sta su sloveni

sta su ?

  • starosedeoci

    glasova: 14 42,4%
  • imigranti

    glasova: 19 57,6%

  • Ukupno glasova
    33
  • Anketa je zatvorena .
i po meni jesu imigranti kao i veeeelika vecina naroda

ali je sve to relativno

i starosedeoci su nekada bili imigranti!

velika vecina evropskih naroda su nomadi iz azijskih stepa a ranije iz indokine, osim dela balkanskog poluostrva, juzne italije, siilije, spanije gde su direktno dosli iz male Azije.

Kod srba ima i onih koji su dosli kao imigranti (Sloveni) i onih koji su direktno dosli iz male Azije (tzv starosedeoci, neki mesanci, srbi koji su praporekla grci, turci, blgari...)

ali pre bih dao glas Imigrantima! objasnjenje trazi forumima unazad....
 
Zasto vas ovo tera da provocirate onoga ko je postavljao temu.

Zasto Ristoba ova tema tera da postavlja ovako glupe komentare o nebeskom narodu.


Kolowrat:
1. Једном се прича о србима као словенима и преко тога као небеског народа
2. а у другом случају ако се срби поистовећују са другим народиме (немци, египћани, грци) опет се говори о небеском народу зато што су СЛОВЕНИ много "ОБИЧНИ"

Није јасно али не интересује ме

Срби су великим делом (можда не највећим) словени а словени су имигранти.
 
Po meni su Sloveni/Slaveni samo terminologija tj. uopčavanje i analogiranje različitih nacionalnih i etničkih zajednica po jezičnoj osnovi...jedino čime se Sloveni/Slaveni detrminiraju-zajednički je sličnost jezika i ponekog gena.
 
ma german i drugi lepo usadjuju u mozak slovenima da nisu jedinstveni...
stara pricha.. zavadi glup narod pa vladaj...

evo ih primera gore...

najjace oruzje MEDIJSKA KAMPANJA

sloveni - terminologija (yeaaa' right) ako se lazemo...


pa kad su Germani bili jedinstveni... oduvek su imali 1000 drzavica/knezevina, jedva se spojise pred kraj 19.veka u 2 - 3 komada (+ Skandinavske).
 
A gle...Slaveni-bar dio njih možda i jesu starosjedioci jer naziv Slavensis ili Savius prvi puta javlja se tek nakon Dioklecijanovih reformi 297.g.,kada je u okviru Panonske dijeceze nastala pokrajina Pannonia Savia.Stanovnici te pokrajine po rijeci Savi upravno su nazvani Savensi ili Savii.Po tom regionalnom neologizmu (novoj jezičnoj tvorbi) nazvan je i jezik kojim su govorili njezini stanovnici. To je stanovništvo govorilo jezikom koji su Rimljani nazivali savius ili savensis,od čega je nastao naziv slavo ili slavenski. Kasnije se ( po meni ) taj naziv proširio na ostale skupine istočnije gdje su živjeli barbari, povezani plemenskim vezama...ti Slaveni su napokon počeli prodirati oko 7. st. i naseljavati balkanski poluotok, ali kao što sam reko, to su bila plemena, to nisu bile etinički oformljene zajednice-tek kasnije se to dogodilo...Dakle Slaveni nisu bili vezani nekim međusobnim jakim ''sveslavenskim'' vezama, oni su bili u plemenskim savezima, ali bile su to labilne organizacije i među njima je vladala nesloga. Dolazak Slavena se mora pratiti, povezivati sa dvije činjenice-Dolazak Avara-koji su ajmo reć zagospodarili Slavenima, i odlazak Langobarda sa Panonske nizine prema sjevernoj Italiji. Postoje i druge teorije, npr. da su Slaveni ( tj. kasnije slavizirani Hrvati ) nastanjeni na balkanski poluotok-zapad da štite Franačke granice, isto tako moglo bi se reć i za Slavene ( tj. kasnije slavizirani Srbi ) su nastanjeni na balkanski poluotok radi zaštite Bizantskih granica...Možda ovako da iznesem i moju teoriju-ja mislim da su Slaveni bili narod ( ne u današnjem smislu te riječi ) koji je živio unutar i izvan Rimskog Carstva, a bio je '' nestabilnog porijetla '' jer su se na granicama Panonije-Dunava skroz mješala plemena-naročito s rimskog aspekta-plemena barbara. Ta plemena su prodirala i ostajala...Rimljani su dali ime Slavs, Savensi, Savii-možda ne samo po pokrajini Panonii Savii već i po epitetu Sclavi-kao robovi, manje vrijedni, sluge itd. kasnije se taj naziv proširio i za barbare istočno od Labe i Dunava i propašću Rimskog Carstva ustoličio se na te prostore i na ta plemena taj naziv, mada su ta plemena najvjerojetnije ako ne i sigurno bila različitog porijetla. Eto toliko od mene
 
За Теутонце, нацисте, и њихове врсне следбенике, попут усташе:

"Гомила гов..." ...

Иначе, за Нас Србе, то је нешто што нас је често преварило.

Славени ту, Славени овде, Славени тамо,.........а Срби
вечито поред толиких Славена и Славенских Држава,
пропатише сами, све што су имали пропатити.

Кад ли је Пољак узео пушку да се бори уз Србе ?
Кад ли Чех ?
 
По неким изворима Пољаци и Мађари и неки други Европљани су били са Мрњачевићима на Марици и сви изгинули1371 године н.е.
 
Можеш Sebiny ићи ваљда још даље..... ;)

А кад је већ "грешка", која би се "гумица" могла употребити,
да се избрише. :roll:
 
По Шафарику,
па као и Pumps,
и ја мислим да:
Срби су Претци Сла(о)венима.

Значи одговор теми: Славени су Срби.

(И да утешим усташе: Славени су Срби....а не и Иранци,
који су , зна се, кајкавци као усташе)
 
HUSAR:
По Шафарику,
па као и Pumps,
и ја мислим да:
Срби су Претци Сла(о)венима.

Значи одговор теми: Славени су Срби.

(И да утешим усташе: Славени су Срби....а не и Иранци,
који су , зна се, кајкавци као усташе)
Samo jedna mala ispravka....
i IRANCI SU SRBI po najnovijim istrazivanjima Nikole Trandafilovica Dr. na sveuchilishtu u Baybridge-u - USA.
 
Али ту ће бити човек у великом СУКОБУ с хееервааатима.
Иранци мора да су најчистији икада постојали хеееерррвааати,
по књизи бјјјелог-хееерваата Ивица-Павао Други-јевић,
из Ватиканске хееерваатске канцеларије,
негде по Риму хееерваатскијјем.
 

Back
Top