predlazite

nskreker

Početnik
Poruka
19
imam sledece
maticna gigabyte kt400 ga-7vax
1 gb ddr -sdram memorije procesor amd atlon xp 2000 + i graficku ati 9800 pro koja je definitivno crkla.koju bih mogao grafiku da kupim a da dobijem ,tj.izvucem sto vise iz moje konfiguracije. ako nesto nisam dobro napisao ne zamerite jer sam laik.unapred hvala svima :roll:
 
Uf sad ga pretera. 3GB ram-a na Socket A sistem. Ukoliko hoces bolje perf. uzmi neku 7600GS karticu ili neki X1650XT ili PRO. Procesor ti jeste manje vise ocajan za danasnje igre,ali ukoliko nemas para na bacnje,kupi samo graficku karticu i stekaj pare za nov komp.
 
Na tom kompu je najveci "problem" FSB od samo 266MHz. Probaj da ga podesish na 333, uz napon 1,7V za procesor. Samo pazi ako podizesh FSB iz Windowsa da pre toga u BIOS-u oborish frekvenciju memorije, jer je kod ovog chipseta (VIA KT400) odnos FSB:MEM clock zakucan na konstantnu vrednost. Ako nece tako da radi, nabavi Barton 3000+, (3200+ ne podrzava tvoja plocha), ili bilo koji Barton sposoban da radi preko 2GHz na 333MHz za FSB. Vishe RAM memorije ti ne treba, pogotovo shto taj mem. kontroler i nije neshto brz. PozZ
 
Pazi ovako.Ti na tom kompu ocigledno imas AGP standard,a tu ti je najbolja kupovina ATI RADEON 9600 PRO.Nemoj se zanositi kupovinom nekih 7700 ili slicnih AGP Nvidia grafika,jer ces definitivno samo isprazniti dzep,a neces dobiti nista u odnosu na pomenutu ATI.Ona ti staje oko 4700 dinara u maloprodaji.
 

Back
Top