...Jer je nasha kuca putujuca... - prozor u brachni i vanbrachni zivot

Moj muz i ja smo zajedno od srednje skole i sve dok se nismo ono sto se kaze vencali nismo ni zajedno ziveli. Tako da je u mom slucaju zajednicki zivot vezan za brak i to jeste razlika u odnosu na obicno zabavljanje zbog niza stvari koje takva situacija namece- ko ce u nabavku, ko ce placati racune ko ce sta da radi. Po meni je vazno da postoji zajednicka kasica prasica i dogovor o svemu jer onda sve dobro funkcionise. Potreban je manji period uhodavanja, ali praksa pokazuje kako se tada pocne i na kakvim temeljima se izgradi odnos tako ostaje i dalje.
Sto bi rekli nasi stari sve se moze kad se hoce
..
 
....ja sam zzivela u periodima od po par dana.... znachi okolo 3,4 5 dana max....

nezgodancija u takvoj situaciji je shto je to samo delimichno zajednichki zzivot... nije u potpunosti.

jerbo, dovoljno je dugo da jedno drugom dosadimo, a previshe je kratko da normalno funkcionishesh - znachi, u tom periodu sam se iskljuchivala iz uobichajenih stvari koje inache radim - nisam ishla da se vidjam sa drugarima, nisam ishla u teretanu....

zapravo, nisam radila nishta shto ne bismo mogli da radimo zajedno. a nije ni on.

ali komtam da zzivimo zajedno, to svakako ne bi bilo bash tako....
 
Zivjela... Doduse, pomalo nespecificno buduci da mu je ves prala majka, a ponekad je i rucak donosio od nje...
Neke od razlika medju nama prevazisli smo tako sto sam ga naucila da kuva... :lol:
Postojale su stvari kod njega koje mi nikada nisu prestale da smetaju, poput njegove zelje da stalno izlazimo zajedno... Zvanicno, nije imao nista protiv da izadjem sa prijateljicama, stavise nikada mi nijednu rijec nije prebacio kada je to u pitanju, ali je svaki put kad sam tako izlazila ostajao kod kuce sam i tuzan, sto je meni naravno izazivalo grizu savjesti...
 
Gazdarica:
Zvanicno, nije imao nista protiv da izadjem sa prijateljicama, stavise nikada mi nijednu rijec nije prebacio kada je to u pitanju, ali je svaki put kad sam tako izlazila ostajao kod kuce sam i tuzan, sto je meni naravno izazivalo grizu savjesti...

....e toooo meni nije jasno....

...zashto se svaki put, kad ja izadjem sama, on potrudi da mi to nekako upropasti?.....

...svesno il nesvesno?
 
Ja živim sa dečkom evo već par meseci .... meni je lepo. Dobro se slažemo, nemamo nekih većih problema .... klopu sprema ko kako stigne, kuću sredjujemo isto tako .... tako da je meni dosta pojednostavljena uloga ''domaćice'' i to mi se jako dopada.

Doduše, ovakav odnose ide sa godinama ... on ima 39, ja 33 .... znači jednostvno smo se našli i nema tu prevelikih uklapanja, kao kad si mladji.
 
storm cloud:
Мени мама каже: од куће можеш да одеш само код матичара. :)
a meni majka govorila, pre nego sto su me izbacili iz kuce mojom voljom, da obavezno moram prvo da zivim sa devojkom... i da vidim da li 'mozemo da se slozimo, da ne bismo upropastili zivot jedno drugom'... sa druge strane, otac mi je dao jedan drugi savet... rek'o mi je... sine, do 21, samo sa starijima... da te nauce nesto... posle 21, samo sa mladjima... da ih naucis nesto... takodje, rek'o mi je da se nikada ne kladim na tim koji se bori za opstanak...
 
Suprug i ja isli smo na dva duga letovanja pre braka, pre njega nisam imala takvo iskustvo...i nisam saznala nista posebno novo sto vec nisam znala o njemu...osim da hrce...a i nije mi prijavio da smatra za moj posao namestanje kreveta, sklanjanje njegovih po stolicama bacenih majica...ali, naravno, sredili smo to...dobro smo funkcionisali zajedno...
To mi deluje kao generalna proba...ja bih pre isla na brak nego na zajednicki zivot...stvar ukusa...
 
storm cloud:
Сад ме нека тема са Сваштаре инспирисала да питам: да ли делите кревет са партнером са којим живите? Ако да, како сте се на то навикли?

Мени је то мучење. :|

Meni nije, ali zato osoba koja spava sa mnom uglavnom prodje sa laksim povredama:cry: .
 
Jedan deo nedelje provodimo zajedno...To je die besten deo moje nedelje...Nekako funkcionishem od-do. Kada smo zajedno, sve radimo ugl. zajedno. Spavamo zajedno, oboje kao bebe kuntamo i to od samog pochetka. Ono, jutro je mnogo bolje kada je vidim pored. Kada se umotamo, mogli da zaspimo i na shahovskoj tabli.
Vremenom sam zavoleo i neke stvari koje sam u samom pochetku video kao mane. Sada ne mogu bez njih.

Prethodno iskustvo je bilo dramatichno. Bili smo totalno razlichiti, nepremostivo razlichiti...
 

Back
Top