Bogati otac - siromašni otac

Ne znam Homera,ali knjiga stvarno nije teška (naprotiv), budući da govori o vrlo važnim stvarima !
Ne radi se samo o jednoj knjizi, već o četiri. Ali dobro !
Jel nekoga zanima ? Ne prodajem je, da se razumemo ! Samo me zanima dali je još neko to pročitao i šta misli o toj temi, za sada !
Za neupućene:
90 % ludi na ovom svetu koristi samo 10 % ukupnog bogatstva, a samo 10 % ljudi koristi ostatak od 90 % !
Pitanje je kako, zašto je to tako !
 
Knjige su odlične...sve su inspirisane knjigom "Najbogatiji čovek Vavilona", koja se meni, lično, najviše dopala. "Tokovi gotovog novca" mi je dosta interesantnija, i htela bih da iskoristim priliku da pitam da li je neko došao do njegove igre slične monopolu zvane "cashflow"?
 
Da, i ja sam imao ideju da se pozabavim nalaženjem te igre, ali zbog nekih drugih prioriteta vremenom sam zaboravio na nju.
Medjutim sada si me podsjetila na to, pa ću na narednom seminaru posredničke agencije u kojoj radim tražiti od moga najvišeg mentora da mi je nabavi ( on je inače investitor,bavi se već 14 god. osiguravajućim mrežnim marketingom i prilično je bogat pa mu to neće biti problem).Kada nešto napravim na tu temu, javiti ću ti , ako te interesuje. :razz:
 
Knjiga je fenomenalna ali ne znam koliko je zaista na pravi način doživljavaju i shvataju. Ljudi više ne sanjaju velike snove, zatvoreni su, uplašeni, nisu spremni ni na kakve rizike. Veliki broj ljudi se pridržava stava: BOLJE POZNATO LOŠE NEGO NEPOZNATO DOBRO!
 
Vladimir Golubović:
:idea:
Potrebni su mi saradnici u poslu koji razmišljaju na sličan način kao ja !
Dali je neko možda pročitao pomenuti best-seler od pre par godina ?​

Jesam, procitala je pre par (dve-tri godine) i dosta mi je "prosirila" pricu koju ceo zivot slusam od moga oca. Zelim da zivim zivot u skladu s tom knjigom ali mi nekako i dalje ne ide... Imas ti neki predlog?
 
sibirska:
Knjige su odlične...sve su inspirisane knjigom "Najbogatiji čovek Vavilona", koja se meni, lično, najviše dopala. "Tokovi gotovog novca" mi je dosta interesantnija, i htela bih da iskoristim priliku da pitam da li je neko došao do njegove igre slične monopolu zvane "cashflow"?


Mi imamo na poslu igru "cashflow" i igrali smo je x puta. Sa igrom je isto kao sa knjigama, neki brzo shvate u cemu je catch, a neki nikad ne shvate.
Mi smo igru kopirali (fotokopije), da je ne pozajmljujem stalno sa posla, ali nikad nismo uspeli da plastifikujemo kopije, pa je vec neko vreme nismo ni igrali.

Nije ni blizu monopoliju. dosta je razradjenija i interesantnija i ako si otvoren, mozes dosta i da naucis.
 
Crocodile:
Jesam, procitala je pre par (dve-tri godine) i dosta mi je "prosirila" pricu koju ceo zivot slusam od moga oca. Zelim da zivim zivot u skladu s tom knjigom ali mi nekako i dalje ne ide... Imas ti neki predlog?


Zeleti nesto nije dovoljno. Napravi svoju viziju i radi na njoj.

Procitati knjigu, sloziti se sa naukom autora i zeleti drugaciji zivot nije dovoljno. Stvar je mnogo kompleksnija. Racunaj, da moras promeniti 80% stvari u svom zivotu.
Ljudi sa kojima radim i uspesni su, promenili su sve u zivotu, i partnera, mesto bivanja, drustvo, sve.
Ja partnera, drustvo, mesto bivanja ... nisam menjala. Moram da priznam, da mi mnogo energije uzme prilagodjavanje i balansiranje medju mojim novim nacinom razmisljanja i starim nacinom zivota. verovatno bi bila mnogo uspesnija, da sam sa starim zivotom presekla sve niti i pocela nesto novo, ali sigurno ne bi bila srecnija, jer mi i partner i drustvo mnogo znace. Zanimljivo, ali sad, posle nekoliko godina, prijatelji mi kazu, kako sam se promenila i kako mnogo bolje uticem na njih. To mi je velika nagrada za svu energiju, koju ulazem u sebe.
 
Crocodile:
Apsolutno se slazem! Imam svoju viziju jos odavno ali verovatno nisam dovoljno odvazna da se odlucim na taj korak. Jos uvek nisam. I verovatno necu ni biti dok se ne "oslobodim" nekih ljudi u zivotu, toga sam ja svesna...

Nemoj da se brineš oko toga da se oslobadjaš ljudi, ja bih pre upoznavao nove ljude a stari koji koče će već sami otići. To je sigurno, samo gledaj napred ....
 
Procitao ja sve Kiosakijeve knjige
kiosaki je napisao dvadesetak knjiga, dok su ove četiri bili bestseleri, ja sam pročitao bogato dete pametno dete a namjeravam i ostale, u h. ima još nekoliko njegovih prevedenih knjiga na srpski (prije nego sto date otkaz, proročanstvo, ko je uzeo moj novac,mladi i bogati, vodič kroz bogaćenje)

moze li neko ko je kupio e igru cashflow je da negdje uploaduje pa da besplatno skidamo, pošto je teško nabaviti igru
 
miodragm2:
kiosaki je napisao dvadesetak knjiga, dok su ove četiri bili bestseleri, ja sam pročitao bogato dete pametno dete a namjeravam i ostale, u h. ima još nekoliko njegovih prevedenih knjiga na srpski (prije nego sto date otkaz, proročanstvo, ko je uzeo moj novac,mladi i bogati, vodič kroz bogaćenje)

moze li neko ko je kupio e igru cashflow je da negdje uploaduje pa da besplatno skidamo, pošto je teško nabaviti igru

Koliko ja znam napisao je one 4 koje su bile bestseleri a neke su jos uvek, a zadnja knjiga mu je sa Donaldom Trumpom koja glasi: Why we want you to be rich, two man one masage. Nema je jos na srpskom jer je skorasnje izasla i na engleskom...nema ni godinu dana.
 
da, a Donald Trump je postao bogat zato sto pise knige u kojima pise kako voli da jede bifteke i jastoge a ljudi to kupuju i misle da ce im to promeniti zivot..da bi se uspelo,treba rizikovati, a da bi rizikovao, trebaju ti pare..koje treba da imas ili da dobijes poverenje onih koji imaju..a na sitno mozes da se samo batrgas.
 

Back
Top