izjavio za B92 da veruje da će nova rezolucija o Kosovu biti usvojena do leta.


Majkl Polt (FoNet)
"Kosovo će biti nezavisno na teži ili lakši način", rekao je ambasador Polt u intervjuu za B92, kao i da su SAD svesne da Rusija može na takav predlog da uloži veto. Američki ambasador u Srbiji je rekao i da će za prijatelje Srbije biti dobra vest ako se pronađe način da se dobije vlada koja će biti progresivna, demokratska i koja će povesti Srbiju napred u evroatlantske integracije.

Polt je kazao da građani Srbije odlučuju o tome kakvu će vladu imati: "Za Srbiju je veoma važno da odluči da li će biti zemlja gde će se nositi bedževi sa likom Šešelja i majice sa Ratkom Mladićem ili će biti zemlja koja sledi nasleđe Zorana Đinđića".

"Ako je, sporazumom koji se nadam da je postignut, odlučeno ovo drugo, onda je to Srbija sa kojom ćemo mi da sarađujemo i da je podržavamo. Ako bi se ostvarila prva opcija, onda sa takvom zemljom Sjedinjene Američke Države ne bi mogle da imaju odnose koje bi obezbedile bilo kakvu pozitivnu budućnost", kazao je Polt.

Uz napomenu da izbor nove vlade Srbije i odlučivanje o novom statusu Kosova nisu povezane teme, američki ambasador kaže da deli uverenje svojih kolega u Vašingtonu da će nova rezolucija o Kosovu biti usvojena u Savetu bezbednosti do kraja meseca ili do leta.

"U Savetu bezbednosti imamo podršku koja nam je neophodna da dobijemo Rezoluciju. Rusija ima pravo da uloži veto, to je činjenica, i Rusija može da odluči šta će da učini. Mi znamo da Rusija, kao i sve stalne članice Saveta bezbednosti, može da iskoristi veto. Ako tako bude o tome će odlučiti Rusija. Razlog zbog koga smo mi sigurni u budućnost jeste taj što status kvo nije održiv na Kosovu. Ne može ostati onako kako sada jeste. Na ovaj ili onaj način doći će se do rezolucije za Kosovo. To može biti učinjeno na kontrolisan, organizovan, civilizovan način kojim će biti zaštićena sva prava svih ljudi na Kosovu ili situacija može da izmakne kontroli pri čemu niko neće imati koristi, naročito ne manjine na Kosovu", kaže Polt.

Na pitanje da li plan Martija Ahtisarija ima alternativu, ambasador Polt podseća da je reč o planu koji podržavaju UN, SAD i veliki broj zemalja:

"Imaćemo nezavisnost na težak način ili nezavisnost na pravi način. Ali na ovaj ili onaj način u tom pravcu će se stvari razvijati".

Na molbu da kaže koji je teži način da Kosovo postane nezavisno, Polt pojašnjava:

"Teži način je situacija u kojoj nema rezolucije ni međunarodnog nadzora situacije na Kosovu. I onda, snage koje danas postoje na Kosovu, na svim stranama, počinju da sprovode svoje akcije na koje mi onda moramo da odgovaramo.

Ambasador Polt kaže da ne želi da predviđa da li će u tom slučaju SAD jednostrano priznati nezavisnost Kosova.

Intervju sa ambasadorom SAD gledajte u vestima u 16 i 18:30 sati.

Berns: Kosovo nezavisno do kraja maja

Kosovo bi trebalo da do kraja maja dobije nezavisnost, o čemu treba da glasa Savet bezbednosti UN, izjavio je u Zagrebu američki državni podsekretar Nikolas Berns, a prenosi Beta.

"Danas ćemo sa našim evropskim saveznicima pustiti u opticaj predlog rezolucije koji će, nadamo se, voditi nezavisnosti Kosova do kraja meseca", izjavio je Berns novinarima na margini samita Procesa saradnje u jugoistočnoj Evropi.

"SAD čvrsto podržavaju nezavisnost Kosova", dodao je on.


--------

budite dobri priznajte nezavisnost i mozda ostavimo kojeg srbina da zivi na kosovu, ako ne budete dobri sve cemo ih pobiti. dobra stara americka demokratija . bljak.
 
Jerry Ropero:
za mene je patologija i debilizam da neko hoce da bude sluga nekome ko ga ponizava, maltretira , ucenjuje i rastura mu rodjenu zemlju.

Ovo o cemu ti prichash je BDSM.
A ja OBOZAVAM BDSM pogotovo dominantne zenske osobe. Oh, pa kada se srede, dotjeraju... bicheve i lance u rukama... SUPER
E a onda dobijem i erekciju - STRAHOVITU !
Evo je jedna od takvih osoba :arrow:






Mislim da se necesh pozaliti na ovakvu osobu, pa makar ona bila i DOMINA ;) :lol::lol::lol:
 
Jerry Ropero:
da li je ijedna drzava "saveznik EU i USA" na svetu dozivela ovakva ponizavanja kao Srbija pod demokratama?

Ja mislim da nije.

To dovoljno govori kakvi ljigavci, smradovi i izdajnici sede u ove dve stranke. Ovaj americki ambasador otvoreno ***** po nasoj drzavi i narodu a nasi vlastodrsci rade sta? Cute ko picketine. Sto u sustini i jesu.


Evo ja sam za da radikali dođu na vlast da vidim kako ce resiti to pitanje
 
Jerry stvarno si kralj zamene teza. Racunas na kratko pamcenje Srba ili ga i ti imas. Nije Kosovo izgubio DOS, vec ga je izgubio Sloba. Izgubili su ga SPS i JUL, eventualno i radikali. Iako tada nisu bili znacajni kao danas, ista je politika koju oko Kosova vode kao nekada Slobisha.
A mi smo to Kosovo izgubili, ne zbog neke humanitarne krize, vec upravo zbog toga sto tadasnji politicari nisu shvatali nova pravila igre. Zato sto "smo" udarali glavom u zid. Ne mozes protiv SAD ili EU, a ako ne mozes pridruzi im se. Da je DOS dosao par godina ranije ne bi ni izgubili to Kosovo. Da smo prihvatili ono sto su nudili u Rambujeu ne bi izgubili Kosovo. I ako sada neki nas politicar (TN) pocne da se ponasa isto kao Sloba ne shvatajuci sta je i kako je ima da nas sve disciplinuju dok svi to ne shvate ukljucujuci i tebe.
Sta ti predlazes? Da idemo sa lovackim puskama na Kosovo? Da se izolujemo?
Jedina opcija je da prihvatimo njihova pravila igre (barem dok se nesto ne promeni).
To inace ukljucuje i nacin borbe za Kosovo kakva se vodi zadnjih par godina.
 
nemoj lagati guru.

Po rezoluciji 1244 Kosovo je ostavljeno kao deo SRJ/Srbije pod medjunarodnom upravom.

Upravo sada USA , EU i njihove sluge i sateliti guraju novu rezoluciju po kojem bi Kosovo postalo nezavisna drzava.

Da je Kosovo jos 99te dobilo nezavisnost nikakva nova rezolucija danas ne bi bila potrebna.

Ja razumem da vi zelite dobro Srbiji al ne razumem zasto ste i dalje sluge Amerikancima i EU kad nam za vreme vase vlasti rasturaju i cepaju zemlju? Gde je kraj trpljenju svega ovoga? Kada cete reci DOSTA VISE i okrenuti im ledja? Kad nam uzmu Vojvodinu, Rasku i jug Srbije? Ocete li tada sta reci ili cete i dalje im biti sluge?
 
_guru_:
Jerry stvarno si kralj zamene teza. Racunas na kratko pamcenje Srba ili ga i ti imas. Nije Kosovo izgubio DOS, vec ga je izgubio Sloba. Izgubili su ga SPS i JUL, eventualno i radikali. Iako tada nisu bili znacajni kao danas, ista je politika koju oko Kosova vode kao nekada Slobisha.
A mi smo to Kosovo izgubili, ne zbog neke humanitarne krize, vec upravo zbog toga sto tadasnji politicari nisu shvatali nova pravila igre. Zato sto "smo" udarali glavom u zid. Ne mozes protiv SAD ili EU, a ako ne mozes pridruzi im se. Da je DOS dosao par godina ranije ne bi ni izgubili to Kosovo. Da smo prihvatili ono sto su nudili u Rambujeu ne bi izgubili Kosovo. I ako sada neki nas politicar (TN) pocne da se ponasa isto kao Sloba ne shvatajuci sta je i kako je ima da nas sve disciplinuju dok svi to ne shvate ukljucujuci i tebe.
Sta ti predlazes? Da idemo sa lovackim puskama na Kosovo? Da se izolujemo?
Jedina opcija je da prihvatimo njihova pravila igre (barem dok se nesto ne promeni).
To inace ukljucuje i nacin borbe za Kosovo kakva se vodi zadnjih par godina.


Ti izgleda imas kratko pamcenje. Autonomna pokrajna Kosovo je stvorena za vreme druga TITA, znaci i ako obicno Dos-ovci za sve i svasta krive Milosevica, cak ga krive i za sve Dos-ovske promasje posle slobine smrti, ipak svaki normalan i psihicki zdrav covek mora priznati, da sloba nije odgovoran za stvaranje AP Kosova i oko 20 godina proterivanja Srba sa Kosova (ako je neko proterivao Srbe onda su to cinili Siptari).
 
BlackMusician73:
Pa mi bi sada dupe prodali da se to "formalno" vreme vrati, prema tome nemoj mi sad te priče...
Sloba je jednostavo pokusao, da Kosovo vrati Srbiji, i uspeo je u tome sve do 1999 godine, posle te godine je zapad zauzeo Kosovo i tolerisao, da Siptari proteraju oko 200 000 Srba i druge nacijonalnosti (Vlase, Bugare itd.).

Lako je staviti glavu u pesak i viditi samo ono, sto se zeli viditi.
 

Back
Top