PRINCIP SVEMIRA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kako_hocu

Primećen član
Banovan
Poruka
667
Tri vrste ljudi:
+ ... 0 ... -
pozitroni ... neutroni ... elektroni
“bela” braca & sestre ... “zuta” braca & sestre ... “crna” braca & sestre
Visi centri svesti ... najvisa svest ... nizi centri svesti
( ljubav I visi centri ) ... (razumevanje principa prirode) ... (sigurnost,uzbudjenje,moc)


Ovo su neke nabacane ideje, koje su mi se javile intuitivno. Nema razloga za smehom I podsmehom kod citaoca, znate I vi I ja da je cak I najvecim fizicarima inspiracija dolazila tako sto ih je jabuka pogodila u glavu I tome slicno (ili kako to Niche rece, nabolje ideje su mu dolazile dok je setao prirodom). Iz mog iskustva posmatranja sveta, shvatio sam da je najbolji nacin prikaza svemira sadrzan u Tao simbolu. Ako posmatramo svet oko nas videcemo da svaka teza ima svoju antitezu, od mikro do makroelemenata. Zena ima rupu, muskarac izbocinu ( da se tako izrazim, slicne termine naci cemo I u makrokosmosu), noc i dan, ljubav I strah, beda I izobilje…teza I antiteza…”kako gore - tako I dole” to je princip svemira, od atoma do coveka,nema razlike,sve je zivo. Takodje, po Tao simbolu vrlo lako mozete posmatrati I ljude. Jung ih je podelio na ekstroverte I introverte. Obicno su ekstroverti otvoreni ka spolja ali unutra su malko “prazni”, dok je sa introvertima obrnuta situacija – oni mogu da borave sami I u mraku ali unutar njih obicno tinja “svetlost”. Tu mi opet progovara Tao simbol. Zena I muskarac takodje – zena (zenska energija) tezi da se dopadne, da spolja bude privlacna kako bi privukla muzjaka. Muzjak (muska energija) je mirniji, cutljiviji ali unutra po pravilu ima vise svetlosti.( ovo je podela po energijama a ne po fizickom polu, cesto je muska energija zastupljenija u zeni I obrnuto).

Sredstvo promene je svest.

“Saznavati znaci otkrivati a stvarati znaci kopirati.” Platon
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top