Uzgoj cveca

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
PA JA TI ISKRENO NE ZNAM NESTO O TIM STVARIMA PRETJERANO AL MOZES NACI CASOPISE O UZGAJANJU CVIJECA A MOZES PRETRAZITI MALO PO INTERTNETU:)
 
Adam ili slonovo je za mene najlepsa bilka na svetu.
Ima izuzetno lepe, velike listove i retko dobije mali i neugledan cvet.Pripada familiji kozlaca(kao i filodendron npr.)Porklo su Java, Jamajka isl.Tropski predeli, pa znaci:
-jaka, ali propustljiva zemlja
-voda se ne sme nikada zadrzavati,jer ce doci do truljenja korenovog sistema
-primetices pojavu transpiracije kod ove biljke ako je cesto zalivas(kapanje sa listova);biljka suvisnu vlagu koju je apsorbovala preko korena odaje preko lista
-NE ZALIVATI PREYTERANO;najcesci uzrocnik loseg izgleda biljke je suvise vode
-ako je pravilno uzgajas imace 6-7 listova izuzetne velicine npr.45 cm u precniku.
 
I samo da kazem imam dve takve biljke i ljudi koji dodju obicno se fraparaju velicinom ovih biljaka.Ako te zanima jos nesto, pitaj, jer nisam jos cuo za nekog ko voli ovu biljku osim mene ,pa bih da ti pomognem sa informacijama.
 
CVECE ADAM NAJBOLJE SUPENA IZLOZEN NE DIREKTNOJ SVETLOSTI ALI U OSVETLJENOM PROSTORU ;POTREBNO JE I DA IMAS CVET EVE KOJA MU JE VRLO SLICHNA ALI JE DOSTA MANJA OD NJEGA ;CVECE EVE STAVITI POREDA ADAMA TAKO DA KAPLJICE VODE KOJE ON PUSTA PDAJU NA EVU: TAKO JE I OPLODJAVA : POKUSAJ NE IZNOSI GA VANI JER BRZO RASTE UZ TO AKO ZELIS BRZI RAST OVOG CVECA DOVOLJNO JE DA MU ODSECES POD KOSIM UGLOM NAJSTARIJI LIST: ADAM CVETA VRLO RETKO U PROSKU PRVI PUT NAKON 5 GOD: ZALIVATI GA SA USTAJALOM VODOM : TOLIKO ZNAM ; NADAM SE DA SAM TI POMOGAO ;:
 
gosti:
I samo da kazem imam dve takve biljke i ljudi koji dodju obicno se fraparaju velicinom ovih biljaka.Ako te zanima jos nesto, pitaj, jer nisam jos cuo za nekog ko voli ovu biljku osim mene ,pa bih da ti pomognem sa informacijama.
Veliko hvala na odgovoru, koji sam tek sad videla. U medjuvremenu, osusio se i poslednji list mog Adama i, kada sam mislila da je sve gotovo, pustio je novi list, ne znam odakle. To je super! Medjutim, jos sam u nedoumici zasto se tako susio i sta mu to nije prijalo. Pretpostavljam da se ne radi o visku vode, jer sam o tome vodila racuna, a i nikada nije pustao kapljice preko lista... Sta mislis o tome?
 
Ako ti nije tesko, napisi mi uslove u kojima uzgajas ovu biljku, mikroklimu(svetlost , vlaga, zemlja,polozaj).
Koliko je biljka stara?
Da li je nekada presadjivana?
Je li kupljena ili odgajana od pocetka kod tebe?
 
Pozdrav svima! Ja sam potpuni laik,ali me interesuje uzgajanje cveca u plasteniku;Da li bi neko mogao da mi kaze sta je potrebno za pocetak(oprema,finansije,itd)proizvodnje na parceli od 10-ak ari?
 

Back
Top