OFTAMOLOGIJA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

penelopa*

Zainteresovan član
Poruka
187
Imam upalu suznog kanala i to vec u stadijumu kad mi je predeo oko njega otecen ,bolan na dodir i stalno daje gnojni iscedak.
Do svega ovoga ne bi doslo da je Pera otisao pravo u poliiciju... ;) Salim se,ali zaista do svega ovoga ne bi doslo da su mi oftamolozi, kod kojih sam bila letos,prepisali odgovarajucu terapiju,a ne vratili me kuci recima -Ne znate vi kakvi nam slucajevi ovde dolaze.Vama nije nista!- Posto me je ovo sada vec zabrinulo,nadjem neke clanke na netu bas o tome i zabrinem se jos vise,jer je slucaj opisan u detalje kao sto je ovaj moj,a kazu da se moze otkloniti samo hiruskom intervencijom,jer u suprotnom vrlo brzo moze doci do razaranja celog oka.Od tako jedne benigne stvari,kao sto je,kako sam ja lekaru opisala,krmeljanje non-stop,dodjes do spasavanja oka. :-(
Molim vas,ako je neko imao slicno iskustvo da mi preporuci lekara ili ustanovu u Bg,da ne zalutam opet kod nekih tzv.lekara.Nemam rezarvne oci :roll:
 
A gde si bila prvi put? Mislim, u kojoj ustanovi, ko te je gledao? Od krmeljavog oka do spasavanja oko, od leta do ovog leta - skoro godinu dana. Ne mozemo bas sve svaliti na oftalmologa, zar ne (ima nesto i u zlatnim polugama...a i u tvom cekanju da od krmeljavog oka dodje do gnoja i otoka bez daljeg odlaska na kontrolu - kod istog ili drugog oftalmologa). Pokusaj sa ocnom klinikom, moja iskustva sa njima su dosta dobra do sad.
 
Pa nisam htela da detaljisem.Prvi put sam bila u svom domu zdravlja,gde sam cekala 2 meseca na zakazani pregled,a ocni me bukvalno skenirao za minut ipo,mozda i manje.Kroz dan-dva otisla sam u privatnu ustanovu verujuci da cu dobiti temeljniji pregled.Ona isto nije "nista videla" i dala mi je za svaki slucaj neke antibiotske kapi i vestacke suze,pa se stanje za duzi period stisalo,ali to neprestano stvaranje krmelja u uglu oka se nastavilo i stalno mi pravilo neprijatnosti,jer sam izgledala ko neumivena. Infekciji je verovatno doprinelo i to sto sam logicno situaciji malo,malo pa uklanjala pomenute krmelje,ponekad i bez maramice i naravno povecala sanse da jos vise inficiram oko. Tek unazad par dana osetila sam da mi je oteceno i da kad stapicem uklanjam taj sadrzaj boli.Onda sam primetila i to da kako pritisnem prema uglu iz kanala izlazi belicast iscedak.Kad sam procitala u casopisu Zdravlje o toku upale suznog kanala,prestravila sam se,iskreno receno. I nikako mi ne ide u glavu kako niko od njih nije mogao da vidi ono sto sam ja golim okom,a to je da je ono mesto u samom uglu oka,nekako potamnelo,kao da se ispod nakupila necistoca.To je prvo sto sam ja primetila,a onda je krenulo naizmenicno suzenje i susenje oka sa krmeljanjem,narocito tokom noci.
Uzela sam uput za ocnnu kliniku,pa cu videti sta ce biti.A i na kablovskoj sam videla emisiju u kojoj je mlada zena bukvalno ostala bez oka,jer joj se naizgled mala infekcija razvila u katastrofu,zbog kojeg su joj na kraju stavili protezu. I ja uvek mislim -Ma nece bas mene- al pusti ti to ;)
 
NA zalost, pedijatrijska oftalmologija je posebna grana a deca posebna populacija, predlazem Vam da ove odgovore potrazite u ordinaciji a ne na forumu - dobicete pogresne, zbunjujuce i najzad opasne odgovore.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top