Miss Yu i Sega mega fax

Jelena df

Zainteresovan član
Poruka
142
Danima se već vrti reklama, na našoj ružičastoj televiziji, koja kaže pored toga što će najlepše devojke Srbije imati šansu da rade revije za najpoznatije kreatore, dobiti vrhunski nakit i gajbu u bg-u, prve tri NAJLEPŠE DEVOJKE će dobiti i stipendiju MEGATREND UNIVERZITETA u vrednosti od bla bla bla, za studiranje u inostranstvu i zemlji......
Da vidimo, ako mene oči ne varaju, ja pročitah pre par dana u novinama da nekoliko viših škola, i sega mega fax nemaju dozvolu za upis nove generacije 2007/08...
Pa šta da kažem svim ovih dušama, koje me ubedjuju da je priča o zatvaranju ovog faxa laž, kada me reklama, opšte vrteća laž bojkotuje.....
I šta bi sa Megatrendom, upisuje ili ne novu generaciju, tj ovaj fax i sve ostale više škole koje su navodno pukle????
Ima li pozdanih informacija
 
Ma preživeće Megatrend nekako, u to ne sumnjam.
Jer ajd nova generacija još i nekako, upisaće oni već nešto drugo, al šta će stotine ovih što su uložili već koju hiljadu evra?

A za priznavanje ima još vremena, vreme upisa na Megu je vrlo fleksibilno... ma u ovoj državi sve može.
 
koliko sam ja u toku i koliko sam skontao....
dozvolu nije dobila visa skola.... tj. sada visoka i ona nema pravo da upisuje nove studente....a akreditacijaf akulteta jos uvek nije bila.. a megatrend je univerzitet koji ima i fakultete us voje okrilje, tako da fakulteti imaju pravo da upisuju studente sve dok ne prodje akreditacija i oni izgube dozvolu za rad (ako je izgube). Inace svi fakulteti kao if ise skole koje izgube dozvolu za rad nece imati pravo da upisuju nove ali sigurno je da nikom nece propasti tih nekoliko hiljada evra (koliko li godina kosta tamo pitam se :).... to prosto nije moguce da se desi
 
Koliko mi je poznato megatrend nije ostao bez akreditacije! A i taj fax tj. univerzitet postoji vec 13 godina, tesko da ce ga tek tako -ugasiti-! To bi znacilo da gotovo 10 generacija studenata ima nevazecu diplomu!
 
nevazecu diplomu ????
ja kad ne znam ja cutim :)./

ne mozes ugasiti fakultet za koji je drzava dala dozvolu da radi i nakon toga retroaktivno ponistiti sve diplome....

zamolio bih da ne lupas :)....
nemoj da se vredjas .... samo trenutno ne mogu da nadjem drugi termin :)
 
eeeee
ja sam kriva
NECE MOCI DA UPISUJE NOVE GENERACIJE,TJ ONE NECE MOCI DA UPISU SEGA MEGA
a starim generacijama vazi diploma, sada i kada zavrse, oni koji nisu zavrsili......
dakle prethodnim generacijama ce se vaziti diploma
ali ove nove, koje su se oslonile na megatrend, su ...........
 
Megatrend je univerzitet koji u svom okrilju ima 20-ak institucija,shto fakulteta,shto vishih,odnosno sada viskokih shkola.To shto mu nisu akreditovane za ovu godinu shkola ili dve ne mora nishta da znachi,recheno je da ce za godinu dana imati priliku da opet konkurishu,isto tako ima drzavnih vishih shkola koje nisu proshle akreditaciju,tako da to da je drzavno bolje od privatnog nema uporishte u ovoj prichi o akreditaciji.Inache Megatrend je podneo tuzbe protiv ministra prosvete Vuksanovica i predsednika komisije koja je obavljala akreditaciju,i ulozice(ako vec nije) zalbe na ove odluke vezane za akreditaciju vishih shkola.
@Jelena
Opusti se neka svako studira shta hoce,iz tvojih postova se vidi da imash komplekse vezane za studije na privatnim fakultetima, poshto ih vidish kao konkurenciju pa se osecash ugrozeno...Nemoj da kazesh da nije ovako,jer da je drugachije ti uopshte ne bi obracala paznju na njih i ne bi se ovoliko radovala njihovoj nesreci(jer su im u komisiji bili ljudi sa ekonomskog i fona,odnosno konkurentskih fakulteta kojima je bilo u interesu da ih ukinu)...I da nauchi da razlikujesh Univerzitet od fakulteta i visokih shkola....
 
Auron:
Megatrend je univerzitet koji u svom okrilju ima 20-ak institucija,shto fakulteta,shto vishih,odnosno sada viskokih shkola.To shto mu nisu akreditovane za ovu godinu shkola ili dve ne mora nishta da znachi,recheno je da ce za godinu dana imati priliku da opet konkurishu,isto tako ima drzavnih vishih shkola koje nisu proshle akreditaciju,tako da to da je drzavno bolje od privatnog nema uporishte u ovoj prichi o akreditaciji.Inache Megatrend je podneo tuzbe protiv ministra prosvete Vuksanovica i predsednika komisije koja je obavljala akreditaciju,i ulozice(ako vec nije) zalbe na ove odluke vezane za akreditaciju vishih shkola.
@Jelena
Opusti se neka svako studira shta hoce,iz tvojih postova se vidi da imash komplekse vezane za studije na privatnim fakultetima, poshto ih vidish kao konkurenciju pa se osecash ugrozeno...Nemoj da kazesh da nije ovako,jer da je drugachije ti uopshte ne bi obracala paznju na njih i ne bi se ovoliko radovala njihovoj nesreci(jer su im u komisiji bili ljudi sa ekonomskog i fona,odnosno konkurentskih fakulteta kojima je bilo u interesu da ih ukinu)...I da nauchi da razlikujesh Univerzitet od fakulteta i visokih shkola....



Ne protiv(u)rečim, ali se i ne slažem!
Toliko.
 
svaka cast na uzdrzanosti Jeco al ja mu ovo ne bih oprostio
to sto je neko mis ili tako nesto daje dovoljno podataka o neprocenjivoj pameti da bi se upisao Megatend, pacenici
to dovoljno govori o vrednosti tog fakulteta
kad se uporedimo mi sa ekof i Megatrenda to je ko kad pomesas ulje i vodu i onda se na vrhu izdvoji pravi kvalitet
 
Mozda bi vajni studenti drzavnih fakulteta koji pisu na ovoj temi trebali da nauce da razlikuju vise skole od fakulteta ili univerziteta.

Tacno je da tri vise skole nisu dobile akreditaciju, ali je tacno i da dve jesu. Od toga jedna akt upozorenja, a druga potpunu akreditaciju, sto je svrstava medju jedine dve privatne vise skole u Srbiji koje su dobile akreditaciju.

Inace uslove na Poslovnoj skoli Megatrend su proveravali profesori sa FON-a i Ekonomskog, sto ih dovodi u direktni konflikt interesa. I izvrsena je seca privatnih visih skola u zemlji i to u vecini slucajeva protivpravno i uz konflikt interesa. Ja znam da ce te vi pomisliti da je tako trebalo pa makar se i protivzakonito obracunati sa njima, no svakako je to vase pravo.


Sto se tice izbora za mis, tu se svakako slazem sa vama, i studentska unija Megatrend univerziteta je vise puta protestvovala protiv takvog reklamiranja. Mada je sam naslov teksta prilicno pljuvacki, dosta pokazuje kakve komplekse ima doticna devojka.
 
crni lepotan:
svaka cast na uzdrzanosti Jeco al ja mu ovo ne bih oprostio
to sto je neko mis ili tako nesto daje dovoljno podataka o neprocenjivoj pameti da bi se upisao Megatend, pacenici
to dovoljno govori o vrednosti tog fakulteta
kad se uporedimo mi sa ekof i Megatrenda to je ko kad pomesas ulje i vodu i onda se na vrhu izdvoji pravi kvalitet



ehhh ne ulazim u megatrend jer ne znam nista o ekonomiji ali ne znam zasto je problem sto je neko mis ??? to znaci da su sve lepe devojke glupe i sve ruzne pametne ??? da to ist one znaci da su svi lepi momci glupi i svi ruzni pameti ???
zar se vrednost fakulteta ocenjuje prema lepoti studenata ?????
zaista ste pacenici svi koji ovo komentarisu na ovaj nacin......

rekoh ne znam nista o megatrendnu (tj. samo povrsne informacije) ali imam stav u vezi privatnih i drzavnih fakulteta.... ali ipak se slazem sa konstatacjom da je mesanje ulje i vode i da na vrhu ispliva pravi kvalitet ..... ali to isto nema veze sa fakultetom vec sa tim koliko koja osoba vredi i zna, sto se mene tice ja bi u svojoj firmi pre primio onog ko je bolji strucknjak a koju diplomu ima ????? to me se ne tice, cak sta vise moze i bez diplome ako ume da radi
 
Dakle, verovatno je potrebna odgovarajuća "sinhronizacija" onoga što sam napisala gore?

O čemu se radi?

Radi se o tome da, nevezano za to što su neke više škole koje pripadaju Megatrend Univerzitetu pukle da li zbog kvaliteta, nekvaliteta i ostalog, da naši mediji, tj miss yu nema prave informacije....
Ovo je bilo više na njihov račun, ali nisam mogla a da ne pomenem megatrend koji se nalazi uokviru njihove kampanje a koji je sa ostalim višim i visokim školama, ne svojim,ispljuvan po štampi

Naravno, radiće onaj koji poznaje posao, kao što je rečeno stručnjak....
Ne ulazim u kvalitet škola koje su izgubile dozvolu za rad, kao što se i vidi iz mog početnog posta, ali verovatno je bilo teško pročitati sve, ne koristim te "elitno visoke" reči koje su naveli oni koji su počeli da me uslovno rečeno pljuju.....ističući moje komplexe.....

na dalje, ko me pljune, neka očekuje povratnu informaciju.


A koga interesuju moji komplexi, neka se javi na pvt, rado ću to podeliti sa njim/njom....
Živo sam biće, šta da se radi, ponekad volim da se nasmejem takvim stvarima, kojima nam "mažu oči", kao mi smo blesavi a oni su hyper inteligentni.....eto
Svako ko ima viška energije, slobodno može da dodje na ovu temu da se olakša, proglašavam je otvorenom.....
Proglašavam TANDARA BROĆ
dajem časove računovodstva
 
liberal82:
ehhh ne ulazim u megatrend jer ne znam nista o ekonomiji ali ne znam zasto je problem sto je neko mis ??? to znaci da su sve lepe devojke glupe i sve ruzne pametne ??? da to ist one znaci da su svi lepi momci glupi i svi ruzni pameti ???
zar se vrednost fakulteta ocenjuje prema lepoti studenata ?????
zaista ste pacenici svi koji ovo komentarisu na ovaj nacin......

rekoh ne znam nista o megatrendnu (tj. samo povrsne informacije) ali imam stav u vezi privatnih i drzavnih fakulteta.... ali ipak se slazem sa konstatacjom da je mesanje ulje i vode i da na vrhu ispliva pravi kvalitet ..... ali to isto nema veze sa fakultetom vec sa tim koliko koja osoba vredi i zna, sto se mene tice ja bi u svojoj firmi pre primio onog ko je bolji strucknjak a koju diplomu ima ????? to me se ne tice, cak sta vise moze i bez diplome ako ume da radi

a po cemu je pametna, bolje reci bolje obrazovana, ta mis devojka da bi upisala fax
akademski gradjanin postajes na osnovu izgleda, vrlo zrelo nema sta
a ovo tvoje izvrtanje lep glup i ruzan pametan neva veze s mozgom
kod tebe ne bih hteo da radim ni da si Miskovic, kad ovako lupetas
 
crni lepotan:
a po cemu je pametna, bolje reci bolje obrazovana, ta mis devojka da bi upisala fax
akademski gradjanin postajes na osnovu izgleda, vrlo zrelo nema sta
a ovo tvoje izvrtanje lep glup i ruzan pametan neva veze s mozgom
kod tebe ne bih hteo da radim ni da si Miskovic, kad ovako lupetas


ajmo ovako ....
fax drzavni ili pravitni moze da upise ko hoce, ovo se narocito odnosi na prava i ekonomiju......... dakle to sto ona kao misica dobije stipendiju to njoj nista ne znaci ako je tupa .... akademski gradjanin se ne postaje samim tim sto upises fakultet jer to u zemlji Srbiji moze svako (nazalost).....

prvo ona dobija samo stipendiju, onda ona moze da upise ali ne i da zavrsi, moze da upise ali ne i da ima koristi od toga, pa mozda moze i da zavrsi ali ako je zaista nesposobna za intelektualni posao ona ce puci, sve u svemu ona ce dobiti stipendiju a da li ce je iskoristiti to zavisi od nje same.... ako je takva kakvom je smatras nece stici dalje od praznog indexa.

a sad mi odgovori po cemu ti zakljucujes da ona nije pamtena tj. obrazovana cim je misica ???? slazem se ja da su vecina njih tupe kao noc i da zele mir u svetu i da iskorene siromastvo ali samo mi reci po cemu mozes biti 100% siguran da je ta neka neobrazovana i glupa osoba ????

Inace ja takve kao tebe ne bi zaposlio pa da imas 20, 00 prosek.... jednostavno srbi ne znaju sta je timski rad, srbi ne umeju da priznaju da je jos neko sposoban sem njih i mi isti (srbi) ne umemo da priznamo da nismo bas mi ti (jedinka) koji smo najpametniji na svetu i da to moze biti i neko lep, sarmanat, zgodan i veoma pametan i obrazovan. I jedan savet kada se zaposlis (ako vec nisi)... nemoj da imas kompleske od drugih, nemoj da mislis da si najpametniji, radi timski i nemoj omalovazavati nikog.
 
liberal82:
ajmo ovako ....
fax drzavni ili pravitni moze da upise ko hoce, ovo se narocito odnosi na prava i ekonomiju......... dakle to sto ona kao misica dobije stipendiju to njoj nista ne znaci ako je tupa .... akademski gradjanin se ne postaje samim tim sto upises fakultet jer to u zemlji Srbiji moze svako (nazalost).....

prvo ona dobija samo stipendiju, onda ona moze da upise ali ne i da zavrsi, moze da upise ali ne i da ima koristi od toga, pa mozda moze i da zavrsi ali ako je zaista nesposobna za intelektualni posao ona ce puci, sve u svemu ona ce dobiti stipendiju a da li ce je iskoristiti to zavisi od nje same.... ako je takva kakvom je smatras nece stici dalje od praznog indexa.

a sad mi odgovori po cemu ti zakljucujes da ona nije pamtena tj. obrazovana cim je misica ???? slazem se ja da su vecina njih tupe kao noc i da zele mir u svetu i da iskorene siromastvo ali samo mi reci po cemu mozes biti 100% siguran da je ta neka neobrazovana i glupa osoba ????

Inace ja takve kao tebe ne bi zaposlio pa da imas 20, 00 prosek.... jednostavno srbi ne znaju sta je timski rad, srbi ne umeju da priznaju da je jos neko sposoban sem njih i mi isti (srbi) ne umemo da priznamo da nismo bas mi ti (jedinka) koji smo najpametniji na svetu i da to moze biti i neko lep, sarmanat, zgodan i veoma pametan i obrazovan. I jedan savet kada se zaposlis (ako vec nisi)... nemoj da imas kompleske od drugih, nemoj da mislis da si najpametniji, radi timski i nemoj omalovazavati nikog.


AMAN LJUDI......

Ko je rekao da su missice glupe u celoj priči.....
megatrend mulja zajedno sa medijima, odluka koja je donešena o njihovim višim i visokim školama, bre......tu je čisto da zamaže oči,......
' beš misice
 
liberal82:
ajmo ovako ....
fax drzavni ili pravitni moze da upise ko hoce, ovo se narocito odnosi na prava i ekonomiju......... dakle to sto ona kao misica dobije stipendiju to njoj nista ne znaci ako je tupa .... akademski gradjanin se ne postaje samim tim sto upises fakultet jer to u zemlji Srbiji moze svako (nazalost).....

prvo ona dobija samo stipendiju, onda ona moze da upise ali ne i da zavrsi, moze da upise ali ne i da ima koristi od toga, pa mozda moze i da zavrsi ali ako je zaista nesposobna za intelektualni posao ona ce puci, sve u svemu ona ce dobiti stipendiju a da li ce je iskoristiti to zavisi od nje same.... ako je takva kakvom je smatras nece stici dalje od praznog indexa.

a sad mi odgovori po cemu ti zakljucujes da ona nije pamtena tj. obrazovana cim je misica ???? slazem se ja da su vecina njih tupe kao noc i da zele mir u svetu i da iskorene siromastvo ali samo mi reci po cemu mozes biti 100% siguran da je ta neka neobrazovana i glupa osoba ????

Inace ja takve kao tebe ne bi zaposlio pa da imas 20, 00 prosek.... jednostavno srbi ne znaju sta je timski rad, srbi ne umeju da priznaju da je jos neko sposoban sem njih i mi isti (srbi) ne umemo da priznamo da nismo bas mi ti (jedinka) koji smo najpametniji na svetu i da to moze biti i neko lep, sarmanat, zgodan i veoma pametan i obrazovan. I jedan savet kada se zaposlis (ako vec nisi)... nemoj da imas kompleske od drugih, nemoj da mislis da si najpametniji, radi timski i nemoj omalovazavati nikog.

po tome ja koji sam preko prijemnog dosao do budzeta na ekofu se izjednacavam sa osobom koja je dobila titulu i zbog toga ne placa studije
znaci nije polagala prijemni da bi pokazala koliko zna a to da je glupa ako je misica to ne znam, jednostavno to nema veze jedno s drugim
postoji postupak, procedura, po kojoj pokazujes koliko znas odnosno ne znas
a ovaj timski rad zavisi od svih u timu, a ne samo od Srbina
 
crni lepotan:
po tome ja koji sam preko prijemnog dosao do budzeta na ekofu se izjednacavam sa osobom koja je dobila titulu i zbog toga ne placa studije
znaci nije polagala prijemni da bi pokazala koliko zna a to da je glupa ako je misica to ne znam, jednostavno to nema veze jedno s drugim
postoji postupak, procedura, po kojoj pokazujes koliko znas odnosno ne znas
a ovaj timski rad zavisi od svih u timu, a ne samo od Srbina



dobro ta stipendija se tretira kao nagrada......kao auto ili stan.....

i zaista dosta price o tome kako smo mi Srbi nesposobni za bilo sta, pa i za timski rad....
ako mi sami sebe pljujemo, kako li ce tek drugi......
 
to je vec malo prevazidjeno, svi se koriste time...

Nemojte da ispadne, kako samo Radikali postuju srpski narod, i jedini ga ne pljuju.
Naravno treba biti realan, ali ne preterujmo, koliko nasih strucnjaka ima u inostranstvu, u razlicitim timovima, bar to govori u prilog onome za sta smo spospobni....
SKoro je Djelić imao prezentaciju svoje nove knjige na Ekonomskom, i isto je pricao o tome kako smo mi nesposobni.kako kukamo nad svojom sudbinom, previse subjektivni prema svemu.....
Ne znam kako je on uspeo da dogura onda toliko daleko.....da nije iz plemena bantu crnaca
 

Back
Top