Kraj veštice od Blera

Salvantis

Iskusan
Poruka
6.475
Malo da odmorite od Tome i domace politike, a nisam primetio da je neko vec otvorio (mada ko zna u ovoj gomili)...


Bler izjavio da se povlači sa funkcije 27. juna
Radio Srbija - Пре 6 сати

Britanski premijer Toni Bler, izjavio je da će se povući sa te funcije 27. juna, posle deset godina provedenih na vlasti, i poručio Britancima da mu je žao zbog eventualnih grešaka koje je učinio. S rukom na srcu mogu da kažem da sam učinio ono što sam smatrao ispravnim za zemlju. Možda sam negde i pogrešio, to ćete vi proceniti, poručio je Bler pristalicama u svojoj izbornoj jedinici u Sedžfildu. Bler će napustiti svoju funkciju kada bude izabran njegov naslednik na mestu lidera Laburističke stranke, gde je ministar finansija Gordon Braun jedini ozbiljan pretendent. Kada postane šef vladajuće stranke, Braun će, prema britanskom Ustavu, automatski postati i premijer i biti na vlasti do izbora koji će biit održani najkasnije 2010. godine. Bler će biti zapamćen po uspostavljanju mira u Severnoj Irskoj posle decenija nasilja, po tri uzastopne pobede svoje Laburistričke stranke na izborima, jedine u istoriji, i po tome što je tu partiju premestio sa levice u centar političkog spektra. Kritikovan je jer je 2003. poslao britanske trupe u Irak, što je prvi premijer koji je dospeo u središte korpucionaške afere i što je povukao i druge poteze koji su izazvali pobunu u Laburističkoj stranci septembra prošle godine, zbog čega je bio prinuđen da obeća da će otići u roku od godinu dana.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&lang=2&sifra=5ce707b323e0c9b9eca8dcc771c4b891
 
Bler konacno izduvao :D
blair-704680.jpg
 
Salvantis:
Ma samo ovaj da ode, deset godina je na vlasti, konacno se smucio i Britancima, a mi smo ga samo po zlu upamtili...

Uopste bio je previse odvratan i ljigav lik, cak i za britanskog premijera (a oni imaju dugu tradiciju takvih drzavnika).

Ah da, tradicije...
Britanci su u stanju da kažu: "Da mi jesmo zbog potreba kolonizacije pobili onoliki svet, ali niko drugi nije to uspeo"
Srbin ima takodje tradiciju: "Priznajem samo pi.kin sud" pa posle "Šta oćete jel su bili jači - ja sam heroj jer niko drugi nije smeo"

Ima sličnosti izmedju srpske i britanske politike...
 
Prvo je bio Klintonova pudla, ali se brzo prilagodio na novog gazdu, po kojem ce i ostati zapamcen. Istina, imao je pozitivnih rezultata na unutrasnjem planu, ali da je bio dzukela (ne pudla) i to jeste.

Samo nek ide sto pre, makar vise necemo gledati njegovu odvratnu njusku :roll:
 
То је један гадан феминизирани идиот.Још је одговарао као пар оном Клинтону,били су добар пар,један кловн,а други травестит.
 
misoni:
То је један гадан феминизирани идиот.Још је одговарао као пар оном Клинтону,били су добар пар,један кловн,а други травестит.
Pa jeste, ima mnogo razloga zbog kojih mu je Klinton bio idealan partner (videsmo i neke slike na ovoj temi), ali slozio se on odlicno i sa Bushom:
bush-blair.jpg
 
Veliki državnik, da smo bili pametni iskoristili bi vreme Blera i Clintona da Srbiju približimo EU i nATO da rešimo probleme u našu korist i na najbolji mogući način. Umesto toga u vremenu kada su svi ohvatili priključak EU mi smo imali Miloševića, Šešelja, Nikolića itd koji su nas uvukli u ratove, zatvorili državu, osramotili zemlju i uništili eknomiju.

Nadam se da će budući lideri Srbije biti bolji.
 
Salvantis:
Malo da odmorite od Tome i domace politike, a nisam primetio da je neko vec otvorio (mada ko zna u ovoj gomili)...


Bler izjavio da se povlači sa funkcije 27. juna
Radio Srbija - Пре 6 сати

http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&lang=2&sifra=5ce707b323e0c9b9eca8dcc771c4b891

Да знаш да су ми Тома и домаћа политика упропастили планове за славље...
Мислио сам оно да дочекамо лето у Србији пре рока, као балонџије, само што би могли да се окупимо са ролнама папира и пустимо воду за Блеееерооом...
Овако, мораћу да чекам пропаст Ахтисаријевог плана... до краја месеца на СБ УН.
 

Back
Top