karcinom dojke

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

intimo band

Zainteresovan član
Poruka
202
Ako neko moze da mi pojasni , supruga mi je operisana -tumor dojke , sta znaci u otpusnoj listi rimsko II inflamatore, sta znaci limfne zlezde 11/6 .mislim znam da je to zahvacenost linfnih zlezda ,ali koliko je to opasno kakve su prognoze?
Napominjem da je zavrsila hemoterapiju,da je prikraju sa zracenjem i da je pocela sa Novaldeksom .Tumor je bio 3 cm X 2cm.ima 47 godina negubi kilazu nema nekih drugih problema , veoma je aktivna radi i vise nego pre .
 
Zao mi je sto prolazite takvu traumu, sigurno vam nije lako. ALi ovo su pitanja na koja jedino onkolog moze da vam da odgovor, i bilo bi dobro da odete na razgovor sa njenim lekarom i otklonite sve dileme i dobijete odgovor na sva pitanja - vaseg mira radi, a i higijenski rezim zivota za nju: i nije joj bas da 'radi vise nego pre' (a zavisi i sta to radi). srdacan pozdrav
 
Ne znam da li su joj rekli u bolnici da prvih godinu dana ne sme nista tesko da dize????
To podrazumeva da na toj strani gde je operisana tj. u toj ruci godinu dana ne sme da digne ni 1 kg., pa ni u drugoj ne bi trebalo vise od 1 kg. Pod tim se podrazumeva i dizanje ruke sto znaci otada rad tipa brisanje prozora i stavljanje zavesa.... i to kazu najmanje godinu dana a i kasnije ne bi trebalo dizati nista vise od 1 kg u obe ruke. Meni su tako savetovali u bolnici Bezanijska kosa gde sam ja operisana. Naravno za sve ostalo bi trebalo da se obratite njenom lekaru i on ce vam objasniti sve sta to znaci sto ste pitali pa i kako bi trebalo da se ponasa u poslu. Naravno pretpostavljam da je taj rad beg od razmisljanja o bolesti i odbijanje da priznamo da smo bolesne. Samo napred i hrabro i budite uz svoju zenu jer su to teski trenutci koje mozete prevazici samo ako imate ljubav i podrsku svog voljenog muza. Srecno...
 
Ajde da pokusam i na ovoj temi da postavim pitanje,mozda mi i neko od onkologa sa foruma odgovori,mozda... Danas su mi saopstili da su u cistoloskom nalazu tecnosti iz ciste u dojci,pronasli nekoliko atipicnih celija,ali da nije frka i da ce ponoviti istu analizu za dva meseca,pa ako rezultat bude isti "onda cemo videti . "????
To mi je saopstio doktor onkolog sa bezanijske kose,koji ima priv. praksu. Da li i vi mislite da nema razloga za zabrinutost? Jel neko imao ovakvo iskustvo? Uzasna mi je frka,pomozite!
 
"Onda cemo videti" obicno znaci da ce onda videti da li treba hiruskim putem da odstrane promenu. Onako kako ste ovde naveli, mislim da nemate razloga za zabrinutost, samo otidjite redovno na kontrolu za dva meseca kao sto vam je receno. Naravno, ako ste previse uznemireni, mozete potraziti i drugo misljenje, na priomer sa instituta za onkologiju. Ko Vas je od lekara gledao sa Kose - Granic? Mislim da nema razloga za brigu.
 
Pregledao me je dr Ivanovic. Znam da je on ok.,ali bih volela da mi se kaze kakvi su moguci ishodi,pa bih mozda shvatila da imam manje razloga za brigu nego sto mislim. I uopste,znace li te atipicne celije pojavu raka? Jer ako je tako da nije dva meseca dug period za ponovnu kontrolu?
 
intimo band:
Ako neko moze da mi pojasni , supruga mi je operisana -tumor dojke , sta znaci u otpusnoj listi rimsko II inflamatore, sta znaci limfne zlezde 11/6 .mislim znam da je to zahvacenost linfnih zlezda ,ali koliko je to opasno kakve su prognoze?
Napominjem da je zavrsila hemoterapiju,da je prikraju sa zracenjem i da je pocela sa Novaldeksom .Tumor je bio 3 cm X 2cm.ima 47 godina negubi kilazu nema nekih drugih problema , veoma je aktivna radi i vise nego pre .

6 od izvađenih 11 žlezdi metastatski izmenjeno.
Primila je hemioterapiju(verovatno FEC ili FAC protokol), radioterapiju i biće zaštićena Nolvadexom , narednih 5 godina koliko treba da ga pije.U međuvremenu, kontrole na 3 meseca u naredne dve godine, posle na 6 meseci).Korak po korak...Pozz
 
Ma jok bre Marince, to nije taj post!
Ovo je bilo drugo pitanje u odnosu na postavljaca teme:

"Ajde da pokusam i na ovoj temi da postavim pitanje,mozda mi i neko od onkologa sa foruma odgovori,mozda... Danas su mi saopstili da su u cistoloskom nalazu tecnosti iz ciste u dojci,pronasli nekoliko atipicnih celija,ali da nije frka i da ce ponoviti istu analizu za dva meseca,pa ako rezultat bude isti "onda cemo videti . "????
To mi je saopstio doktor onkolog sa bezanijske kose,koji ima priv. praksu. Da li i vi mislite da nema razloga za zabrinutost? Jel neko imao ovakvo iskustvo? Uzasna mi je frka,pomozite!"

Na ovo ti njoj odgovori da li ima razlog da se brine.

POzz!
 
Molim vas za pomoć i informacije. Neko ko ima iskustva sa medularnim karcinomom dojke koji je metastazirao na subklavikalnoj žlezdi i, po prvim procenama, nije išao dalje. Uklonjen, tri hemoterapije u toku pa dalje videćemo. Šta sa ishranom? Da li je neko koristio sok biljke Noni? A preparat GD100? Izabrati makrobiotiku, gladovanje ili, kako doktori kažu - samo nepreterivanje. Situacija je sledeća - kako god uradiš, kajaćeš se...
Molim vas pomozite...
Hvala svima unapred i hvala puno!!!
 
dugmence:
Ajde da pokusam i na ovoj temi da postavim pitanje,mozda mi i neko od onkologa sa foruma odgovori,mozda... Danas su mi saopstili da su u cistoloskom nalazu tecnosti iz ciste u dojci,pronasli nekoliko atipicnih celija,ali da nije frka i da ce ponoviti istu analizu za dva meseca,pa ako rezultat bude isti "onda cemo videti . "????
To mi je saopstio doktor onkolog sa bezanijske kose,koji ima priv. praksu. Da li i vi mislite da nema razloga za zabrinutost? Jel neko imao ovakvo iskustvo? Uzasna mi je frka,pomozite!

Nalaz "atipične ćelije" ne podrazumeva uvek i "maligne ćelije".Slažem se jedino da nema mesta panici, ne znam koliko imaš godina, da li je rađen EHO dojki, pa mamografija, pa dobar klinički pregled.To treba uraditi pod uslovom da nije rađeno.Pozz
 
analeksa:
Molim vas za pomoć i informacije. Neko ko ima iskustva sa medularnim karcinomom dojke koji je metastazirao na subklavikalnoj žlezdi i, po prvim procenama, nije išao dalje. Uklonjen, tri hemoterapije u toku pa dalje videćemo. Šta sa ishranom? Da li je neko koristio sok biljke Noni? A preparat GD100? Izabrati makrobiotiku, gladovanje ili, kako doktori kažu - samo nepreterivanje. Situacija je sledeća - kako god uradiš, kajaćeš se...
Molim vas pomozite...
Hvala svima unapred i hvala puno!!!

Zvanično- nema preporuka ni za kakav sok, niti kašu, niti gladovanje, niti makrobiotiku.Upravo samo ono što lekari kažu -" ne preterivanje ni u čemu!", zdrava ishrana sa dosta barenog i svežeg povrća i voća. I jesti sve...
Naravno, na pacijentu je da posluša ili ne i da se podvrgne alternativnoj terapiji.Pozz
 
marina.c:
Nalaz "atipične ćelije" ne podrazumeva uvek i "maligne ćelije".Slažem se jedino da nema mesta panici, ne znam koliko imaš godina, da li je rađen EHO dojki, pa mamografija, pa dobar klinički pregled.To treba uraditi pod uslovom da nije rađeno.Pozz

Imam 38 god.Uradio mi je EHO i prinasao dosta makro cista u obe dojke,neke cak do 45mm u precniku,uradio je i mamografiju i klinicki pregled,ali nece nista konacno da mi kaze do sledece kontrole. Da li je verovatno da ne sumnja na nesto lose kad mi je zakazao ponovno punktiranje tek za dva meseca?
 
Da, verovatno je. Da smatra da smatra da je ozbiljno ne bi VAs ostavljao da cekate dva meseca: sumnja na karcinome zahteva hitna ispitivanja i terapijske mere. NEma razloga panici, ali kao sto rekoh, uvek mozete potraziti jos jedno misljenje, Vaseg mira radi.
 
dugmence:
Imam 38 god.Uradio mi je EHO i prinasao dosta makro cista u obe dojke,neke cak do 45mm u precniku,uradio je i mamografiju i klinicki pregled,ali nece nista konacno da mi kaze do sledece kontrole. Da li je verovatno da ne sumnja na nesto lose kad mi je zakazao ponovno punktiranje tek za dva meseca?

Kako opisuješ,ovo sve nije suspektno na maligni proces( i verovatno će dijagnoza na kraju biti fibrocistična bolest dojki )ali je doktor zakazao kontrolni pregled i zbog tebe ali i zbog sebe. Nema mesta panici, radiolog bi na mamografiji razlikovao promenu koja ima osobine malignog tumora. Pozz

P.S. Mamografija se radi ženama posle 40-te godine , no dobro- verovatno je računao ti si tu negde po godinama...
 
radila sam UZ dojke i rezultat je sledeći: desno pramailarno ovalna izoeho-hipoehogena promena vel.oko 20 mm koja može da odgovara fibrolipomu ddg dilatiran kanal sa gustom tečnošću.Kontrola za 3 meseca.Da li možete da mi bliže objasnite šta to znači jer su mi rekli u medjuvremenu da se konsultujem sa hirurgom. Unapred hvala na odgovoru
 
Fibrolipom nije nista za paniku, ali ako su Vam rekli da se konsultujete sa hirurgom verovatno misle da bi ga trebalo ukloniti jer je na nezgodnom mestu - daklem, vezivno i masno tkivo u kombinaciji, benigna tuumorska tvorevina, nista za zabrinjavanje.
 
Moze neko kompetentan da mi pomogne? Supruga mi je na pregledu na onkologiji u Beogradu dobila dijagnozu "Tu mammae 1.dex." Uradjena je hitna intervencija sa zavrsnom dijagnozom " Tumorectomia mammae dex." ceka rezultat bioosije. Unapred hvala za objasnjenje !!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top