Postignut dogovor o vladi

07:59 -> 11:15 | Izvor: B92

Beograd -- Boris Tadić i Vojislav Koštunica sastali se sinoć oko 21:30 i postigli kompromisno rešenje o formiranju vlade demokratskog bloka.

Kako saznaje B92, predsednik Boris Tadić biće predsednik Saveta za nacionalnu bezbednost koji koordiniše sve službe bezbednosti. Dragan Jočić ostaje minisatr policije, agencija BIA biće podeljena po duplom ključu, a Ministarstvo odbrane i agencija VBA pripadaju Demokratskoj stranci.

icon14.gif
 
Srbija (sve vesti)




Dogovorena Vlada i smena Nikolića
Petak, 11. maj 2007. 11:39

Predsednik Srbije i Demokratske stranke (DS) Boris Tadić, premijer i predsednik Demokratske stranke Srbije (DSS) Vojislav Koštunica i lider G 17 plus Mladjan Dinkić dogovorili su se tokom noći da formiraju zajedničku vladu.

Više izvora potvrdilo je Beti da je na sastanku postignut dogovor o formiranju vlade i o rasporedu ministarstava.

Dogovoreno je i da bude smenjen predsednik Skupštine Srbije Tomislav NIkolić koga su u utorak rano ujutro izabrali poslanici radikala, socijalista i koalicije DSS-NS.

Koštunica je jutros oko 10 sati bio u Skupštini Srbije i oko 15 minuta razgovarao sa Tomislavom Nikolićem.

(Beta)
 
Eraserhead:
I meni to, na žalost, zvuči najlogičnije.
Zašto "na žalost"?
Zato što koliko god smatrao da je za Srbiju dobro da LDP bude što jači ipak ne bih menjao DSS za SRS jer je DSS normalniji.
Po čemu je dSS normalniji od SrS?? Ponašaju se normalnije ali delaju isto ,što je po meni mnogo gore, Jočić je prisvojio JSO ,to te ne plaši?
 
DSS i SPS su partije koje neumitno umiru zbog potpunog odsustva ideologije. Klasicne foteljaske partije koje zive na staroj"slavi". Mislim da DS moze dobrim vodjenjem vlade da opravda pristanak na ucene i nisam siguran da ce biti toliko kaznjeni. Ono sto vecina ljudi na ovom forumu ne shvataju je da su DSu 900000 glasova doneli umereni, nezainteresovani kojima ne pada na pamet da idu na neke forume i svadjaju se o politici. Inace kako objasniti da su sa 450000 otisli na 920 hiljada a da su pritom izgubili 220 hiljada na LDP. Mislim da ako ova vlada bude trajala duze od godinu i po dana (u sta sam uveren zbog toga sto sam uveren da ce Kostunicin rejting progresivno padati i sa njim i njegova volja da ide na prevremene izbore) da ce se zaboraviti sva sranja sa pravljenjem ove vlade i vrednovace se samo sta je u njoj uradjeno. Uostalmo mnogima moze da imponuje (tu opet mislim na neradikalnu struju glasaca) zrtva koju je za dobro drzave DS preuzeo na sebe. Veliki problem moze da predstavlja u buducnosti nedostatak jake centralisticke stranke cemu je tezio DSS, a sto mislim da jako lose obavljaju i sto mislim da ce im se ubrzo osvetiti. Ne bih voleo da u buducnosti izbor padne na DS ili Radikali iako mislim da ce DS lagano to da dobija vec zato sto mislim da bi bilo korisno da se stvori neka stranka koja ce biti kao nacionalisticka, a ipak da je ne vode psihoticari ili olos.
 
Torius:
Поздрав за чланове ЛДП-а, на вашу велику жалост Србија је опет нирмална земља. Just smile and vawe boys, smile and vawe. :grin:

:lol: Car.

Teško da normalna može biti zemlja u kojoj je Koštunica nezamenljiv i u kojoj DS dobije izbore pa čoveku koji je u najmanju ruku podržavao ubice njihovog bivšeg predsednika da mesto premijera.
 

Back
Top