nemam jutarnju erekciju?!

Lazar81

Obećava
Poruka
75
Imam dakle 26 godina, i vec dosta duze vreme nemam jutarnju erekciju,dakle uopste se ne secam, mozda je i pitanje godina kada je nisam imao, inace nemam problema sa postizanjem erekcije kada sam sa partnerkom, ali se pitam da li je ovo normalno vezano za jutarnju erekciju? (inace retko nocu ustajem da idem u WC i uriniram to radim tek ujutru i besika me zna boleti, mozda je zbog toga)

Unapred hvala....

Lazar.
 
Da li imas ili nemas jutarnju erekciju ne mozes ti sa sigurnoscu znati: to bi morao da isprati neko drugi. Alio ako zaista postoji odsustvo jutarnje erekcije (u slucaju da se to utvrdi) onda verovatno postoji neki sekundarni uzrok erektilne disfunkcije, odnosno impotencije. Svi fizioloski seksualno funkcionalni muskarci imaju jutarnju erekciju - njeno odsustvo govori u prilog tome da impotencija nije na nervnoj bazi i da postoji neki organski uzrok. Savetujem ti da se obratis lekaru (urologu), a on ce ti dati dalje savete i uputiti te kod nekog drugog po potrebi. Ako se definitivno ustanovi odsustvo jutarnje erekcije - neka te nes etaju kod psihijatra: on nije specijalista za tebe.
Pozdrav
 
P.s. 'Jutarnja erekcija' je pojam koji oznacava jutro i u 4 ujutro i u 7 ujutro, a vezuje se za faze spavanja, tzv REM i non REM faze sna. U Sremskoj Kamenici postoji centar za poremecaje spavanja. ONi bi mogli jasno da isprate da li imas ili nemas REM faze i imas ili nemas erekcije tokom REM faza spavanja:

"Merenja u toku REM spavanja pokazuju obrasce ponekad tako slicne budnom stanju, da kada ne bi znali da osoba spava, po parametrima koji se mere u REMu (izuzimajuci tonus) dalo bi se pomisliti da je subjekat budan. Zbog ove observacije REM spavanje naziva se jos i paradoxalnim spavanjem. Puls, respiracije, protok krvi kroz tkiva i TA – sve je znatno poviseno u odnosu na NREM a cesto i na budnost. Mozak koristi vise kiseonika, varijacije parametara su izrazene iz minuta u minut, termoregulacija odstupa od uobicajene i preovladava poikilotermija (temperatura varira sa promenom temperature neposredne okoline). Ovo uslovljava da telo ne reaguje znojenjem ni drhtavicom i ne prekida san. Kod muskaraca dolazi do erekcije (ako dolazi do erekcije u REMu znaci da nema primarne, prave impotencije i ovo je vazan dif. dg metod kod diferenciranja primarne od sekundarne impotencije). U REMu postoji skoro potpuna paraliza skeletne muskulature i telesni pokreti su odsutni. Najkarakteristicnija osobina REMa je verovatno sanjanje. Po budjenju iz REM spavanja 60-90% ljudi prijavljuje da je sanjalo. Sanjanje je tipicno abstraktno, simbolicno i nestvarno, za razliku od NREMa u kome je sanjanje obicno lucidno i smisleno. Ciklicna priroda spavanja je regularna i pouzdana: REM se javlja svakih 90 -100 minuta tokom noci, prva REM faza je najkraca (oko 10 min) a kasnije mogu trajati 15-40 minuta svaka. Najveci br. REM faza javlja se tokom poslednje trecine noci, a 4. faza NREMa najcesce se javlja u prvoj trecini noci"
 
Koliko sam ja razumela,covek nema problema sa potencijom,vec NE ZAPAZA da ima jutarnju erekciju.
Moj savet,prespavaj sa devojkom i neka to ona uradi umesto tebe,neka pogleda ujutru dok ti jos spavas da li imas erekciju.Jednostavno,nekada erekcija prodje dok se covek probudi,narocito ako duze spava.
 
Vidi mene morona - ja sve vreme citam 'imam problem sa postizanjem erekcije kad sam sa partnerkom' pa se ubih objasnjavajuci (kakva zamka mozga koji po automatizmu povezuje odsustvo jutarnje erekcije sa prisustvom impotencije! :):) )

Viktorijabg: zbog istog onog zbog cega dolazi do erekcije i kod seksualnog nadrazaja (u fizioloskom smislu). A ako pitas koji je razlog zasto se to desava bas tokom REM faze, takvo je ustrojstvo stvari. NE znam sta drugo da ti kazem.
 
DAkle : IZVINI LAZARE. Pogresno sam procitala i odgovarala na osnovu pretpostavke da imas problem sa postizanjem erekcije u toku odnosa. Ako nema impotencije, onda imas jutarnje erekcije bez sumnje. Sem ako nemas neki poremecaj ritma spavanja pa da uopste nemas REM faze sna, u sta sumnjam. POzdrav, i jos jednom - izvinjenje.
 
Doors of Perception:
Moj savet,prespavaj sa devojkom i neka to ona uradi umesto tebe,neka pogleda ujutru dok ti jos spavas da li imas erekciju.Jednostavno,nekada erekcija prodje dok se covek probudi,narocito ako duze spava.

tako nesto htedoh i ja da posavetujem pa me bilo sramota.. pa jeste, ako ga stvarno voli, nece joj biti tesko jednu noc da probdi posmatrajuci sta se tu desava..
 
meni je baš pozitivno kad ujutro nemam erekciju,
jer zamislite probudi vas nagon da idete u wc da vršite
nuždu, a ne smete da se otkrijete da ostali ukućani
ne bi videli vašu erekciju.

ili morate da brzo ustajete da ne bi zakasnili na posao
iili gde već žurite, a "oteklina" u gaćama nikako da splasne,
a mama baš sada mora da se muva po predsoblju...
 
pa ne znam.. ali mi ne ide da dzabe puca smestaj u kamenici.. ako nema devojku, eto, ne bi mi tesko palo da mu bdim kraj postelje.. ionako mlatim praznu slamu po krsti, bolje da budem od neke koristi.. jedino me ebe sto necu znati da li je to bilo u rem fazi.. ali mislim da to i nije toliko bitno.. ma vazno je samo da radi
 
Bez shale ,moj problem je upravo obrnut ,kod mene je erekcija prisutna malte ne stalno , pochelo je da mi smeta .Problem je sto stvarno volim zene i sto mi sex neizbija iz glave.
Nije da ga nemam dovoljno ,probao sam i sa cescim i sa razlichitim partnekama,pa opet se ubi gledajuci zenske straznjice po ulici ili prevozu. To je pakao !!!
Stvarno me je sramota poceo sam i devojke da jurim ,a vec mi je 40 god. Kada ce taj nagon da slasne da dusu moju odmorim
Jos je veci problem sto sex nemogu da podnesem ako nisam zaljubljen, pa moram svaki put da se zaljubljujem ,a rastanci mi tesko padaju,pa me posle grize savest.
Pomozite please!!!
 
intimo band:
Bez shale ,moj problem je upravo obrnut ,kod mene je erekcija prisutna malte ne stalno , pochelo je da mi smeta .Problem je sto stvarno volim zene i sto mi sex neizbija iz glave.
Nije da ga nemam dovoljno ,probao sam i sa cescim i sa razlichitim partnekama,pa opet se ubi gledajuci zenske straznjice po ulici ili prevozu. To je pakao !!!
Stvarno me je sramota poceo sam i devojke da jurim ,a vec mi je 40 god. Kada ce taj nagon da slasne da dusu moju odmorim
Jos je veci problem sto sex nemogu da podnesem ako nisam zaljubljen, pa moram svaki put da se zaljubljujem ,a rastanci mi tesko padaju,pa me posle grize savest.
Pomozite please!!!


kad sam imao 18 mislio sam da ne vredi živeti duže od 30,
sad kad imam 30 - vidim da sam bio u pravu.
 
intimo band:
Bez shale ,moj problem je upravo obrnut ,kod mene je erekcija prisutna malte ne stalno , pochelo je da mi smeta .Problem je sto stvarno volim zene i sto mi sex neizbija iz glave.
Nije da ga nemam dovoljno ,probao sam i sa cescim i sa razlichitim partnekama,pa opet se ubi gledajuci zenske straznjice po ulici ili prevozu. To je pakao !!!
Stvarno me je sramota poceo sam i devojke da jurim ,a vec mi je 40 god. Kada ce taj nagon da slasne da dusu moju odmorim
Jos je veci problem sto sex nemogu da podnesem ako nisam zaljubljen, pa moram svaki put da se zaljubljujem ,a rastanci mi tesko padaju,pa me posle grize savest.
Pomozite please!!!

Paaa, mislim da bi ti trebao neki dobar psihijatar! Ali muski! :lol:

Jesi li pokusao da se skrasis sa jednom zenom?
 
WithdrawnWater:
DAkle : IZVINI LAZARE. Pogresno sam procitala i odgovarala na osnovu pretpostavke da imas problem sa postizanjem erekcije u toku odnosa. Ako nema impotencije, onda imas jutarnje erekcije bez sumnje. Sem ako nemas neki poremecaj ritma spavanja pa da uopste nemas REM faze sna, u sta sumnjam. POzdrav, i jos jednom - izvinjenje.
ma ok ... :)
 
Ima jedan nacin interesantan da proveris to.
Uvece pre nego legnes da spavas,dok ti je spusten,prelepis lepljivu traku preko koze gore na vrhu dok je tako skupljena.Ako imas erekciju u toku noci,lepljiva traka ce se odlepiti sa jedne strane s obzirom da ne drzi tako jako i ujutru ces videti da je odlepljena.Ako nemas,ona ce stajati na mestu.Samo treba da obuces slip gacice kako ti se ne bi skinula od okretanja nocu.

To sam videla u jednom filmu :)
 

Back
Top