SNOOKER

Svaka cast .. ali ovoga puta moji kockarski talenti ce biti po strani .. predivna igra ali su mi draze moje parice, nego da me naseva ko prosli put .. Mame li mu ga njegove .. :D:D:D:D ..
al volim da ga gledam dok igra majku mu ... uf .. to je jace od mene ..:D:D:D:D
 
@Nitroglicerin
Ti tipuj na njega samo kad nije u finalu :) Salim se.
Nadam se da ce Ebdon uspeti da udje u polufinale sad igra sa Murphy-em. Steta sto Ken Doherty izgubi juce.
 
e posto je ovde rec o snookeru da ne otvaram temu novu, daj da ovde razjasnimo neka pitanja:
Zanima me stapovi koji se koriste u snookeru. Velicina, nastaci, debljina vrha, kapice, kiksevi .. ima li neko linkove o tome ubi se trzeci neznam ni kako da ih trazim .. ako ima neka slika zanima me vrh stapa i taj rad.
 
Vis kako se zaradjuju pare .. nisam smeo da stavim 2 crvene stavio sam samo jednu, pa bolje jedna nego li nijedna .. Fala Stefane .. tako se igra a ne ko onaj tutuban Rony .. hehe :F
 
naravno da ce Eurosport prenositi UK,bez njih nema snookera!!!

drago mi je zbog Stivena,konacno neko iz moje cetvorke O'Saliven-Megvajr-Stivens-Vilijams uzima titulu..

mnogo bolji turnir od prva dva a od Uk-a ocekujem pravu vatru
 
juce je poceo UK Snooker Championship,najveci turnir nakon WC-a... za ova dva dana video sam bolji snooker nego na svim ovogodisnjim turnirima zajedno,a tek je pocetak

Former winners:
1977 Patsy Fagan
1978 Doug Mountjoy
1979 John Virgo
1980 Steve Davis
1981 Steve Davis
1982 Terry Griffiths
1983 Alex Higgins
1984 Steve Davis
1985 Steve Davis
1986 Steve Davis
1987 Steve Davis
1988 Doug Mountjoy
1989 Stephen Hendry
1990 Stephen Hendry
1991 John Parrott
1992 Jimmy White
1993 Ronnie O'Sullivan
1994 Stephen Hendry
1995 Stephen Hendry
1996 Stephen Hendry
1997 Ronnie O'Sullivan
1998 John Higgins
1999 Mark Williams
2000 John Higgins
2001 Ronnie O'Sullivan
2002 Mark Williams
2003 Matthew Stevens
2004 Stephen Maguire
2005 Ding Junhui
2006 Peter Ebdon

kao sto mozemo videti,turnir su osvajali najbolji snookerasi ukljucujuci i moju cetvorku (O'Saliven-Vilijams-Stivens-Megvajr). od prvog kola do finala igra se na 9 frejmova a u finalnom na 10. dakle,turnir s razlogom nosi 1,5 puta vise poena od svih ostalih (bez Sefilda,naravno).

Stiv Dejvis 1980 osvaja svoj prvi od 73 profesionalna turnira upravo ovde.
1981 Dejvis i Teri Grifits vode borbu u finalu,kao i na prestojeca 4 turnira da bi par meseci kasnije u Sefildu ispali u prvom kolu.
1983 Aleks Higins pobedjuje Dejvisa 16-15 nakon zaostatka od 7-0. Dejvis se revansirao sledece godine sa ubedljivih 16-8
1985 Vili Torn vodi 13-10 pred vecernji deo ali nakon jedne promaene plave sve pada u vodu i Dejvis uzima jos jednu titulu. Torn nakon toga vise nikada nece podici pehar
1988 Dag Mauntdzoj pobedjuje mladog Stivena Hendrija i postaje drugi najstariji osvajac ranking turnira. sledeceg meseca osvaja Mercantile Credit Classic i postaje tek jedan od cetvorice koji su osvojili dva ranking turnira za redom (to dovoljno govori o kvalitetu ove igre)
1989 i 1990 Stiven Hendri u dva sjajna finala pobedjuje legendarnog Dejvisa,na putu da postane jos veca legenda.
sjajne 1993 turnir se igra na 10 umesto na 16 frejmova i u finalu moj Roni pobedjuje Hendrija 10-6. Roni sa samo 17 godina postaje najmladji osvajac nekog ranking turnira. (uz duzno postovanje,mislim da ce taj rekord drzati zauvek).
1994 Hendri pobedjue Doertija 10-5 sa 7 sencurija (6 u 8 frejmova)
pobednicima se u narednim godinama pridrzuju Dzon Higins i Mark Vilijams.
2001 Roni razbija Doertija 10-1 sto ponavlja i Megvajr 2004 protiv Dejvida Greja
titulu brani Piter Ebdon
 
da se osvrnem na dosadasnje rezultate...

Ian MekKalok pobedjuje (na moju veliku radost) branioca trofeja Pitera Ebdona 9-8 u sjajnoj borbi. tokom citavog meca je zaostajao ali se sjajno vratio danas po podne i uvece zavrsio posao
u drugom kolu igra protiv sjajnog Stivena Megvajera koji je u izvanrednoj formi. on je lagano prosao solidnod Dzoa Svejla 9-5. rano je za prognoze ali me ne bi cudilo ako postane peti snukeras sa dva turnira za redom

jos jedan moj favorit,Mark Vilijams lagano prolazi Rikija Valdana 9-3 i ide na mladog Marka Alena koji sa lakocom izbacije petostrukog sampiona Stivena Hendrija. teske godine za sedmostrukog prvaka sveta...

Najdzel Bond pobedjuje indisponiranog Doertija koji odavno nije ovoliko gresio i ide na Ding Donga

Son Marfi ceka pobednika duela Bingam-Dejvis gde je 6-2 i starina ce se tesko isvuci

Mark Selbi - Entoni Hamilton i Grejem Dot - Dejv Harold igraju trenutno 4-4 ali ocekujem da iz ovih parova prodje Mark Selbi

Nil Robertson - Dzo Peri igraju 4-4 a Rajan Dej i Marko Fu nisu poceli mec. u 1/4 bi trebao proci Robertson

Roni vodi 5-3 protiv solidnog Majkla Holta i sutra bi trebao lagano proci dalje. pobednik ide na Marka Kinga koji je u sjajnom duelu pobedio Stivena Lija.

simpaticni Ali Karter vodi protiv Baria Houkinsa 6-2 i trebao bi proci dalje a protivnik ce mu nadam se biti Dzejmi Koup koji vodi protiv Higinsa 5-3
 
nema ni Dejla ni Metjua Stivensa... mislim da su prvih 16 isli direktno (petorica vec otpala) a da su ostali igrali kvalifikacije jer je ipak jako vazan turnir. ne vidim drugi razlog

meni je Higins najomrazeniji pa bih voleo da ga Koup pobedi ali naravno,bilo bi lepo iz tog dela videti kartera u 1/4 jer je zaista jako simpatican i izgleda kao prava dobrica
 
Evo mene ponovo, dugo me nije bilo, ponovo sam medju vama, ljubitelji snookera i drago mi je sto vidim da vas ima vise nego pre.
Bice ovaj UK interesantan.

Sto se tice stapova, neko je postavio pitanje. Na www.worldsnooker.com postoji shop, gde ima i podataka o stapovima, koji naravno mogu da se kupe, a i tu je negde i link ka Riley's opremi, pa moze da se potrazi tamo.
 

Back
Top