Nema vremena za formiranje vlade bez kršenja zakona

drvasic

Primećen član
Banovan
Poruka
887
Vreme za formiraje vlade je isteklo jer realno tehnički nema dovoljno vremena da se ukoliko se poštuje zakon završe svi poslovi do 14.05 . u ponoć. Naravno da je za očekivati da demokrate učine sve pa i kršenje svih zakona koliko je to potrebno da se DS zadrži na vlasti. Sve drugo nije bitno. To se vidi i po vestima koje navodno stižu iz raznih strana sveta.
Ovo svakako ide na ruku samo SRS i to je ono što će imati presudni značaj na skorašnjim izborima jer vlada onakva kakva se pokušava stvoriti ne može da traje. Sa Tadićem pošteno ne može ništa da se dogovori tako da Koštunica neće dugo izdržati u ovakvoj kohabitaciji sa njim. Ovo naravno ako uspeju a moguće je da izigraju zakon i sve sklepaju do određenog datuma kad ističe vreme za formiranje vlade.
Smešno i tužno je kakve vesti stižu o skoku akcija, pozdravima i željama stranih zvaničnika i ostale gluposti u koje mogu samo oni najgluplji da poveruju. Stvarno će ovo biti tužna vlada ako se oformi. Moje saučešće.
 
Da nema vremena vidi se i u tome da su ovi iz kohabitacije uložili jako mnogo truda da nagovore Tomu da sam podnese ostavku na čemu bi kupili malo vremena i u tom slučaju postoji mogućnost da se i nešto uradi na vreme , ali ja se nadam da ih je Toma pročitao a vidim da jeste i da neće nasesti na to.
Isto tako mislim da u svemu ovom veliki uticaj ima Velja Ilić za koga verujem da je uticao na Koštunicu da pređe preko svega i ponovo nastavi pregovore. Tako da ne bih baš svalio svu krivicu na Koštunicu.
 

Back
Top