moje detiljnstvo je bilo lepo...

srećica

Aktivan član
Poruka
1.918
zbog coveka koji se zove BRANKO KOCKICA!
Svi znamo ko je on! To je covek koji putuje kroz vreme i prostor, koji je ulepsavao nase detinjstvo svojom pojavom i recenicom TARAMTATIRA!
Covek koji je ceo svoj zivot posvetio deci, a sam ih nije mogao imati.

Koliko ste ga voleli? Koliko ga volite? Da li ga ne volite?
Sta vas veze za njega? Koliki vam je osmeh kada cujete pesmicu, u svetu postoji jedno carstvo?
 
Obožavala sam ga. Dolazili kod nas u vrtić da traže dete koje će učestvovati u emisiji, i nisu izabrali mene buaaaaaa... Kakva je to tuga bila.
Nego, bilo bi lepo kad bi mogli da se kupe snimci svih njegovoh emisija da imamo šta pametno da puštamo našim klincima.
 
''Коцкица'' је била дивна....и штета што данас нема таквих емисија, али сам се јако разочарала једном кад сма водила децу у ''Пуж''...
Представа је била банална, јефтина гег комедија, сва се састојала од гађања шлагом и прскања публике водом, без едукативне, педагошке, уметичке или било какве друге вредности...само узимање пара.
Ал добро, то је можда био изузетак.
На целокупном раду му свака част!
 
Super tema! Svakog petka i subote isla sam u Pozoristance jer sam zivela iza coska. Tako sam i licno upoznala Branka,dobila dozivotnu besplatnu kartu i naravno nastavila redovno da dolazim, sve dok ga nisam prerasla :( . Imam mnoge audio kasete sa pesmicama iz predstava koje su se prodavale ispred ulaza, i uvek na kvarnjaka kad mi neko dete dodje pustim tu kasetu, a u stvari to mi je izgovor da je ja slusam 8-) . Vec neko vreme vrebam neko detence da ga ga odvedem u Pozoristance :lol: Inace, Brano je prava likcina ;-) Jedino sto mi je neopisivo zao, je sto moje dete nece imati priliku da ima detinjstvo uz Branka Kockicu. Zato i cuvam sve kasete, imam i par predstava, da makar malo uziva u tome u cemu sam ja celo detinjastvo. Inace, videla sam po gradu prodaju se dvd-jevi tv emisija.
 
Hellen, ne znam na koju si predstavu naletela, ali (po recima moje mame, a i mom secanju) svaka predstava je imala pre svega pedagoske vrednosti, ma i svaka pesmica. Mada, to je bilo tada.Kao sto rekoh, vec dugo dugo nisam bila tamo, pa ne mogu da tvrdim da je ostalo isto.
 
Karamazove, lep ti je nik
A da ti je bilo lepo sad ne bi imao tog obesenjaka, pa jos u crnom :(

Pitaj nekog da ti pozajmi kasete, pa nadoknadi propusteno...

Kod Branka je najlepse sto je TRAJAN... O svemu zanimljivo, za svaku generaciju (prvo sestra i ja, pa sledeca generacija, pa sledeca... pa sledeca....)
 
ništa me ne veže..........oduvek sam znao da su takvi ...ti glumci i da rade za pare, a meni to od malih nogu sumnjivo> kad se neko kliberi i još ga za to i plaćaju.....i kao deca su blesava..ma da.....ja sam pev'o u kolibrima haha.......i bio sam zvrk.....i nisam imao prednji zoob......
 
Ja sam ga obozavala kao i svi klinci. Moja cerkica danas slusa njegove pesmice.
Ali.... kad sam poodrasla gledala sam na TV neki intervju s njime i on je tako hladnokrvno, nezainteresovano i bez emocija pricao o tom poslu i o deci, da sam shvatila da je to za njega SAMO posao! Ta me cinjenica jako pogodila, nisam mu to mogla oprostiti i dan danas se ljutim na njega.
Ocekivala sam da ce reci da obozava decu, da mu je to smisao zivota, ali ne...
 
Moja su deca neka druga generacija. Zive u drugom govornom podrucju, u drugom vremenu.
Pre par godina smo bili u Beogradu i kupili video kasete sa kockicom, misleci da cemo ih
verovatno mi sami gledati.
Ali gle cuda!
Kako su se napalili, moji pilici, sve su one trake izlizali.
Tatatatira!
 
Ako neko ima nesto protiv Kockice i Branka odnosno Branka Kockice onda sta reci za Pink i ostali sund koji deci promovise kako je kriminal dobar, devojcicama i devojkama kako treba da se **** za pare i voznju dobrim kolima. Ajde sta onda reci o PINKU!!!!!???!!!!! A??? Smeta Kockica ali kad im se cerkice talasaju uz "kupi mi bundu od nerca" "***************************** onda nikom nista. ********************!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
gudajoka:
Ta me cinjenica jako pogodila, nisam mu to mogla oprostiti i dan danas se ljutim na njega.
Ocekivala sam da ce reci da obozava decu, da mu je to smisao zivota, ali ne...
mislim da smo gledale istu emisiju.
covek je samo cinik, nije los.
on ni u svojim emisijama nije iskazivao oboazavanje prema deci, nego ih je ucio i predvodio, bez cile-milisanja...
to su razlicite stvari...

nadam se da ces se odljutiti.
 

Back
Top