SNOOKER

Svaka cast White,pogodio si tacno u centar mete :) bulls eye sto bi rekli,what a cracker :) nije poenta pricati o njima,oni znaju da znaju da igraju,e sad,njih je 16-32,zavisi sta se igra,ali taj top 16 je kao ono,krem,masters,a britanija ima oko 60 miliona ljudi,pa ti vidi,:) elem,ono sto sam hteo da kazem,vidi,kad udaras back spin,tu [povratnu loptu,gadjas jos vise u dno bele,nikako ispod sredine,to je maltene stop lopta,ali u samo dno kad gadjas to je back spin,pritom pazi,ruka mora da bude skroz opustena,da ti stap bukvalno stoji u dlanu a da ga ne stezes,onda trznes udarac u dno kugle ali sa brzim povratkom stapa nazad,pazi,ako udaras u levo ili desno bek spin,lopta ce ici u tom pravcu,a po sredini pravo,vidi,koncetracija je majka mara u bilijaru,meni je to problem broj 1,nemogu da se mnogo dugo usresredim,a felseve i kontrolu bele imam odlicnu,e sad,ako znas neki trik za pobojlsanje koncetracije,dobro bi doslo.pozdrav
 
Nije da se pravdam al' ja snooker samo gledam preko tv-a. Ranije sam (negde pre 15-tak god) "probala" da igram bilijar, ali nisam ti ja za to. Verovatno zato sto nije imao ko da me nauci. Sad je (verovatno) kasno. :(
 
nikad nije kasno ni za sta......mislim,ne da budes ko oni sa tv,to ne moze ni onaj ko je poceo rano:)
to se ne uci,vise je u oku,sigurnoj ruci i osecaju za jacinu,sve ostalo su sitnice,ali nebitno to,nije poenta da ovde dolaze samo ljudi koji igraju bilijar,vec svi koji vole tu igru.eto
otkud ljubav ka snukeru,tj,sta te je konkretno privuklo da pratis tu igru
 
Evo i mene, nisam ni ja bio u blizini kompa neko vreme, pa se nisam javljao. Uskoro ce nova sezona, pa ce biti nadam se i vise ljudi.
@ljuta mamba
Igram bilijar ne tako dugo, zapravo jos se ucim (mada se to uci sve dok ga igras), a vec dugo pratim i stvarno mi je omiljena igra. Sto se tice koncentracije, prvih sat vremena je ok, a posle toga tako rapidno opadne, da je to neverovatno, moracu da poradim na tome...

Sto se tice "idola" drzim se one pesme "Ne veruj u idole", pa se delimicno i slazem sa white, s tim sto mislim da bi trebalo da komentarisemo i igru profesionalaca i turnire.
pozdrav!
 
Ne znam da li ste gledali ranije, ja sam tek juce pogledao i video da je izasao kalendar za sledecu sezonu. I sad, kao u vicu, ima jedna dobra i jedna "losa" vest. Dobra je da prvi turnir pocinje 6. avgusta, tj. za desetak dana, a "losa" je da vise nema Malta Cup-a vec ga je zamenio Shangai Masters i upravo je to turnir koji pocinje 6. avgusta. Nemojte me pogresno shvatiti, ali Malta Cup mi je bio nekako posebno drag, ne znam zasto, pa mi je zbog toga zao, ali vazno je da se snooker igra i gleda, gde god. Evo i ostalih datuma turnira, a za kvalifikacije pogledajte www.worldsnooker.com

August
2007 World Snooker Roewe Shanghai Masters
6th - 12th, Shanghai Grand Stage

October - 2007
Pot Black Cup
6th - 6th, Sheffield City Hall
Royal London Watches Grand Prix
13th - 21st, Aberdeen Exhibition and Conference Centre


November - 2007
Northern Ireland Trophy
4th - 11th, The Waterfront Hall, Belfast


December - 2007
Maplin UK Championship
3rd - 16th, Telford International Centre

January - 2008
SAGA Insurance Masters
13th - 20th, Wembley Arena


February - 2008
Welsh Open
11th - 17th, TBC

March - 2008
China Open
23rd - 30th, Beijing University Students Gymnasium

April - 2008
888.com World Snooker Championship
19th April - 5th May, The Crucible Theatre, Sheffield
 
pozdrav za sve ljubitelje bilijara i snookera. naravno,podrzavam akciju,ako bi se tako mogla nazvati,popularizacije ovog sporta.steta sto se na nacionalnim televizijama ne prikazuje vise materijala o bilijaru i snukeru.
 
maestroNP:
pozdrav za sve ljubitelje bilijara i snookera. naravno,podrzavam akciju,ako bi se tako mogla nazvati,popularizacije ovog sporta.steta sto se na nacionalnim televizijama ne prikazuje vise materijala o bilijaru i snukeru.

na nacionalnim televizijama se ne prikazuje nista :-?

da mi nije Eurosporta ne bih ni znao za ovu divnu igru
 
E, pocelo je! Danas je jos bilo poslednje kolo kvalifikacija, od sutra pocinje prvo kolo. Dominic Dale je prosao 5 1 i trebalo bi da igra sa Ken Doherty-em. Ostale rezultate ne znam. Sutrasnji termini su ja mislim ujutru od pola 9 ili 9, a onda ide od pola 2
 
1/8 finala:

kao sto sam i ocekivao,sjajni Mark Selbi osvetio se Higinsu za poraz u finalu WC i isprasio ga 5-3. u 1/4 finalu ce igrati protiv Stjuarta Bingama koji je u tesnoj borbi pobedio Stjuarta Petmana 5-4.

Dejv Harold izbacio je 50-godisnju legendu Stiva Dejvisa sa 5-1 i tesko je da ce veliki mag i sledecu (31 sezonu u karijeri) docekati u top 16. Harold u 1/4 idu na Dominika Dejla koji je razbio ganela sa 5-1.

u sjanom mecu (sto sam i ocekivao) Metju Stivens pobedio je Stivena Megvajra sa 5-4 i u 1/4 ide na Rajana Deja. mislim da ce ga sigurno pobediti.

Stiven Hendri jos uvek ne nalazi formu i daleko je od svog najboljeg snookera. ovo ce verovatno biti jos jedna sezona za velikog carobnjaka a danas ga je pobedio ''buca'' Stiven Li sa 5-3. Li ide na Grejema Dota koji je na moju ogromnu radost isprasio Ding Donga (ili kako li se vec zove) sa 5-1.

dakle 1/4 izgleda ovako:

Selbi - Bingam
Harold - Dejl
Daj - Stivens
Li - Dot
 
Da, turnir na pocetku sezone kad jos uvek nisu svi u formi uvek bude pun nekih rezultata koji se uvek mogu ocekivati (u snookeru je sve moguce), ali ih retko ko ocekuje. Nisam mislio da ce Stiv Dejvis ovako rano ispasti,za njega mi je mozda najzalije, covek je legenda, takodje mi je krivo zbog Nila Robertsona, ali on je jos mlad i imao je sjajnu proslu sezonu. Mark Selbi potvrdjuje svoj kvalitet, a ostali moraju da porade na svojoj formi. Sve u svemu, solidan turnir.
 
rezultati 1/4 finala :

Mark Selbi - Stjuart Bingam 5-0 kao sto se i ocekivalo,lagan posao za fantasticnog Selbija koji bi mogao da bude igrac godine a mozda i ponovo da se nadje u finalu WC

Dominik Dejl - Dejv Harold 5-1 prilicno ''tanak'' par i lagana pobeda Dejla. medjutim,mislim da mu u 1/2 nece biti spasa protiv zahuktalog Selbija

Rajan Dej - Metju Stivens 5-4 drugi najbolji mec dana i Stivens me iznervirao po ko zna koji put. na 4-3 imao je prilicno dobru sansu da okonca mec ali jedna promasena crvena i nakon toga je sve otislo niz vodu.

Grejem Dot - Stiven Li 5-4 najbolji mec dana,sto se i ocekivalo s obzirom na kvalitet igraca. na kraju ipak Dot za nijansu bolji


parovi 1/2 :

Mark Selbi - Dominik Dejl
Grejem Dot - Rajan Dej

ako ne bude problema,u finalu ce igrat Selbi i Dot a to ce biti pravo uzivanje. no,videcemo sutra
 
u finalu prvog rangiranog turnira sezone igrace,potpuno neocekivano,Rajan Dej i Dominik Dejl


Rajan Dej je neocekivano lako savladao bivseg svetskog prvaka i branioca titule Grejema Dota sa 6-2. Dot je veci deo meca presedeo jer mu Dej nije pruzao mnogo sansi a kada bi se one i ukazale Dot ih nije koristio.

Jos vise me iznenadio mec Dominika Dejla i sjajnog Marka Selbija,koji je Dejl dobio sa 6-3. mec je bio izuzetno los,sa mnogo velikih promasaja. Rekao bih da je Dejl na iskustvo (11 godina je stariji) nekako priveo mec kraju ali daleko od toga da je i on nesto pokazao. Dejl je u svom prvom finalu nakon 10 godina (tada je u svom do sada jedinom finalu pobedio Higinsa na Grand Prix-u).

treba ocekivati zanimljivo finale a ja prednost dajem Deju jer je danas igrao znatno bolje od svog sutrasnjeg rivala. ipak,to ne mora nista da znaci jer su danas oba favorita ispali.
 
NEVEROVATNO!! Ovo je potvrda da je u snookeru sve moguce i to je ono sto ovu igru cini fascinantnom. Iskreno, ocekivao sam finale kao i nordic warrior nakon jucerasnjeg dana, ali ovo je iznenadjenje!
Sto se tice finala, moram priznati da nisam gledao mec Deja, pa ne znam u kakvoj je formi, ali pamtim jedan mec, cini mi se od prosle sezone, u kojem je Dejl igrao protiv Ronija i gde se Roni prilicno namucio. Sve u svemu, neka pobedi bolji!
 

Back
Top