Šta mislite?

dzordzV76

Primećen član
Poruka
980
Sve više mi devojaka kuka kako muškarci sve manje imaju hrabrosti da priđu devojci? Zašto?

Da li po vašem mišljenju "Savremen" muškarac se sve više zadovoljava sam nego što ima odnos? Zašto?
Šta vas stvarno muči, mislim na one koje muči?

Pitam Vas, jer mi devojke sve više pričaju o ovom novom problemu savremenog jebenog doba.
 
u prawu su........ja sam, dok sam bio mladji, prilazio skoro swakoj dewojci, paponekad zawrsio i sa skotom nekim:cry:

sada vec skotove u najawi izbegawam, a lepih je dewojaka malo........ako jos pridodamo dosadasnje iskustvo, da vecina lepih dewojaka nije, niti je imala potrebe da razwije sopstveni intelekt> swodi se na to da mnogo redje startujem ribe, a valjda tako i ostali muskarci, pa je ukupan skor porazawajuc?

uvek kukam ortacima.....e, sine, secas se kako su ribe pocetkom devedesetih bile fenomenalne u svakom pogledu> lepe, jedinstvene, sa stavom, pametnice male......a vidi sada:-(
 
g-rock:
sada vec skotove u najawi izbegawam, a lepih je dewojaka malo........ako jos pridodamo dosadasnje iskustvo, da vecina lepih dewojaka nije, niti je imala potrebe da razwije sopstveni intelekt>
pobrkani loncici serpe i poklopcici... znaci, kad sam cuo da je 'lepih devojaka malo', sve sam cuo... izadji napolje, pogledaj koliko je ekstra devojaka... lepih... koje vode racuna o sebi (depilacija, manikir, pedikir, frizeri, ekstra garderoba...) kulturnih devojaka... obrazovanih devojaka... uspesnih devojaka... usamljenih devojaka...
iskreno, mislim da je situacija totalno obrnuta... da nema kvalitetnih muskaraca... koji stvarno posvecuju paznju devojci... koji se ne stide da joj kazu da je vole... da je poklonom nekim iznenade... ali 'smo' previse macho za to, jel da?
previse 'muskaraca' kojima je bitnije da se naroljaju sa 'drugarima' i da balave kako nema vise smernih, cednih devojaka kao nekad... bitnije im je da odigraju kladionicu nego 'obaveze' koje nemaju veze (zamisli) sa seksom, a koje bi trebali da ispunjavaju... 'trebali', namerno kazem... jer su te obaveze stvar izbora...
 
Vecina devojaka tako prica kada im ne pridjes, osecaju se ne primeceno i malo. A kada im pridjes onda su se salile, tako flertuju bzvz, nije im sada do price sa tobom.

Tako da drage nase devojcice, shvatite sta zelite!
 
Corto Malteze:
Vecina devojaka tako prica kada im ne pridjes, osecaju se ne primeceno i malo. A kada im pridjes onda su se salile, tako flertuju bzvz, nije im sada do price sa tobom.

Tako da drage nase devojcice, shvatite sta zelite!
Da ti iskreno kažem, grešiš! Samo pogledaj po kafićima i sl. kako sede devojke sa devojkama a muški sa muškarcima!
 
Mislim da je nedostatak samopouzdanja osnovni problem.
Sistem vrednosti je potpuno izvrnut!
Ceni se forma, novac, a sadrzaj je u drugom planu. Znaci, ne ceni se znanje, a samim tim je sve manja zelja za sticanjem istog! Ova prica je dvosmerna! Sve je vise i muskih sponzorusa!

A mi zene, zatrpane culnim sa svih strana i pricama o novcu, patimo, nesvesno, od egzistencijalnih strahova! Pa posledicno ne cenimo prave vrednosti!
Circulus vitiosus!
Pukla nam nacija nacisto!
U inostranstvu nije tako!

Slozen je ovo problem, ne moze se ovako analizirati, u par redova!

p.s. mislim da je ovo sto sam napisala sustina problema kod nas, a tako je u svim siromasnim zemljama....pogledajmo samo teme onih latino-americkih serija...sve jedan isti kalup...
 
Mislim da je jedan od uzoraka i pojava velikog broja sponzoruša, kao i to da su devojke sve samostalnije i samim tim na pogrešan način zrače. Mislim da muškima je oduvek trebalo iskonski isto, samo što se to sve manje da videti ili naslutiti. Mislim da se narušio sistem
 
@sevilja
@dzordzV76

E, a vidite, meni se sve više čini da se sve ovo navedeno više koristi kao izgovor, nego što je to stvarno slučaj. Pogledajte ljude iz svog okruženja-prijateljice, sestre...-koliko je među njima pravih sponzoruša i u tolikoj meri iskrivljenih vrednosti? Ove tvoje drugarice, dzordz?
 
rile_laki_oblak:
pobrkani loncici serpe i poklopcici... znaci, kad sam cuo da je 'lepih devojaka malo', sve sam cuo... izadji napolje, pogledaj koliko je ekstra devojaka... lepih... koje vode racuna o sebi (depilacija, manikir, pedikir, frizeri, ekstra garderoba...) kulturnih devojaka... obrazovanih devojaka... uspesnih devojaka... usamljenih devojaka...
iskreno, mislim da je situacija totalno obrnuta... da nema kvalitetnih muskaraca... koji stvarno posvecuju paznju devojci... koji se ne stide da joj kazu da je vole... da je poklonom nekim iznenade... ali 'smo' previse macho za to, jel da?
previse 'muskaraca' kojima je bitnije da se naroljaju sa 'drugarima' i da balave kako nema vise smernih, cednih devojaka kao nekad... bitnije im je da odigraju kladionicu nego 'obaveze' koje nemaju veze (zamisli) sa seksom, a koje bi trebali da ispunjavaju... 'trebali', namerno kazem... jer su te obaveze stvar izbora...

Da nisi ti slucajno devojka...;-) posto razmisljas kao ja... tj htela sam da kazem da si iskren i sagledao si problem sa prave strane objektivne...
 
slazem se s riletom i seviljom, ali mislim da se ljudi u Bg
jednostavno plase da se ne izblamiraju, svako misli da je
mnogo vazan i da ne moze sebi da dozvoli da se izblamira
ako ga odbiju.
Mislim da bi to trebalo biti razumljivo do 14.-15. godine, da
osoba koja ti se svidja to ne sazna, zar ne bi trebalo da
nekome ko nam se svidja upravo to damo do znanja?
Umesto toga mi smo uvek cool, kao celu noc sedimo
u kaficu ili lutamo po gradu,al ne zanima nas
soprotan pol.
Bg uopste nije slobodan grad,osim po budzacima.
nek svak pocne od sebe, bez uplitanja drustva,novca
glupih zena i jos glupljih muskaraca
 
medved_bg:
@sevilja
@dzordzV76

E, a vidite, meni se sve više čini da se sve ovo navedeno više koristi kao izgovor, nego što je to stvarno slučaj. Pogledajte ljude iz svog okruženja-prijateljice, sestre...-koliko je među njima pravih sponzoruša i u tolikoj meri iskrivljenih vrednosti?

Vidi, devojke iz mog okruzenja, kao i muskarci imaju iste probleme, nisu u tim ''iskrivljenim'' fazonima, ali gledano na nivou nacije , sistem vrednosti je definitivno poremecen!
To je nesto od cega se ne moze niko ograditi!
To nije izgovor! To je cinjenica!
Dzordz se ogradio na devojke, a ja mislim da je situacija identicna medju polovima...kao sto rekoh, velika vecina pati od egzistencijalnih strahova. Siromastvo je ogromno!
Skoro sam dobila neke podatke o tome koliko ljudi u Srbiji nema za osnovno egzistencijalno!
Zvanicno oko 15 % ! Malo li je!
A nezvanicno???
 
ova tema je već puno puta prežvakana.


ali ajde da se po 1000-ti put ponovim:

stvar je u neispunjenosti nečega što se svesno ili nesvesno,
manje ili više opravdano, postavlja kao preduslov da se predstaviš
kao osoba vredna pažnje.

postoje standardi koje je postavila kultura i realnost,
a svaka osoba teži ka ispunjenju tih standarda da bi se osećala
sposobnom da stane pred druge ljude.

da skratim priču, muškarci ne prilaze devojkama iz dva osnovna razloga:
ili se ne osećaju dovoljno vrednim da priđu devojci koja im se dopada
jer znaju da njihovi roditelji koji su penzioneri nikada ne odlaze od kuće,
a oni nemaju para da iznajme stan.
ili su devojke jednostavno neprivlačne .

to su dva osnovnaq razloga.


naravno, oni koji u ovoj zemlji nemaju pomenutih problema uopšte i
ne provode vreme na internetu već u ovo vreme voze svoja kola
ili se sexaju.
 
ne slazem se s tobom.
ako muskarac neprilazenje devojci pravda time sto nema
dovoljno love da "izvodi takvu ribu" to znaci da je smotan
i da laze samog sebe.
Zato je nazivanje devojaka sponzorusama idealno opravdanje.
Takvi tipovi i da imaju 4000€ u dzepu ne bi bili bolji,samo
bi tad bili na meti pravih sponzorusa i eto spasa.
Svaki retard moze glumiti frajera ako ima lovu
tj. lako je u lov ici s mitraljezom
idi u lov s nozem ako se ne bojis.
Sto se tice kulture i realnosti,pa Bg je i pre rata bio u
slicnom fazonu, realnost postoji u svim drzavama,
siromasnim ili ne pa je ipak komunikacija u dosta njih
mnogo jednostavnija.
Kulturu komunikacije kao i celo drustvo cine pojedinci
zato ne treba da budemo mnogo Pametni davajuci preciznu
dijagnozu,nego svak sebi treba da lupi nogu u dupe.
 
ako muskarac neprilazenje devojci pravda time sto nema
dovoljno love da "izvodi takvu ribu" to znaci da je smotan
i da laze samog sebe.
Zato je nazivanje devojaka sponzorusama idealno opravdanje.

Okreni se oko sebe, osmotri, prosetaj!
Zar zaista mislis da muskarci ne prilaze zenama jer nemaju predrasude materijalne prirode?

Imam i ja drugare, znam njihove price...


[/QUOTE]Takvi tipovi i da imaju 4000€ u dzepu ne bi bili bolji,samo
bi tad bili na meti pravih sponzorusa i eto spasa.
Ali takvih je mnogo!
O tome se radi, ne cene se prave vrednosti! Zbog izrazitog nemanja novca!
 
90-te su bile samo okidač ovakvog stanja u Srbij,kao nacija smo postali sebični i zatvoreni.Potrebna je jedna kolektivna psihoterapija,novac sa tim više nema veze bio je uzrok ovo je sada posledica.
 
Radim u uspešnoj firmi i mogu da tvrdim da ljudi iz mog poslovnog okruženja žive bolje od 80% građana ove zemlje,od tolike jurnjave za novcem u stanju su da gaze preko leševa.
Žalosno je kada čuješ da neko nema prijatelja iz detinjstva.. mislim čoveče pa ko će te poželeti takvog za prijatelja.
Najlakše je tvrditi da problem nije u nama već tražiti izgovore.
Naravno ovo je samo moje mišljenje-novac je sporedna stvar u celoj priči.
 
žengezi:
Radim u uspešnoj firmi i mogu da tvrdim da ljudi iz mog poslovnog okruženja žive bolje od 80% građana ove zemlje,od tolike jurnjave za novcem u stanju su da gaze preko leševa.
Žalosno je kada čuješ da neko nema prijatelja iz detinjstva.. mislim čoveče pa ko će te poželeti takvog za prijatelja.
Najlakše je tvrditi da problem nije u nama već tražiti izgovore.
Naravno ovo je samo moje mišljenje-novac je sporedna stvar u celoj priči.

Znam ja o cemu ti pricas!
Opisao si zapadni model zivljenja! Ocenio ga losim, indirektno.

Ali, znas i sam kako se jedna zemlja ili narod, kako ti volja, baca na kolena!
Ne smatram ja da pojedinacni slucajevi siromastva ugrozavaju naciju ( nacija nam je ugrozena, slabo se ljudi zene i udaju, ne preve decu, moral porusen...), ali globalno siromastvu u kome se nema ni za sta, u kome je dva miliona ljudi od sest nezaposleno , u kome privreda stoji, industrija, u kome 15 % ljudi jede na gram, e to je drustvo koje je duboko uzdrmano, drustvo u kome normalno postaje nenormalno i obrnuto.

Ne zanimaju me pojedinci! Pokusavam da sagledam problem u celini. Uostalom, Dzordz je i postavio pitanje koje zahteva obradu s fenomenoloskog aspekta!
 
problem je u obema stranama i vise nije stvar u tome ko ce prici nego ko ce imati volju da pridje. Kad imas kintu tad imas i drustvo i musko i zensko a kad je kinta losa ni devojka ni muskarac se ne zadovoljavaju drzanjem za ruke i gledanjem u zvezde na vedro letnje vece. Svi vole dosta izlazaka pijanki zurki zeze ......a kad nema love dzaba
 

Back
Top